Литература, филми, култураКино

Модератор: Ksantip

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Re: Кино

Мнение от Кухулин » 10 Юли 2018, 09:01

Не съм гледал статистики, но ми се струва, че по-скоро другите филмови канали се развиват (Netflix, HBO), но не за сметка на киното.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Мнение от pnp5q » 26 Юли 2018, 03:18

Да спомена и тук един филм, който отбелязах в другия форум - Only The Brave - по истински случай, става дума за гасене на горски пожари. То било доста по-различно от гасене в сгради. И показват добре колко бързо (и непредвидимо) се разпространява огъня при по-силен вятър и по-смолисти дървета.
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 02 Авг 2018, 13:38

Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 07 Авг 2018, 01:33

"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri". Ами от малкото филми при които съм съгласен с оценката на критиката. Добър е филма, както и да го завъртиш. Освен че е добър, е и от малкото холивудски филми, който правдиво показват характера на американците.
1af90b5a70d88188942846ba13f3d796 (2).jpg
Интересно, че актрисата е мозъчна смърт. Явно добър режисьор, може да си направи филма дори да има под ръка имбицил за водещата роля.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 07 Авг 2018, 06:21

Билбордите беше много добър, да. То с тоя режисьор друго не може и да се очаква. За актрисата не съм съгласен, според мен оскарите бяха напълно заслужени.

Междувременно в замунда излезе Operation Red Sea с добро качество. Диалозите може да ги превъртате, но пуцалката е първокласна. Има много весели моменти :)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 07 Авг 2018, 07:17

Amazon написа:
07 Авг 2018, 01:33
"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri". Ами от малкото филми при които съм съгласен с оценката на критиката. Добър е филма, както и да го завъртиш. Освен че е добър, е и от малкото холивудски филми, който правдиво показват характера на американците.

1af90b5a70d88188942846ba13f3d796 (2).jpg

Интересно, че актрисата е мозъчна смърт. Явно добър режисьор, може да си направи филма дори да има под ръка имбицил за водещата роля.
Според мен актрисата беше top notch. Нарочно изглеждаше незаинтересована, т.е. непукистка и твърдо решена да разбие статуквото.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Авг 2018, 13:41

То такова и е амплоато. И като утрепа лошия в един друг филм на Коен пак така си гледаше. Нали в Америка не са театрални, избират си актьор по ролята и даже май модифицират ролята по актьора. Амплоато е лошо нещо, като че ли съм виждал български актьори да си бъркат филма. Примерно д-р Томасян да обажда пози на Хачо циганина.
Изключение е Том Круз като Джак Ричър.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 14 Авг 2018, 06:14

Сбърках да гледам новият Ориент Експрес. Ами малкото ми останало уважение към сегашните холивудски режисьори рязко умря. Трябва да има някакви граници и холивуд да не си пъха малките, криви, алчни пръстчета поне в някой класики.

Не може да засипеш с бездарност, типичната американска безчовечност и нулево усещане са детайл и атмосфера една прекрасна класика.

Вместо любимата книга и филми, пълни с мистерия, усещане за епохата на индустриалната революция, романтиката на парата и железниците и таланта на Агата Кристи да ни държи в напрежение, се е плучила поредната комиксова бездарна ненаучна фантастика.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Авг 2018, 07:53

Това лято е особено постно откъм филми. Май киното вече официално умря - просто вече нищо свястно не излиза, само римейкове, нови авенджъри, трансформъри, джедаи и серийни зарибявки за деца като Мадагаскар 3. :(

За сметка на това - нови сезони на "Голиат" и "Експанс".

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 14 Авг 2018, 08:23

Да. Добре че качествената телевизия още държи фронта. Ами то има епизоди на Criminal Minds, дето са по смислени от раздут трилър с 50 милиона бюджет. Холивуд се оядоха и е време някой да ги детронира. Също и Майкрософт. Вмирисани, безидейни динозаври.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 14 Авг 2018, 15:12

Кухулин написа:
07 Авг 2018, 06:21
Междувременно в замунда излезе Operation Red Sea с добро качество. Диалозите може да ги превъртате, но пуцалката е първокласна. Има много весели моменти :)
Аз го гледах са английски субтитри в един сайт, силно го препоръчвам. Направо китайски Холивуд - от ефектите до рамбо изпълненията :D

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 21 Авг 2018, 10:33

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 22 Авг 2018, 22:11

Изображение

:D

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 23 Авг 2018, 06:30

Какво ще кажете за Meg? ")

Като филм е посредствен, но ефектите са просто прелест.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 31 Авг 2018, 13:40

Вчера гледах интересна нова тупалка с Марк Уолбърг - 22 мили - и с един интересен майстор на силак - Iko Uwais - главгерой в Merantau, The Raid и The Raid 2. :)
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 03 Сеп 2018, 14:22

Dinain написа:
14 Авг 2018, 07:53
Това лято е особено постно откъм филми. Май киното вече официално умря - просто вече нищо свястно не излиза, само римейкове, нови авенджъри, трансформъри, джедаи и серийни зарибявки за деца като Мадагаскар 3. :(

За сметка на това - нови сезони на "Голиат" и "Експанс".
Юрий Лямин похвали те това:
https://www.youtube.com/watch?v=OdmV3WY8kD4
Филм за китайски млади красавици и военната им служба в ансамбъл за песни и танци. Показа Китай от втората половина на 70-те нататък, има и част, която отразява войната с Виетнам. Позагледах отделни сцени, но едната девойка плачеше за баща си в лагера, та ми стана чогло. А и сега няма време, а е над два часа.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 03 Сеп 2018, 21:36

Китайски филми не обичам. Всички актьори ми изглеждат еднакви и не мога да запомня кой кой е :(

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 11 Сеп 2018, 18:47

Amazon написа:
07 Авг 2018, 01:33
"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri". Ами от малкото филми при които съм съгласен с оценката на критиката. Добър е филма, както и да го завъртиш.
И то рядко добър. За съжаление, не можа да се пребори в категорията best picture, поне що се отнася до Oscar-ите. Но грабна и тази категория на BAFTA.

А сега нещо, което гледах със закъснение и донякъде ме впечатли. Което не значи - уникално добро.

https://www.youtube.com/watch?v=Q9ziAWl9AEA

Датско-френската продукция разедини и публика, и критици - реакциите са в двете крайности. Но грабна голямата награда на Sydney Film Festival, а The Guardian го постави сред топ 50-те филми на десетилетието.
Гледах го основно заради Kristin Scott Thomas, на която категорично съм фен и която е почти неразпознаваема в случая. Още не съм решил на чия страна да застана, сиреч standing ovation or booooo.
И не ходете в Банкок - ма то напрау страшно :shock:
Последното е шега, разбира се, ходил съм 4 пъти и още сам жив :mrgreen:
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 14 Сеп 2018, 03:08

Постът на Пилот ми напомни за вероятно първият филм със самолети, който гледах като дете и ме запали по авиацията и двумоторниците. Главният герой е Ил-4. Сега ще пробвам да го гледам отново да видя какво впечатление, ще ми направи.

https://www.youtube.com/watch?v=g2hOrHHBwi0

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 20 Сеп 2018, 12:57

https://youtu.be/sIMChzE_aCo

Сикарио-2, бива добре, обаче очаквах повече. 3-та част е задълже!

Отговори