Музика, филми, култураКино

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Кино

Мнение от pnp5q » 06 Яну 2019, 13:01

Оня заядливия кинокритик го знаете - а това беше коментар под мнението му във Фейсбук:
Първа фаза: Тая, мойта, никога не иска да ходим на кино, сега как така се нави, че и запази билети, избръсна си краката, направи си кичури, сложи си перлите от сватбата, много странно. Сигурно водната тематика й е близка до сърцето, защото е от Русе. Както и да е. Тихо, че почва.
Втора фаза: Джейсън Момоа е толкова хубав. И как я вдигна тази руска подводница, все едно е перце. На Путин едва ли му е станало приятно. Абе, ние, хората, нямахме ли по шест плочки на корема? Този защо има петнайсет?! Сега как да ям от начоса с три вида сос, който си взех? От утре тръгвам на фитнес. С упоритост, постоянство и правилната диета, след 67 години ще изглеждам като него. Дами и господа, представям ви... Жоромен!
Друг път, този начос ухае супер добре. Явно на всеки Джейсън Момоа се пада по един Жоро НЕмоа. Нищо, нали жена ми ме обича. Я да я хвана за ръка, че ми долипсва.
Трета фаза: Влюбваш се. Клякаш на фонтана „Ди Треви“ и предлагаш брак. Тя казва „да“. Вричате се пред Господ и най-близките си хора. Мечтаете да остареете заедно. Един ден влизате в мола и връзката ви отива... на кино. Проклет да си Аквамен! Ти и перфектно оформените ти бицепси! Преди да те срещна, имах всичко – съпруга, кола, плейстейшън. Сега съпругата ми ме напусна и взе колата и плейстейшъна с нея. Чувам, че ще става певица. Първият й сингъл звучал по следния начин: „Аквамееен, Аквамееен, искам ти да бъдеш с мен.“ Бас ловя, че ще стане хит.
Четвърта фаза: Едно нещо обаче не можеш да ми отнемеш, скапанa мускулеста скалария! Много искам да кажа, че това е достойнството, но не е. Взе ми го. Говоря за начоса. И сосовете. Три вида сос, пич, три вида сос...
P.S. Този текст е посветен на всички смели мъже в България, които отидоха да гледат „Аквамен“ с жените си. Вашата саможертва няма да бъде забравена.
(ГЕОРГИ БЛАЖЕВ)
"Это примитивное фейсбучное разделение на своих и чужих ужасно обедняет и играет в пользу бессмысленных людей, которые сами по себе ничего не делают." - П.Лунгин

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 01 Фев 2019, 11:40

Германия 45-та, зад фронтовата линия. Натурален!

https://youtu.be/5cp0Jpz4VAs

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 04 Фев 2019, 10:28

Два пъти се случи да гледам за седмица Journey's End , при цялото ми очакване да гледам нещо ново за "голямото гниене в окопите" съм разочарован . Филма е доста статичен , с изключение на един безсмислен рейд до немските окопи за "език" друга батална сцена нямаше . Иначе се изпиха умопомрачителни количества чай , хапваше се също доволно
пииваше се редовно , иначе всички се страхуваха незнайно защо предвид , че участакът беше доста тих . Точно тази тишина прави най-лошо впечатление , всички участици пишат в мемоарите си за денонощният грохот на фронта , а във филма тишина , добре че не се чуваха птички . Похвала заслужава реквизита и сцената , окопите и бункера , като по учебник . На финала цялата рота бе избита от немската арт подготовка докато беше строена в окопите с пушки на щик очаквайки атаката за която знаеха от седмица .
Голем майтап Феърфакс .

Присъединявам се към кохортата герои гледали "Аквамен" с жените си . Не си го причинявайте ! Филма е по-потънал от Атлантида , ако досега не сте имали фоточувствителна епилипсия след 2.5 часа изтезания над сетивата ви ще имате . На жена ми обаче и хареса , необяснимо .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 07 Фев 2019, 14:15

Изображение

Бенедикт е перфектен ! Тази все още незавършила драма разказана с много ирония , хумор , и критика към политическата каста на острова и в Европа . Мръсни похвати от кухнята на предизборните щабове , методи за таргетиране на електората приети от маркетинга , "кеймбридж аналитика " ..... . Филма си струва определено .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 10 Фев 2019, 13:02

Поредното упражнение по ултра-кървав комикс - този път от Нетфликс по Dark Horse - Полярен (Polar) - страшен и гаден. 18 с много плюсове, всеки по различни причини. Група ала Джон-Уикчета драпка на Кайзер пред пенсия (Мадс Микелсен). МНОГО атмосферен. Но леко измислен на места - като комикс. (И не гледайте трейлъра по възможност). Става за късна вечер през уикенда, ако няма по-тънки работи за гледане.
"Это примитивное фейсбучное разделение на своих и чужих ужасно обедняет и играет в пользу бессмысленных людей, которые сами по себе ничего не делают." - П.Лунгин

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 10 Фев 2019, 20:46

jacksparrow написа:
01 Ное 2018, 20:14
Добра комедия

https://www.youtube.com/watch?v=mnP_z3qXDCQ
Поне един милион неврона дадоха фира от този филм. А на фразата "ослушвайте се за звукови сензори" даже си оскубах косата :(

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 10 Фев 2019, 21:25

jacksparrow написа:
Добра комедия

Май само ти не си разбрал, че този филм не е комедия.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 17 Фев 2019, 15:47

djio написа:
01 Фев 2019, 11:40
Германия 45-та, зад фронтовата линия. Натурален!
Свалих го. Баш натурален е.
Off Topic
Ще ми се да използвам темата и за един чисто технически въпрос. Звъннах на дъщеря си (младото си е младо, ако не е тя, нямаше кой да ме научи да се оправям с телефона си), на конкретния въпрос ми отговори - тате, не ме завимавай с битовизми, не знам, няма ли кого да питаш?
Ми няма. Теи тез около мен са гола вода, както и аз.
Та - искам да си купя Bly-ray записвачка. Наскоро си купих 60 инчов телевизор, при стария (39 инча) всичко беше ОК, ама при тоз големия, в това малко помещение.....Сички кусури си личат. Явно само HD вече трябва да се сваля.
Не ми се дават много пари (щото са други неща са предназначени, най-вече кредити), та да питам, кое от изброените по-долу записвачки стават и изобщо стават ли?

https://www.pazaruvaj.com/optichno-ustr ... 303172001/

https://www.pazaruvaj.com/optichno-ustr ... 360199461/

https://www.pazaruvaj.com/optichno-ustr ... 351309831/

Предварително благодаря....Ако някой се отзове :?
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Фев 2019, 16:50

Добре си се ориентирал към външна USB записвачка. Която от първите две да вземеш е добре. Аз бих взел Пионера. Моята е такава, не съм имал проблеми нито с машинката, нито с драйвера. По едно време ми беше станало хоби да наемам дискове от нетфликса и да ги рипвам. Над 120 блу рей филма съм прекарал през нея.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 17 Фев 2019, 16:55

Много, много благодаря :)
На секундата го правя.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 18 Фев 2019, 07:12

pnp5q написа:
10 Фев 2019, 13:02
Поредното упражнение по ултра-кървав комикс - този път от Нетфликс по Dark Horse - Полярен (Polar) - страшен и гаден. 18 с много плюсове, всеки по различни причини. Група ала Джон-Уикчета драпка на Кайзер пред пенсия (Мадс Микелсен). МНОГО атмосферен. Но леко измислен на места - като комикс. (И не гледайте трейлъра по възможност). Става за късна вечер през уикенда, ако няма по-тънки работи за гледане.
Добър усет за читави филми имаш. Благодаря и за този! А главният образ е като Snake изваден от Metal Gear Solid: Guns of the Patriots. Може би най-добрата игра за конзола, които съм играл.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 18 Фев 2019, 08:29

Пресиян написа:
10 Фев 2019, 21:25
jacksparrow написа:
Добра комедия

Май само ти не си разбрал, че този филм не е комедия.
Русофилите сигурно се потрисат, но филмчето ми хареса и на мен.

Руснаците в края на краищата бяха добри, онзи мизерабъл генералът беше лошият.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 18 Фев 2019, 10:08

Dinain написа:
18 Фев 2019, 08:29
онзи мизерабъл генералът беше лошият.
Руснака или американеца? Щото според мен цялата идея беше колко са лоши генералите и колко са добри политиците. То в първото може и да има някаква истина, ама във второто... :lol:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 18 Фев 2019, 15:29

Руснака.

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 18 Фев 2019, 15:45

Някои хора живеещи в отминалите времена, не увряха, че киното не се дели на русофилско, франкофонско или американофилско. То е добро или лошо. В случая, филмът е тъп та дрънка. Стереотипи на макс плюс неточности и фантазета, смес между фикция (събитията, персонажите) и реални елементи (Русия, САЩ, оръжейни системи).

Както бяха безмозъчни двата "Олимп-а", пак с Леонид-чето... :)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 18 Фев 2019, 15:55

jarl_Ragnar написа:
18 Фев 2019, 15:45
Някои хора живеещи в отминалите времена, не увряха, че киното не се дели на русофилско, франкофонско или американофилско. То е добро или лошо. В случая, филмът е тъп та дрънка. Стереотипи на макс плюс неточности и фантазета, смес между фикция (събитията, персонажите) и реални елементи (Русия, САЩ, оръжейни системи).

Първият Олимп на мен пък ми хареса. Гледал съм го три пъти. :D Политическата обосновка изобщо не ме интересува(тъпа както обикновено), но ми хареса стилистиката на престрелките. Много добре беше направена връзката между мислене и ефективна стрелба!

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 18 Фев 2019, 16:29

Amazon написа:
18 Фев 2019, 15:55
jarl_Ragnar написа:
18 Фев 2019, 15:45

Първият Олимп на мен пък ми хареса. Гледал съм го три пъти. :D Политическата обосновка изобщо не ме интересува(тъпа както обикновено), но ми хареса стилистиката на престрелките. Много добре беше направена връзката между мислене и ефективна стрелба!
Като апачите които трябва да кръжат нат Белия дом иначе са неефективни, нали? :D

Това е един от НАЙ- устойчивите холивудски алабализми... без значение дали ще е Ф-22, F-117, F-14, 15, 16, 18 или F-4, то изтребителя трябва да си пусне ракетата при визуален контакт на пилота с целта, за да може да има създадена опасност за героя/лошия, съответно той да покаже майсторлък в избягване на насрещния огън или да загине (ако е лош).

Разбирам, че повечето дивотии са фикция, но е обидно да обясняват колко лесно се прецапва Белия дом или се взривява Кремъл (по MI 4). Сценаристите определено презират масовата публика.
:lol:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 24 Фев 2019, 21:24

https://www.youtube.com/watch?v=eX4GQcbUzXM

Очаквах повече....Дори и като специални ефекти - 2018-та все пак.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 25 Фев 2019, 01:27

Връщам се от "How to train your dragon 2". Не съм впечатлен. Няма го духа на първият филм, сюжета е леко тъп, пейзажите не струват. Хумор и да са вложили, на мен ми убягна. Краят оначе беше хубав. Става за едно гледане с детето.

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 26 Фев 2019, 00:22

Amazon написа:
25 Фев 2019, 01:27
Връщам се от "How to train your dragon 2". Не съм впечатлен. Няма го духа на първият филм, сюжета е леко тъп, пейзажите не струват. Хумор и да са вложили, на мен ми убягна. Краят оначе беше хубав. Става за едно гледане с детето.
Като спомена поредната анимация. На мен много ми хареса Smallfoot.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 16 Мар 2019, 17:29

Интервю за работа в охранителна фирма (18+) - Киану е режисьор и за разнообразие - хладнокръвен гад. Още не знам как свършва.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 17 Мар 2019, 17:38

Преди малко гледах Процесът срещу Морант. Филмът е австралийски от 1980 г. и е много добър, по действителен случай за трима австралийци, които стават изкупителна жертва в англо-бурската война.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 18 Мар 2019, 21:22

Изображение

Ако не сте го гледали - препоръчвам. Много приятно филмче, един вид черна комедия, по реален случай.

...
...
Thorn, 02.06.19

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 18 Мар 2019, 21:40

Dinain написа:
18 Мар 2019, 21:22
Изображение

Ако не сте го гледали - препоръчвам. Много приятно филмче, един вид черна комедия, по реален случай.
Боза. Финала на Мондиала през 90-та поне ме държа буден. Имаше и бира....

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 19 Мар 2019, 07:58

На мен ми беше много интересен, човешки филм.

...
...
Thorn, 02.06.19

Отговори