ИкономикаИкономиката на САЩ и външната им политика (Тръмпономика)

Модератори: Ksantip, Sharana

Отговори
Аватар
контрол_alt
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика (Тръмпономика)

Мнение от контрол_alt » 19 Юли 2018, 19:27

Amazon написа:
19 Юли 2018, 15:18
Обаче не мисля, че всичко може да се обясни с Тръмп, както донякъде започна темата. Нещата са по сложни и с много натрупвания.
Левичарите обаче така са свикнали. Светът е прекрасен и ако не беше тази кофти личност всичко щеше да е по мед и масло. Колкото и да ми е неприятен Путин и да не харесвам Русия и към тях неолибералният подход е също толкова тъп. Путин не е причина, а следствие от обществените руски нагласи. Ако не беше Путин щеше да е друг. Орбан в Унгария и Нетаняху в Израел също. И какво правят еврочиновниците? Вместо да анализират тенденциите и да се впишат в новата обстановка, те си пеят старите мантри. Стигнаха до там да финансират индиректно терористични организации в Израел само и само да играят контра на Биби.
С уважение контрол_alt.

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 19 Юли 2018, 19:45

Абсурдно е да се твърди, че еврочиновниците индиректно финансират терористични организации в Израел. Такова твърдение е клевета.
Не е коректно да се твърди, че Европейският съюз руши СТО. Такова твърдение е абсурдно.

Данните на Министерството на енергетиката на САЩ сочат, че през април 2018г. добивът на природен газ в САЩ се е увеличил с 10,2 % спрямо април 2017г.
https://www.eia.gov/dnav/ng/hist/n9010us2m.htm
САЩ е на първо място в света по добив на природен газ.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 19 Юли 2018, 20:13

Тръмп нападна Fed!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

President Donald Trump, in a rare statement for Oval Office holders, criticized the Federal Reserve for raising interest rates.
He said he's "not thrilled" with rate hikes and worries that the work the administration has done will be nullified.
https://www.cnbc.com/2018/07/19/trump-l ... ernational
https://t.co/5JKBCYHe0g

Очаквам още нападки за "левичарски" позиции. :P
"Risk happens slowly at first, then all at once."

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 19 Юли 2018, 20:24

Още подбрани цитати:
Trump Says Concerned Fed Rate Hikes May Put US At ‘Disadvantage; As ECB, BOJ Keep Monetary Policy Loose – CNBC
US Pres Trump Says 'Chinese Currency Dropping Like A Rock' - CNBC
:D

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 19 Юли 2018, 21:16

А, чудесно се развива разговора. :) Натрупаха ми се някои въпроси обаче, я съм недоразбрала нещо, я е цитирана пропаганда вместо информация. Така, по реда на постване:
centara написа:
18 Юли 2018, 12:02
Как Тръмп реши, че знае по-добре от ЦРУ
Е как, нали разследването е за него! Остана и да си няма мнение дали се е мешал с рюсских... :lol:
centara написа:
19 Юли 2018, 05:22
Тръмп е избран от малцинството :!: от американците, като подозренията за руска намеса вече стават все по-сигурни.
Те от две години стават все по-сигурни... Подозренията! А доказателства?
centara написа:
Обама свърши работата, а той сега обира лаврите.
Тука ще помоля за детайли. Щото по новините от последната година все обратните работи разправят. Това на Обама разтурил, онова отменил. Така че моля за разяснение какво се има предвид конкретно.

rki написа:Само дето айфоните не се произвеждат в Китай - целия принос на Китай е макс. 10% от себестойността, но понеже там се сглобяват при износа в САЩ се посочва пълната стойност включваща и американски, японски, корейски, европейски части дори и имаше и от Беларус компоненти.
Чудя се, понеже често съм срещала "произвеждане" и "сглобяване" да се ползват като синоними. А себестойността /и въобще анализа на производствените проблеми, трансформирани само в пари/, има гадното свойство да замазва съществени детайли от процеса /губят се при приравняването на всичко към пари/.
rki написа:Ако рабирането за връщане на производствата е да се сглобяват айфони в САЩ, вместо в Тайван и Китай то прав им път - за всеки китаец завинтващ винтчета 12 часа дневно/седем дни седмично, Тръмп може да се пробва да намери двама американци да я вършат тази работа 8 часа дневно/пет дни седмично, ама много ме съмнява че ще успее.
Това вероятно е така, но не е ли общо-човешка цел хората да работят нормален брой часове на ден и дни на седмица? В тоя смисъл не е ли по-добре Китай да бъде притиснат да премине към рамката 8 х 5? Нали имаше такива пищения още преди 6-7 години - "Спрете да купувате маркови тениски, шити във Филипините, щото ние тука се борим да се спазва 8 на 5, а там тийнове шият 12 х 7."
rki написа:
19 Юли 2018, 14:24
Ето и една не лоша статия/анализ като основа за размисъл:
Така е, над доста редове се замислих:
“There are only foreign competitors to what we do,” - американска фирма е единствен производител на нещо си в САЩ - социализъм, не?
"Apple began assembling computers in Austin, Texas, it encountered numerous quality-control and workforce headaches." - Епъл налетели на регулациите по качеството и труда - ми супер, те тия регулации са за това!

Това, което си мисля обаче, почва да излиза от темата - защото отива в посока борба с негативните последствия на глобализацията въобще и - колкото и да е странно - за възстановяване някои уж извоювани права на работниците - като осемчасовия ден (тук се налага да вмъкна също, че високо-интелектуалната дейност може и да остава в САЩ, ама пусто - не са всички граждани високо-интелектуални, останалите ко ги прайм?) Тоест - изглежда ми по-скоро, че Тръмп яхна някаква историческа вълна на промяна (без да коментирам колко и какви качества има за това), може би по-нататъшните коментари да трябва да бъдат в по-широк контекст? Засега rki го дава този контекст - правилата на СТО, ЕС и др. - за което благодаря много. :)
Кто к нам с мечом придет, того проще застрелить.

Аватар
контрол_alt
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от контрол_alt » 19 Юли 2018, 21:49

Пресиян написа:
19 Юли 2018, 19:45
Абсурдно е да се твърди, че еврочиновниците индиректно финансират терористични организации в Израел. Такова твърдение е клевета.
Клевета според кого? Не и според израелския министър по стратегическите въпроси Гилад Ердан. Специално ти го намерих на български:
В доклад на Ердан, изпратен на Могерини през май, се казва, че над 5 млн. евро от фондовете на ЕС са били изпратени на 13 организации, които или имат връзки с терористични организации, или подкрепят бойкота на Израел.
Разбира се Моргени отрича.

https://www.dnevnik.bg/evropa/2018/07/1 ... terorizma/
С уважение контрол_alt.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 19 Юли 2018, 22:14

Този път реакцията от Белия дом на думите на Тръмп бе светкавична - буквално минути след изказването му се включи демидж контрола:
WH spokeswoman: Pres. Trump respects independence of the Fed
White House Statement: Trumps Views On Interest Rates Are Well Known, Comments Today Are Reiteration Of Long- Held Positions
:D

Последния път, когато Президентът се е месил така брутално в работите на Фед е по времето на Линдън Джонсън:

Изображение

от тази историческа ретроспекзия от преди няколко години - https://www.nytimes.com/interactive/201 ... eline.html

И друго да отбележа - до преди Тръмп републиканците бяха като цяло против ниските лихви и политиката на QE:
In an inversion of the historical pattern, congressional Republicans have criticized the Fed for printing too much money, arguing higher inflation will be the inevitable consequence.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 19 Юли 2018, 22:36

pnp5q написа:
19 Юли 2018, 21:16

centara написа:
Обама свърши работата, а той сега обира лаврите.
Тука ще помоля за детайли. Щото по новините от последната година все обратните работи разправят. Това на Обама разтурил, онова отменил. Така че моля за разяснение какво се има предвид конкретно.
Ще си позволя да отговоря вместо центъра - най-голямата гордост на Тръмп като икономическо "постижение", това с което той най-много се хвали е пазарът на труда.
Сега малко статистика от 2008 насам:

- хедлайна U3:
chart(1).jpeg

- U6 - по-реален измерител за безработицата:

chart.jpeg

- брой заети - абсолютна стойност:

chart(2).jpeg

Да попитам - вие някъде да забелязвате нещо особено случило се от началото на 2017? Тренда който бе при Обама си продължава със същото темпо и при Тръмп.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 19 Юли 2018, 22:44

А това е participation rate - тези стойности Тръмп използва в предизборната си кампания, когато обяви, че безработицата по U3 е фейк нюз, реалната безработица била близо 40%:
chart(3).jpeg

Както виждате промяна оттогава в показателя няма, според предишните мерки на Тръмп, сега безработицата в САЩ е близо 40%.
Може да се продължи и с други икономически показатели, но навсякъде е едно и също - политиките на Тръмп все още не са се отразили в статистиката. Всичко което се вижда е наследство от Обама.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 19 Юли 2018, 23:08

rki написа:
19 Юли 2018, 22:36
Тренда който бе при Обама си продължава със същото темпо и при Тръмп.
Тренда, значи! Това е съвсем друго нещо от "бере лаврите на труда на предния". ;)
Лукавите - и аз ще да излукавя!
Та - бях останала с впечатлението, че най-голямата му гордост е орязването на данъците. Следвано от намаляването на регулациите.
Списък едно - 10 постижения от една година президентство
Списък две - пак е по точки, но са описали постиженията малко по-подробно
А за щастие, намирва се и съвсем подробно разнищване на ситуацията със заетостта - от което коварно избирам този цитат:
the number of people employed in manufacturing in November, 12.5 million, was the highest it had been since early 2009
"...броят на хората, заети в производство през Ноември (2017-бел.моя), 12,5 милиона, е на най-високото си ниво от началото на 2009(т.е.-от началото на президентството на Обама-бел.моя)." А това заети в производство съвсем не е същото като заети в направа на инфраструктура (строеж на пътища) по държавните програми за намаляване на заетостта... :)

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 19 Юли 2018, 23:20

pnp5q написа:
19 Юли 2018, 21:16

rki написа:Само дето айфоните не се произвеждат в Китай - целия принос на Китай е макс. 10% от себестойността, но понеже там се сглобяват при износа в САЩ се посочва пълната стойност включваща и американски, японски, корейски, европейски части дори и имаше и от Беларус компоненти.
Чудя се, понеже често съм срещала "произвеждане" и "сглобяване" да се ползват като синоними. А себестойността /и въобще анализа на производствените проблеми, трансформирани само в пари/, има гадното свойство да замазва съществени детайли от процеса /губят се при приравняването на всичко към пари/.
Ъъъ - това са две различни неща, вие може да си ги ползвате като синоними, но не случайно на продуктите изрично пише дали е произведен в (made in) или сглобен в (assembled in).
rki написа:Ако рабирането за връщане на производствата е да се сглобяват айфони в САЩ, вместо в Тайван и Китай то прав им път - за всеки китаец завинтващ винтчета 12 часа дневно/седем дни седмично, Тръмп може да се пробва да намери двама американци да я вършат тази работа 8 часа дневно/пет дни седмично, ама много ме съмнява че ще успее.
Това вероятно е така, но не е ли общо-човешка цел хората да работят нормален брой часове на ден и дни на седмица? В тоя смисъл не е ли по-добре Китай да бъде притиснат да премине към рамката 8 х 5? Нали имаше такива пищения още преди 6-7 години - "Спрете да купувате маркови тениски, шити във Филипините, щото ние тука се борим да се спазва 8 на 5, а там тийнове шият 12 х 7."[/quote]
Ми решението е просто - всички големи западни фирми (или почти всички) правят одит на доставчиците си - това включва и условията на труд.
Не ми се рови сега из архива да търся къда са ми файловете от одитите които съм минавал, но не покриеш ли критериите не може да работиш за тях.
Защо някъде бачкат по 70-80 и повече часа седмично в робски условия и фирмите не им отказват поръчките, не е трудно да се досетите. Тарифите няма да оправят положението.
Веселото е, че точно левичаро-болшевиките (по описанието на тукашните форумци) натиснаха за това компаниите и те се принудиха да правят одити за да са сигурни че доставчиците им не използват детски труд, затворнически труд, свръхексплоатация на работниците, робски условия на труд и т.н.
rki написа:
19 Юли 2018, 14:24
Ето и една не лоша статия/анализ като основа за размисъл:
Така е, над доста редове се замислих:
“There are only foreign competitors to what we do,” - американска фирма е единствен производител на нещо си в САЩ - социализъм, не?[/quote]
Какъв социализъм? Някой да е забранил на другите да се занимават с това производство?
"Apple began assembling computers in Austin, Texas, it encountered numerous quality-control and workforce headaches." - Епъл налетели на регулациите по качеството и труда - ми супер, те тия регулации са за това!
Ми не, не са налетели на регулации по качеството и труда, налетели са на проблеми с качеството на труда в САЩ. Две напълно различни неща.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 19 Юли 2018, 23:34

Изображение
Как изглежда 20-трилионният дълг на САЩ в банкноти по $100 (инфографика)
https://www.economic.bg/bg/news/8/kak-i ... o-100.html
:shock:

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 19 Юли 2018, 23:42

pnp5q написа:
19 Юли 2018, 23:08
rki написа:
19 Юли 2018, 22:36
Тренда който бе при Обама си продължава със същото темпо и при Тръмп.
Тренда, значи! Това е съвсем друго нещо от "бере лаврите на труда на предния". ;)
Това е точно "бере лаврите на труда на предния" - и магаре да бяха сложили начело в Бели дом и то щеше да има тези постижения.

Та - бях останала с впечатлението, че най-голямата му гордост е орязването на данъците. Следвано от намаляването на регулациите.
Списък едно - 10 постижения от една година президентство
Списък две - пак е по точки, но са описали постиженията малко по-подробно
Аз понеже преса не чета, базирам заключенията си на приказките и действията на Тръмп, а не на това което някой журналист ми нарежда, че е правилно да мисля.

А за щастие, намирва се и съвсем подробно разнищване на ситуацията със заетостта - от което коварно избирам този цитат:
the number of people employed in manufacturing in November, 12.5 million, was the highest it had been since early 2009
"...броят на хората, заети в производство през Ноември (2017-бел.моя), 12,5 милиона, е на най-високото си ниво от началото на 2009(т.е.-от началото на президентството на Обама-бел.моя)." А това заети в производство съвсем не е същото като заети в направа на инфраструктура (строеж на пътища) по държавните програми за намаляване на заетостта... :)
Дончо встъпва в длъжност на 20 януари 2017. Заетостта в производството за януари'17 е 12 369 000 човека. ноември 2017 по ваши думи е 12 500 000 човека повишение с цели 130 000. сега юни 2018 е 12 713 000 - с близо 350 000 човека повече спрямо година и половина по-рано.
Ако това ви впечатлява ето я и графиката - черевената линия е заетостта в неаграрния сектор, под нея е заетостта в частния сектор, а онази права долу, стремяща се да пресече абцисата е заетостта в производството:

chart(5).jpeg

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 19 Юли 2018, 23:47

Ivanov написа:
19 Юли 2018, 23:34
Изображение
Ти се притеснявай за Салвини и ко - ... ги остави - още са далеч от това да изреват на умряло.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 19 Юли 2018, 23:50

rki написа:
19 Юли 2018, 23:47
Ivanov написа:
Изображение
Ти се притеснявай за Салвини и ко - ... ги остави - още са далеч от това да изреват на умряло.
И защо да се притеснявам ???

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 20 Юли 2018, 00:08

Ivanov написа:
Изображение
Така изглежда и 20-трилионния брутен вътрешен продукт на САЩ, даже с половин трилион отгоре. ;)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 20 Юли 2018, 02:56

rki написа:
19 Юли 2018, 23:20
it encountered numerous quality-control and workforce headaches.

Ми не, не са налетели на регулации по качеството и труда, налетели са на проблеми с качеството на труда в САЩ. Две напълно различни неща.
quality-control означава именно процеса на контрол на качеството, а не нивото му

Все таки благодаря за акцента върху made in и assembled - това второто не бях го виждала и не съм се замисляла; НО! Важното сходство на двете е, че там където се случват, се използва местен труд - което означава работни места (и то най-вероятно за неквалифициран труд), оттам - заплати, данъци и осигуровки като келепир за друга държава.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 20 Юли 2018, 08:48

pnp5q написа:
20 Юли 2018, 02:56
rki написа:

quality-control означава именно процеса на контрол на качеството, а не нивото му

Това изречениее е част от линк към статия в WSJ, където са описани тези проблеми - ето част от тях:
At least initially, the Austin plant was hampered by worker friction, inexperienced managers and quality-assurance issues, said Alan Hanrahan, a former Apple manufacturing supervisor who was flown to work at the Texas site from Apple's Irish facility.
About 60% to 70% of the Mac Pro computers coming off the production line initially didn't meet quality standards and were scrapped, Mr. Hanrahan and another former employee said.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 20 Юли 2018, 12:16

rki написа:
20 Юли 2018, 08:48
pnp5q написа:
20 Юли 2018, 02:56
rki написа:

Това изречениее е част от линк към статия в WSJ, където са описани тези проблеми - ето част от тях:
At least initially, the Austin plant was hampered by worker friction, inexperienced managers and quality-assurance issues, said Alan Hanrahan, a former Apple manufacturing supervisor who was flown to work at the Texas site from Apple's Irish facility.
About 60% to 70% of the Mac Pro computers coming off the production line initially didn't meet quality standards and were scrapped, Mr. Hanrahan and another former employee said.
Благодаря много. Доколкото порових, цялата шумотевица, дето уж е около качеството на Mac Pro е чисто политическа история - при това от самото й начало - което е през 2016та - и стъпва на заявление от 2013та на Тим Кук, който преди почването на операциите в Остин се кахъри, че американското образование не подготвя достатъчно добри електроници.
Трудно може да се говори за проблемен човешки фактор при "highly automated" производствена линия. А пък да се твърди, че в Азия "manufacturers have the required skills" в сравнение с асемблатора (Flextronics) - ами просто се разчита, че никой няма да отиде да ги види кви са, аджеба, тия Flex.
Много е неприятно, че се налага да проверяваме чак до такива детайли тия писаници. Едва ли са много хората, които го правят.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 20 Юли 2018, 12:56

pnp5q написа:
20 Юли 2018, 12:16
и стъпва на заявление от 2013та на Тим Кук, който преди почването на операциите в Остин се кахъри, че американското образование не подготвя достатъчно добри електроници.
Всъщност възражението на Епъл бе не към качеството на подготовка на американските инженери, а към количеството им.
За айфоните бяха споменали че за да пренесат асемблирането в САЩ (не си спомням дали ставаше въпрос за 5-та или 6-та) ще са им необходими да наемат над 200 000 работника, голяма част от които с инженерно образование - просто няма толкова много подготвени хора.
Изхода е малко по-малко, постепенно да се връщат производства, така че да има време да се наберат и подготвят необходимите кадри, това се отнася вкл. и за нискоквалифицираните работници, защото няма много желаещи да стоят осем часа на поточна линия да завиват болтчета или да пришиват ластици на гащи за минимална заплата. Отделен въпрос е бизнес стратегията на Епъл да не се ангажира с трудоемки дейности като асемблирането, а да предоставя тази дейност на поддоставчици.
Междувпрочем това се случваше, като не само американски фирми връщаха производството в САЩ, но и например китайски пристигаха, защото се оказваше, че им е по-изгодно да произвеждат в САЩ отколкото в Китай - например имаше една текстилна!!! фабрика, която се изнесе от Китай в САЩ някъде 2014-2015 ако не се лъжа.
Така че нещата са много по-сложни от простата картинка, която Тръмп рисува за феновете си.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 20 Юли 2018, 13:19

CNBC пуснаха втората част от интервюто с Тръмп - казва че е готов да наложи мита върху целия внос от Китай (505 милиарда долара).

Цялото интервю - https://www.cnbc.com/2018/07/19/watch-p ... -cnbc.html

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 20 Юли 2018, 17:33

Тръмп отново има силен ден - на мушката от сутринта му са Fed, EU, China, Canada:
Donald J. Trump
‏Потвърден профил @realDonaldTrump
2 чПреди 2 часа

China, the European Union and others have been manipulating their currencies and interest rates lower, while the U.S. is raising rates while the dollars gets stronger and stronger with each passing day - taking away our big competitive edge. As usual, not a level playing field...

....The United States should not be penalized because we are doing so well. Tightening now hurts all that we have done. The U.S. should be allowed to recapture what was lost due to illegal currency manipulation and BAD Trade Deals. Debt coming due & we are raising rates - Really?

Farmers have been on a downward trend for 15 years. The price of soybeans has fallen 50% since 5 years before the Election. A big reason is bad (terrible) Trade Deals with other countries. They put on massive Tariffs and Barriers. Canada charges 275% on Dairy. Farmers will WIN!
:mrgreen:

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 20 Юли 2018, 17:44

Интересна статия в Axios, пускам я заради становището на Kudlow, който се явява нещо като сив кардинал по търговските въпроси:
► Show Spoiler
I asked Larry Kudlow, the White House economic adviser, about that scenario. He told me that if China tries to bait Trump, "They're picking the wrong customer, I’ll tell you that — you know how intense he is on this issue."

"Xi seems to think if he waits out the November elections, Trump will be weakened and therefore will lighten the bite. That’s a very bad bet."
"No matter what the elections are, he's not going to let go of this issue. ... Donald Trump will be the president until at least January, 2021."
"My guess is that if the plot thickens with no progress, they will start going after American companies [operating] in China."
Kudlow said China can target such companies' revenues through regulation. For example, he said, "they can fiddle with" the requirement levels for insurance and investment.

The U.S. and China have not had trade conversations or negotiations "for weeks" — really since June, when Commerce Secretary Wilbur Ross visited Beijing, according to Kudlow.

"That's not healthy," Kudlow said. "We've given them our list of asks."
Kudlow said both sides had very productive conversations earlier on topics that include joint ventures.
"The problem here is Xi. He doesn’t want to move, and they’ve offered the U.S. absolutely ... no options regarding the issue of [intellectual property] theft and forced technology transfer."
"To us, that stuff is probably more important than buying commodities. We regard the U.S. technology advantage as the family jewels. Without American software, they're going nowhere."

After the Chinese foreign ministry criticized comments Kudlow made this week to CNBC, he told me: "I'm honored to see the Chinese government attacking me."

"I'm not a former free trader — I'm still a free trader. I've got a lot of free trade blood left in me. But regarding China: In recent years, I have become so annoyed that I'm willing to use tariffs."
► Show Spoiler
https://www.axios.com/threat-china-trad ... gn=organic

И понеже Kudlow, споменава ноемврийските избори ето как са разпределени контратарифите на останалите страни по щати:

Screenshot-2018-7-20 2018 07 20 tariffs coc Axios Visuals.png

По линка - картата е интерактивна - https://www.axios.com/trump-tariffs-sta ... 23893.html

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 20 Юли 2018, 18:54

Ако някой човек казва, че еврочиновниците индиректно финансират терористични организации в Израел, вероятно
този човек изобщо няма представа за какво говори. Твърдението, че еврочиновниците индиректно финансират терористични организации в Израел е напълно безпочвено. Такова твърдение е клевета.

Според публикувани на 28.06.2018г. сезонно изгладени данни на Бюрото за икономически анализ към Министерството на търговията на САЩ през първото тримесечие на 2018г. номиналният брутен вътрешен продукт на САЩ на годишна основа е бил на стойност 19 960 100 000 000 щатски долара.
https://www.bea.gov/newsreleases/nation ... 18_3rd.pdf

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 20 Юли 2018, 20:18

Логореята на Тръмп вече предизвиква насмешки - коментар на редактора на Global Times за интервюто на Тръмп в CNBC:
Hu Xijin 胡锡进
‏ @HuXijin_GT

Hu Xijin 胡锡进 ретуитна The Wall Street Journal

Trump talks too much. He has talked about imposing tariffs on $500 billion of Chinese goods more than once. I don't even bother to write an editorial for this. Whatever he wants to do, just do it. China will hit back to the end.
https://twitter.com/HuXijin_GT/status/1 ... 2612063232

Отговори