ИкономикаКитайският колос

Модератори: Thorn, Ksantip

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Китайският колос

Мнение от Dinain » 25 Апр 2017, 13:52

Китайската заплаха за Apple и Samsung

http://www.investor.bg/analizi/262/a/ki ... 67/?page=1

Хуавей :D впечатляват. Рекламна статия, но все пак.
180,000 служители, 82,000 от тях акционери - служителите притежават 98% от холдинга, това не го знаех. И станаха третият по пазарен дял производител на смартфони. Интересна статия.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Re: Китайският колос

Мнение от pnp5q » 25 Апр 2017, 14:50

Много интересно, благодаря! За пръв път чувам за китайска компания, която си аутсорсва производството. Но тая работа с чисто инженерния персонал нещо ми прилича на балон - ще ги видим. Чела съм преди време за китайска компания, в чиято четириетажна сграда има на всеки етаж различно производство - на единия - някакви електронни платки, на другия - пътни знаци - и т.н. - не бяха и съвсем сходни производствата. Идеята беше, че като набележат ниша, много бързо организират производство. Тези със смартфоните изглежда пробват друг модел, доста по-западен (да не кажа, че направо имитират Епъл :) ). А пък най-специфично китайския модел, на който съм попадала напоследък, са селата Таобао. :)
Какъв цвят е хамелеона, когато се гледа в огледалото?

boyankolev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от boyankolev » 25 Апр 2017, 21:22

Много интересна поредица филмчета:
Открытие Китая
https://www.youtube.com/channel/UCRBZnF ... j0S2Cz5Y2w

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 26 Апр 2017, 12:49

Китай пуска втори самолетоносач на вода. Домашно производство:
Изображение

Домашен самолет за гражданска авиация:
Изображение

И пръскане на пестициди с дронье :
Изображение

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 27 Апр 2017, 13:00

[OT]Само аз ли не виждам изображенията в мнението на Мизиец?[/OT]

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 27 Апр 2017, 15:54

pnp5q написа:
27 Апр 2017, 13:00
[OT]Само аз ли не виждам изображенията в мнението на Мизиец?[/OT]
Не си само ти....
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 27 Апр 2017, 16:45

ХМ...не знам защо така става. Ето линк с видео в Туитър за самолетоносача:
https://twitter.com/PDChina/status/857325215776473088

Самолета...
Изображение

Пръскане на овошки с дрони:
Изображение

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 05 Май 2017, 13:29

Китайците изпревариха руснаците и техния MC-21. Въпреки забавянията и двата проекта са бъдеща алтернатива на Боинг и Еърбъс. Монополът ще спре. ;)

http://www.dnes.bg/world/2017/05/05/sam ... age1#photo

Допълнение: Ето и сериозна причина за изпреварването. ;)
https://leehamnews-5389.kxcdn.com/wp-co ... pliers.png

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Май 2017, 14:20

Китай пуска втори самолетоносач на вода. Домашно производство:
https://pbs.twimg.com/media/C-PTxmaU0AAb5b-.jpg https://pbs.twimg.com/media/C-PTyDfUIAArgtX.jpg https://pbs.twimg.com/media/C-PTysuUIAQ ... AAyhX7.jpg

Домашен самолет за гражданска авиация:
https://pbs.twimg.com/media/C-RVP0-W0AAbDcu.jpg (изпревариха руснаците..).

И пръскане на пестициди с дронье :
https://pbs.twimg.com/media/C-U6n7dXYAEYiF2.jpg https://pbs.twimg.com/media/C-U6ojIWAAAuwPC.jpg https://pbs.twimg.com/media/C-U6v0ZXgAA92Kh.jpg https://pbs.twimg.com/media/C-U62NmXYAArrJK.jpg

Като цитирам Мизиеца и се вижда, линковете са объркани, с интервали преди и след... между таговете Изображение трябва да има само адрес на изображение (едно).
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 19 Май 2017, 13:12

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Юни 2017, 00:29

Днес четох една статия в CNN(съжалявам затрих линка и не ми се търси), че в Китай екзекутират хиляди хора всяка година. Повече от всички другу държави взети заедно (втори са Иран с около 600 екзекуци годишно, трети Виетнам, четвърти СА с около 160). Това не е нещо ново, така че няма изненада.

Това което ме шокира в статията е, че китайската правна система постигала 99.9% осъдителни присъди! :shock:

Та значи ако те обвинят в нещо, то ти практически вече си осъден. Оттам нататък каквото наказание предвижда закона. Как се живее в такава държава? Предполагам китайците са си свикнали, ама все пак...

Edit: Намерих статията: http://www.cnn.com/2017/04/10/opinions/ ... index.html

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 01 Юни 2017, 03:02

Amazon написа:
01 Юни 2017, 00:29
Това което ме шокира в статията е, че китайската правна система постигала 99.9% осъдителни присъди! :shock:
Та значи ако те обвинят в нещо, то ти практически вече си осъден.
Хмм, звучи малко като ССС (Следствие-Суд-Сибирь).

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 01 Юни 2017, 22:06

Amazon написа:
Днес четох една статия в CNN(съжалявам затрих линка и не ми се търси), че в Китай екзекутират хиляди хора всяка година. Повече от всички другу държави взети заедно (втори са Иран с около 600 екзекуци годишно, трети Виетнам, четвърти СА с около 160). Това не е нещо ново, така че няма изненада.

Та значи ако те обвинят в нещо, то ти практически вече си осъден. Оттам нататък каквото наказание предвижда закона. Как се живее в такава държава? Предполагам китайците са си свикнали, ама все пак...

Edit: Намерих статията: http://www.cnn.com/2017/04/10/opinions/ ... index.html
Интересно, е че последната година САЩ за първи път не са в топ 5 за екзекуции. От 2006 винаги са в петицата. Сега са на 7-ма позиция. Най-ужасното нещо в Китай е смъртното наказание. Но хубаво е нещата да се поставят в контекст и да се правят сравнения с други държави. Има едно нещо, което е по-лошо от смъртно наказание. И това е доживотен затвор без право на помилване. САЩ там са първенци. 1 на всеки 2000 души в САЩ са в затвора доживот без право на замяна. И има нещо по-страшно дори от това. Такава присъда, но не за кой да е, а за деца, които действително са извършили нещо ужасно, убийство, но са били на по 14, 15, 16 години, когато това е станало. Много от тях получават минимум 35 години в затвора или доживот. Минимум 35 години! А много други доживот без никакво право на милост. Наскоро един 14 годишен получи такава присъда. Нямам думи за такава държава, голяма част от уж нормалното население има садистични наклонности и са нечовешки жестоки.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Юни 2017, 22:15

Sharana написа:
01 Юни 2017, 03:02
Amazon написа:
Та значи ако те обвинят в нещо, то ти практически вече си осъден.
Хмм, звучи малко като ССС (Следствие-Суд-Сибирь).
На мен даже по-страшно ми звучи. Все пак дори в нациска германия, или ранният СССР, ако делото ти мине добре е можело да се отървеш, или поне с по-ниска присъда. Доста от дългите присъди после са бил смекчавани. Въобще стига Хитлер, Ленин, или Сталин лично да не наредят убийстовото ти, е имало поне някакво подобие на правораздаване. А тук - машини!
райнхард написа:
01 Юни 2017, 22:06
Има едно нещо, което е по-лошо от смъртно наказание. И това е доживотен затвор без право на помилване. САЩ там са първенци. 1 на всеки 2000 души в САЩ са в затвора доживот без право на замяна. И има нещо по-страшно дори от това. Такава присъда, но не за кой да е, а за деца, които действително са извършили нещо ужасно, убийство, но са били на по 14, 15, 16 години, когато това е станало. Много от тях получават минимум 35 години в затвора или доживот. Минимум 35 години! А много други доживот без никакво право на милост.
Да, за някой хора работеща правна система и полиция са културен шок. Обикновенно същите не уважават особено закона.
райнхард написа:
Нямам думи за такава държава, голяма част от уж нормалното население има садистични наклонности и са нечовешки жестоки.
Направо не хора а чудовища в човешки образ. Сигурно ще е от кокаколата и хамбургерите. И щото е разбунтувала се затворническа колония. :mrgreen:

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 01 Юни 2017, 22:33

Amazon написа:
01 Юни 2017, 22:15

Да, за някой хора работеща правна система и полиция са културен шок. Обикновенно същите не уважават особено закона.
Дадох конкретен пример, при който наказанието няма нищо общо с работеща правна система, още по-малко с полиция.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Юни 2017, 22:41

райнхард написа:
01 Юни 2017, 22:33
Amazon написа:
01 Юни 2017, 22:15

Дадох конкретен пример, при който наказанието няма нищо общо с работеща правна система, още по-малко с полиция.
Ако престъплението е тежко предумишлено убийство, и лицето не е малолетно, тинейджъра го съдят като възрастен. Не виждам нищо лошо в това. Смъртни присъди не им дават.

Между другото откъде е този ник "райнхард" ? Надявам се да не е Хайдрих ("Палача Хайдрих"), защото ако е така, дори не знам дали е законно. Отделно че прави леко нелепа жалостта ти към престъпниците в САЩ, или към което и да е човешко същество в тази връзка.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 01 Юни 2017, 22:49

Amazon написа:
01 Юни 2017, 22:41

Ако престъплението е тежко предумишлено убийство, и лицето не е малолетно, тинейджъра го съдят като възрастен. Не виждам нищо лошо в това. Смъртни присъди не им дават.

Между другото откъде е този ник "райнхард" ? Надявам се да не е Хайдрих ("Палача Хайдрих"), защото ако е така, дори не знам дали е законно. Отделно че прави леко нелепа жалостта ти към престъпниците в САЩ, или към което и да е човешко същество в тази връзка.
Не е, разбира се, писал съм и в темата за Хайдрих (Операция А.)преди няколко месеца. Провери, че съм го охулил, затова, че е опорочил хубавото име. Четох една книга за Непознатата Операция Барбароса и там имаше един генерал Райнхард, който предполагам е някакъв редови генерал, един от многото, и беше направил някаква хитра военна маневра и ми хареса как звучи името. И днес е доста разспространено в Германия.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 01 Юни 2017, 22:51

Amazon написа:

Е аз виждам и повечето нормални хора виждат. Това е по-лошо и от смъртна присъда. Доживотен затвор без право на замяна за 14 годишен пикльо. Това не е правосъдие.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Юни 2017, 23:23

райнхард написа:
01 Юни 2017, 22:51
Amazon написа:

Е аз виждам и повечето нормални хора виждат. Това е по-лошо и от смъртна присъда. Доживотен затвор без право на замяна за 14 годишен пикльо. Това не е правосъдие.
Въпрос на лично виждане на съдията. Ако е решил, че онзи няма начин да се поправи и ще си остане психопат. Има го и в другата посока. Понякога съдията намаля законово предвиденият срок, дори го отменя, ако намери много смекчаващи вината обстоятелства. Има и кутиози като един прокурор, поискал смъртни присъди на двама човека, за едно и също престъпление.

Разкажи какви са подробностите за този "14 годишен пикльо", или дай линк, щото дявола е в детайлите.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 01 Юни 2017, 23:32

Amazon написа:
01 Юни 2017, 23:23

Въпрос на лично виждане на съдията. Ако е решил, че онзи няма начин да се поправи и ще си остане психопат. Има го и в другата посока. Понякога съдията намаля законово предвиденият срок, дори го отменя, ако намери много смекчаващи вината обстоятелства. Има и кутиози като един прокурор, поискал смъртни присъди на двама човека, за едно и също престъпление.

Разкажи какви са подробностите за този "14 годишен пикльо", или дай линк, щото дявола е в детайлите.
Аз един друг случай имах предвид. Но ето един подобен, него намерих

https://www.theguardian.com/us-news/201 ... -in-prison

Да, престъплението е ужано, и аз съм за сурово наказание, поне по-сурово отколкото в България получават непълнолетни. Но не доживот без милост, колкото и ужасен да е актът. Какво е видял от живота, какво е разбрал. 15 дори 20 години ефективно, но доживот ?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Юни 2017, 23:55

райнхард написа:
01 Юни 2017, 23:32
Аз един друг случай имах предвид. Но ето един подобен, него намерих

https://www.theguardian.com/us-news/201 ... -in-prison

Да, престъплението е ужано, и аз съм за сурово наказание, поне по-сурово отколкото в България получават непълнолетни. Но не доживот без милост, колкото и ужасен да е актът. Какво е видял от живота, какво е разбрал. 15 дори 20 години ефективно, но доживот ?
Аз ти казах че дявола е в детайлите. На земята на училището всички присъди автоматично се удвояват. Учи се в първи клас, и насякъде има табели и знаци, откъде започва училищната зона. Не можеш да кажеш "Ами аз не знаех!". Независимо какво е престъплението - наркотици, побой, а в този случай зверско, непредизвикано убийство и изнасилване. Какво като изверга е 15 годишен? Проследил е жената в тоалетната, намукал я е 16 пъти и я е изнасили докато е умирала. Дали са му 20 години, плюс удвояването заради училищната зона - 40. Ще излезе на 55. Това е закона. Като не ти харвсва - пътища много.

Отделно и ако не е показвал разкаяние. Всеки случай се гледа отделно и си има съдебни заседатели. Скоро имаше случай във Флорида. Моторис изпреварва колона коли (неправилно) и един дъртак си завъртя кормилото и го изхвърли от пътя - ей така. Обаче се оказа че задната кола снимала. Моториста с ухлузвания, а дъртака дето само повтаряше "не ме интересува!" - 15 години в панделата.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 21 Юни 2017, 09:11

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 21 Юни 2017, 11:30

райнхард написа:
01 Юни 2017, 23:32
......Но не доживот без милост, колкото и ужасен да е актът.......
ОТ, но за мен бедата е, че въобще не ги лежат.....Нямам спомен, но имаше нещо като репортаж (ако се не лъжа по Crime & Investigation), свързан с факта, че ефективно излежават цялото си наказание си едва някакъв мизерен процент осъдени. Конкретни примери бяха дадени как хора, осъдени на 20 и повече години лежат по 6-7......А най шокиращото беше, процента на тези от тях, които след помилването/оосвобождаването (за добро поведение или някаква хватка, приложена от адвоката), извършват повторно убийство.
Монетата има две страни.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 21 Юни 2017, 12:44

райнхард написа:
Интересно, е че последната година САЩ за първи път не са в топ 5 за екзекуции. От 2006 винаги са в петицата. Сега са на 7-ма позиция. Най-ужасното нещо в Китай е смъртното наказание. Но хубаво е нещата да се поставят в контекст и да се правят сравнения с други държави. Има едно нещо, което е по-лошо от смъртно наказание. И това е доживотен затвор без право на помилване. САЩ там са първенци. 1 на всеки 2000 души в САЩ са в затвора доживот без право на замяна. И има нещо по-страшно дори от това. Такава присъда, но не за кой да е, а за деца, които действително са извършили нещо ужасно, убийство, но са били на по 14, 15, 16 години, когато това е станало. Много от тях получават минимум 35 години в затвора или доживот. Минимум 35 години! А много други доживот без никакво право на милост. Наскоро един 14 годишен получи такава присъда. Нямам думи за такава държава, голяма част от уж нормалното население има садистични наклонности и са нечовешки жестоки.
Хич не са им много високи наказанията в САЩ. Просто в България и Европа са прекалено ниски. Освен това там над 90% от делата приключват без съдебно доказване. Подсъдимият сам се признава за виновен след сделка с прокурора.
Някои, като този тийнейджър, решават да се пробват в цялостен съдебен процес, и ако бъдат признати за виновни, присъдата е доста по-тежка, отколкото ако се бяха признали за виновни. В случая - за брутално изнасилване и убийство 40 години лишаване от свобода си е съвсем справедливо наказание. Ако не беше само на 14 г., можеше да отиде на топло доживот.
Ако доживотният затвор беше по-тежък от екзекуцията, то осъдените на доживотен затвор щяха да се екзекутират сами. Когато човек не иска да живее, никой не може да го спре.

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от rki » 29 Юни 2017, 23:02

Изображение
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
https://rg.ru/2018/01/18/peskov-rasskaz ... putin.html

Отговори