Съвременно въоръжениеПопулярни митове за съвременните оръжейни системи

Модератор: Amazon

Аватар
piston
Редовен потребител
Status: Offline

Re: Популярни митове за съвременните оръжейни системи

Мнение от piston » 30 Авг 2017, 14:52

Super_Hornet написа:
02 Авг 2017, 14:24
Въпросът, както вече нееднократно уточнихме с теб, не е във вишката.
С риск да досадя на аудиторията, но просто не понасям лъжите, затова напомням какво каза Хорнет по темата:

"Стрелбовата РЛС няма да я пуснат преди да влезе в зоната, а пък НВО-то на вишка (ако визираш С-300) е лекичко невъзможно за ПРР. :) Остава обзорникът, пък ако е някоя метрова на РТВ - даже нема и да разберат, че са ги открили."

и

"Твърде височко им идват, особено 39 м. вишка."

Не смятам да копирам целия разговор и л.с. (на които се опитах да продължа със Супер Хорнет), за да докажа, че той не е привел никакви аргументи за това твърдение. Явно после е погуглил и е видял, че е сгрешил, но вместо да си признае започна да имитира Кало.....

Super_Hornet написа:
piston написа:
01 Авг 2017, 23:06
Та според колегата тази вишка по чудодеен начин предпазвала радарите от AGM-88 HARM и другит противорадарни ракети...
Така ли? Май за друго иде реч, но ти си се вторачил в това желязо и друго не виждаш. .

Аз разбрах, че Хорнет говори за вишката, ако не съм прав, моля някой да ме поправи...
Super_Hornet написа:
piston написа:
01 Авг 2017, 23:06
Излишно е да споменавам, че Хорнета не предостави никакво техническо обяснение
Поне три пъти посочих причината, за да съм на това мнение. Чисто техническа, но ти продължаваш да си зяпаш вишката и да търсиш под вола теле. Успех!

Няма проблем да я посочиш и четвърти път тук, нали? Дето се казва знанието е за да се споделя, нали?
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 31 Авг 2017, 16:01

Super_Hornet написа:
30 Авг 2017, 16:11

п.п. С извинения към останалите за офтопика. :)
Ами давай по темата, обясни какво прави НВО-то на вишка невъзможно за поразяване от ПРР? На какво технически особености се базира твоето твърдение?
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 15 Дек 2017, 16:18

............
С кое точно си наясно, Арангеле, след като два РПН-а от системата не можеш да различиш визуално, а си тръгнал да обсъждаш малко по-интересни неща?

Иначе не си ми интересен, дори не си ми и смешен.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 21 Дек 2017, 07:40

Куршумът на Калашников пробива релси.
Кумулативният боеприпас прогаря бронята.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 21 Дек 2017, 08:47

Куршумът на Калашников пробива релси.
:lol: тва е писано писаноо, мн ясно че не.
Кумулативният боеприпас прогаря бронята.
ми нали за това е правен да дупчи броня.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 21 Дек 2017, 10:06

Всъщност, този въпрос има два отговора и двата верни. Проектилът дупчи релси и не дупчи.
Като двата зависят от променливите в уравнението.
По Гост в СССР е имало 5 вида релси, правени от различни стомани. А за АК има разработен бронебоен патрон.
Бронебойният патрон, дупчи ниските класове, но не се справя с високият клас. Изтрелян от РПК, обаче, се справя. Стандартният патрон дупчи само най-ниският и то не винаги. Така, че приемаме, че не дупчи.
Бронебойният патрон е разработен в средата на 80-те и когато се е зародила байката, не е бил на въоръжение. Ако сте чували от служили по татово време, че са виждали как дупчи - значи ви лъжат.
Руснаците имат и патрони с повишено налягане със стандартен проектил, за които също се говори, че дупчат релси, но те също са проектирани през 80-те.

Като цяло - проектил, изтрелян от АК дупчи релси, но от специален патрон и не всички релси. Т.е митът е частично потвърден
Изображение
Finita la commedia

Аватар
falcon
Редовен потребител

Мнение от falcon » 27 Дек 2017, 19:01

ValBo написа:
21 Дек 2017, 10:06
Като цяло - проектил, изтрелян от АК дупчи релси, но от специален патрон и не всички релси. Т.е митът е частично потвърден

Щом твърдиш това, можеш и доказателства да покажеш?

https://www.youtube.com/watch?v=LEyvjGeSv6I

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 27 Дек 2017, 20:05

Един страничен въпрос - на клипчето пичът първо стреля по една много голяма релса. Някаква идея тя за какво е била?
А иначе тоя явно няма инстинкт за самосъхранение - как стреля по релсите, а и отзад скала, не му ли минава през акъла, че може да се получи рикошет?
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
falcon
Редовен потребител

Мнение от falcon » 27 Дек 2017, 20:23

Stan написа:
27 Дек 2017, 20:05
Един страничен въпрос - на клипчето пичът първо стреля по една много голяма релса. Някаква идея тя за какво е била?
А иначе тоя явно няма инстинкт за самосъхранение - как стреля по релсите, а и отзад скала, не му ли минава през акъла, че може да се получи рикошет?

релса Р-65 е пробита със "Сайга" с боеприпас 7,62 на 39

https://forum.guns.ru/forummessage/2/392723-6.html

https://forum.guns.ru/forummessage/2/389647.html

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 28 Дек 2017, 10:09

Трябва ли още нещо да доказвам или докато се рови за оборващи доказателства, взе че намери правилните?
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 28 Дек 2017, 20:21

Някъде скоро бях намерил много яка статия кои калашници с кои патрони кои релси дупчат, но нещо не я намирам.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 29 Дек 2017, 08:41

Всъщност пробивната способност на всички патрони и проектили (или поне най-масовите) са отдавна известни и са дадени в съответните справочници. Последните са предимно за служебно ползване. Това сваляне е правено заради вечната борба броня-проектил.
Та пред специалистите, този въпрос не стои. По него се пеняват интернет "специалистите".
Изображение
Finita la commedia

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 30 Дек 2017, 23:32

Е, спокойно, аз само ги метнах като примери за вечни спорове по темата за митовете.
А вие започнахте да повтаряте старите препирни: пробива, ама само релси от теснолинейка, и т.н.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Online

Мнение от Amazon » 31 Дек 2017, 01:57

Пословичният 7.62х39 не е подходящ за дупчене. Дори с бронебоен куршум. Основното което пробива са скоростта и твърдостта. 7.62х39 е с много ниска скорост за пушечен боеприпас. И съответно е с по малка бронепобиваемост от 5.45х39, който пък е частично копие на 5.65х45, който пък е военният вариант на .223. Разбира се зависи и от оръжието. М4 с нефелната 14 инчова цев окуцява прекрасният 5.65х45, който има нужда поне от 16 инча, за да достигне километър в секунда.

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 15 Яну 2018, 23:34

Super_Hornet написа:
15 Дек 2017, 16:18
............
С кое точно си наясно, Арангеле, след като два РПН-а от системата не можеш да различиш визуално, а си тръгнал да обсъждаш малко по-интересни неща?

Още един мит, свързан с ПВО системата С-300, който дължим на прекаляването на Хорнета с мурзилки...
Връщам малко назад:
piston написа:

Super_Hornet написа:
Има стабилна грешка в горната картинка.

Благодаря, че качи правилната.... Конструктивната ти критика ме изпълва със възторг... :roll:

Добре - няма 30Н6Е в С-300ПМУ.
Доста закъснял "ликбез Хорнета", но явно се налага (доколкото същият е приеман за достоверен източник относно съветоруското въоръжение, донякъде с право):

1. Презентация на Словашките ВВС (оператори на С-300ПМУ). РПН-ът е отбелязан като 30Н6

Изображение

2.От документален труд за (краткият) мирен и боен път на С-300ПМУ в ГДР... Да и тук е 30Н6 :roll:

Изображение

Отвътре

5N63S

Изображение

30N6E

Изображение

Разликата е, че при 5Н63С има броячи за 3 типа ракети, а при 30Н6Е - за два....

Защо С-300ПС за експорт е ПМУ, а не ПСУ и защо РПН-ът на експортната версия на ПС, вместо 5Н63СЕ е 30Н6Е е предмет на друга история.... :mrgreen:

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 15 Яну 2018, 23:51

piston написа:
15 Яну 2018, 23:34
Super_Hornet написа:
15 Дек 2017, 16:18
............

Още един мит, свързан с ПВО системата С-300, който дължим на прекаляването на Хорнета с мурзилки...
Здравей, Арангеле!
piston написа:
Връщам малко назад:
piston написа:

Super_Hornet написа:
Има стабилна грешка в горната картинка.

Благодаря, че качи правилната.... Конструктивната ти критика ме изпълва със възторг... :roll:

Добре - няма 30Н6Е в С-300ПМУ.
Доста закъснял "ликбез Хорнета", но явно се налага (доколкото същият е приеман за достоверен източник относно съветоруското въоръжение, донякъде с право):

1. Презентация на Словашките ВВС (оператори на С-300ПМУ). РПН-ът е отбелязан като 30Н6

Изображение

2.От документален труд за (краткият) мирен и боен път на С-300ПМУ в ГДР... Да и тук е 30Н6 :roll:

Изображение

Отвътре
Ъъъ, гледам, че в другия форум постът е от 30 декември, а пък до 29-ти си питал кое и кво е в С-300, ей тук - http://www.russianarms.ru/forum/index.p ... 5.html#new

Иначе, както съм ти написал в другия форум - "Бъркаш се, като даже предполагам и откъде ти идва объркването. ", го потвърждаваш със словашкото описание, а книжката от немско я бях забравил - да, добра, особено илюстративна.
piston написа:
5N63S

Изображение

30N6E

Изображение

Разликата е, че при 5Н63С има броячи за 3 типа ракети, а при 30Н6Е - за два....
Байка аля 5В55С?
piston написа:
Защо С-300ПС за експорт е ПМУ, а не ПСУ и защо РПН-ът на експортната версия на ПС, вместо 5Н63СЕ е 30Н6Е е предмет на друга история.... :mrgreen:
Която ще споделиш с нас, след като ти отговорят ли?

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 16 Яну 2018, 00:01

Тоя спор къф беше?
Дали противорадарна ракета не може да порази няква РЛС качена на по високо ли ?

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 16 Яну 2018, 00:32

Super_Hornet написа:
15 Яну 2018, 23:51

Ъъъ, гледам, че в другия форум постът е от 30 декември, а пък до 29-ти си питал кое и кво е в С-300, ей тук - http://www.russianarms.ru/forum/index.p ... 5.html#new
Мда, основната разлика между теб и мен е, че си проверявам информацията си обосновавам твърденията... Апропо, похвално е колко усърден си станал в гугленето, след като те нагняцах за пустите вишки.... :D
Иначе, както съм ти написал в другия форум - "Бъркаш се, като даже предполагам и откъде ти идва объркването. ", го потвърждаваш със словашкото описание, а книжката от немско я бях забравил - да, добра, особено илюстративна.
Безпомощно празнословие пред железобетонните факти, които съм споделил с уважаемата аудитория...

Байка аля 5В55С?
Не... явно не познаваш добре дори номенклатурата изделия на С-300ПС..Не само че има С, но и има подверсии на други

Изображение

Която ще споделиш с нас, след като ти отговорят ли?

Когато форумът се поизчисти от тролове... Докато Торн е модератор не смятам да отделям време за сериозен принос към форума, просто тия задвратници отдавна си ги заслужи... :mrgreen:
Прикачени файлове
p0001-sel.png

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 16 Яну 2018, 00:41

piston написа:
16 Яну 2018, 00:32
Super_Hornet написа:
15 Яну 2018, 23:51

Мда, основната разлика между теб и мен е, че си проверявам информацията си обосновавам твърденията... Апропо, похвално е колко усърден си станал в гугленето, след като те нагняцах за пустите вишки.... :D
Нещо пак се обърка!

Щом даже профил си си направил, за да питаш, ще да е голям зор. Продължавай!

Впрочем, какво значи "нагняцах"?
piston написа:
Безпомощно празнословие пред железобетонните факти, които съм споделил с уважаемата аудитория...
Мда, нищо де, продължавай да опитваш.
piston написа:
Не... явно не познаваш добре дори номенклатурата изделия на С-300ПС..Не само че има С, но и има подверсии на други
Аз друго питах, а не какво се е планирало да има в С-300П.
piston написа:
Когато форумът се поизчисти от тролове... Докато Торн е модератор не смятам да отделям време за сериозен принос към форума, просто тия задвратници отдавна си ги заслужи... :mrgreen:

Арангеле,като доказан трол, който има още два забанени навечно профила ли пишеш, или просто така ти се иска?
Последна промяна 1 на Super_Hornet, променена общо 16 пъти

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 16 Яну 2018, 00:54

Super_Hornet написа:
16 Яну 2018, 00:41

Щом даже профил си си направил, за да питаш, ще да е голям зор. Продължавай!
(еквивалент на цигански шамар с пръстени):
Capture.JPG
Please, note the date....

Апропо, оправи си поста, немарливо си го форматирал....

П.С. Чакаме доказателства. че радиолокаторите се обезсмъртяват върху вишка и за наименованието на РПН-ът на С-300 ПМУ, или чистосърдечно да си признаеш, че си се объркал. В противен случай всичките ти писаници не струват....и ще бъдат докладвани за офтопик и безсмисленост!

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 16 Яну 2018, 17:44

piston написа:
16 Яну 2018, 00:54
П.С. Чакаме доказателства. че радиолокаторите се обезсмъртяват върху вишка и за наименованието на РПН-ът на С-300 ПМУ, или чистосърдечно да си признаеш, че си се объркал. В противен случай всичките ти писаници не струват....и ще бъдат докладвани за офтопик и безсмисленост!
Добре, ще попитам в някой руски форум и после ще ти отговоря, след като ми отговорят.

Само кажи в кой, че да няма после - мурзилки - немурзилки!

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 16 Яну 2018, 20:31

Archer написа:
16 Яну 2018, 00:01
Тоя спор къф беше?
Да. По точно доколкото си спомням - "по-висока защитеност на РЛС /антенна кабина , система/ качена на вишка от ПРЛР".

ПРЛР атакува физическия излъчвател на радиосигнал от РЛС - антенна система , машина или кабина . Без значение дали е на земната повърхност , на вишка или на връх Мусала. При унищожена антенна система РЛС е извън строя , ако ще апаратната машина или изнесени индикатори /на руски ВИКО/ да са в противоатомни укрития. Още повече , че има РЛС , например П-37 , при които антенна система , приемници и предаватели - ППК са монтирани в една кабина /машина/.
Самото място на разположение във височинен диапазон на антенната сиситема не е никаква защитеност.
Земни насипи и вишки се използват за неутрализиране на естествени препятствия на терена и инфрастуктура и подобряване обзора , максималното разстояние на откриване на цели , видимоста на малки и пределно малки височини. А не за защитеност от ПРЛР.

В това не виждам какво има да се спори.

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 23 Яну 2018, 15:13

Archer написа:
Тоя спор къф беше?
Няма спор.... Няма как да спориш с човек, който незнае какво приказва, защото повтаря като папагал неща, които не разбира...

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 23 Яну 2018, 15:16

Super_Hornet написа:
16 Яну 2018, 17:44

Добре, ще попитам в някой руски форум и после ще ти отговоря, след като ми отговорят.

Само кажи в кой, че да няма после - мурзилки - немурзилки!
Да беше питал, преди да се изказваш....

Последно вишката защитава ли от ПРР или не, според теб и ако да - как?

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 23 Яну 2018, 15:33

piston написа:
23 Яну 2018, 15:13
Archer написа:
Тоя спор къф беше?
Няма спор.... Няма как да спориш с човек, който незнае какво приказва, защото повтаря като папагал неща, които не разбира...
Написа лицето, което си води само диалози от два ника, а като не разбира нещо, то ходи да пита любимите му руснаци.

Последно, защото няма смисъл, но нейсе.

Последно, за да няма после пак - вишките не са правени, за да защитават радарите на комплекса от ПРР.
Последна промяна 1 на Super_Hornet, променена общо 23 пъти

Отговори