Българска Армия

Модератор: Amazon

Отговори
Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Българска Армия

Мнение от 11-ти полк » 30 Апр 2017, 03:40

Според мен дискусията беше прекалено зациклила с тези танкове на колегите танкисти ще кажа само, че и 80 Армати да имаме, което според тях е най добрия танк все тая, без поддръжка от другите родове войски адекватно тилово и информационно осигуряване танковете са безполезни.
Конфликтите от последните години показаха няколко неща, които трябва да се анализират и да се гради доктрина адекватна на ограничените ни ресурси а не да се купуват железа под формата на Грипени ,фрегати, или танкове без да е ясна целта. Конфликта в Сирия показа че групировки без каквото и да било тежко оръжие и ПВО могат да водят съвсем адекватни бойни действия и ако имаха ПЗРК и мобилни зенитни установки с малък и среден обсег можеше и съвсем друг развой да има войната.
За България според мен потенциалната заплаха е само една и това е Турция макар и съюзник в НАТО има всички предпоставки да се чувстваме заплашени диктатор ,който се крепи на власт на база разгарящ се национализъм съчетан с ислямска идеология и за капак малцинство в името на чиито права е много удобно да се разпали конфликт.Изправени пред тази потенциална заплаха би трябвало да се гради доктрина за асиметричен отговор, няма да стане с 8 Грипена и 80 танка и 20 000 немотивиран личен състав въоръжен само АК,РПГ7и ПК, както и резервисти на 40+ години, преди месец си получих актуалната повиквателна и ми стана смешно,че ще сме нещо като 5 корпус на САА за които колегата Динаин каза че са дъртаци :lol:
Ще се радвам ако всеки сподели мнение за структура и въоръжение на БА, което отговаря на реалностите подкрепено с цифри да не забравяме и Българската военна индустрия ето някой образци ,които в Сирия доказаха че не са за изхвърляне.
http://vmz.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4% ... %BE%D0%BD/

ИзображениеС

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 30 Апр 2017, 09:32

Хайде да почнем дискусията от начало и после да стигнем до тежко въоръжение, самолети, кораби и други.

За пистолетите 9Х19 е калибъра. Какъв пистолет и трябва ли на армията КП в този калибър. Според мен танковите екипажи, екипажите на САУ, РСЗО, ПВО и РТВ, пилотите трябва да са въоръжени с КП.
Дали, ще е АК базирано или друго всяко си има предимства и недосатъци.
Ето примерни варианти

Пистолет-пулемет ПП-19-01
http://modernfirearms.net/smg/rus/pp-19 ... yaz-r.html
Изображение

Пистолет-пулемет B&T Advanced Police Carbine / APC (Швейцария)
http://modernfirearms.net/smg/switch/bt ... gun-r.html
Изображение

И на края класиката в жанра
Heckler und Koch MP-5
http://modernfirearms.net/smg/de/hk-mp5-r.html
Изображение

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 30 Апр 2017, 10:38

11-ти полк написа:
29 Апр 2017, 20:54
Kont написа:
29 Апр 2017, 15:39
За трудно изкараните пари от данъци.
Парите от данъци въобще не стигат за издръжка на териториалното образувание наречено България. Външния дълг на РБ през 1989 година беше 12 млрд долара. До 2006 г. го доведоха до 6 млрд евро. после почна да расте. В момента е 35 млрд евра и представлява 70 процента от БП на РБ-то.
Ако реално българите в българия - не ревяха че са бедни и честно почтено си плащаха данъците върху точните доходи които имат а не върху едни други 3-5 пъти по малки - нямаше да е това дередже.
Ха сега лек ти ден и приятен уикенд.
Какво трябва да каже този пост, че нищо не разбираме и от икономика :lol: Ако не си запознат парите от данъци не стигат и в САЩ но те не се притесняват да взимат дългове и да ги харчат за въоръжаване и много други неща естествено, да не забравяме, че оръжието също е бизнес, само че те инвестират в най модерното а не реставрират М 48.

Да го караме приятелски предлагам, и да опитаме да поразсъждаваме! Ще почна със сравнението с Америка.
Виж сега, едно е външен държавен дълг, друго външен дълг и е трето вътрешен държавен дълг. То американците основното в икономиката им е печатницата за долари. Другото е че външният им държавен дълг е нищожен и той е формиран от продажба на държавни ценни книжа на други страни, Китай, Япония, Полша и някъде назад в списъка Русия. Само че това за тях / държавите купили Ам.ЦК/ е стабилизационен /вкл.политически/валутен резерв. Американския дълг е основно към пенсионните и социалните фондове в Америка, държавата взима назаем от пенсионерите , социално слабите и болните.
Америка купува оръжие съвременно, но от десетилетия е стопирала заради недостатък на средства много проекти за нуждите на сухопътните войски - нов танк / но непрекъснато модернизират Абрамса - защо не си направят нов а?/ нова гаубица - /също непрекъснато модернизират/. Даже нямат читави мобилни средства за ПВО - близък бой и следни разстояния - та си карат на ПЗРК и возими установки на ПЗРК и ЗАК Фаланкс .
Та приятелю , точно това си говорим тука да направим като американците, това че нашите танкове , според англоговорящата Вики, имат даже С 4 и 650 мм приравнено към хомогенна броня, но нямат допълнителни, съвременни , пасивна защита, динамична защита , система за предупреждение за оптикоелектронно облъчване, активна защита. В огневата мощ - нямат способност за стрелба с управляема противотанкова ракета, нямат достатъчно съвременен оперен подкалибрен боеприпас, нямат комулативно осколъчен боеприпас и продължават да си карат със старата оригинална и куца стабилизация на оръдието и мерните прибори.
А именно това модернизират американците - почнат война отчитат слабостите и правят КИТ.
Е за това иде реч.
Че са стари и съветски нашите танкове - така е - но други няма, но че сега няма да ги сменят и че ще е така в близките 20-30 години - пак е ясно.
Сега е момента докато сме лявофлангови в антируския фронт да дръпнем едно кредитче от около 300 млн доларес от тати Тръмп и да си модернизираме 160-те танка.
Могат да ни го направят в Украйна - най-евтино, хем и ще / индиректно САЩ подпомогне украинската икономика/
- 140 мм оръдие НАТО стандарт китнато с ПТР /стрелял и забравил/
- пасивна броня
- динамична защита
- КАЗ
- автоматизирана система за противодействие при оптикоелектронно облъчване
- защо не и нови вериги с гумени шарнири / или както таам е правилно да се нарича по български/
А след 2-3 десетилетия когато е готов новия Абрамс и е излекуван от детските си болести да си го купим.
Бъди здрав!

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 30 Апр 2017, 11:09

Изображение
Наричат се тампони
Другото са гумени вериги но на военна техника не съм виждал
Изображение
Евентуално някакво такова изпълнение за колесна техника, но поне аз такова не съм виждал!
Изображение

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 30 Апр 2017, 11:13

11-ти полк написа:
30 Апр 2017, 03:40
Според мен дискусията беше прекалено зациклила с тези танкове на колегите танкисти ще кажа само, че и 80 Армати да имаме, което според тях е най добрия танк все тая, без поддръжка от другите родове войски адекватно тилово и информационно осигуряване танковете са безполезни.
Конфликтите от последните години показаха няколко неща, които трябва да се анализират и да се гради доктрина адекватна на ограничените ни ресурси а не да се купуват железа под формата на Грипени ,фрегати, или танкове без да е ясна целта. Конфликта в Сирия показа че групировки без каквото и да било тежко оръжие и ПВО могат да водят съвсем адекватни бойни действия и ако имаха ПЗРК и мобилни зенитни установки с малък и среден обсег можеше и съвсем друг развой да има войната.
За България според мен потенциалната заплаха е само една и това е Турция макар и съюзник в НАТО има всички предпоставки да се чувстваме заплашени диктатор ,който се крепи на власт на база разгарящ се национализъм съчетан с ислямска идеология и за капак малцинство в името на чиито права е много удобно да се разпали конфликт.Изправени пред тази потенциална заплаха би трябвало да се гради доктрина за асиметричен отговор, няма да стане с 8 Грипена и 80 танка и 20 000 немотивиран личен състав въоръжен само АК,РПГ7и ПК, както и резервисти на 40+ години, преди месец си получих актуалната повиквателна и ми стана смешно,че ще сме нещо като 5 корпус на САА за които колегата Динаин каза че са дъртаци :lol:
Ще се радвам ако всеки сподели мнение за структура и въоръжение на БА, което отговаря на реалностите подкрепено с цифри да не забравяме и Българската военна индустрия ето някой образци ,които в Сирия доказаха че не са за изхвърляне
Е не е баш тъй:
без тежко оръжие се водят партизански бойни действия.
освен това имат и артилерия имат и даже комплекси тежки ПТУР - ютуба е пълен, имат и танкове че и БМП-та

Прав си -даже 180 армати да имаме - нужен е нова организация, нова структура, нов щат, нов боен устав и нови или модернизирани бойни средства.
Съгласен съм на 100 процента с необходимостта от асиметричен отговор :
примерно евентуалния противник има смазващо превъзходство във танкове и бронирана техника - увеличаваме многократно ПТРК преносими и мобилни, увеличаваме неколкократно артилерията и я снабдяваме с самонасочващи се ПТ боеприпаси, примерно МАТ за минометите и с касетни комулативни боеприпаси и с комулативно осколъчни боеприпаси.
Противника има смазващо превъзходство във мотивирана обучена жива сила - възстановяваме способностите си в РСЗО , създаваме полк РСЗО резерв на главното командване с обсег до 300 км, въстановяваме оперативно тактически ракетни войски със крилата и балистична ракета малък обхват - до 300 км.
Противника има смазващо превъзходство във авиация - снабдяваме войската с големи количества ПВО малък обсег и накичваме техниката със возими ПЗРК, модернизираме ПВО и ПРО на страната , допълваме го с нови съвременни системи далечен и среден обхват
интегрираме го с десетината изтребитела които имаме .
Противника ни има смазващо превъзходство по море - правим си москитен флот от катери УРО , морска авиация и брегови комплекси ПКР , като задължително следва да има пехотни, танкови и артилерийски части за брегова охрана.
Тва си е, някъде 5 млрд.доларес. И за да не кажете - а а а много, загробващо е , само ще ви светна че преди две години бат бойковото правителство тихомълком реструктурира външния държавен дълг от долари в евро и покрай това дръпна едни нови 4 млрд евра за инвестиции в инфраструктурата /пътища магистрали и прочее свързано с туризма/ и нищо кюта си Българийката , а къде ги новите пътища ?

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 30 Апр 2017, 11:18

gabocvet написа:
30 Апр 2017, 11:09

Наричат се тампони
Благодарско,в наше време ги слагаха само за паради , да не къртят паветата !!! Но на БМП 1 нямаше и се пързаляха по паветата.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 30 Апр 2017, 16:32

Ей тая каравана има

Изображение
Bv206
Сега е момента докато сме лявофлангови в антируския фронт да дръпнем едно кредитче от около 300 млн доларес от тати Тръмп и да си модернизираме 160-те танка.
Могат да ни го направят в Украйна - най-евтино, хем и ще / индиректно САЩ подпомогне украинската икономика/
- 140 мм оръдие НАТО стандарт китнато с ПТР /стрелял и забравил/
- пасивна броня
- динамична защита
- КАЗ
Ай стига с тия филми де :lol:
И на края класиката в жанра
Heckler und Koch MP-5
Имаме го в ограничени количества, иначе ако е за
танковите екипажи, екипажите на САУ, РСЗО, ПВО и РТВ, пилотите трябва да са въоръжени с КП.
То най добре МП-7
Българската военна индустрия ето някой образци ,които в Сирия доказаха че не са за изхвърляне.
За ПТУРК'овете не знам дали ги правим 100% с компоненти които се произвеждат у нас.
немотивиран личен състав въоръжен само АК,РПГ7и ПК
Мотивацията и въоръжението не винаги са свързани, виж кюрдите и саудитската армия примерно :D

Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от 11-ти полк » 30 Апр 2017, 17:46

Е не е баш тъй:
без тежко оръжие се водят партизански бойни действия.
освен това имат и артилерия имат и даже комплекси тежки ПТУР - ютуба е пълен, имат и танкове че и БМП-та

Прав си -даже 180 армати да имаме - нужен е нова организация, нова структура, нов щат, нов боен устав и нови или модернизирани бойни средства.
Съгласен съм на 100 процента с необходимостта от асиметричен отговор :
примерно евентуалния противник има смазващо превъзходство във танкове и бронирана техника - увеличаваме многократно ПТРК преносими и мобилни, увеличаваме неколкократно артилерията и я снабдяваме с самонасочващи се ПТ боеприпаси, примерно МАТ за минометите и с касетни комулативни боеприпаси и с комулативно осколъчни боеприпаси.
Противника има смазващо превъзходство във мотивирана обучена жива сила - възстановяваме способностите си в РСЗО , създаваме полк РСЗО резерв на главното командване с обсег до 300 км, въстановяваме оперативно тактически ракетни войски със крилата и балистична ракета малък обхват - до 300 км.
Противника има смазващо превъзходство във авиация - снабдяваме войската с големи количества ПВО малък обсег и накичваме техниката със возими ПЗРК, модернизираме ПВО и ПРО на страната , допълваме го с нови съвременни системи далечен и среден обхват
интегрираме го с десетината изтребитела които имаме .
Противника ни има смазващо превъзходство по море - правим си москитен флот от катери УРО , морска авиация и брегови комплекси ПКР , като задължително следва да има пехотни, танкови и артилерийски части за брегова охрана.
Тва си е, някъде 5 млрд.доларес. И за да не кажете - а а а много, загробващо е , само ще ви светна че преди две години бат бойковото правителство тихомълком реструктурира външния държавен дълг от долари в евро и покрай това дръпна едни нови 4 млрд евра за инвестиции в инфраструктурата /пътища магистрали и прочее свързано с туризма/ и нищо кюта си Българийката , а къде ги новите пътища ?

Така съм малко по съгласен точно и аз това си мисля че са приоритетите ПВО,РСЗО,Високоточна артилерия, разузнаване БЛА артелирийски радари,информационна система за управление на войските,пехота наситена с ПТРК , далекобойни снайперии, обучение за извършване на подривни действия.Сумата която съм смятал е същата около 5 милиарда долара за въоръжение и още толкова трябва да вложим за обучение на личния състав . Това че няма пари е мит много удобен да се оправдае некадърността и крадливостта на политиците, БВП на България 50 милиарда долара 2% от БВП е 1 милиард на година за 10 години спокойно може да се въоръжи и обучи армията на доста прилично ниво.Друга тема е престъпното наливане на пари в безумни проекти, като АЕЦ, саниране,КТБ,раздут и неефективен социал ако сметнем и градските имоти на армията, които можеше да се приватизират на пазарен принцип спокойно ще са на стойност няколко стотен милиона долара, така че пари има желание няма защото трябва да се работи :lol:

Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от 11-ти полк » 30 Апр 2017, 18:24

Според мен трябва да започнем от въоръжението и състава на мотострелковия взвод и отделение.
От тези изделия на арсенал някой стрелял ли е с кал. 5.56мм
http://www.arsenal-bg.com/c/assault-rifles-24
А лично съм служил и с 7,62 и с 5,45, малкия калибър имаше много по групиран бой по малък откат по голямо разстояние на правия изстрел със 100м. Предлагайте кой арсеналски автомат да изберем,сега да не стане само никой , дай HK 416 да изберем :lol: нали искаме евтинко.

Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от 11-ти полк » 30 Апр 2017, 19:23

Всеки мото стрелкови взвод трябва да е усилен с ето това.

Изображение

С какъв ПТУР да се оборудва АТВ-то е доста интересен въпрос най модерното родното производство е от Конкурс 9К113 -4000м обхват бронепробиваемост за модернезирания боеприпас 750-800 мм. цена за ракетата 13 000 долара цена за пусковата установка 115 000 малко скъпичко ми се струва за родно производство.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 30 Апр 2017, 19:25

Archer написа:
30 Апр 2017, 16:32
Heckler und Koch MP-5
Имаме го в ограничени количества, иначе ако е за
танковите екипажи, екипажите на САУ, РСЗО, ПВО и РТВ, пилотите трябва да са въоръжени с КП.
То най добре МП-7
[/quote]

Смяташ, че КП за горе изброените е по-добре да са в 5,7×28 мм или 4,6×30 мм отколкото в 9×19 мм?

Sea Dog
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sea Dog » 30 Апр 2017, 19:40

МП-7 изстрелва петолевки!

Лично мнение - Арсеналско изделие в 5.56 (полуавтоматично) - Много добро поведение!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Апр 2017, 19:41

11-ти полк написа:
30 Апр 2017, 18:24
Според мен трябва да започнем от въоръжението и състава на мотострелковия взвод и отделение.
От тези изделия на арсенал някой стрелял ли е с кал. 5.56мм
Аз съм служил с АК. Обаче след дълго колебание за себе си избрах AR-15 в 5.56. 5.56 е като лазер - нулев откат(буквално) и където се прицелиш куршума отива там. На разтоянията които имат значение - примерно около 100 метра е буквално настилна треактория. Отделно е най-смъртоносния от изброените калибри. Няма нужда да откриваме топлата вода. Важни са мерните прибори, ергономиката и обучението.
gabocvet написа:
30 Апр 2017, 19:25
Смяташ, че КП за горе изброените е по-добре да са в 5,7×28 мм или 4,6×30 мм отколкото в 9×19 мм?
Five-seven за мен е неуспешен калкибър. Първо оръжията които го използват са две и пистолета не е супер. 5,7 освен с много скъп кършум има пробиваемост на 22LR - само дето струва 22 пъти повече :)

Отката наистина е малък, но и пистолет с дълга цев под 9 парабелум има нисък откат. При 5,7 пламъка и шума са все едно стреляш с пушка - ама за разлика от пушката, цялата пара отива в свирката.

Като си избирах пистолет, се бях зарибил да е FN Five-Seven (щото изглежда супер), обаче имах благоразумието преди това да пострелям с различни оръжия. Ами това излезе най-голямата пръчка. Първо - чат-пат засича. Екзотична муниция - праймера не пали (примерно).
Не се чуства толкова добре в ръката като Смит, или дори като Глок. Абе - колекционерско оръжие, нищо повече.

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 01 Май 2017, 07:37

Kont написа:
30 Апр 2017, 11:18
gabocvet написа:

Наричат се тампони
Благодарско,в наше време ги слагаха само за паради , да не къртят паветата !!! Но на БМП 1 нямаше и се пързаляха по паветата.
Имаше, имаше и за БМП.
Бяха подредени на палети зад машините в парка.
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 01 Май 2017, 09:31

bigdragon написа:
01 Май 2017, 07:37
Kont написа:
30 Апр 2017, 11:18
gabocvet написа:

Наричат се тампони
Имаше, имаше и за БМП.
Бяха подредени на палети зад машините в парка.
Не помня!Признавам си! Или са ги прибрали някъде. Но на големия парад май не слагаха , Пейзъра разказваше какъв цирк е било как се пързаляли на една репетиция, той бил отцепление.
Такива ти ми работи! Намерих се с Цвах и Шерифа. Пишем си. Сори за ОТ!

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 01 Май 2017, 10:10

11-ти полк написа:
30 Апр 2017, 19:23
Всеки мото стрелкови взвод трябва да е усилен с ето това.

С какъв ПТУР да се оборудва АТВ-то е доста интересен въпрос най модерното родното производство е от Конкурс 9К113 -4000м обхват бронепробиваемост за модернезирания боеприпас 750-800 мм. цена за ракетата 13 000 долара цена за пусковата установка 115 000 малко скъпичко ми се струва за родно производство.
То това хубаво но незащитено, след първия изстрел като се вдигне пушилката и е накрита територията от ответен арт и РСЗО огън. Това е идейлно за лекопехотни и командо части. Знам че такова предлагаше и българската отбранителна индустрия под името "Нинджа".
Конкурса е добър на ротно ниво с управление по кабел /да не греша/ но бронепробиваемоста на модернизирания Боеприпас е 700мм.
На батальонно и бригадно ниво трябва да се мисли за нещо по съвременно . Спайк е най интересен и достъпен по цена от стреляли забравил.
Иначе за стрелково оръжие , ами аз съм мислил върху следното:
щатно;
основен тип автомат за армията , с него да се въоръжават артилеристи , пехотинци с щатна специалност изискваща друг тип стрелково въоръжение - премер гранатометчик с револверна гранатохвъргачка, тиловаци т.е. всички онези които имат други задачи в боя а стрелбата със автомат им е допълнително . ---- AR-M1F
Специализиран автомат за пехотата -AR-M7TB - само за тези пехотинци които с автомат си изкарват хляба.
Калибъра на двата 5.56 НАТО
Единна картечница 7.62/51 НАТО - MG-M2 във трите й варианта пехотна/лека/ с двунога, танкова, тежка с тринога .
Снайперна автоматична пушка HK PSG1 тази е войската която е непосредствено в окопа, а не за специалните части и снайперните части на батальонно и нагоре ниво.
Тежка картечница Браунинг М2 А1 12.7
многозаряден гранатомет MGL
револверен гранатомет MSGL-L
автоматичен гранатомет УАГ 40
лично оръжие ;
картечен пистолет SHIPKA SG 9/19 за специалистите пехотинци с щатно оръжие картечница, гранатомет РПГ, танкистите , мех.водачите и мерачите на ББМ.
пистолет ARCUS 98A - абсолютно за всички които не са лично оръжие Шипка.
Това са все производни на родната индустрия. Нали трябва и българите да си хранят децата , че и да почнат пак да правят.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 01 Май 2017, 10:44

Шипката го забрави това е такова недоразумение, че просто няма на къде повече!
За това по горе ги сложих тези КП моето мнение е да се закупи лиценз и да се произвежда у нас, може и АК базирано примерно
Пистолет-пулемет ПП-19-01 http://modernfirearms.net/smg/rus/pp-19 ... yaz-r.html

Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от 11-ти полк » 04 Май 2017, 01:51

Спайк е най интересен и достъпен по цена от стреляли забравил.

И според мен това е най интересния ПТУР от тези които са на въоръжение. Спайк се произвежда в няколко модификации с различин обхват Spike-LR-4км,Spike EK-8km и Spike NLOS-25км цена за Spike-ER ATGM: $1.45 million for 1 launcher & 5 missiles.Няколко държави от нашата черга вече са го приели на въоръжение примерно Хърватия,Литва,Латвия,Словения че и Румъния а нашите военни се чудят каква глупост да напазаруват, ако говорим за ефективност с 1.45 милиона долара спокойно може да опукаш 4 противникови танка на стойност 20 милиона и при това от 8000м много преди да си в обсега на танково оръдие.

Изображение

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 05 Май 2017, 11:49

Абе защо даже сърбите творят такива неща, а нашата военна промишленост не се и опитва?

Изображение

ракетные стрельбы сербского тактического ракетного комплекса ALAS с волоконно-оптической системой наведения

Ракета оснащается разработанным EDePro миниатюрным турбореактивным двигателем ТММ-404 Mongoose тягой около 40 кг (в сочетании с двумя твердотопливными стартовыми ускорителями) и имеет дальность стрельбы до 25 км при маршевой скорости 180 м/сек, при этом заявляется о возможности увеличения дальности стрельбы до 60 км

Изображение

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 05 Май 2017, 12:41

Нашата военна промишленост сигурно е най-изпадналата от бившия СИВ.

Произвеждаме само стари образци, за 27 години не закупиха никакъв нов лиценз и не се кооперираха с някои голям западен производител.
Ще дялкат калашници докато могат и тва е.

Иначе в разработката на тва сръбското май ОАЕ наляха някви пари.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 05 Май 2017, 13:14

Като няма кой да купува какъв е смисълът да се творят нови неща? Неща за които има пазарна ниша правим, но ги купуват други - правим мишени и леки БЛА за чужбина, керамични плочи за чужбина, бронирани жилетки пак за чужбина.
Строши пилот :lol:

Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от 11-ти полк » 05 Май 2017, 18:16

Archer написа:
05 Май 2017, 12:41
Нашата военна промишленост сигурно е най-изпадналата от бившия СИВ.

Произвеждаме само стари образци, за 27 години не закупиха никакъв нов лиценз и не се кооперираха с някои голям западен производител.
Ще дялкат калашници докато могат и тва е.

Иначе в разработката на тва сръбското май ОАЕ наляха някви пари.
Съвсем нормално е да сме най изпаднали от страните в бившия СИВ, като имаме най крадливите политици.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 05 Май 2017, 18:40

Не е само от политиците, има и голяма доза непредприемчивост от оръжейните ни производители.
а нашата военна промишленост не се и опитва?
П.С исторически погледнато югославия има доста по-развита военна промишленост от нас.
Ние сме по леко стрелковото, бомби,мини, артилерийски боеприпаси, най сложното дето сме сглобявали са ПЗРК и ПТУРК както и дялкане на МТЛБта и Гвоздики ( без цевите ), общо взето тва е. Без голяма инвестиция от вън няма как да се получи развитие в друга сфера.
Последна промяна 1 на Archer, променена общо 5 пъти

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 05 Май 2017, 18:48

Все пак за миналата година оръжейният износ май беше за 1 милиард долара? Сърбия сигурно прави толкова за десетилетие. Трудно ще кажем че България е изпаднала от оръжейния бизнес. И не са само АК, мисля че произвеждаме и снаряди. Имаме редовни доставки за армиите на Индия и Авганистан. В някой заводи се отварят нови цехове.

Няма значение че продаваш скромни неща като АК, гаубични снаряди, патрони и РПГ. Важното е колко продаваш.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 05 Май 2017, 18:55

Все пак за миналата година оръжейният износ май беше за 1 милиард долара? Сърбия сигурно прави толкова за десетилетие. Трудно ще кажем че България е изпаднала от оръжейния бизнес. И не са само АК, мисля че произвеждаме и снаряди. Имаме редовни доставки за армиите на Индия и Авганистан. В някой заводи се отварят нови цехове.
Все пак, в едни страни от близкия изток и северна африка имаше едни събития :lol:
Не е изпаднала, но нямаме никакви нови образци като изключим някой изстрели за РПГ-7 , АК,ПК,РПГ патрони сняряди и мини тва дялкаме общо взето и има ли граждански войни със спонсори производството скача ..

Отговори