Българска Армия

Модератор: Amazon

Отговори
Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Българска Армия

Мнение от T-72 » 28 Апр 2017, 19:16

Taka е братле, обаче трябва да се направи някакво подобрение все пак.
Нови няма да вземем поне 15 години още.... (да не кажа 20 )
Кръвта вода не става!

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 28 Апр 2017, 20:20

T-72 написа:
28 Апр 2017, 19:16
Всъщност има една модернизация до стойноста на 30 процента от цената на нов танк . Украинска е Т 72 - 120 . Ако се съчетае с 140 мм перспективното танково оръдие Багира - украинско - НАТО стандарнт - то може и да изкарат още 20 години. Модернизацията включва двигател и трансмисия от Оплота. натовски - май бяха френски от Льоклерк прицелни уреди и прочие има вграждане на ДЗ и комплекс автоматично противодействие на оптикоелектронно облъчване . Не ми се рови сега. С новото оръдие да отиде до 40 процента.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 28 Апр 2017, 23:25

Kont написа:
28 Апр 2017, 20:20
T-72 написа:
Всъщност има една модернизация до стойноста на 30 процента от цената на нов танк . Украинска е Т 72 - 120 . Ако се съчетае с 140 мм перспективното танково оръдие Багира - украинско - НАТО стандарнт - то може и да изкарат още 20 години. Модернизацията включва двигател и трансмисия от Оплота. натовски - май бяха френски от Льоклерк прицелни уреди и прочие има вграждане на ДЗ и комплекс автоматично противодействие на оптикоелектронно облъчване . Не ми се рови сега. С новото оръдие да отиде до 40 процента.
Сметката е най важното?Колко струва?
Незнам дали следиш какво пиша, аз като бях танкист 2003-2008 -ма , нямаше акумулатори за машините.От една сваляхме да слагаме на друга.Въпреки че танковете требе да се запускат със сгъстен въздух ( но това отдавна е в миналото, поради по високата цена).Та с акумулатори - по 4 "автобусни" на машина се запускаха.Цяло акумулаторно депо имаше за зареждане на бригадно ниво(останала от Татово време).Голяма сграда за зареждане на десетки и десетки акумулатори.Но на учения или нещо подобно сваляхме от една машина на друга.
Та представи си ако сега кажат изкарвай всички 80 бойни машини , и запасните още 80. Колко машини ще излязат?
След това помисли, щом за акумулатори пари не дават, какво остава за стабилни модернизации?
За нови е фантастика.
Идеята ми е че не им пука за танковете хич.
Кръвта вода не става!

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 28 Апр 2017, 23:40

T-72 написа:
28 Апр 2017, 23:25
Kont написа:
T-72 написа:
Сметката е най важното?Колко струва?
Незнам дали следиш какво пиша, аз като бях танкист 2003-2008 -ма , нямаше акумулатори за машините.От една сваляхме да слагаме на друга.Въпреки че танковете требе да се запускат със сгъстен въздух ( но това отдавна е в миналото, поради по високата цена).Та с акумулатори - по 4 "автобусни" на машина се запускаха.Цяло акумулаторно депо имаше за зареждане на бригадно ниво(останала от Татово време).Голяма сграда за зареждане на десетки и десетки акумулатори.Но на учения или нещо подобно сваляхме от една машина на друга.
Та представи си ако сега кажат изкарвай всички 80 бойни машини , и запасните още 80. Колко машини ще излязат?
След това помисли, щом за акумулатори пари не дават, какво остава за стабилни модернизации?
За нови е фантастика.
Идеята ми е че не им пука за танковете хич.
Следя темата, и те чета. Аз служих през 1983.85. В парка БМП 1 се подреждаха в две редици, отзад тези с читави акумулатори , палят и бутат предните да запалят при тревога - иначе имаше стартерна количка която подаваше ток на акумулатора при старт. Това беше при 1 и 2 взвод линейни, третия взвод беше кадриран - там бяха мъкаааа БМП-тата. Така че за 20 години нищо не се променило. и през татово време си беше така. Българи сме, непукисти.
иначе сравнението е с цената на действащите образци Т 90 Леопард 2 а6 Льоклерк Абрамс, та твърдят че качеството става съпоставимо с тях а цената на модернизацията е 1/3

Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от 11-ти полк » 29 Апр 2017, 01:25

Kont написа:
T-72 написа:
Интересно как го сметна че оръдие,стабилизиране,прицел,комуникационна система,трансмисия, двигател,допълнителна броня,комплекс автоматично противодействие на оптикоелектронно облъчване,система за управление на огъня са 30-40% от стойността на танка.Според мен това са 70-80% от стойността на един танк ,твоята концепция ми звучи, като на вериги и шаси от булдозер да сложиш гореизброеното оборудване и да стане танк и то за без пари.Евтиното винаги излиза скъпо основен принцип ,който важи и за военната техника.
Явно и някой в МО е на моето мнение ето какво пише в уикипедия за интерес към леопард 2А6 говори се за едни 24 бр.
Off Topic
Bulgaria: The Bulgarian Ministry of Defence has been interested in purchasing a minimum of 24 units of the Leopard 2A6 variant. The deal has received support from a military budget increase to 2.0% of GDP by 2016 in the new Bulgarian budget, and a military pledge to spend €2.2 billion on new armaments for the Bulgarian military.[183]

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Апр 2017, 02:20

Явно и някой в МО е на моето мнение ето какво пише в уикипедия за интерес към леопард 2А6 говори се за едни 24 бр.
То по-добро от това няма откъде да вземем, но защо само 24? Това е един непълен батальон. Или ще правят нещо като "специален" батальон, за мисии в рамките на НАТО? Дори така да е - то отнякъде трябва да се започне.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 29 Апр 2017, 10:09

Само че докато се наканим, поляците изкупиха немските резерви и сега май даже са сапочнали да обират складовете на Испания и Португалия, въпреки плачевното състояние на машините от там.
Строши пилот :lol:

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 29 Апр 2017, 14:30

11-ти полк написа:
29 Апр 2017, 01:25
Kont написа:
T-72 написа:
Интересно как го сметна че оръдие,стабилизиране,прицел,комуникационна система,трансмисия, двигател,допълнителна броня,комплекс автоматично противодействие на оптикоелектронно облъчване,система за управление на огъня са 30-40% от стойността на танка.Според мен това са 70-80% от стойността на един танк ,твоята концепция ми звучи, като на вериги и шаси от булдозер да сложиш гореизброеното оборудване и да стане танк и то за без пари.Евтиното винаги излиза скъпо основен принцип ,който важи и за военната техника.
Off Topic
Bulgaria: The Bulgarian Ministry of Defence has been interested in purchasing a minimum of 24 units of the Leopard 2A6 variant. The deal has received support from a military budget increase to 2.0% of GDP by 2016 in the new Bulgarian budget, and a military pledge to spend €2.2 billion on new armaments for the Bulgarian military.[183]
Забавно! По принцип си прав, но така рекламират украинците , така ги цитирам, не си обърнал внимание че в разговора с Т 72 съм му пояснил че ,
става въпрос за 1/3-а от цената на Леопард или Льоклерк или Абрамс.
Защо се дразниш че обсъждаме модернизации на Т 72 - нещо против ли имаш , ако имаш , кажи какво е?!

Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от 11-ти полк » 29 Апр 2017, 14:42

Kont написа:
29 Апр 2017, 14:30
11-ти полк написа:
Kont написа:

Off Topic
Забавно! По принцип си прав, но така рекламират украинците , така ги цитирам, не си обърнал внимание че в разговора с Т 72 съм му пояснил че ,
Защо се дразниш че обсъждаме модернизации на Т 72 - нещо против ли имаш , ако имаш , кажи какво е?!
Естествено че съм против да се харчат пари на вятъра за реставриране на съветска военна техника.Все пак това са нашите трудно изкарани пари от данъци и съм за с тях да се купува съвременна военна техника ,която да се вписва в една съвременна отбранителна доктрина ,която мисля че нямаме изградена.До момента предлаганите модернизации на МО са повърхности и половинчати и няма да доведат до реално повишаване на отбранителните способности а само ще се усвоят едни комисиони.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 29 Апр 2017, 15:15

Момчета бягайте далеко от идеологическо обсъждане на технически теми.
Аз съм дори и за най-елементарната модернизация.
Обаче няма да се случи.
Дадох ви пример че за акумулатори пари не се дават, а вие искат да се даде "1/3- та от цената на нов танк"
Естествено че съм за нова машина, пред модернизацията на старите.
Обаче нови няма да се вземат.
По план трябва да се вземат бмп-та.Там ще отиде огромна сума пари.Сами си помислете след като изкарат примерно милиард лева за машини за пехотата(важно условие е да се знае че е по НАТО-вско искане, а не че някой министър се е плеснал по главата и се сетил че сухопътни войски са в окаяно техническо състояние и трябва да се купят нови маХини) кога ще дадат още милиард лева за батальон танкове например.
В нашата окаяна икономика поне до 15-20 години не го виждам това.
До тогава все с нещо трябва да се кара. Щом така и така ще караме с 72-ките още десетки години, по добре е да са модернизирани.
Имаме танкоремонтен завод , демек може и офсет с чужда компания.
Реално съм песимист и за това.
Демек ще ги карат, ще ги водят по няколко на година на основен ремонт докато съществува завода.Затворят ли го , тогава вече чак в Украйна или Русията - ама със зелени паранги.
Кръвта вода не става!

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 29 Апр 2017, 15:32

11-ти полк написа:
29 Апр 2017, 14:42
Kont написа:
29 Апр 2017, 14:30
11-ти полк написа:

Off Topic
Естествено че съм против да се харчат пари на вятъра за реставриране на съветска военна техника.Все пак това са нашите трудно изкарани пари от данъци и съм за с тях да се купува съвременна военна техника ,която да се вписва в една съвременна отбранителна доктрина ,която мисля че нямаме изградена.До момента предлаганите модернизации на МО са повърхности и половинчати и няма да доведат до реално повишаване на отбранителните способности а само ще се усвоят едни комисиони.
Любопитен съм какъв е размера на данъка който плащаш месечно.Аз например плащам 330 евра - всеки божи месец . Отделно осигуровки.
И какво ново ще купуваш днес, което вече е морално остаряло и ще дадеш по един вагон трудноспечелени от данъци пари за нещо което ще ти виси още 40 години и при това днес вече е остаряло .
Ами няма логика.
Същото сега го скочиха с Грипена , купиха 8 хвърчила които са от 4 поколение от времето на студената война, които са с сравнително по-малка тяговъоръженост дори от архаичните португалски пустинни Ф 16, и за да могат да водят въздушен бой с тях трябва да ги "принудят на ниски скорости във хоризонтнални маньоври", ако разбираш или ако помниш историята така сталинските соколи започнаха ВСВ със своите ишачоки срещу месершмитите и ги принуждаваха да водят хорисонтален маневрен бой - но не би , тъпите немци не се съгласиха и взеха че унищожиха съветската авиация.
Те така сега и ти вместо за 300 млн които да вложим и модернизираме наличното ти ще ни принудиш да купим Леопарди които немците снимат от въоръжение и вкарват във резерв защото след Армата са морално остарели. По същия начин натовското командване ни набутва да купуваме едни Пирани на едни швейцарски Моваг дето са по-архаични от МТЛБ но зътова пък са с НЗ с ДЗ и са още ++ с с ...

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 29 Апр 2017, 15:39

За трудно изкараните пари от данъци.
Парите от данъци въобще не стигат за издръжка на териториалното образувание наречено България. Външния дълг на РБ през 1989 година беше 12 млрд долара. До 2006 г. го доведоха до 6 млрд евро. после почна да расте. В момента е 35 млрд евра и представлява 70 процента от БП на РБ-то.
Ако реално българите в българия - не ревяха че са бедни и честно почтено си плащаха данъците върху точните доходи които имат а не върху едни други 3-5 пъти по малки - нямаше да е това дередже.
Ха сега лек ти ден и приятен уикенд.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 29 Апр 2017, 15:41

Т72, защо е толкова скъпо да се палят танковете със сгъстен въздух?

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 29 Апр 2017, 16:18

Archer написа:
29 Апр 2017, 15:41
Т72, защо е толкова скъпо да се палят танковете със сгъстен въздух?
Явно нямат условия за зареждане на бутилките.Можеби вече са амортизирани напълно.Не им се е давало пари за зареждане от външна фирма.И в крайна сметка работещите акумулатори се местят от танк на танк.
Виж колко добре са запазени на някой опорните ролки:
Изображение
Магазински танк!
Кръвта вода не става!

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 29 Апр 2017, 17:49

Една 62-ка преправена на влекач:
Изображение
Изображение
Изображение
Кръвта вода не става!

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 29 Апр 2017, 18:27

100% от Военноморската ни авиация във въздуха:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Кръвта вода не става!

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 29 Апр 2017, 18:58

Поздравления за 100-годишнината на българската морска авиация!

Гледах ги наживо.
Гледам редовно всички демонстрации в залива от години.
До сега хеликоптери не са показвали такива неща.
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 29 Апр 2017, 20:20

Понеже много се изписа за нашите Т 72 , ето какви са те :
Bulgaria
T-72M2 – Indigenous tank design, based on the Russian T-72M1, with new night vision and thermal devices, improved armour (up to 650 mm) and anti-radiation cladding, rubber side skirts, C4I and IR suppression coating

Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от 11-ти полк » 29 Апр 2017, 20:46

От всичко изписано до тук за Т 72 ми е ясно че доста хора страдат от носталгия по машините на ,които са служили и нито един разумен аргумент не чух в полза на модернизацията на едни морално остарели машини доказали ниската си ефективност в множество конфликти.Никъде не съм казал,че съм привърженик на купуването на леопарди дадох ги като пример за цена и цена съответно за една дълбока модернизация като Сабра. Няколко поста по нагоре ако сте прочели правилно казах че купуването на военна техника е с оглед на някаква доктрина, Т 72 е танк от Съветската доктрина,който той перфектно я обслужва,както Т34 през ВСВ заля немското качество с количество.В заключение как със вашите 80 модернизирани или ремонтирани Т 72 ще залеете хилядите турски танкове.За мен Българската доктрина трябва да набляга първо на перфектна организация, взаимодействие, перфектно подготвел ЛС и след това на качествено модерно оръжие.За мен примерът от ,който трябва да се учим е Израел а не СССР. А що се отнася до глупостта, че вкарвали в резерва Леопардите заради Армата не я коментирам.

Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от 11-ти полк » 29 Апр 2017, 20:54

Kont написа:
29 Апр 2017, 15:39
За трудно изкараните пари от данъци.
Парите от данъци въобще не стигат за издръжка на териториалното образувание наречено България. Външния дълг на РБ през 1989 година беше 12 млрд долара. До 2006 г. го доведоха до 6 млрд евро. после почна да расте. В момента е 35 млрд евра и представлява 70 процента от БП на РБ-то.
Ако реално българите в българия - не ревяха че са бедни и честно почтено си плащаха данъците върху точните доходи които имат а не върху едни други 3-5 пъти по малки - нямаше да е това дередже.
Ха сега лек ти ден и приятен уикенд.
Какво трябва да каже този пост, че нищо не разбираме и от икономика :lol: Ако не си запознат парите от данъци не стигат и в САЩ но те не се притесняват да взимат дългове и да ги харчат за въоръжаване и много други неща естествено, да не забравяме, че оръжието също е бизнес, само че те инвестират в най модерното а не реставрират М 48.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Апр 2017, 21:42

11-ти полк написа:
29 Апр 2017, 20:46
Няколко поста по нагоре ако сте прочели правилно казах че купуването на военна техника е с оглед на някаква доктрина, Т 72 е танк от Съветската доктрина,който той перфектно я обслужва,както Т34 през ВСВ заля немското качество с количество.В заключение как със вашите 80 модернизирани или ремонтирани Т 72 ще залеете хилядите турски танкове.За мен Българската доктрина трябва да набляга първо на перфектна организация, взаимодействие, перфектно подготвел ЛС и след това на качествено модерно оръжие.За мен примерът от ,който трябва да се учим е Израел а не СССР.
Амин!

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 29 Апр 2017, 23:31

11-ти полк , няколко пъти писах че нови в близките 15-20 години няма да вземем.Писах и защо.
Тогава остава да си кюткаме с наличните.
При това положение, кое е по добре -
- да модернизираме наличните?
-да караме с немодернизирани?
Последна промяна 1 на T-72, променена общо 29 пъти
Кръвта вода не става!

Аватар
BAGA_TUR
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от BAGA_TUR » 29 Апр 2017, 23:35

11-ти полк написа:
29 Апр 2017, 20:46
От всичко изписано до тук за Т 72 ми е ясно че доста хора страдат от носталгия по машините на ,които са служили и нито един разумен аргумент не чух в полза на модернизацията на едни морално остарели машини доказали ниската си ефективност в множество конфликти.Никъде не съм казал,че съм привърженик на купуването на леопарди дадох ги като пример за цена и цена съответно за една дълбока модернизация като Сабра. Няколко поста по нагоре ако сте прочели правилно казах че купуването на военна техника е с оглед на някаква доктрина, Т 72 е танк от Съветската доктрина,който той перфектно я обслужва,както Т34 през ВСВ заля немското качество с количество.В заключение как със вашите 80 модернизирани или ремонтирани Т 72 ще залеете хилядите турски танкове.За мен Българската доктрина трябва да набляга първо на перфектна организация, взаимодействие, перфектно подготвел ЛС и след това на качествено модерно оръжие.За мен примерът от ,който трябва да се учим е Израел а не СССР.
+

RIZAR
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от RIZAR » 30 Апр 2017, 00:22

Примерът от Израел го приемам . Вземаме и пленяваме 500-600 турски танка , това го разбрах. Няма да е лошо да се види и последния епизод в Ал-Баб, как няколкостотин добре въоръжени халифатци , не, не бих казал, че са били кой знае колко добре въоръжени- та най-мощното им оръжие беше СПГ-9 , задържаха туркоманските юнаци на Султана за над 100 дни (112 да бъда по-конкретен).
А тези хора са били обучавани по най-добрите правила на съветската доктрина - разбира се партизанска и отбранителна такава. Отваряте и четете кетапа по бойна тактика книжица 2 .
Та, Ал Баб е голям колкото гр. Елин Пелин.

Да... примера с Израел е несравним и неприложим - колосална задгранична помощ, а нашите българи надали ще ни изпратят Ефрофайтери и комплекси Милан от Запад. Силни разузнавания, подпомагащи достатъчно добре твоите собствени добре развити агентства. Силно общество , големи политици и още по-големи военни готови да бранят Отечеството до последна капка кръв. Можеше да започна първо с това, но го оставих накрая.
Всеки израелтянин от Южния до Северния полюс плаща 10% от джоба си за държавата . А Бай Ганьо освен да си напълни пасти в тях, нищо друго няма да направи.
Тцъ. Примера с Израел е безкрайно идеалистичен и оптимистичен , затова и не може по никакъв случай да бъде осъществен от българска страна.

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 30 Апр 2017, 01:20

Също така противниците около Израел са едни, а противниците около Бг са съвсем други и надали има място за сравнение.:)

Отговори