Българска Армия

Модератор: Amazon

Отговори
gabocvet
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Българска Армия

Мнение от gabocvet » 20 Апр 2017, 12:35

Пак имаме 10 тона разлика Т 90АМ 48 - Леклерк 57.4

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Archer » 20 Апр 2017, 12:47

Първата война в залива. Танковете и брадлитата изчовъркват садамовите танкови дивизии от позициите им в пустинята.
Иракчаните и да имаха най модерната версия на Т-80 по това време, резултата пак щеше да е същия.
И с какво им помогна това на грузинците срещу руската армия?
Грузинците и да имаха най модерната версия на Т-90/Абрамс/Льоклерк по това време, резултата пак щеше да е същия.
Последна промяна 1 на Archer, променена общо 20 пъти

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 20 Апр 2017, 13:00

gabocvet написа:
20 Апр 2017, 12:35
Пак имаме 10 тона разлика Т 90АМ 48 - Леклерк 57.4
Ако приемем, че възможният за нас транспортен максимум е 56 тона, разликата не е чак толкова голяма. Предполагам е възможно да ни издялкат някоя модификация, на която примерно страничните броневи панели са лесно и бързоподвижни с цел олекотяване при транспорт.
Строши пилот :lol:

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 20 Апр 2017, 13:17

Eто една колона на ЖП от вчера(пистъна вика от Търново):
https://www.facebook.com/cvetan.bankov/ ... 137877969/
Кръвта вода не става!

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 20 Апр 2017, 13:26

Ако правилно съм видял 2Х2С1 на вагон приблизително 30 тона.

Sea Dog
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sea Dog » 20 Апр 2017, 13:38

След като нямаме вагони с товароносимост за Абрамс/Лео и сие, защо не си закупим ?! Така или иначе, и да се вземат някога танкове, няма да са повече от 20-30 бр.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 21 Апр 2017, 12:54

T-72 написа:
20 Апр 2017, 13:17
Eто една колона на ЖП от вчера(пистъна вика от Търново):
https://www.facebook.com/cvetan.bankov/ ... 137877969/
Тази композиция се оказа за износ.После ще пусна снимки от Бургас(може и да не е тя де, ама за два дена два ешелона с гвоздики... (и не само Гвоздики)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Кръвта вода не става!

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 25 Апр 2017, 20:26

Super_Hornet написа:
18 Апр 2017, 10:39
Bruchpilot написа:
18 Апр 2017, 10:03
Трето, транспорта по жп е лесен, ама тези машини трябва да ги натовариш и разтовариш - ако можеш да товариш/разтоварваш едновременно пет вагона на товарната рампа и пет вагона с кранове, колко време ще отнеме товаренето/разтоварването на 120 вагона например?

Горе-долу и ще стигнем до причината да не ни трябват големите мачини. ;)
Ако не познавах /в интернета / Супер хорнета , можеше и аз да се вържа. Но понеже си го знам и понеже съм товарил мотострелкови батальон 9МСБ от – 9ТБ на БНА и знам как става /бил съм регулировчик на натоварването/ искам всички да уверя , е те това е иронията на знаещия човек над дърдоренето на диванните спецове.
Първо Варшавската военна доктрина на БНА предвиждаше при развръщане на бронирани сили на родна територия във военно време това да става изключително на собствен ход , поделенията се напускат поротно и побатальонно, и се разсредоточват по ротно по пътищата /черни околни предимно горски и маскирани като просеки/ към района за съсредоточаване на съединението - обикновенно бригада или дивизия.
Не вярвам НАТОвската ни доктрина да е нещо различно в тази си част-
ВТОРО ЖП транспорт се ползва във мирно време при предислокация или при големи военни учения със изкарване на бойната техника от базите за съхранение, прави се със цел икономия на ресурса на машините. И в мирно и във военно време тежката и средната бронирана техника не ползва по правило главните пътища и шосета.
Натоварването става така:
Композиция от два локомотива и около 60 ЖП открити платформи и два или три закририти вагона са транспортира по железен път почти в разположението на съединението - в социалистическите времена всяка бронирано съединение разполагаше със отклонение на железния път до товарителна платформа в територията на съединението. Последната жп платформа /открит вагон/ се опира на товарителната платформа и бойната и транспортна техника на батальона във ротни колони на самоход се натоварва на композицията. Изглежда така:
последният вагон опира или почти опира във товарителната платформа по товарителната платформа подхожда бронираната машина пред нея върви заднишком регулировчик и насочва кемафа . Машината от товарителната се придвижва на подвижната ЖП платформа /вагона открит без канати -стени/ , оттам се предвижва на следващата ЖП подвижна платформа , после на следващата и така нататък докато достигне нужната подвижна платформа, презд това време зад нея следват другата машина и друг регулиравчик от ротата, след тях друг такъв и така нататъка докато се натовари батальон. Не съм виждал и чувал по нашите железни пътища да се е движила композиция повече от батальон брониран или дивизион САУ.
Ха сега стига с препирните по натоварването и крановете и времето за натоварване , на батальона отнема към 25 -35 минути.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 25 Апр 2017, 20:31

Най - после едно мнение с което можеш само да се съгласиш от - до!
Строши пилот :lol:

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 25 Апр 2017, 20:56

Super_Hornet написа:
18 Апр 2017, 10:47
Kont написа:
17 Апр 2017, 17:41
Аз не знам какво да добавя освен, ако ще е само бюджетна модификация за момента да отбием номера по-добре да не я правим. мисля модернизацията трябва да е с изпреварваща функция - тоест знаем какви са възможностите на съседите, ние трябва поне да изравним своите .
В общи линии е така, но няма как толкова стара техника да достигне нивото на новите образци, колкото и да се напъваме.
Kont написа:
Да наистина Азхарита си е тежък БТР - но с един добър изнесен модул защо да не стане и БМП . поне така си мисля.

Имаше преди втреме тестове с дистанционен модул, но няма данни да е правена серийна модернизация.

То има и друго - за да е БМП трябва да има някакви сходни с танковете характеристики, относно скорост и т.н., за да формират единна формация, а не мисля, че ги има.
Не си ме разбрал , мисълта ми е от Т 72 които имаме на хранение - вместо да ги продаваме да сключим договор с евреите да ги преработят в БМП по същият начин както са направили азхарита , малък високомощен двигател Кемински от 850кс и нова трансмисия и създаване на коридор и апарел - тоест от Т 72 евреите да ни направят БТР - БМП както са направили азхарита.
Така решаваме въпроса с еднотипноста на платформата във тежката бригада .
танк - модернизиран Т 72 - а евреите могат да ни го модернизират както модернизираха М 60 до Сабра Мк 3
БМП - Т 72 реконструирано до БМП -горе ти описах мисълта си
САУ 155 мм гаубица за бригадната артилерия на база платформата Т 72 и кула на денел т 6 Л 52 нали такова правиха за Индия - да индусите го отказаха както и отказаха хималаята / може да е и заради цирка с Арчъра
Off Topic
САУ Мх 120 мм Т 72 с купола от полския Рак за батальонната артилерия
САУ РСЗО 122мм GRADLAR - евреите го поставиха на среден аржентински танк при калибър 140мм и са готови да го поставят на всяка бронирана верижна платформа
Off Topic
И остава БРДМ БРЕМ и санитарната и щабна машина да ги измислим - но по принцип цялата тежка бригада е на една платформа от Т 72

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 25 Апр 2017, 21:09

Kont написа:
25 Апр 2017, 20:56
Super_Hornet написа:
Kont написа:
Аз не знам какво да добавя освен, ако ще е само бюджетна модификация за момента да отбием номера по-добре да не я правим. мисля модернизацията трябва да е с изпреварваща функция - тоест знаем какви са възможностите на съседите, ние трябва поне да изравним своите .
В общи линии е така, но няма как толкова стара техника да достигне нивото на новите образци, колкото и да се напъваме.
Kont написа:
Да наистина Азхарита си е тежък БТР - но с един добър изнесен модул защо да не стане и БМП . поне така си мисля.

Имаше преди втреме тестове с дистанционен модул, но няма данни да е правена серийна модернизация.

То има и друго - за да е БМП трябва да има някакви сходни с танковете характеристики, относно скорост и т.н., за да формират единна формация, а не мисля, че ги има.
Не си ме разбрал , мисълта ми е от Т 72 които имаме на хранение - вместо да ги продаваме да сключим договор с евреите да ги преработят в БМП по същият начин както са направили азхарита , малък високомощен двигател Кемински от 850кс и нова трансмисия и създаване на коридор и апарел - тоест от Т 72 евреите да ни направят БТР - БМП както са направили азхарита.
танк - модернизиран Т 72 - а евреите могат да ни го модернизират както модернизираха М 60 до Сабра Мк 3
САУ 155 мм гаубица за бригадната артилерия на база платформата Т 72 и кула на денел т 6 Л 52 нали такова правиха за Индия - да индусите го отказаха както и отказаха хималаята / може да е и заради цирка с Арчъра
Off Topic
САУ РСЗО 122мм GRADLAR - евреите го поставиха на среден аржентински танк при калибър 140мм и са готови да го поставят на всяка бронирана верижна платформа
Off Topic
И остава БРДМ БРЕМ и санитарната и щабна машина да ги измислим - но по принцип цялата тежка бригада е на една платформа от Т 72
Какво да сключваш с евреите? Нали имаше един договор за модернизация на МИ-24. Резултат - нула.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 25 Апр 2017, 21:41

Някой имали си на идея дали БМП на база Т 72 изобщо е реализирано?

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 25 Апр 2017, 21:52

gabocvet написа:
25 Апр 2017, 21:41
Някой имали си на идея дали БМП на база Т 72 изобщо е реализирано?
Да има!
Руски вариант и два украински.

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 25 Апр 2017, 21:55

kramer написа:
25 Апр 2017, 21:09
Kont написа:
Super_Hornet написа:

Off Topic
Off Topic
Какво да сключваш с евреите? Нали имаше един договор за модернизация на МИ-24. Резултат - нула.
Ами не знам за вертолетите , евреите там не блестят с успехи , но определено имат лидерски позиции в танкостроенето и танкомодернизирането и в преустройството на танкове в тежки БТР САУ и РСЗО

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 25 Апр 2017, 22:28

Kont написа:
25 Апр 2017, 21:52
Да има!
Ако обичаш подскажи!

Ако става дума за това ?

Украинская тяжелая БМТ-72 имеет советские корни

Изображение

http://warfiles.ru/show-5283-ukrainskay ... korni.html

БМО-Т е нещо различно от БМП.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 25 Апр 2017, 22:58

Kont написа:
Не става - едно, че е сложно технически, второ, че ще струва доста пари, трето - няма как да се направи нещо повече от БТР. Чисто технически тази машина няма да може върви заедно с танковете.

Щом си служил в Горна, то замисли дали например БМП-та там имаха същите динамични х-ки като танковете, и дали можеха да формират единен боен брониран ред.
Kont написа:
Такова нещо евентуално само при руснаците, и то ако Армата влезе в армията.
Kont написа:
Евреите предлагат доста ограничени възможности за модернизация, а и ако се иде на дълбока такава, то цената ще е доста висока. Нито нашите машини са Т-72Б, нито има смисъл от подобно нещо.
Kont написа:
Технически няма как да стане.
Kont написа:
Off Topic
Вместо тази екзотична идея, по-добре да купим натовизирана Мста-с, дето е къде по-близо до Т-72.
Kont написа:
Те - минометите не се движат заедно с танковете, така че не виждам смисъл никакъв. В една друга тема съм постнал защитен идеен проект за предялкване на стари Т-72/80 в артилерийски танкове. Това е къде по-рационално.

Kont написа:
По-добре да се слага модул Буратино и да се прави ТОС. РСЗО-то няма място на полето с танковете. Подобно нещо само би утежнило конструкцията и ще я оскъпи.

И накрая - единствената серийна машина, дето е правена на Т-72, за да вози народ е БМО-Т. Не става за БМП, че дори и за БТР, въпреки, че я ползват като такава.

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 26 Апр 2017, 13:52

Super_Hornet написа:
25 Апр 2017, 22:58
Kont написа:
Не става - едно, че е сложно технически, второ, че ще струва доста пари, трето - няма как да се направи нещо повече от БТР. Чисто технически тази машина няма да може върви заедно с танковете.

Щом си служил в Горна, то замисли дали например БМП-та там имаха същите динамични х-ки като танковете, и дали можеха да формират единен боен брониран ред.
Kont написа:
Такова нещо евентуално само при руснаците, и то ако Армата влезе в армията.
Kont написа:
Евреите предлагат доста ограничени възможности за модернизация, а и ако се иде на дълбока такава, то цената ще е доста висока. Нито нашите машини са Т-72Б, нито има смисъл от подобно нещо.
Kont написа:
Технически няма как да стане.
Kont написа:
Off Topic
Вместо тази екзотична идея, по-добре да купим натовизирана Мста-с, дето е къде по-близо до Т-72.
Kont написа:
Те - минометите не се движат заедно с танковете, така че не виждам смисъл никакъв. В една друга тема съм постнал защитен идеен проект за предялкване на стари Т-72/80 в артилерийски танкове. Това е къде по-рационално.

Kont написа:
По-добре да се слага модул Буратино и да се прави ТОС. РСЗО-то няма място на полето с танковете. Подобно нещо само би утежнило конструкцията и ще я оскъпи.

И накрая - единствената серийна машина, дето е правена на Т-72, за да вози народ е БМО-Т. Не става за БМП, че дори и за БТР, въпреки, че я ползват като такава.
Аз съм абсолютно съгасен с теб със всички неща които си писал тук , но поради това че сме в НАТО и нашите политически мъже са по-католици и от папата , сам разбираш никога повече няма да купим руска техника. Именно затова си давам труда и се опитвам да следя къде и как модернизират съветска техника , която е налична в нашите въоръжени сили.
Не знам дали успявам да изясня мисълта си - да модернизираме наличната техника до съвременен НАТО стандарт и от там постепенно да се оттласнем към НАТО превъоръжаване - опитах се да формулирам така. Съзнавам че някои от предложенията ми са " екзотични " но това са разработки на водещи световни фирми , при това кооперирани в американския ВПК.
Имам дружеска молба - дай линкове за да се запозная с идеята за артилерийските танкове - моля!
Апропо - Т 80 не сме имали на въоръжение, или, поправи ме.

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 26 Апр 2017, 13:57

gabocvet написа:
25 Апр 2017, 22:28
Kont написа:
25 Апр 2017, 21:52
Да има!
Ако обичаш подскажи!

Ако става дума за това ?

Украинская тяжелая БМТ-72 имеет советские корни

Изображение

http://warfiles.ru/show-5283-ukrainskay ... korni.html

БМО-Т е нещо различно от БМП.
Габо, непременно ще ти дам линкове, имам ги във файвърита си, но сега не мога, представи си човече, двете ми бивши съпруги са дошли едновременно /случайно надявам се/ в Кипър и искат да се срещнем.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 27 Апр 2017, 07:28

http://aeropress-bg.com/news/bulgaria/4 ... 7%E2%80%9D
Изтребители F-15C на ВВС на САЩ кацнаха днес, 26 април 2017 г., в авиобаза Граф Игнатиево, за да участват в съвместната българо-американска летателна подготовка „Тракийски орел 2017“. Това съобщават от МО.
Кръвта вода не става!

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 27 Апр 2017, 13:57

http://army-news.ru/images_stati/zarube ... T72_13.jpg
-72 T 21 (Словакия, Франция) — совместный словацко-французский проект модернизации танка DMD Holding a.s. На танке установлена новая французская башня T 21, оборудованная 120-мм пушкой Model F1 (CN-120-24 Lisse) с автоматом заряжания аналогичным AMX-56 «Леклерк», СУО аналогична Т-72М2

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 27 Апр 2017, 17:16

Малко снимки.
Корвета "Бодри"
Изображение
Изображение
Изображение

Фрегата " Смели"
Изображение

"Дръзки"
Изображение
Изображение
Изображение

"Верни"
Изображение
Изображение
Кръвта вода не става!

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 27 Апр 2017, 21:10

Kont написа:
26 Апр 2017, 13:52
Имам дружеска молба - дай линкове за да се запозная с идеята за артилерийските танкове - моля!

Изображение
Kont написа:
26 Апр 2017, 13:52
Апропо - Т 80 не сме имали на въоръжение, или, поправи ме.
Не сме имали, макар че вървят разни слухове за изпитания в края на 80-те у нас на Т-80У.

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 27 Апр 2017, 23:40

[quote=Super_Hornet
[/quote]

Благодаря!
Аз от нетърпение се поразрових из нета и попрочетох това онова, включително една концепция /руска/ за бронетанковите войски. после попаднах пак на руска статия - артилерията на 21 век. И ми хрумна нещо та си направих си труда да препрочета трите теми - Нуждите на БА, Тежката универсална бригада и Българската армия /ако не греша названието на последната тема/
Осъзнах , ние тука като си говорим за нови въоръжения , за модернизации на съществуващо въоръжение изхождаме от познанията си предимно от втората световна война / имам предвид организацията и структурата на СВ/ и разбира се това го гарнираме със съвременни системи въоръжение да речем КУВ, ДЗ, модулни въоръжения и прочие.
Тоест готвим се да воюваме по тертипите от ВСВ с пушкала от 21 век. Е няма как да се надяваме на успех.
Като се замисля, нали покрай несъстоялата се игра в БС се запознах подробно /постарах се / с въоръженията и плановете за превъоръжаване на комшиите, та ако имаме в близко или не много далечно бъдеще военен сблъсък с комшиите , ще капитулираме след няколко часа.
Та те имат огромно и качествено превъзходство във въздуха при това съвременни и модернизирани образци летателна пилотируема техника.
Те имат огромно и качествено превъзходство във БПЛА - бойни и разузнавателни.
Те имат огромно и качествено превъзходство от артилерия способна да води унищогителен огън по площадни цели. / РСЗО /.
Те имат огромно и качественопревъзходство във високоточно ракетно и управляемо артилерийско въоръжение.
Те имат огромно и качествено превъзходство във лека и тежка бронирана техника и ОБТ.
Те имат огромно и качествено превъзходство във жива сила.
Те имат превъзходство което е и качествено във отбранителен аспект - ПВО и ПРО.
Е как ще воюваме, как ще съхраним независимоста си?!
Дори със стоте нови БТР-а на Моваг дето ги планират не става да повишим отбранителната ни способност. Те са вече остарели , базата им е на нивото на МТЛБ и БТР 60-80. Да накичени с ДЗ, с ПЗ, с КАЗ ако щете и са с изнесени модули но това не ги прави бойни машини от първия ешалон, способни да съпровождат войсакат в боя - те си остават мобилни транспортни бронирани средства способни да пренесат и защитят живата сила ДО бойното поле , евентуално да подкрепят живата сила в предварително подготвен отбранителен бой - тоест ако са окопани или в някаква защитена позиция, Даже въпреки че са високоскоростни и високо мобилни са неспособни да участват в мобилен отбранителен бой - именно поради факта че са недостатъчно защитени от всичко което както по-горе писах притежава евентуалния ни противник.
Трябва да се мисли върху изграждане на нови организационни структури на войската ни така че в най-ниското ниво отделение , взвод и рота да са интегрирани съвременни ефективни противотанкови, ПВО и противопехотни средства, Съединенията да са със много по-висока огнвева високоточна мощ. Да са способни да нанасят удар не само в дълбочината на хронта пред себе си но и в дълбочина на противниковия тил. Нужно е ново ефикасно ПВО и ПРО ешалонирано интегрирано с ВВС, Нужна е далекобойни съвременни със стелт технологии брегови ПКР копмлекси интегрирани с ефикасни но не скъпи военноморски сили - катери 500 тона корвети 1200 тона с примерно автономни модули обединени с БИУС и задължително две подводници.
А пропо, относно модернизацията на родните ни Т 72 - прав си , всичко му е за смяна - не че е невъзможно да се модернизира но по-всяка вероятност ще излезе по-скъпо от купуването на нов танк. Но са адски скъпи и след армата са вече морално остарели.

RIZAR
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от RIZAR » 27 Апр 2017, 23:59

Благодаря!
....
А пропо, относно модернизацията на родните ни Т 72 - прав си , всичко му е за смяна - не че е невъзможно да се модернизира но по-всяка вероятност ще излезе по-скъпо от купуването на нов танк. Но са адски скъпи и след армата са вече морално остарели.
ТЕ СЕ РАЗПАДАТ!
Те имат много врагове , а почти останаха без съюзници - Армения, Ирак, Сирия, Гърция, Иран, Кюрдистан, алауитите в Турция, дори Сърбия.
Те ще бъдат ударени от Русия.
Те ще напуснат НАТО.
Тяхната икономика се разпада.
Те ще загубят пазарите си.
Те отдавна не доят 3 крави - ЕС, САЩ и Арабски петролни държави.
Русия в пъти намали търговията си с тях.
Те няма да бъдат пуснати в ЕС.
Те имат вече тотални врагове, дори сред бившите си съюзници от Ислямски халифат с когото търгуваха оръжие срещу петрол.
Те са врагове с Израел.
Те са мразени от Египет, Иран , Тюркменистан, Казахстан.
.............................................

Аватар
11-ти полк
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от 11-ти полк » 28 Апр 2017, 19:09

За всички любители на безумни модернизации било на Т 72 или Миг 29 малко цифри колко е излязла модернизацията на Турците от М60 до Сабра, за 170 бр. 688 мил. долара или по 4 милиона на брой.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sabra_(tank)
https://en.wikipedia.org/wiki/Leopard_2

За сравнение чисто нов леопард 2007г е струвал 5.7 милиона долара.Интересно ми е някой от феновете на модернизацията дали си е модернизирал Жигулата до S класа примерно.

Отговори