Втора световна войнаАнтивоенна демонстрация в САЩ през 1941

1939-1945
Отговори
Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Антивоенна демонстрация в САЩ през 1941

Мнение от Thorn » 31 Юли 2017, 17:02

Изображение

7 юли 1941 г. , Ню Йорк
1. "All animals are equal, but some animals are more equal than others." Включително в този форум.

2. Обикновено съм прав! :D

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Re: Антивоенна демонстрация в САЩ през 1941

Мнение от Dinain » 31 Юли 2017, 20:44

Това просто показва, че идиоти има винаги. :)

По това време мирът е вече невъзможен. След Пърл Харбър американците желаят мъст - ок, срещу японците, но те са съюзници на Хитлер. А Рузвелт от самото начало фаворизира Британия и Франция.
В Европа пък Франция е прегазена, нацистка Германия е във война със СССР и го громи с бързи темпове.

Ако някак си САЩ реши да продължи да пази неутралитет спрямо европейския театър, има два изхода:

- Германия завладява СССР и става империя, пряко застрашаваща САЩ.
- СССР побеждава Германия и завладява Европа - става империя, пряко застрашаваща САЩ. Анти-комунистическите настроения в Щатите бушуват откакто има СССР въобще.
Британия не е в състояние да се противопостави на който и да е от победителите сама, а и двата изхода са лоши за САЩ, затова намесата им е неизбежна.

И най-вече - Хитлер сам им свършва работата, като в глупостта си обявява война на САЩ първи. Те остава само да приложат реципрочна мярка.

Интересно, замислих се - а какво би станало, ако Хитлер не беше обявил война на САЩ? Кога и как според вас САЩ щеше да се намеси в такъв случай?
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 31 Юли 2017, 21:45

СССР търгувал ли е с Япония през 1941-1945?
1. "All animals are equal, but some animals are more equal than others." Включително в този форум.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 16 Авг 2017, 15:41

20 000 американски нацисти в Медисън скуеър гардън.

Изображение

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 17 Авг 2017, 19:56

В САЩ (поне по онова време) германската общност (или потомци на поне един родител с германска кръв) са били в топ3 на най-многобройните, така че е било нормално да има такива демонстрации. Като включим и американци (от не-германски произход), които по една или друга причина са симпатизирали на Хитлер
(анти-ционизъм, антисемитизъм и др.), то нещата стават доста интересни. Аз дори се чудя как са успели да се предпазят от по-сериозни диверсии, предвид че и в американската армия логично е било нормално да има солиден брой войници с германски или полу-германски произход...остава варианта повечето да са били анти-Хитлер, каквито са били и някои от висшите военни във Вермахта като например фелдмаршал Ервин Ромел. Не коментирам дори италианската диаспора, която даже е била по-голяма от германската...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Авг 2017, 20:16

Чак пък да е толкова голяма.... Британска, ирландска и полска диаспора има по-големи.

Това, че някой е бил с немски или италиански произход по никакъв начин не значи, че ще се втурне да подкрепя фашисти.

Племенникът на Гьоринг служи на американски бомбардировач, а друг роднина на известен генерал служи в британската армия със сменена фамилия. (Не помня Кеселринг или Дьониц беше...)

Това е достатъчно показателно.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 17 Авг 2017, 20:36

Е, то по тая логика да включим и дефекторите по време на Студената война, избрали да служат на големия враг...случаите са много и в двете посоки. Не мисля че тук точно идеологията, която властва в дадена страна е на първо място, освен това говорим за 1941г., когато света е пълен хаос и не се знае кой кого ще опердаши и кой за какво е виновен - всички страни в конфликта са имали достатъчно фенове така да се каже по целия свят и то от държави извън главните участници. Сега е лесно от дистанцията на времето да се коментира и особено след 1945г. когато победителите просто осъждат победените и въпросът приключва, та историята знаем кой я пише. ;)
Стигна се до там и Катинското клане да бъде приписано на германците (понеже бяха черната овца през 1945г), а Западните съюзници за да не обидят своите тогавашни колеги от СССР приеха официалната теза, та трябваше да минат 50 години и руснаците сами да си признаят какво са направили, за да излезе истината наяве. :roll:
Същите неща се случват и по време на войната - американци, англичани и французи служили на Хитлер...

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 17 Авг 2017, 21:14

Пършинг, Айзенхауер и Шварцкопф, най-изтъкнатите американски генерали през 20 в. имат немски корени.

http://yandex.ru/clck/jsredir?from=yand ... 5070710713

https://yandex.ru/search/?lr=10379&msid ... 9jGAKy498x

http://yandex.ru/clck/jsredir?from=yand ... 9000105578

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 18 Авг 2017, 00:43

Изображение

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 12 Сеп 2017, 00:11

Още американски нацисти в Нов Йорк.
Изображение

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 12 Сеп 2017, 01:09

Фюрерът в ония времена просто "Rules the World" както се казва...щом дори списание TIME го избра за личност на годината за 1938ма, тоя гаден нацист... :roll:
Просто обаянието му омайваше масите не само в Германия, а и по света. :mrgreen:

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 12 Сеп 2017, 01:41

Конкуренцията също е била "обаятелна". :lol: В края на 30-те Комунистическата партия на САЩ е имала около 100 000 члена.

Комунистически конгрес в Чикаго 1938
Изображение

1931 Ню Йорк - комунисти в същата Медисън скуеър гардън

Изображение

Изображение

Чикаго 1939

Изображение

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 12 Сеп 2017, 02:04

Двете течения са били "на мода" така да се каже в междувоенния период, това и стажант-историк в БАН го знае. ;)

Отговори