Съвременни конфликтиВойната в Сирия

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Войната в Сирия

Мнение от Dinain » 15 Окт 2018, 22:38

jarl_Ragnar написа:
15 Окт 2018, 22:23
Dinain написа:
15 Окт 2018, 22:05
- все едно да заявиш, че за умрелите от глад в Ленинград са виновни съветите, защото те са контролирали града.
Твърдиш, че лагера в Сирия и Ленинград WWII са тъждествени като ситуация??? :mrgreen:

Не знам- ти сега с базука ли се простреля или със крилата ракета? :lol:
Втф, твърде сложно ли се изразявам?
Знам, че понякога очакванията ми са високи, но мисля, че съм свалил летвата ниско. Много ниско.
Престъпление е да възпрепятстваш хуманитарни доставки за бедстващо население, независимо чие, а най-вече за собственото си. Грижата за цивилните е задача на всички участваши военни сили; няма такова разделение "аз ще трепя вашите, пък ще си пазя нашите". Това са едни основни принципи, залегнали именно в конвенции като Женевската през последните стотина години, след векове на зверства и изтребване на цивилни в безброй различни войни. Дълбокото неразбиране на тези принципи е показателно за цивилизационния разлом, който се шири между привържениците на цивилизацията и привържениците на източната варварщина - ето защо е особено нелепо именно варварите да се опитват да се позовават на "международното право", при положение, че сте неспособни да разберете дори фундамента, върху който то е стъпило! :?

Нелепа е опората, че САЩ са отговорни за изхранването на лагера - неслучайно никой участник във войната не я изходил официално (никой не е дотолкова луд), тя е плод единствено на пизиевият разум.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 15 Окт 2018, 22:44

Сподели на Биби(Газа), Порошенко(Донбас) и склонният към надебеляване саудитски престолноследник(Йемен) фундаменталните си открития. Нещо не са съгласни с теб ми се струва.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Окт 2018, 22:48

Нещо нямаш и една дума по темата, обаче, ми се вижда. Не съм изненадан.

...

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 15 Окт 2018, 22:48

Dinain написа:
15 Окт 2018, 22:38
Втф, твърде сложно ли се изразявам?
Знам, че понякога очакванията ми са високи, но мисля, че съм свалил летвата ниско. Много ниско.
Не. Просто дай адекватен пример. Погледни обсадения град и необсадения лагер в Сирия и ела да си говорим отново. :lol:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Окт 2018, 22:49

Няма да ти давам примери - затова има исторически книги, чети. Когато се изучиш, тогава се върни да пишеш.

...

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 15 Окт 2018, 23:28

Карта на Сирия и коменар към нея:
-Агенство "Норс" представляет современную карту расположения религиозных и иных группировок в Сирии после последнего демографического изменения, произведённого формированиями Асада и Ирана.
Жёлтый — сунниты. Красный — христиане. Зелёный — нусейриты. Светло-розовый — исмаилиты. Пурпурный — друзы. Синий — прочие шиитские секты. Коричневый — мурашиды (последователи Сальмана аль-Муршида, объявившего себя Махди; их в Сирии около 300 тысяч, противники нусейритов).

Изображение

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 16 Окт 2018, 00:15

Dinain написа:

Ъъъ, не - когато хуманитарните конвои трябва да преминат през територии на Асад и той е този, който ги спира. САЩ не са спряли нищо. Безумната ти логика обръща с главата надолу всяка една гладна обсада в човешката история - все едно да заявиш, че за умрелите от глад в Ленинград са виновни съветите, защото те са контролирали града.
Не знам защо ти е толкова трудно да го проумееш, но това е наглост в мащаба на това да ти метна бомба в къщата, убивайки децата ти, и да ти заявя "Това е твоята къща, какво става в нея е твоя отговорност."
Изображение

Първо трябва да разбереш, че лагерът Рукбан, който беше създаден по време на управлението на човека от снимката, не е под обсада от сирийската армия. Има излаз към Йордания. Второ, ако съветите държаха толкова голяма сухоземна връзка с Ленинград, колкото Йордания (а чрез нея и САЩ) с буферната зона, и въпреки това, ако съветите не доставяха нищо на Ленинград, то да, съветите щяха да са виновни. Оставяме настрана нелепото ти сравнение, защото САЩ са окупирали територия на чужда държава, а Ленинград е руски, и ако трябва да ти влезна в тона мога да ти сравня "вината" на Асад, с "вината" на СССР, че не снабдяват с храна и лекарсвтва населението в окупираните от Хитлеристка Германия руски земи.

И последно. Факт е, че САЩ са окупирали сирийска земя, на чиято територия се намира лагерът Рукбан. Разговорът тръгна именно от това кой отговаря за осигуряването на храната, водата, лекарствата и въобще за всички грижи за населението в окупираните територии. Ами, именно окупаторът е отговорен за всичко, което се случва с населението в окупираните от него територии.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Окт 2018, 08:16

iasen ianakiev написа:
15 Окт 2018, 23:28
-Агенство "Норс" представляет современную карту расположения религиозных и иных группировок в Сирии после последнего демографического изменения, произведённого формированиями Асада и Ирана.
Жёлтый — сунниты. Красный — христиане. Зелёный — нусейриты. Светло-розовый — исмаилиты. Пурпурный — друзы. Синий — прочие шиитские секты. Коричневый — мурашиды (последователи Сальмана аль-Муршида, объявившего себя Махди; их в Сирии около 300 тысяч, противники нусейритов).

Изображение
последнего демографического изменения, произведённого формированиями Асада и Ирана.
Что, что? :)

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Окт 2018, 08:20

райнхард написа:
16 Окт 2018, 00:15
Dinain написа:

Ъъъ, не - когато хуманитарните конвои трябва да преминат през територии на Асад и той е този, който ги спира. САЩ не са спряли нищо. Безумната ти логика обръща с главата надолу всяка една гладна обсада в човешката история - все едно да заявиш, че за умрелите от глад в Ленинград са виновни съветите, защото те са контролирали града.
Не знам защо ти е толкова трудно да го проумееш, но това е наглост в мащаба на това да ти метна бомба в къщата, убивайки децата ти, и да ти заявя "Това е твоята къща, какво става в нея е твоя отговорност."
Изображение

Първо трябва да разбереш, че лагерът Рукбан, който беше създаден по време на управлението на човека от снимката, не е под обсада от сирийската армия. Има излаз към Йордания. Второ, ако съветите държаха толкова голяма сухоземна връзка с Ленинград, колкото Йордания (а чрез нея и САЩ) с буферната зона, и въпреки това, ако съветите не доставяха нищо на Ленинград, то да, съветите щяха да са виновни. Оставяме настрана нелепото ти сравнение, защото САЩ са окупирали територия на чужда държава, а Ленинград е руски, и ако трябва да ти влезна в тона мога да ти сравня "вината" на Асад, с "вината" на СССР, че не снабдяват с храна и лекарсвтва населението в окупираните от Хитлеристка Германия руски земи.

И последно. Факт е, че САЩ са окупирали сирийска земя, на чиято територия се намира лагерът Рукбан. Разговорът тръгна именно от това кой отговаря за осигуряването на храната, водата, лекарствата и въобще за всички грижи за населението в окупираните територии. Ами, именно окупаторът е отговорен за всичко, което се случва с населението в окупираните от него територии.
Спирането на хуманитарни доставки е военно престъпление. Точка. Грижата за цивилните е задължение на всички воюващи страни, доколкото самите цивилни не са страна от конфликта. Точка. Написах го на чист български език, барем дори ти го разбереш.

Няма абсолютно никаква връзка с това кой какво и дали е окупирал, женевската конвенция неслучайно не засяга този въпрос - опитите ти да отклонявал темата са безполезни. Самият факт, че никой не е изтъкнал такава теза, подсказва абсурдността й. Откажи се - асадоруснаците са спуснали къде по-адекватни опорни точки, ползвай тях. Не разбирам защо се напъваш да измисляш нови - дори говорещите глави на режима са по-умни, а и имат повече опит в пропагандата.

...

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 16 Окт 2018, 10:05

Dinain написа:
16 Окт 2018, 08:20

Няма абсолютно никаква връзка с това кой какво и дали е окупирал, женевската конвенция неслучайно не засяга този въпрос - опитите ти да отклонявал темата са безполезни. Самият факт, че никой не е изтъкнал такава теза, подсказва абсурдността й. Откажи се - асадоруснаците са спуснали къде по-адекватни опорни точки, ползвай тях. Не разбирам защо се напъваш да измисляш нови - дори говорещите глави на режима са по-умни, а и имат повече опит в пропагандата.
Има цялата връзка на света. Именно в това е въпросът. А безплодните ти опити да обиждаш са израз на безсилие да формулираш смислена теза, която да подкрпиш с аргументи и логика. Въртиш-сучеш, но отговор на това в жълто не си дал и явно не можеш да дадеш. Просто би било безумие да го обориш. Това е елементарна логика. Дори е срамно , че трябва да ти се разяснява

Именно окупаторът е отговорен за изхранването,лечението, снабдяването с жизнено необходими неща и други грижи за населението в окупираните от него територии.

Точка. Иначе по твоята логика излиза, че всеки окупатор в историята (вземи произволно всяка една война, която искаш) може да изисква от държавата, част от които територии е окупирал, да снабдява с храна, вода, лекарства населението, което се намира в териториите, под контрола на окупатора. И на това отговор не си дал и не можеш да дадеш, а подскачаш, че лагерът бил обкръжен и под гладна обсада и Асад бил виновен. Ами да под обсада е, на САЩ. Защото САЩ контролират цялата територия около лагера. Ако този факт не ти е известен (от писанията ти човек остава с това впечатление) моля ограмоти се. Може би това, че си неосведомен е причина да си объркан.

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Окт 2018, 10:13

Dinain написа:
16 Окт 2018, 08:16
iasen ianakiev написа:

Изображение
последнего демографического изменения, произведённого формированиями Асада и Ирана.
Ми явно има нещо вярно в това което ти казваше. ;) ;)

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Окт 2018, 10:14

Карта и коментар към нея:
-ИГ заявили о контроле железнодорожной станции к северу от Хаджина. Если новость подтвердиться, то боевики ИГ отодвинули фронт от города Хаджин на 10-15 км.

Изображение

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 16 Окт 2018, 11:46

Dinain написа:
15 Окт 2018, 21:59
Jefferson F. Davis написа:
15 Окт 2018, 11:03
Dinain написа:
13 Окт 2018, 16:25

Ъъъ, не, тотално се обърка. :D Прочети си пак поста...
Не били руснаци, ми били чеченци... Чечения няма, нали затова ги ручахте жабетата? Русия е.
Чукча писател!
Чул че някъде звъни ама хабер си нямал от къде.

Чеченската република (на чеченски: Нохчийн Республика; на руски: Чеченская республика), известна още като Чечения или Чечня, е една от съставните части на Руската федерация и е част от Южния федерален окръг и Северокавказкия икономически район.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0 ... 0%B8%D1%8F
И?
Чеченски паспорт има ли?
Има, както и жена ми е с вътрешен паспорт където отгоре пише "Руска федерация" а отдолу Чувашска република. Бях писал и обяснявал че всяка република във РФ си има свое правителство и свой президент. Всички пътни знаци, билбордове, реклами и пр. са на съответния език като отдолу (знаците) са дублирани на руски. За палестински паспорт на израелските граждани от палестински произход нещо да кажеш?
Outside the Occupants, freedom for the South!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 16 Окт 2018, 11:57

16 Окт 2018, 11:46
Dinain написа:

Чукча писател!

Чеченската република (на чеченски: Нохчийн Республика; на руски: Чеченская республика), известна още като Чечения или Чечня, е една от съставните части на Руската федерация и е част от Южния федерален окръг и Северокавказкия икономически район.
И?
Чеченски паспорт има ли?
Има, както и жена ми е с вътрешен паспорт където отгоре пише "Руска федерация" а отдолу Чувашска република. Бях писал и обяснявал че всяка република във РФ си има свое правителство и свой президент. Всички пътни знаци, билбордове, реклами и пр. са на съответния език като отдолу (знаците) са дублирани на руски. За палестински паспорт на израелските граждани от палестински произход нещо да кажеш?
Цъ, не баце, няма такъв паспорт. И жена ти няма. Паспорта си е на Руската федерация. Чувашската, Чеченската и не знам си каква република, област, щат, околияи т.н. си е уточнение за вътрешна употреба. Да се чувстват там разни зли кавказци малко независими. Пътните знаци, билбордовете, рекламите и пр. нямат общо с официалните документи за самоличност.

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 16 Окт 2018, 11:59

Едната е била на 10г. когато е "влязла" в ИД

:mrgreen:

Асад може да посети Крим догодина
https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/10/16 ... aha_ruski/

Бай Асад троли

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 16 Окт 2018, 12:09

djio написа:
16 Окт 2018, 11:57
Dinain написа:

И?
Чеченски паспорт има ли?
Цъ, не баце, няма такъв паспорт. И жена ти няма. Паспорта си е на Руската федерация. Чувашската, Чеченската и не знам си каква република, област, щат, околияи т.н. си е уточнение за вътрешна употреба. Да се чувстват там разни зли кавказци малко независими. Пътните знаци, билбордовете, рекламите и пр. нямат общо с официалните документи за самоличност.
Казвал съм го и друг път че чукча бил писател а не читател ама вие все се напъвате да проверявате тази теза. Или ако погледнем на въпроса по нашенски ще цитирам шопа в зоопарка който гледайки на жирафа казъл "Е па такова животно нема!" Успех в начинанието.
Outside the Occupants, freedom for the South!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 16 Окт 2018, 12:22

Джихадистите не се изтеглят от демитализираната зона, време е за нова порция
https://www.youtube.com/watch?v=ypke4J6TvEw&feature=youtu.be

Бай Суахил загрява на тъча преди да влезе в Идлибистан да избие още насибита.
https://www.youtube.com/watch?v=lsro07wKE7A&feature=youtu.be

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Окт 2018, 13:37

Изображение

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 16 Окт 2018, 19:57

Сирийци се оплакват, че "а"-садистите им пречат да се върнат по родните места, взривяват домовете им без да им предоставят алтернативно място за живеене и така нататък...

Интересна новина в разрез със сълзливият наратив на дежурните по шкафче за лагера Рукбан и лошите окупанти...

https://www.hrw.org/news/2018/10/16/syr ... -returning
Between May 22 and July 2, 2017, dozens of buildings in the southern end of Qaboun along the M5 highway were demolished. There were a limited number of air strikes in this part of town, and the majority of buildings demolished during this period appeared intact and potentially inhabitable before they were demolished. Demolitions resumed between September 13 and October 22, 2017, this time further north from the M5 highway.

A third round of demolitions began sometime between March 27 and April 13, 2018, and continued until early September. In parallel, satellite images showed dozens of dump trucks taken to the area to remove debris from demolished buildings, creating large areas of bare soil along the northern side of the M5 highway.

A satellite image taken on May 11 captured a large smoke plume and debris cloud immediately after the probable detonation of multiple residential buildings with high explosives.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Окт 2018, 22:20

райнхард написа:
16 Окт 2018, 10:05
Dinain написа:
16 Окт 2018, 08:20

Има цялата връзка на света. Именно в това е въпросът. А безплодните ти опити да обиждаш са израз на безсилие да формулираш смислена теза, която да подкрпиш с аргументи и логика. Въртиш-сучеш, но отговор на това в жълто не си дал и явно не можеш да дадеш. Просто би било безумие да го обориш. Това е елементарна логика. Дори е срамно , че трябва да ти се разяснява

Именно окупаторът е отговорен за изхранването,лечението, снабдяването с жизнено необходими неща и други грижи за населението в окупираните от него територии.

Точка. Иначе по твоята логика излиза, че всеки окупатор в историята (вземи произволно всяка една война, която искаш) може да изисква от държавата, част от които територии е окупирал, да снабдява с храна, вода, лекарства населението, което се намира в териториите, под контрола на окупатора. И на това отговор не си дал и не можеш да дадеш, а подскачаш, че лагерът бил обкръжен и под гладна обсада и Асад бил виновен. Ами да под обсада е, на САЩ. Защото САЩ контролират цялата територия около лагера. Ако този факт не ти е известен (от писанията ти човек остава с това впечатление) моля ограмоти се. Може би това, че си неосведомен е причина да си объркан.
Ти си безпросветен човек и явен невежа, понеже си неспособен да разбираш писан текст... отчайващо е.

Ще го напиша кратко и ясно, но през телефона ми е неудобно да качвам картинки и стрелкички.

1. Никой не изисква от Асад да храни когото и да било. Повтарям, никой не изисква от Асад да храни когото и да било.
2. Хуманитарните доставки се извършват от ООН. Ако не знаеш кои са ООН, виж в Гугъл. Тези доставки се плащат от бюджет, който се попълва с пожертвования от всички държави-членки.
3. Асад блокира тези доставки - нещо посочено както от хората в лагера, така и от ООН. Това е военно престъпление.
5. САЩ не са блокирали никакви доставки на ООН. Няма никаква логистична пречка хуманитарните конвои на ООН да стигнат от Дамаск до Рукбан - все пак по този път са минали 70,000 души.
6. От Асад се иска само и единствено ДА НЕ ПРЕЧИ на доставките на ООН. Това можеш ли да си го набиеш в главата?

Няма никаква връзка с това кой какво и дали е окупирал, зарежи тази опорка. Не е релевантна.
Последна промяна 2 на Dinain, променена общо 16 пъти

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Окт 2018, 22:22

iasen ianakiev написа:
16 Окт 2018, 10:13
Dinain написа:
16 Окт 2018, 08:16
iasen ianakiev написа:

Изображение
Ми явно има нещо вярно в това което ти казваше. ;) ;)
Жив да не бях!

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Окт 2018, 22:24

Dinain написа:

Чукча писател!

И?
Чеченски паспорт има ли?
Нямам какво да кажа, защото такова нещо не съществува.

Та сега жена ти рускиня ли е, или чувашка? Обърках се.

...

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 16 Окт 2018, 22:25

Dinain написа:
16 Окт 2018, 22:20

3. Асад блокира тези доставки - нещо посочено както от хората в лагера, така и от ООН. Това е военно престъпление.
4. От Асад се иска само и единствено ДА НЕ ПРЕЧИ на доставките на ООН. Това можеш ли да си го набиеш в главата?

Няма никаква връзка с това кой какво и дали е окупирал, зарежи тази опорка. Не е релевантна.
Да напомня, че а-садистите удариха с авиация конвой на ООН....

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Окт 2018, 22:31

И складове с хуманитарна помощ бомбардираха, неведнъж. А от товарите крадат, до 60%.

...

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 16 Окт 2018, 22:33

https://twitter.com/Bosni94/status/1052263232575025152

Още от тигърът, не издържа вече тия насиби в Идлибистан, ще правим пирамиди с черепите им, а жените ще дадем на афганистанските си наемници за временен брак. :mrgreen:

Отговори