Съвременни конфликтиВойната в Сирия

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Войната в Сирия

Мнение от iasen ianakiev » 13 Фев 2018, 21:47

Dinain написа:
13 Фев 2018, 21:42
райнхард написа:
13 Фев 2018, 21:06
ValBo написа:
13 Фев 2018, 20:33
И от къде идват новите доставки с ракети?
През сирийска територия или през турска?
И понеже всички знаем откъде е, редно ли е на "бунтовници" получаващи оръжие от Турция и участващи в турска офанзива под турско командване, да им казваме турски наемници?
Или аршина пак различен?
+1

И групировките на зелените, участващи в операциите на турците в Африн и при ал Баб преди това, следва да се наричат турски по логиката на онзи (нищо, че са съставени от сирийци)
Присъедини се към Василн и Ясен и асимилирай новата информация. ;)
Виж ти кой ми приказва за асимилация на информация.Човека който от поне две години не може още да асимилира факта,че зелената палач ще бъде изрината с краката напред от Сирия.Майко милаааааа. :lol: :lol:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Фев 2018, 21:48

Край, поразих се, поразен съм и така нататък. Розовите понита на Нетаняху -Тръмп ме прегазиха. Сега съм способен само на последни конвулсии. От гъдел.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Фев 2018, 21:49

Разбирам държанието ти. Но ако се придържаме към форумния етикет, ти беше разгромен - обясних ти аргументирано защо грешиш с нагледен исторически пример, на който ти не отвърна с нищо по същество. Само тролеж и злобни нападки, но те не се зачитат.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 13 Фев 2018, 21:52

Аз се замислям колко неразрушени изглеждат завладените села. Наремето кюрдите се биха в Кобане до последно, градът не приличаше на нищо. Сега не е така... Нещо странно ми се струва, че цялата игра е просто забавяне на офанзивата, изтегляне на живата сила до предварително подготвена отбрана...
Мисля, че все още нищо не сме видели от операцията в Африн.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Фев 2018, 21:55

Dinain написа:
13 Фев 2018, 21:49
Разбирам държанието ти. Но ако се придържаме към форумния етикет, ти беше разгромен - обясних ти аргументирано защо грешиш с нагледен исторически пример, на който ти не отвърна с нищо по същество. Само тролеж и злобни нападки, но те не се зачитат.
Най-накрая някой да ме разбере, и то точно ти. Тъкмо си разплитах чорапите, че съм неразбран...
Всички разбира се, ми се присмиват и споделят последните ти десетина мнения, което ми е трудно да приема...
Всичко бих преживял лесно, но разгрома от теб по-горе не можах... Ако спра да пиша, да знаете защо.
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 13 пъти

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 13 Фев 2018, 22:00

Thorn написа:
13 Фев 2018, 20:33
Не видях и да си ги пуснал във фейк новините. Или ако не са антируски, не пускаш. :lol:
Бхгхххх, при това с моето свръхактивно участие там, с цели четири мнения :lol:
Щом настояваш, ще намеря онова с камиончетата от компютърната игра или марсианската снимка и ще ги сложа!
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Фев 2018, 22:07

vassiln написа:
13 Фев 2018, 21:55
Dinain написа:
Най-накрая някой да ме разбере, и то точно ти. Тъкмо си разплитах чорапите, че съм неразбран...
Всички разбира се, ми се присмиват и споделят последните ти десетина мнения, което ми е трудно да приема...
Всичко бих преживял лесно, но разгрома от теб по-горе не можах... Ако спра да пиша, да знаете защо.
Значи не се придържаш към форумния етикет:

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 13 Фев 2018, 22:10

Дайте да уточним все пак, кое точно е фейка? Защото първо цялата информация беше фейк, после информацията за ранени руснаци стана фейк
Да нямаш същите проблеми при асимилиране на писан текст като някои други колеги? Отговорът от една дума е на конкретен пост с конкретна информация и статийка - медиен отпадък. Фейк :). Същото "оскверняване на форума" (?!?! точно пък от теб дето направо го осираш като влезеш в цикъл) каквото би било смешният фотошоп на колоната.
Некролозите с които почна да се правиш на интересен може да са или не фейк, но определено отенсени към този удар са си опит за лъжа, за който така и не се извини. Живо оскверняване, хаха... Ако мислиш така да продължаваш, запитай се има ли смисъл, тук не сме стадна аудитория на ИВо Инджев :).
Последна промяна 1 на Flancer, променена общо 13 пъти

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 13 Фев 2018, 22:12

https://www.youtube.com/watch?v=2CTuh5qL-sM

YPG пуска ново клипче с взривяване на нещо
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Фев 2018, 22:13

Dinain написа:
13 Фев 2018, 22:07
vassiln написа:
13 Фев 2018, 21:55
Dinain написа:
Значи не се придържаш към форумния етикет:
Капитулирам. Не мога иначе. Особено след като почна да се самоцитираш.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 13 Фев 2018, 22:33

За сообщениями о потерях россиян в Сирии проглядывает украинский «источник»
Якобы двинувшись на американский флаг, батальон русских якобы пал жертвой американской авиации

Если верить «независимым расследователям», в Сирии уничтожен целый батальон российских военных советников и ЧВК «Вагнера», причем уничтожен американской авиацией за попытку атаковать проамериканских курдов. Понятно, что это ложь. Главный интерес представляет источник этой лжи и его мотивы. Что же случилось на самом деле?
https://vz.ru/society/2018/2/12/907936.html

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 13 Фев 2018, 22:35

Flancer написа:
13 Фев 2018, 22:10
Дайте да уточним все пак, кое точно е фейка? Защото първо цялата информация беше фейк, после информацията за ранени руснаци стана фейк
Да нямаш същите проблеми при асимилиране на писан текст като някои други колеги? Отговорът от една дума е на конкретен пост с конкретна информация и статийка - медиен отпадък. Фейк :). Същото "оскверняване на форума" (?!?! точно пък от теб дето направо го осираш като влезеш в цикъл) каквото би било смешният фотошоп на колоната.
Некролозите с които почна да се правиш на интересен може да са или не фейк, но определено отенсени към този удар са си опит за лъжа, за който така и не се извини. Живо оскверняване, хаха... Ако мислиш така да продължаваш, запитай се има ли смисъл, тук не сме стадна аудитория на ИВо Инджев :).
Проблеми нямам и не ме прави на глупак - въобще не става дума за "отговора от една дума". Още повече, посочи ми в кой точно "цикъл" съм публикувал тази снимка? Сами си публикувате най - тъпите дивотии и после сами геройски си ги оправергавате... Форумни герои! Направо трябва диван в маскировъчен десен да Ви зачислят!
P.S. Заради руски гопници, отишли там да гонят паричката нямам НИКАКВО намерение да се изинявам. Знаели са къде отиват много добре - прав им път! Още повече, че за такива като тебе и записа как ги вдигат във въдуха да извадят - пак ще кажете, че е лъжа и оскверняване!

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 13 Фев 2018, 22:43

Ето отново демонстрираш, че не схващаш какво пише. Не ми пука, доколкото аз рядко публикувам ретуитове или тъпи пропаганда статии на коя да е страна.
Дали са умрели гопниците наистина, дали въобще са били в СИрия... или не, все тая, но опитът да ползваш за доказателство снимки на уж загинали при този удар от онзи ден, публикувани миналата година... съжалявам, но не обижда моята или на някой друг съфорумец интелигентност, а твоята. Дали ще се извиняваш, твой проблем ;). В публикуването на "дивотии лесни за опровергаване" и ти се включи надлежно, та... как беше, форумно геройче си ни и ти.
Още повече, че за такива като тебе и записа как ги вдигат във въдуха да извадят - пак ще кажете, че е лъжа и оскверняване!
Терминът "оскверняване на форума" си беше твой, пак ли по себе си плюеш?!?! НИкой не е казал, че снимките или мнението ти за някой осквернява паметта им или нещо такова. Просто ти се подигравам на правенето на интересен :). Лично моето мнение е, че може и да е имало руснаци в групата, преди са работили заедно с атакуващите кюрдите, може да е нямало, но в никакъв случай не са били "250-600 загинали". Както съм и казал. АКо не можеш да четеш - обратно в първи клас... дори по-рано.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Фев 2018, 23:04

Ще си проличи.
Засега яростните отрицания, че има въобще убити руснаци, се продъниха.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Фев 2018, 23:07

https://twitter.com/qalaatalmudiq/statu ... 1875631104
Опозиционна ганима от ИД в Идлиб. Абсурд да са имали време да развият манифактури, откъде са тия новички лъскави мини? Залагам на заводите в Сафира...

FSA officially crushed ISIS terror group east Idlib, killed dozens and captured the rest.
https://twitter.com/northernstork/statu ... 3003852801

PS
This after Assad and Putin let ISIS travel 30kms through regime territory.
Последна промяна 2 на Dinain, променена общо 13 пъти

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 13 Фев 2018, 23:11

Е, продъниха, и за това няма доказателства ;). Само вероятности базирани на разсъждения. Както и повечето пълнеж на форума.
Опозиционна ганима от ИД в Идлиб. Абсурд да са имали време да развият манифактури, откъде са тия новички лъскави мини? Залагам на заводите в Сафира...
Със същият успех можеш да залагаш на Ракка, Д'е'з, Арсенал Казанлък и т.н. Нямаше ли едно филмче, където показваха как си ги манифактурират? С разни роботчета с картечници, дрончета и т.н.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Фев 2018, 23:14

Flancer написа:
13 Фев 2018, 23:11
Е, продъниха, и за това няма доказателства ;). Само вероятности базирани на разсъждения. Както и повечето пълнеж на форума.
По тази логика няма нито един загинал руснак в Сирия и Украйна освен официално признатите от Москва, нали?
Фонтанка.ру и Вконтакте разкриват друго. Ползвай един аршин.
Със същият успех можеш да залагаш на Ракка, Д'е'з, Арсенал Казанлък и т.н. Нямаше ли едно филмче, където показваха как си ги манифактурират? С разни роботчета с картечници, дрончета и т.н.
Казах “НОВИ”. Ще рече - наскоро произведени, не са имали време да ръждясат, а сега е зима, вали. Кога падна Ракка?
Мисли, младежо!
Последна промяна 1 на Dinain, променена общо 13 пъти

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 13 Фев 2018, 23:14

Flancer написа:
13 Фев 2018, 22:43
Ето отново демонстрираш, че не схващаш какво пише. Не ми пука, доколкото аз рядко публикувам ретуитове или тъпи пропаганда статии на коя да е страна.
Дали са умрели гопниците наистина, дали въобще са били в СИрия... или не, все тая, но опитът да ползваш за доказателство снимки на уж загинали при този удар от онзи ден, публикувани миналата година... съжалявам, но не обижда моята или на някой друг съфорумец интелигентност, а твоята. Дали ще се извиняваш, твой проблем ;). В публикуването на "дивотии лесни за опровергаване" и ти се включи надлежно, та... как беше, форумно геройче си ни и ти.
Терминът "оскверняване на форума" си беше твой, пак ли по себе си плюеш?!?! НИкой не е казал, че снимките или мнението ти за някой осквернява паметта им или нещо такова. Просто ти се подигравам на правенето на интересен :). Лично моето мнение е, че може и да е имало руснаци в групата, преди са работили заедно с атакуващите кюрдите, може да е нямало, но в никакъв случай не са били "250-600 загинали". Както съм и казал. АКо не можеш да четеш - обратно в първи клас... дори по-рано.
Твоята линия, е права точно като едно време партийната! Както и маниерът от едно време просто да не приемаш нещата с "не, не и не" и точка. Няма да се резберем, така че прав ти път в русский мир, моля, не ме занимавай повече!

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 13 Фев 2018, 23:15

bukvite написа:
13 Фев 2018, 21:52
Аз се замислям колко неразрушени изглеждат завладените села. Наремето кюрдите се биха в Кобане до последно, градът не приличаше на нищо. Сега не е така... Нещо странно ми се струва, че цялата игра е просто забавяне на офанзивата, изтегляне на живата сила до предварително подготвена отбрана...
Мисля, че все още нищо не сме видели от операцията в Африн.
И аз така мисля.
+1

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 13 Фев 2018, 23:19

Няма да се резберем, така че прав ти път в русский мир, моля, не ме занимавай повече!
Ами и ти не публикувай откорвенни лъжи или опити за заблуда, в чиито url пише 11-2017 за доказателство за неща случили се през 2018-та, и няма. И без това не си особено интересен извън определени технически теми.
По тази логика няма нито един загинал руснак в Сирия и Украйна освен официално признатите от Москва, нали?
Фонтанка.ру и Вконтакте разкриват друго. Ползвай един аршин.
С удоволствие - никога не съм смятал туитовете на опозицията за доказателство за нещо. Никога не съм приемал цифрите публикувани по някои руски форуми за изтрепани "1000 бармалеи" с няколко авиоудара на ВКС за възможни. Правя точно същото и сега за публикуваното ;).
Не били ръждясали мините. Хъ. Ето още едни неръждясали, на противниците на ИД в конкретният случай. И те неръждясали, може би 'щото са боядисани... Значи Асад им ги е продал ;). Дай по-сериозно с обвинения от подобен тип.

Изображение
Последна промяна 2 на Flancer, променена общо 13 пъти

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 14 Фев 2018, 00:39

Dinain написа:
13 Фев 2018, 21:03
U.S. airstrike destroys Russian-made tank used by pro-Syria forces

https://www.nbcnews.com/news/mideast/u- ... ia-n847576

Това е била втора разбита атака след тази на 7/8 февруари, подозренията се, че и този танк е бил управляван от руски наемници, или най-малкото такива са участвали в атаката.
Какво манипулативно заглавие на тази американска престижна медия! Russian-made? T-72? :shock: :shock: А подозренията на Динаин са не по-малко странни. Нужни ли са руснаци за да е възможно да се управлява Т-72?

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 14 Фев 2018, 01:23

Не може да се смогне от писането ви бе хора.. Откъде намирате това време , сили и енергия? Особено ти Дини? Що за заплата получаваш? Неспираем си. Добро обучение и добро заплащане!

2 неща ! Първо Дини говори пълни глупости наричайки туркоманите съюзничета на туркията. Сравнение дори с Хизбула-Русия.... Що за наглост? Какви съюзници бре Динчок? Те искат да присъединят към Турция територии на Сирия. Да и турците в Туркия и тия в Сирия..Това е. Колко пъти писах Османли импери 2.0?
И второ - за да не съм голословен в подкрепа на първото подчертаваме изказването на Реджеп - не са яли ОСМАНСКИ шутове..не какви да е , ами османски!!!!!!!!!!!!
Пожелавам на единствения изконен враг на нашата страна да получи най-гадното от лукавите пастири на добитък. Да се сблъскат сериозно поне да знам, че американците не бомбят само наближаваща САА+ко (ДеирЕзЗор) , ами и турци , бранейки курдите и свои части. Вадя попикорното , хамериканскуту!

==========

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 14 Фев 2018, 07:24

https://news.bg/world/makron-gotovi-sme ... iriya.html
"Вече подчертах позицията си относно химическото оръжие и съм готов да го потвърдя ... Нашите въоръжени сили не откриха доказателства, че химически оръжия са използвани срещу цивилни в Сирия", каза Макрон.

Той все пак посочи, че Франция е готова да нанесе удар, ако бъдат намерени тези доказателства.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Фев 2018, 08:05

райнхард написа:
14 Фев 2018, 00:39
Dinain написа:
13 Фев 2018, 21:03
U.S. airstrike destroys Russian-made tank used by pro-Syria forces

https://www.nbcnews.com/news/mideast/u- ... ia-n847576

Това е била втора разбита атака след тази на 7/8 февруари, подозренията се, че и този танк е бил управляван от руски наемници, или най-малкото такива са участвали в атаката.
Какво манипулативно заглавие на тази американска престижна медия! Russian-made? T-72? :shock: :shock: А подозренията на Динаин са не по-малко странни. Нужни ли са руснаци за да е възможно да се управлява Т-72?
Не са нужни, естествено. Компилирам информация от няколко източника.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Фев 2018, 08:17

Изображение

Фланкер, явно много сложна е ситуацията, та се налага да обяснявам. Мислех, че е очевидно.

Нови мини у опозицията не са новина - те получават джепане от спонсори и дано получават повече.

Новите мини у ИД в това анклавче са новина. Първо, фактът че не са боядисани, подсказва че не са внос - всяка нормална фабрика си ги боядисва и маркира. Тези са очевидно от манифактура или от сирийските военновременни заводи, където се правят варели-бомби, ирами, слонски ракети и друго “импровизирано” оръжие. Второ, че не са ръждясали, показва че са скоро произведени.
Откъде са ги взели точно тези съединения на ИД, които се водят във война с всички, обградени са отвсякъде предполагаемо от врагове и са двойни бежанци от няколко месеца?! Очевидно нямат възможност да мъкнат манифактури със себе си или тепърва да отварят нови в мини-анклавче, което се мени всеки ден! Затова единственото оставащо обяснение е, че са им доставени от асадистите от оръжейните заводи Сафира.

Толкова ли е сложно?

Отговори