Съвременни конфликтиВойната в Йемен

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Войната в Йемен

Мнение от vassiln » 08 Ное 2018, 22:51

Представителите на цивилизования свят, известни тук като а-фашисти, са се струпали при Ходейда в очакване на пожеланата им от Ясен или Динаин участ.
https://twitter.com/YemeniObserv/status ... 5840117760

Добре обмундирани мъже
Изображение

Изображение

Минохвъргачна батарея в походно положение
Изображение

Изображение
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 08 Ное 2018, 22:59

Хадистки скрап се формира при освобождаването на хутския Фатерланд:
https://twitter.com/YemeniObserv/status ... 6867801088

Изображение

Изображение

Изображение

Това изглежда е труп в чувал:
Изображение
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 08 Ное 2018, 23:13

Афашисти около Ходейда, надявам се за малко.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Горящо Макспро в района на Ал Фаза. Не това на члена на политбюро"
https://twitter.com/YemeniObserv/status ... 7607197696

Изображение

Изображение

Изображение

Познато лице?
Изображение

Оставям скрапа от Джабалия за утре.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Ное 2018, 00:40

jacksparrow написа:
06 Ное 2018, 15:13
Историята е от преди 2,3 месеца, малко се отпеснах с тролене, но докато не се появят горящи саудистки скрапове до Худейда ще е скука, но едва ли ситуацията на терен се променила значително.

Хутите може да продадат пушките на украинците, ако не могат да ги ползват, и без това ония много ги искат, мислят, че ако е американско или канадско оръжието дава бонус точки.

Хутите се оправят и с гол калашник :)
Предлагам приза "форумен шут на месеца".
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 09 Ное 2018, 01:19

Dinain написа:
06 Ное 2018, 07:23

Типичен пост в стил "Нямам какво да кажа". Ясно ми е, че си за битите, както и целия ляв лагер - интересна ми беше обосновката, и установявам, че този път такава липсва, за разлика от "светския режим" в Сирия. Установявам, че няма ли го Кремъл да спусне опорни точки, сами не можете да измислите такива и дори не са ви нужни - ще бъдат подкрепяни фундаментални диваци, стига дори косвено да се бият срещу някой, вяло спряган за враг на народа. Тъжна картинка. ;)
Остави изтърканите опорки. Ляв лагер? WTF... Прочети статията бе, човек и ще разбереш. Всички ти го казват. Какъв Кремъл, статията е на The New York Times :?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Ное 2018, 07:41

Предлагам да се откажем.
Джабалия и Ал Джах.
Взривната вълна променя дизайна на тойотата и я кара да прилича на стара волга.
Изображение

Пироманията на диваците е прекалена
Изображение

минималистична тачанка
Изображение

песъчливата почва изисква сериозно закрепване на миномета
Изображение

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Ное 2018, 07:42

Още една снимка на южняшката танкова част, щурмуваща по магистралата в Дале към Дамт.
Изображение

И видео от настъпващите колони при града. Почват с песни и танци, но танцуват слабо, а шинелите са под всякаква критика. Радват се по начин, който ме кара да подозирам, че са превзели града. Но е снимано на пътя, а не на мегдана, така че има надежда.
https://www.youtube.com/watch?v=jh16PCx3poE&feature=youtu.be

Изпускам си нервите.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Ное 2018, 10:13

райнхард написа:
09 Ное 2018, 01:19
Dinain написа:
06 Ное 2018, 07:23

Типичен пост в стил "Нямам какво да кажа". Ясно ми е, че си за битите, както и целия ляв лагер - интересна ми беше обосновката, и установявам, че този път такава липсва, за разлика от "светския режим" в Сирия. Установявам, че няма ли го Кремъл да спусне опорни точки, сами не можете да измислите такива и дори не са ви нужни - ще бъдат подкрепяни фундаментални диваци, стига дори косвено да се бият срещу някой, вяло спряган за враг на народа. Тъжна картинка. ;)
Остави изтърканите опорки. Ляв лагер? WTF... Прочети статията бе, човек и ще разбереш. Всички ти го казват. Какъв Кремъл, статията е на The New York Times :?
Аз го питам защо е за хутите, той ми отговаря
"Всички ти го казват" :D и ми сочи статия :D
Аз защо се смея на липсата на обосновка и повтаряне на опорните точки като ветропоказател на кремълски покрив? :)
Ясно ми е, че обосновка нямаш. Няма смисъл да се напъваш.

...

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 09 Ное 2018, 10:23

Dinain написа:
09 Ное 2018, 10:13

Аз го питам защо е за хутите, той ми отговаря
"Всички ти го казват" :D и ми сочи статия :D
Аз защо се смея на липсата на обосновка и повтаряне на опорните точки като ветропоказател на кремълски покрив? :)
Ясно ми е, че обосновка нямаш. Няма смисъл да се напъваш.
Да, точно така. Прочети статията и ще разбереш и за обосновката и за всичко.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Ное 2018, 10:27

Щом си неспособен да се обосновеш, работата е ясна. Смешно би било да те питам - ако утре пуснат друга статия, ще смениш ли лагера? :)
Нарочно не я отварям.

...

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 09 Ное 2018, 10:32

Dinain написа:
09 Ное 2018, 10:27
Щом си неспособен да се обосновеш, работата е ясна. Смешно би било да те питам - ако утре пуснат друга статия, ще смениш ли лагера? :)
Нарочно не я отварям.
Няма смисъл да водя спор с човек, който не е способен да чете.

Darude
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Darude » 09 Ное 2018, 12:39

Защо горят МРАПовете, а не ги използват?

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 09 Ное 2018, 13:00

Darude написа:
09 Ное 2018, 12:39
Защо горят МРАПовете, а не ги използват?
Хутчетата използват тактиката разработена от великия стратег Генерал Майор Касем Сюлеймани.

Тактическа група от 10 -12 човека се промъква пешком и избива, взривява, пленява каквото може, рецитира си набързо слогана за Амрика и яхуд, след това се изтегля. Помага им високият морал, че бранят родината си от чужди нашественици (Иран гледа да стои в сянка, не прокламира ролята си открито, а и не се месят във вътрешните работи на Йемен като саудитците например), познаването на терена.

Стратегията им не е да владеят територия, а да причинят човешки и материални загуби, доста са добри в тая тактика, усъвършенстват я до перфектност, почти не мога да се сетя за провалена атака, рейд.

Окъсалите йеменци, суданци, колумбийци и т.н. събрани от престолнонаследника от където свари за по 200 $ на месец не могат да се адаптират към тая тактика, да и противодействат, резултата ще е фалит и режим чейндж в КСА.

Бронираните машини не вършат работа в случая на хутите, а и са лесна мишена за авиацията, пешачка и полеко, кийп калм енд кил саудс. :mrgreen:

След време може да ги рециклират или продадат на някоя бананова република като Украйна, бая метал са утилизирали, вкл. и всякакви fancy weapons.

Ще цитирам прекрасния труд, който открих днес. Докато саудитите харчат 5,6 милиарда $$$ на месец за война в Йемен, Иран го кара с пари за семки и фурми. Всяка цивилна жертва убита от коалицията води до нови попълнения за хутите. 1/3 от въздушните удари на коалицията са по цивилни цели, болници, пазари, сватби и погребения.

While the Saudis pour untold billions into a brutal air campaign—Middle East analyst Bruce Riedel estimates that the Kingdom spends “at least $5-6 billion a month” on bombing—Iran’s relatively low-tech investment in the Houthis costs it pennies by comparis
https://ctc.usma.edu/qassem-soleimani-i ... -strategy/

За сравнение, в Сирия контролиране на териториите, особено населените е от изключително значение за изхода на войната, там и стратегията и тактиката са други, но Касем и там блести, насибите от години не са взривявали коли бомби в Дамаск!

В заключение, хутите си изпълняват целите, саудитите и техните приятели не, преговорите ще се водят по хутски условия, освен ако МБС не е откачил напълно, да си мисли, че може да постигне военна победа, но май вече е на каишка. Може да се коментира за емирите, те имат различна адженда, но ще е дълго.

Получи се разкошен пост, Динайн да не го трие.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Ное 2018, 17:26

"Тактическа група от 10 -12 човека се промъква пешком и избива, взривява, пленява каквото може, рецитира си набързо слогана за Амрика и яхуд, след това се изтегля. "

"Стратегията им не е да владеят територия, а да причинят човешки и материални загуби, доста са добри в тая тактика, усъвършенстват я до перфектност, почти не мога да се сетя за провалена атака, рейд. "

:D
Впечатлен съм от тази "стратегия". Проявява се особено, когато организационното ниво не може да надхвърли групи от 10-12 човека.

Той Сюлеймани бил голям гений - мислех, че същото правят ИД от години и въобще набезите като тактика на слабия са нещо, използвано не още от курейшите при Мохамед, ами откакто свят светува. Но щом казваш, че иранският Ромел я е разработил. :mrgreen:

Пизи, добре ти се получава да веселиш. :)

...

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 09 Ное 2018, 17:54

Изображение

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 09 Ное 2018, 18:12

Dinain написа:
09 Ное 2018, 17:26

:D
Впечатлен съм от тази "стратегия". Проявява се особено, когато организационното ниво не може да надхвърли групи от 10-12 човека.

Той Сюлеймани бил голям гений - мислех, че същото правят ИД от години и въобще набезите като тактика на слабия са нещо, използвано не още от курейшите при Мохамед, ами откакто свят светува. Но щом казваш, че иранският Ромел я е разработил. :mrgreen:

Пизи, добре ти се получава да веселиш. :)
Ъмм, хутската стратегия работи, тая на ИД не, както коалицията на МБС в Йемен, а и Израел се провалят зрелищно 2006 :mrgreen: , както казах хутите си изпълняват целите, другите НЕ.

Между другото авторът отбелязва, че в Йемен се обиждат на "перси" :shock: егати обидата и на даешисти - поддръжници на ИД.

Е предпочитам да подкрепям персите в случая, ще ме извиняват даешистите.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Ное 2018, 21:35

За пръв път чувам, че хутите имали "стратегия", че и "цели", че и ги изпълнявали.

Преди време настойчиво питах и никой не можа да ми каже за какво се бият тия хора.

Моля, раздуй по темата, какви са им целите?

ПП
"саудитите харчат 5,6 милиарда $$$ на месец за война в Йемен"
Лол, това е директно за Майтапите. :)

...

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 09 Ное 2018, 22:30

Ами добре е да чуеш, или не, все тая, хутите ще са там още 1000 години най - малко.

МБС ще го е чул и това е важното и то силно преди да му ритнем столчето :mrgreen:

Цифрите са цитирани директно от уест пойнт, сега ако не ти харесват, сигурно няма полза да ти търся и линк от РТ. Между другото са ПОНЕ 5-6 милиарда $$$ на месец и то само за въздушната "кампания". Наемниците отделно. Скъпо нещо е войната, особено ако си дойна крава.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Ное 2018, 22:46

Кажи за целите.
Какви са целите, които хутистите постигат?
Много ми е интересно.

Милиардите ти фантазии въобще няма да ги коментирам.

...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Ное 2018, 23:06

За стратегии и цели не знам, но има една тактика, която гласи "Когато глупакът говори, умният мълчи".
Така че момчета, моля замълчете. :D

Пък и да си гледаме войната, военен форум сме, не политически.

Саутфронт твърдят прекъсване на червото по-близо до ануса Аден поне на две места.
OVERVIEW OF MILITARY SITUATION IN YEMEN ON NOVEMBER 9, 2018 (MAPS)

Изображение

Изображение
Последна промяна 2 на vassiln, променена общо 10 пъти

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Ное 2018, 23:41

За да не се самоупреквам, се автоцензурирарх и предлагам малко фанфари от другата страна на барикадата: болни наркомани и родоотстъпници се гаврят с портрета на врага.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=63&v=hfGqY4fIXTY

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 10 Ное 2018, 08:07

Май съм бил пийнал снощи. Чак пък "болни наркомани" и "родоотстъпници", при условие, че може да са и салехисти или уахабисти например...

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 10 Ное 2018, 08:42

Фото и коментар към него:
-База ОАЭ к югу от Аль-Кхокхи в провинции Ходейда: вертолётная площадка, батарея ЗРК Пэтриот, ВПП и аэростат.

Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 10 Ное 2018, 08:44

Още една карта и коментар към нея:
-Ходейда 9 ноября 2018: войска коалиции взяли госпиталь "22 мая", хуситы атакуют прибрежную зону.

Изображение

http://warsonline.info/novosti/novosti/ ... 118-3.html - Линк.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 10 Ное 2018, 09:21

И понеже малко се разбалансирах от колапса, та почнах като Дойче Вохеншау през началото на 1945 г., да сложа малко за баланс и един пример за храброст на хадистите в близък бой на планинския фронт Ним - Сана.
Само шестима от тях, подкрепяни само от тежка и лека картечница, за няма и десет минути успяха да елиминират или накарат да отстъпи хута, тежко въоръжен с калашник. То не се видя де, но най-вероятно успяха.

https://www.youtube.com/watch?v=lICc1k2htoo

Онзи ден и Саутфронт твърдят за успехи на коалицията, най-малко 70 убити хути и техни командири. Ако е вярно, че типичната хутска бойна единица (рота или батальон - не знам) включва шест взвода по 12 - 13 човека, то това са сериозни загуби.
На свой ред хутите твърдят за 200 убити коалиционери и 20 унищожени превозни средства.

SAUDI-LED COALITION ACHIEVES SEVERAL SUCCESSES IN BATTLE OF AL-HUDAYADH

Видео:
https://www.facebook.com/SouthFrontEnTwo/videos/494488867716257/

Отговори