Съвременни конфликтиКрим

1990-

Модератори: Ksantip, Sharana, ISTORIK, Amazon

Отговори
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Крим

Мнение от EddieBG » 29 Май 2018, 16:40

И други издънки имаше Псаки - беше объркала Истанбул с Исламабад...

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 29 Май 2018, 20:47

Amazon написа:
29 Май 2018, 14:21
Освен това според аватара на rki ще попречи на Шести американски флот да акостира на брега на Беларус. :D
И ще тръгне от брега на Австрия. :) Захарова е голЕма! Чудя се за какво му е на Бащицата, да се огражда с палячовци като нея и Рогозин?
Тя, Захарова много добре знае къде са "бреговете "на Белорусия :D
Камъните са по държавния департамент :mrgreen:

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Май 2018, 02:03

Псаки и тя беше същият калибър като Захарова - държеше се като истеричка в залата на ООН.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 15 Юни 2018, 21:36

WORLD
Trump Told G7 Leaders That Crimea Is Russian Because Everyone Speaks Russian In Crimea
https://www.buzzfeed.com/albertonardell ... .pxowq5j3p
Изображение

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 17 Юли 2018, 22:31

https://www.youtube.com/watch?v=6vwShIdB_sQ
Това за тия които се тюхкаха за "празните плажове"
Е ,допускам че може насила,под дулата на автоматите или пак снимано на Мосфилм ..... :lol:

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 18 Юли 2018, 14:17

Amazon написа:
30 Май 2018, 02:03
Псаки и тя беше същият калибър като Захарова - държеше се като истеричка в залата на ООН.
Вероятно бъркате Псаки с Ники Хейли.

Иначе Захарова като интелект и познания няма как да е от калибъра на Псаки. Достатъчно е да си гледал два успоредни брифинга на едната и на другата.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 18 Юли 2018, 15:17

Ivanov написа:
17 Юли 2018, 22:31
Е ,допускам че може насила,под дулата на автоматите или пак снимано на Мосфилм ..... :lol:
Ам не съм се тюхкал - оставям това на квичащите "Крим наш" - от единия крачол в другия, не съм от русофилите.
Мое потърся некое и друго клипче и аз - не съм решил, не съм го направил.
Да каеш пък ти отново - "Украинска Пропаганда"
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 19 Юли 2018, 19:20

Според мен Дженифър Псаки е по-интелигентна от Мария Захарова.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 19 Юли 2018, 22:25

Пресиян написа:
19 Юли 2018, 19:20
Според мен Дженифър Псаки е по-интелигентна от Мария Захарова.
Определено ! Даже еденицата за интелигентност я кръстиха "псаки" :D

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 20 Юли 2018, 00:16

Ivanov написа:
https://www.tourism-review.com/tourism- ... e-news5346

Силна турска конкуренция, отлив на до 25%, не успяват да достигнат 6 млн. туристи годишно, идват основно хора с ваучери за социално слаби.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 20 Юли 2018, 00:24

Dinain написа:
20 Юли 2018, 00:16
Ivanov написа:
https://www.tourism-review.com/tourism- ... e-news5346

Силна турска конкуренция, отлив на до 25%, не успяват да достигнат 6 млн. туристи годишно, идват основно хора с ваучери за социално слаби.
Това е от сега ,след пускането на моста , а като пуснат и влака ще стане още по интересно . Руснаците влаковете си ги обичат :)
пп .Да ти кажа и аз като Стан - гледаи си от кога ти е инфото .

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 20 Юли 2018, 07:34

Ти нямаш инфо, Иванов. Имаш видео с 200-300 души с незаконни палатки на плаж :)
Търсех статистика за тази година, но не намерих. Само надежди.

Ама кефи лозунгът "МОСТ СРАБОТАЛ", липсва само едно "ПОБЕДА ПУТИНА" :)

...

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 20 Юли 2018, 08:14

Dinain написа:
20 Юли 2018, 07:34

200-300 с незаконни палатки ... .Кефиш :lol:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 20 Юли 2018, 22:53

Ivanov написа:
20 Юли 2018, 08:14
Dinain написа:
20 Юли 2018, 07:34

200-300 с незаконни палатки ... .Кефиш :lol:
Питах за статистика...

...

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 22 Юли 2018, 08:17

Гледам че скоро не са качвани снимки от моста, ето от 18-и юли - разгара на летния сезон:

Изображение

Изображение

Трафикът е убийствен :D

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 22 Юли 2018, 10:00

EddieBG написа:
22 Юли 2018, 08:17
Гледам че скоро не са качвани снимки от моста, ето от 18-и юли - разгара на летния сезон:

:mrgreen:

Забавно. Ето една "специалистка" подобно на Еди, плямпаща експертно преди около 3 години.

https://www.youtube.com/watch?v=kBpugGeEhcI

Същият "специалист" юли месец, 2018-та. На гости в Крим. По моста. Сленгът е друг, тонът също. Промяната е очевидна. Че даже и комична.

https://www.youtube.com/watch?v=OHxATZpnwQM

Трафикът не е баш като на снимките на Еди, нито бих казал, че е нещо впечатляващо. Трафик като трафик. Плажовете са пълни.
Аз едно не мога да разбера- да отричаш очевидното. Крим беше като безпризорното непризнато дете на Украйна. Последна грижа на властта в Киев откъм инвестиции и развитие на този район. Сега там се изливат милиарди. Факт. Инфраструктура от всякакъв тип- електропреносна, пътна, съоръжения, транспортна. Т.е., местните усещат внимание, каквото не са имали десетилетия. Дали им е лошо? Че ще имат 240 км магистрала? Че им обновяват градовете? Да, сигурно са нещастни, ако питаш Порошенко. Но той какво друго точно да каже?

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 22 Юли 2018, 10:44

jarl_Ragnar написа:
22 Юли 2018, 10:00
Трафикът не е баш като на снимките на Еди, нито бих казал, че е нещо впечатляващо. Трафик като трафик. Плажовете са пълни.
Какъв трафик, пет коли на кръст. .....че то само по пътя Бургас - Сл. бряг има в десетки пъти повече руски коли, отколкото на тоя мост на руснаци, отиващи към лелеяната почивка в Крим.

Аз едно не мога да разбера- да отричаш очевидното. Крим беше като безпризорното непризнато дете на Украйна. Последна грижа на властта в Киев откъм инвестиции и развитие на този район. Сега там се изливат милиарди. Факт. Инфраструктура от всякакъв тип- електропреносна, пътна, съоръжения, транспортна. Т.е., местните усещат внимание, каквото не са имали десетилетия. Дали им е лошо? Че ще имат 240 км магистрала? Че им обновяват градовете? Да, сигурно са нещастни, ако питаш Порошенко. Но той какво друго точно да каже?
Никой не отрича инвестициите им в района.
Показухите на руснаците са до болка познати още от СССР - пенсионната възраст може да достигне 100 години, а пенсията им - 30 долара, обаче ще се хвърлят милиарди в показни проекти.

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 22 Юли 2018, 11:05

EddieBG написа:
22 Юли 2018, 10:44
jarl_Ragnar написа:
22 Юли 2018, 10:00
Какъв трафик, пет коли на кръст. Ти май от панелката не си излизал, че то само по пътя Бургас - Сл. бряг има в десетки пъти повече руски коли, отколкото на тоя мост на руснаци, отиващи към лелеяната почивка в Крим.

Никой не отрича инвестициите им в района.
Показухите на руснаците са до болка познати още от СССР - пенсионната възраст може да достигне 100 години, а пенсията им - 30 долара, обаче ще се хвърлят милиарди в показни проекти.
Така е, прав си. Разрухата която устройват на Крим е мащабна. Трябваше да оставят Крим неподправен, естествен и руинясал, както го завариха 2014-та. Без съмнение, тогава клонираните Еди-та щяха да църкат, защо нищо не се прави. Като вица за заека дето и да е с шапка и да е без, пак ще яде бой. Иначе ме радва, как броят копейките на руснаците техните фенове. И ги е грижа за пенсионерите в Русия. Апропо, всяка инситуция от калибъра на Световната банка или МФВ би настоявала възрастта за пенсия да се повиши. Особено като се има предвид какви бяха нивата в Русия до сега. Но това като като споменатия заек- в един случай биха ги обявили за някаква комунистическа изостаналост, ето, в САЩ работят кажи речи цял живот, японците също... а руснаците се пенсионират на 55. Мързеливци.
Като вдигнат обаче тавана, почва жалейка, нямаща нищо общо с пазарните механизми, все едно някакви марксисти идват да реват срещу капитализЪма...

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 22 Юли 2018, 11:14

Ето я разрухата:

Изображение

Глава Крыма Сергей Аксенов накануне даже ввел из-за этого чрезвычайное положение в Красногвардейском, Нижнегорском, Первомайском и Советском районах полуострова. А в Министерстве сельского хозяйства России сообщили, что в 2018 году в Крыму из-за засухи соберут в два раза меньше урожая, чем в 2017.

Министр сельского хозяйства Крыма Андрей Рюмшин пояснил, что урожай уже погиб на площади в 20 тысяч гектаров. По предварительным данным, ущерб от засухи превысит 1 миллиард рублей, причем, как только потери перевалят за 500 миллионов, режим чрезвычайной ситуации из регионального перерастет в федеральный. Между тем, на сельское хозяйство в Крыму приходится около 17% валового регионального продукта.

http://www.mk.ru/economics/2018/06/05/v ... zhaya.html
Инвестициите на Русия ще са във водоноски, които ще запълнят трафика на моста. :D
"Risk happens slowly at first, then all at once."

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 22 Юли 2018, 11:23

jarl_Ragnar написа:
22 Юли 2018, 11:05

Така е, прав си. Разрухата която устройват на Крим е мащабна. Трябваше да оставят Крим неподправен, естествен и руинясал, както го завариха 2014-та.
Що бе, лошо няма, нека наливат милиарди. В един момент останалите руснаци - не тези от Москва, а като тия, дето асфалт никога не са виждали и под вещото икономическо управление на кагебееца не се и очертава да видят, ще почнат да мразят кримчани повече от американците. :D
Но това така или иначе са си техни вътрешни работи, мен единствено никак не ме учудва, че някак си руснаците не се юрнаха масово по моста за да почиват в Крим.
Без съмнение, тогава клонираните Еди-та щяха да църкат, защо нищо не се прави.
Не бери грижа за клонингите, гледай си Матушката, и по възможност отиди да живееш там, а не като разните Ивановци и Торновци, за които важи поговорката - "В сърцето е Москва, ама синът (дъщерята) живеят в Западна Европа" :mrgreen:
Като вица за заека дето и да е с шапка и да е без, пак ще яде бой. Иначе ме радва, как броят копейките на руснаците техните фенове. И ги е грижа за пенсионерите в Русия. Апропо, всяка инситуция от калибъра на Световната банка или МФВ би настоявала възрастта за пенсия да се повиши. Особено като се има предвид какви бяха нивата в Русия до сега. Но това като като споменатия заек- в един случай биха ги обявили за някаква комунистическа изостаналост, ето, в САЩ работят кажи речи цял живот, японците също... а руснаците се пенсионират на 55. Мързеливци.

Като вдигнат обаче тавана, почва жалейка, нямаща нищо общо с пазарните механизми, все едно някакви марксисти идват да реват срещу капитализЪма...

Всъщност, руснаците най-много реват срещу вдигането на пенсионната възраст и срещу ниските пенсии, които съвсем простичко могат да се илюстрират със следната картинка:

Изображение

Дали руснаците ще се пенсионират на 55 или на 105, на мен лично ми е през оная работа.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 22 Юли 2018, 12:06

EddieBG написа:
22 Юли 2018, 08:17

Изображение

Изображение

Ако го снимаш в 3 сутринта може и никой да няма :lol:
Иначе ако толкова държиш да броиш :
http://youwebcams.net/online/krym/krymskij-most/
На бас че са повече от тук :mrgreen:
Изображение
Как се загрижиха за пенсионерите дееебиш... :D

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 22 Юли 2018, 12:12

Ivanov написа:
22 Юли 2018, 12:06
При средна продължителност на живота от 72 години, ако искат да се пенсионират и на 80 - все ми е тая :D.
Какво толкова спорите за тоя мост - направиха го, със здраве да си го ползват. Разбира се, че е полезен, само не знам дали беше чак толкова необходим и си заслужава парите, които наляха.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 22 Юли 2018, 12:46

Ksantip написа:
22 Юли 2018, 12:12
Ivanov написа:
При средна продължителност на живота от 72 години, ако искат да се пенсионират и на 80 - все ми е тая :D.
Какво толкова спорите за тоя мост - направиха го, със здраве да си го ползват. Разбира се, че е полезен, само не знам дали беше чак толкова необходим и си заслужава парите, които наляха.
Дали е бил необходим :roll: Ама това по горе са го избегнали !
А да пофилосовстваме малко на темата дали Севастопол нямаше да стане следващата US база ?

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 22 Юли 2018, 12:52

За чий х*й ще им е на САЩ военна база в Севастопол?
Ако искат да са близо до Масква и Ленинград - ей ги е прибалтийските страни.
"Risk happens slowly at first, then all at once."

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 22 Юли 2018, 12:57

Ivanov написа:
22 Юли 2018, 12:46
Ksantip написа:
22 Юли 2018, 12:12
Ivanov написа:
Дали е бил необходим :roll: Ама това по горе са го избегнали !
А да пофилосовстваме малко на темата дали Севастопол нямаше да стане следващата US база ?
Имам предвид дали е икономически обосновано съществуването на този мост като за това не споря, тъй като не съм чел достатъчно по въпроса, за да имам обосновано мнение. За базата можем да хвърляме боб да проверим какво е щяло да стане, но не виждам на какви факти почиват такива предположения.

Отговори