Съвременни конфликтиКюрдистан

1990-

Модератори: Ksantip, Sharana, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
incelikli hatip
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Кюрдистан

Мнение от incelikli hatip » 27 Сеп 2017, 21:01

General Lukov написа:
27 Сеп 2017, 20:42
Върнете Месут Йълмаз или Тансу Чилер ! Това са демократите от прекрасните 90те години, когато Турция беше лоялна и нямаше шикалкавене! 8-)
Отклоняваме се, но толкова демократични и лоялни бяха че чак от колегиалност Месут Йълмаз научи Иван Костов как се краде ! :D И така до икономическата криза през 2001 г. след която Ердоган дойде на власт и за 13 г. икономиката нарасна четири ката като БВП от 200 милиарда долара стана 800 милиарда. А в България продължават да управляват "демократи" и икономическата криза продължава. :)

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 27 Сеп 2017, 21:45

Звучиш ми като някой руснак фен на Путин. Същите неща говорят, само заменяш Путин с Ердоган и нещата стават идентични. Даже и в двете страни вождовете си имат неформално държавни партии - Единна Русия и Партия на справедливостта, които печелят всички избори откакто двамата яхнаха властта горе долу по едно и също време. :roll:
В Русия и Турция демокрацията е повече от фасадна, а всъщност изчезват безследно журналисти критикуващи баш майсторите отгоре, които имат статут на полу-богове. :roll:

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 28 Сеп 2017, 09:48

Журналистите и критиците на властта в Русия не изчезват, а най-демонстративно са тровени и разстрелвани за да се покаже, че олигархията е над всяка норма
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 28 Сеп 2017, 10:07

incelikli hatip написа:
27 Сеп 2017, 21:01
General Lukov написа:
27 Сеп 2017, 20:42
Върнете Месут Йълмаз или Тансу Чилер ! Това са демократите от прекрасните 90те години, когато Турция беше лоялна и нямаше шикалкавене! 8-)
Отклоняваме се, но толкова демократични и лоялни бяха че чак от колегиалност Месут Йълмаз научи Иван Костов как се краде ! :D И така до икономическата криза през 2001 г. след която Ердоган дойде на власт и за 13 г. икономиката нарасна четири ката като БВП от 200 милиарда долара стана 800 милиарда. А в България продължават да управляват "демократи" и икономическата криза продължава. :)
Бггг - голяма работа сте - 4 пъти ви нарастнало номиналното БВП от 2001 насам щот Ердоган предиздвикал икономически бум. За сравнение България 2001 има БВП малко над 13 милиарда долара, а миналата година около 50 милиарда долара - начи пак 4 пъти и то в перманентна икономическа криза. :lol:
"Risk happens slowly at first, then all at once."

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 28 Сеп 2017, 10:36

Разговор между двама народни представители за Кюрдистан основно:

https://youtu.be/8AI5RQ8O7Yc

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 28 Сеп 2017, 10:48

Прикачвам въпросната карта за близкия изток, която споменават към средата на видеото.
Прикачени файлове
The Project for the New Middle East.jpg

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 28 Сеп 2017, 10:56

Тоя плешо Сашко Симов е много отвратително същество (освен че е комунист, което е достатъчно провинение) и е голям манипулатор. Другият уж професор Иво Христов също депутат от БСП в последните години много олевя, преди беше по-неутрален, така че трудно бих взел субективните им пристрастни коментари за чиста момента. Впрочем Ивчо е роден в Киев през 1966г. по времето на СССР, майка му е от Украйна, но той самия отрича наличието на украинска нация, т.е. отрича майка си - не знам тя как го възприема това, но това само показва какво леке е като човек. :roll:

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 28 Сеп 2017, 11:09

Путин на крака при Ердоган.

Да видим какво ще измъдрят.

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 28 Сеп 2017, 11:25

На крака :lol: , е на ръце ли да е :lol: .Каквото и да измъдрят няма да е хубаво за мериканците :lol:

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 28 Сеп 2017, 11:40

jacksparrow написа:
28 Сеп 2017, 11:25
На крака :lol: , е на ръце ли да е :lol:
Когато Ердоган отиде при Путин заради сваленият СУ-24, путинофилите скачаха от радост кой от двамата е по-велик, изхождайки от факта кой при кого отива "на крака". Надявам се и сега да поскачат малко. ;)
Каквото и да измъдрят няма да е хубаво за мериканците :lol:
Убеден съм че американците ще го преживеят някак си...

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 28 Сеп 2017, 11:41

EddieBG написа:
28 Сеп 2017, 11:09
Путин на крака при Ердоган.

Да видим какво ще измъдрят.
Турция завършва строежа на 911-километровата стена по границата си със Сирия, информира тази сутрин турският в. "Ватан". Стената, която Турция изгради по протежение на цялата си граница със Сирия, за да се бори с тероризма, нелегалното преминаване на границата и миграцията, е третата най-дълга стена в света.

Единствено Великата китайска стена и стената по границата между Мексико и САЩ са по-дълги от нея. Граничната ограда е широка два метра и висока три метра. Тя се състои от огромни бетонни блокове с тегло седем тона. На някои места върху стената е поставена и бодлива тел. На всеки 300 метра по протежение на стената са издигнати и "умни кули", пише "Ватан". Те са оборудвани с термо- и инфрачервени видеокамери, системи за нощно виждане, радари, лазерни и стрелкови системи с дистанционно управление за поразяване на жива сила."

"Умните кули" имат и система за известяване чрез високоговорители, през които доближаващите границата ще бъдат предупреждавани да се отдалечат на три езика - арабски, турски и английски. Ако заподозрените не се вслушат в предупрежденията, две минути по-късно чрез системата ще бъде открита стрелба.
Уау !!! А някой казваха че стените били отживелица. За гръмнат нарушител колко отпуска ще им дават :)

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 28 Сеп 2017, 12:16

Сметни ние що за катун сме с великия строеж на телената ограда, къде не му се вижда края.....274км.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 28 Сеп 2017, 12:22

General Lukov написа:
28 Сеп 2017, 10:56
Тоя плешо Сашко Симов е много отвратително същество (освен че е комунист, което е достатъчно провинение) и е голям манипулатор. Другият уж професор Иво Христов също депутат от БСП в последните години много олевя, преди беше по-неутрален, така че трудно бих взел субективните им пристрастни коментари за чиста момента. Впрочем Ивчо е роден в Киев през 1966г. по времето на СССР, майка му е от Украйна, но той самия отрича наличието на украинска нация, т.е. отрича майка си - не знам тя как го възприема това, но това само показва какво леке е като човек. :roll:
Тя може да е рускиня?
Иначе той, като зрители го молеха да ги поведе (българите имаме тоя манталитет някой като говори умно и привидно честно да му подквичваме да идва да ни „оправя”- демек депутатин да искаме да го правим), разправяше как няма такива намерения и...хоп! взе та стана...

Но този факт не пречи да съм съгласен с нещата, които казва.

П.П. да, вярно сме катун....а може да има директива да не се дига зид покрай Турция

isrorik
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от isrorik » 28 Сеп 2017, 12:52

Пичове
Темата е за Кюрдистан-рускофилските/фобските дискусии си ги водете другаде.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 28 Сеп 2017, 12:59

Прав е. Край с офтопика.

Аватар
incelikli hatip
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от incelikli hatip » 28 Сеп 2017, 15:26

Тези в Барзанистан съвсем са се объркали !
Изображение

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 28 Сеп 2017, 15:55

Мдааа. Червеното платно с астрономически символи май е излишно :)

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 28 Сеп 2017, 21:11

Супер наглост е Ердо да плаши Барзани, демек територия, дето е на чужда държава. Не може да бутне Кюрдистан, колко и да квичи. По-горе бях написал, че на Ирак ще му дойде бая тежкън да воюва срещу Кюрдистан и ИД едновременно - две войни, ха-ха, такива мераци само САЩ можеха да си позволят навремето, май "война и половина" го бяха кръстили мероприятието. :lol:

Мисля си, че в случая ще го отнесат сирийските кюрди. Ще ги жертват.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 28 Сеп 2017, 21:46

Разговор между двама народни представители за Кюрдистан основно:
Ооо, тия двамата :lol: видни нищонепознаващи теоретици Иво христов е особенно изтрещял геостратегически философ

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 28 Сеп 2017, 22:01

райнхард написа:
25 Сеп 2017, 21:00
kramer написа:
25 Сеп 2017, 20:57
isrorik написа:
25 Сеп 2017, 20:40

Съществуват си без проблем защото не са заибиколени от врагове.
Посочи държави които са заобиколени само от противници/врагове които нямат достъп до открито море ?
Е, Афганистан си съществува въпреки всичко. :o
Пакистан враг ли е?
Ами две трети от пущуните живеят в Пакистан. Даже част от тях имат и полуавтономна област:https://en.wikipedia.org/wiki/Federally ... ibal_Areas

Границата между Афганистан и Пакистан още я наричат линията "Дюранд", а не граница: https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... 6LucagCswg

Аватар
incelikli hatip
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от incelikli hatip » 28 Сеп 2017, 22:16

kramer написа:
28 Сеп 2017, 21:11
Супер наглост е Ердо да плаши Барзани, демек територия, дето е на чужда държава. Не може да бутне Кюрдистан, колко и да квичи.
На мен ми се струва супер наглост ако трябва да използвам твоята терминология да очакваш Ердо хленчейки да признае независим Кюрдистан. :lol: Кого е питал Барзо преди да проведе референдума. Водил ли е преговори със съседа с когото има 300 км обща граница, и през този съсед му е вратата към света. Ами ще се лиши от екстрите на Султана. Вече е договорено износа на петрол да става директно и само чрез федералната власт в Багдад, и директни плащания вече за Барзо няма да има. Да оди да търси неговите 17% от Абади ! До дни се планира иракските сили да поемат контрола на петролните кладенци в района на Керкюк.
Ето съобщението на иракското правителство за договорката с Турция за износа на петрол.
Изображение

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 28 Сеп 2017, 23:07

incelikli hatip написа:
28 Сеп 2017, 22:16
kramer написа:
Супер наглост е Ердо да плаши Барзани, демек територия, дето е на чужда държава. Не може да бутне Кюрдистан, колко и да квичи.
На мен ми се струва супер наглост ако трябва да използвам твоята терминология да очакваш Ердо хленчейки да признае независим Кюрдистан. :lol: Кого е питал Барзо преди да проведе референдума. Водил ли е преговори със съседа с когото има 300 км обща граница, и през този съсед му е вратата към света. Ами ще се лиши от екстрите на Султана. Вече е договорено износа на петрол да става директно и само чрез федералната власт в Багдад, и директни плащания вече за Барзо няма да има. Да оди да търси неговите 17% от Абади ! До дни се планира иракските сили да поемат контрола на петролните кладенци в района на Керкюк.
Ето съобщението на иракското правителство за договорката с Турция за износа на петрол.
Изображение
мер

И кой ше реве, че Ердо не е признал Кюрдистан? Афганистан има например 2640 км граница с Пакистан, която не е призната и кво?
Да не мислиш, че кюрдите са по-недоразвити от афганистанците, особено последните 1-2 десетилетия? :mrgreen:

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 28 Сеп 2017, 23:14

incelikli hatip написа:
28 Сеп 2017, 22:16
kramer написа:
Изображение
Какво означава ?

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 29 Сеп 2017, 10:42

BREAKING: Reports that Turkish army crossed KRG border near Duhok. PKK forces attacked, reportedly killing one soldier

Аватар
incelikli hatip
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от incelikli hatip » 29 Сеп 2017, 15:07

Карта на планирания нов граничен пункт и коридор към Багдад който да заобикаля Барзанистан. Това ще стане и повод за прочистване на района на Синджар от ПКК. Операцията може да бъде проведена заедно от ТВС и иракските сили. Създалата се ситуация от провеждането на референдума дава възможност на Турция да прекъсне връзката на ПКК с Ербил и планината Кандил.
Изображение

Отговори