Съвременни конфликтиИзраел-Палестина

1990-

Модератори: Ksantip, Sharana, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Израел-Палестина

Мнение от Dinain » 05 Фев 2018, 01:38

Thorn написа:
04 Фев 2018, 20:05
Те бяха от Нусра.
Глупости.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 05 Фев 2018, 11:06

Динайн, в близкоизточните теми ти си откровен ЛЪЖЕЦ!!!!!

Israel has opened its borders with Syria in order to provide medical treatment to Nusra Front and al-Qaida fighters wounded in the ongoing civil war, according to The Wall Street Journal.

http://www.jpost.com/Middle-East/Report ... war-393862

Israel Halts Medical Treatment for Members of Syria's Nusra Front

The former head of Israel's intelligence agency Mossad defends the country's treatment of al-Nusra Front fighters on the Syrian border. In this web extra, Efraim Halevy tells Mehdi Hasan that he is not concerned that Israel had treated fighters in Syria from al-Nusra Front, which some say is al-Qaeda's Syrian branch.

http://www.aljazeera.com/programmes/upf ... 44269.html

Many of the casualties rescued by Israel belong to Salafist groups who harbour a deep-seated hatred of the Jewish State. It has also been reported that some may be members of Jabhat al-Nusra, a Syrian group affiliated to Al Qaeda that has kidnapped scores of UN peacekeeping troops in this area, and has massacred Christians deeper in Syria.
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... emies.html

https://www.haaretz.com/idf-stops-treat ... -1.5376969
Това беше, когато се оправдаваха, че "не знаели че са от Нусра". Защото съзнателно не проверявали! А после щели да проверяват!

Не те ли е срам да лъжеш откровено?

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 05 Фев 2018, 13:19

Thorn написа:
13 Дек 2017, 20:16
Ердоган: Израел е окупаторска и терористична държава!

https://www.dnes.bg/balkani/2017/12/13/ ... ava.362145

А едно време бяха почти съюзници...
Турците процедират почти по същия начин, и с Русия и с Европа.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Фев 2018, 17:06

Торн, какъв е този странен изблик на гняв? :)
Концентрирай се върху темата, Биби и хейта ти - говори по тази линия.

...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 05 Фев 2018, 19:10

Thorn написа:
04 Фев 2018, 13:34
По думите на Нетаняху, действията на Израел предотвратявали разпространението на терористичната групировка ДАЕШ ("Ислямска държава"), допълвайки, че "правим това, за да защитим себе си, но също така и Европа. Няма друга страна в Близкия изток, която да защитава Европа като Израел".
https://news.bg/int-politics/netanyahu- ... inata.html

Това го бях пропуснал. Изумителна наглост!
След като Динаин ти посочи с отговора си какъв е големият им принос в защитата на Европа от ИД, споделям мнението ти, Торн. По логиката на собственика, Ирак и даже Турция са направили доста повече от стоте мисии с дронове на IAF над Синай. А пък Русия, ако не я броим за европейска държава по "цивилизационно-изборните" критерии, направо ги слага в джоба си.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Фев 2018, 19:49

Да уточним - страничната забежка на Иванов, колкото хумористична, толкова и забавна, предизвика необясним за мен изблик на гняв и обвинения в лъжа(?!?). Израел е приемал и приема ранени цивилни и бунтовници от Сирия - напълно нормален хуманитарен жест. Ако сред тях е имало някой вмъкнал се бивш или настоящ член на ал-Нусра/ХТС, то съм сигурен, че не са знаели за това. Не вярвам, че Торн е пропаднал дотам в заблудите си за сирийския конфликт, че да е провидял вече и някоя конспирация между Израел и ал-Кайда. Ако имаше такава, то щеше да е много по-значима от лекуването на няколко ранени бунтовници, най-малкото. :D

По-нататък, връщане към реалната тема.
Торн изрази бурно негодувание от изказването на Биби, че Израел воюва с ИД в интерес на Европа. След като разкритията на НЮ Таймс ми дойдоха дюшеш и го туширах, следва тишина. Пълна тишина. Сега, аз не съм толкова дребнав, че да обвиня Торн в лъжа(!) - защото той очевидно не е бил наясно със ситуацията. Но поне признание е логично да очаквам? :roll:

ПП Дюдюдкането на Василн отстрани е вече банално. ;)

Изображение

...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 08 Фев 2018, 13:06

Съжалявам Динаин, просто смятам че Торн е прав и без да се налага да ти отговаря. И никакви леонардовци с тушета или палячовци не ти помагат. Можеш да каканижеш колкото искаш, но това не променя виждането ми по въпроса. Насочи се към фактите и аргументите.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 10 Фев 2018, 00:20

Thorn написа:
04 Фев 2018, 13:34
По думите на Нетаняху, действията на Израел предотвратявали разпространението на терористичната групировка ДАЕШ ("Ислямска държава"), допълвайки, че "правим това, за да защитим себе си, но също така и Европа. Няма друга страна в Близкия изток, която да защитава Европа като Израел".
https://news.bg/int-politics/netanyahu- ... inata.html

Това го бях пропуснал. Изумителна наглост!
Thorn написа:
04 Фев 2018, 16:45
С какво е допринесъл Израел в борбата с ИД?
Отговор бе даден: математически, над 100 въздушни удара в подкрепа на египетската армия срещу ИД в Синай.
vassiln написа:
08 Фев 2018, 13:06
Съжалявам Динаин, просто смятам че Торн е прав и без да се налага да ти отговаря.
Твое право е да продължаваш да смяташ, и съответно да грешиш.

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Фев 2018, 23:08

Признание за грешка и извинение явно няма да получа, затова ще сложа тук това клипче.

https://www.youtube.com/watch?v=FkMVlyuB77A

Невероятно професионален, учтив и хладнокръвен полицай. :)
Никога не съм им завиждал за работата. Чекпойнтовете обикновенно се държат от граничните войски, които формално се водят към полицията, но на практика са си военни. Провокациите, на които биват подлагани от най-различни лагери всекидневно, са отвратителни. В малко други страни такова отношение бива търпяно - обикновено има бой или стрелба.

...

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 11 Фев 2018, 23:19

Динче, ще бъдеш ли така учтив да обясниш къде точно видя провокация в клипчето? Хората искат да преминат стоп-пункта , а тия решили , че специално този бус не може. Съответно хората във възмущението си започват да разпитват защо не може и снимат , за да се види после по интернет как се ограничава свободата на придвижване на хорицата от твоите близки дружки, които случайно са и окупатори.

.......

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Фев 2018, 23:27

Учтив съм, като полицая на клипа.
Първо снимат с камера, въпреки че им казват, че е забранено. Спорят с охранителите, отказват да кажат откъде идват, питат защо други могат да минат, питат дали щели да ги пуснат, ако са блондинка. Искат да снимат дори официалната заповед, даваща власт на граничните войски да администрират този чекпойнт (и им разрешават).

Ако си наистина толкова ербап, разходи се до ГКПП Калотина и пробвай да снимаш с камера/телефон. Като те питат откъде идваш и накъде отиваш, кажи "Няма да ви кажа". Всъщност пробвай го на кой да е граничен пункт.
Или направо изискай да видиш и снимаш документа, според който граничарите имат суверенитет над този граничен пункт.

После ни разкажи как си намразил българите, ще е много интересно. :)

...

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 11 Фев 2018, 23:45

Брей, ти си можел и нормално да се аргументираш. Браво. Нямам какво да противореча по клипа повече и съм съгласен , че явно става въпрос за съмнителни типове в буса. Но в предния си коментар ги изкара като някакви поредни провокатори , едва ли не тормозещи войничетата, което не беше правилно, но ти прощаваме, заради учтивостта в последното писане.

ПП: Де да можеше и русомразците/русомразъц/ така от време на време да включва нормална предавка...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 12 Фев 2018, 23:31

Не си ме разбрал - наистина са провокатори. :)
Ако искаха да прекарат нещо наистина, щяха да са по-тихи от тревата, а не да привличат внимание по този тъп начин. Тези са разни леви активисти, пацифисти и т.н., сигурно тръгнали за някой пореден протест в защита на маслиновите дръвчета, но са се напушили много и не могат да се сдържат. Такива са винаги специалисти по гражданските си права, снимат и се опитват да създадат компромат, с който после да реват по медиите и в интернет за полицейско насилие и прочие.

...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Фев 2018, 23:04

Интересно какво ли мислят повечето участници тук: следва ли да се даде възможност на палестинските бежанци в Йордания, Ливан, Сирия и другаде по света да се завърнат в родината си? А ако е така, какви ли са израелските аргументи това да не се позволява? Ще бъде интересно да навлезем в същността, според мен, на този диспут - другите детайли за мен са странични.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Фев 2018, 23:21

Търсиш къде да ме тролиш. :)

...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 14 Фев 2018, 07:35

Да не би да не е по темата? Или просто е неудобно?

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 14 Фев 2018, 07:57

Te, специално за Йордания, не би трябвало да се чувстват като бежанци. Все едно българи от Западните покрайнини да са в такава позиция в Овча купел ако живеят (лош пример, май? :Д).

Иначе съм чувал (не и чел), че арабите пращат доста заселници в началото на ХХ век, с цел само да са процентно мнозинство. Като цяло не съм за връщането им, примерно ако Султана заповяда бурсаджии да се завърнат? Или наследниците на тея турци прогонени след Освобождението? Само проблеми...
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 14 Фев 2018, 08:22

както писа Тери Прачет, всеки иска да има нещо по долно от него, ако ще и дъждовен червей да е.
Явно при Желязин е важно да изтъкне, че е нещо повече от живеещите в Обеля, Люлин, Надежда и тн., защото живее в Дружба например...
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 14 Фев 2018, 12:28

ValBo написа:
14 Фев 2018, 08:22
както писа Тери Прачет, всеки иска да има нещо по долно от него, ако ще и дъждовен червей да е.
Явно при Желязин е важно да изтъкне, че е нещо повече от живеещите в Обеля, Люлин, Надежда и тн., защото живее в Дружба например...
Не го казах в тоя смисъл - нали в Овча бяха бежанците?
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 14 Фев 2018, 12:49

Моя грешка! Аз така го разбрах
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Мар 2018, 12:55

https://www.10.tv/news/156899

Израелската армия се връща към 17-седмични учения за пръв път от 2002 г. (втората интифада). Тогава бяха орязани на 13 седмици годишно. После търпяха многобройни критики за недостатъчната подготвеност за конвенционални бойни действия през 2006 г.
Помня, че на теория трябваше да сме 4 месеца на линия и после 2 месеца на учения, но това никога не се спазваше. Ученията винаги бяха жертвани и съкращавани, за да гоним палестинци по баирите.

https://www.youtube.com/watch?v=ZjTOznK-Goc

...

Тодор Павлов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Тодор Павлов » 06 Мар 2018, 00:34

А тук любезно ми бе предоставена възможност да снимам връчване на пушките на новобранки ;) . Строевата подготовка е на критичния минимум, но са сладки в младостта и отдадеността си .
DSC01045.JPG

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 07 Мар 2018, 15:37

Тодор Павлов написа:
06 Мар 2018, 00:34
А тук любезно ми бе предоставена възможност да снимам връчване на пушките на новобранки ;) . Строевата подготовка е на критичния минимум, но са сладки в младостта и отдадеността си . DSC01045.JPG
Това не е ли самия Руслан Трад :shock: , да се представя за сириец, а е бил ИДФ :o или няккой друг братовчед, но приликата е голяма.

Тодор Павлов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Тодор Павлов » 07 Мар 2018, 15:52

Традчето е доста по-охраненко и бузесто от сержанта, дето ме фиксира 8-)

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 07 Мар 2018, 15:55

Тодор Павлов написа:
07 Мар 2018, 15:52
Традчето е доста по-охраненко и бузесто от сержанта, дето ме фиксира 8-)
Цивилния живот си казва думата. Сега не гони палестинци по баирите, а прави анализи в туитър и къде го поканят по телевизията.

Отговори