Съвременни конфликтиХимически атаки в Сирия

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
райнхард
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Химически атаки в Сирия

Мнение от райнхард » 05 Юли 2017, 14:34

EddieBG написа:
05 Юли 2017, 11:02
райнхард написа:
04 Юли 2017, 23:39
Сред спонсорите са "Отворено общество" на Сорос и National Endowment for Democracy, чрез която САЩ способстват доста често смяната на режими.
И колко режима досега е сменил Сорос*? :lol:

Интересно ми е когато умре - защото той е на 87 години, с кой ли ще ви плашат. :D

------------------------------------------------------------------------------
*който между другото е в лоши отношения с Тръмп
Имах предвид втората, смислово съм съгласувал подчиненото изречение с нея. Иначе защо Сорос да умира. Господ здраве да му дава, той си върши добре работата, не съм казал, че е лошо, че клати правителства. Просто отбелязах, на кого е спонсор.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 05 Юли 2017, 15:10

райнхард написа:
05 Юли 2017, 14:34
Просто отбелязах, на кого е спонсор.
.. ще обясниш ли как фактът, че Сорос е спонсор на Белингкат променя констатациите на същия този екип от Белингкат (в случая на самият му основател), относно нелепите противоречия между САР, Сосия и Постол по темата....? Ако Сорос не беше спонсор на Белингкат, дали нелепите противоречия между САР, Сосия и Постол по темата магически щяха да изчезнат?

П.С. Я провери дали Сорос не е спонсор и на ОЗХО? :twisted:

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Thorn » 05 Юли 2017, 17:10

И така-а-а..

http://foreignpolicy.com/2016/08/17/how ... stockpile/

Статия на Foreign policy от 2016 за това как през декември 2012 Нусра превзема базата на Regiment 111 до град Дарат Изза в провинция Алепо и плячкосва от там химически оръжия, включително зарин.

But only the Nusra Front seized the chemical weapons. Abu Ahmad watched as the al Qaeda affiliate called in 10 large cargo trucks, loaded 15 containers with chlorine and sarin gas, and drove them away to an unknown destination. He did not see what happened to the mustard gas.

Следователно, Нусра са разполагали със зарин и то именно такъв, какъвто е бил и в правителствените запаси.

Следователно, това че заринът е именно такъв, не показва кой - правителството или Нусра го е употребило.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Юли 2017, 18:09

Thorn написа:
05 Юли 2017, 17:10
И така-а-а..

http://foreignpolicy.com/2016/08/17/how ... stockpile/

Статия на Foreign policy от 2016 за това как през декември 2012 Нусра превзема базата на Regiment 111 до град Дарат Изза в провинция Алепо и плячкосва от там химически оръжия, включително зарин.

But only the Nusra Front seized the chemical weapons. Abu Ahmad watched as the al Qaeda affiliate called in 10 large cargo trucks, loaded 15 containers with chlorine and sarin gas, and drove them away to an unknown destination. He did not see what happened to the mustard gas.

Следователно, Нусра са разполагали със зарин и то именно такъв, какъвто е бил и в правителствените запаси.

Следователно, това че заринът е именно такъв, не показва кой - правителството или Нусра го е употребило.
И така, значи Асад лъже, когато казва, че контролира всички запаси, т.е. е излъгал при съглашението от 2013 г., и Русия съответно също е излъгала като негов гарант?

И най-вече - цитираш Абу Ахмад, служител на "Ислямска Държава"? Т.е. вярваш повече на ИД, отколкото на Асад.
Последна промяна 1 на Dinain, променена общо 5 пъти
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 05 Юли 2017, 18:12

Определено за всеки отделен снаряд не може да се гарантира. Но според статията - ако точно това е заявил (имаш ли точната фраза), да, преувеличил е.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 05 Юли 2017, 18:14

Аз дадох точен цитат, дадох линк, изданието е авторитетно. Макар, че вероятно след малко ще бъде обявено за "официален руски канал". :)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Юли 2017, 18:14

Снаряд ли?
Доколкото знам заринът не се съхранява в снаряди, те се пълнят непосредствено преди употреба. Защото трябва да се съхранява в определени условия. Съответно Асад не би трябвало да има проблем да гарантира за тези хранилища и да лъже за това.

Да.дал си авторитетно издание, където се цитира Абу Ахмад от ИД през 2016 г., Когато ИД и ал-Нусра отдавна са във война , как между всичко останало споменава как 4 години по-рано бил видял ал-Нусра да отмъкват един зарин. Много съмнителен източник, трябва да признаеш дори ти. :)

И отново се връщаме към статията на Хигинс, питаща ако бунтовниците аджеба са имали зарин, защо всичките тия години не са го използвали, ами са го кътали в специални условия само и само за да обгазят накрая собствените си хора и да очернят Асад в зловеща конспирация.

Повтарям, Асад твърди, че контролира всичко, всичко е предал през 2013 г. и нищо не е било загубено. Линк е даван многократно.
Последна промяна 1 на Dinain, променена общо 5 пъти

...

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 05 Юли 2017, 18:15

Моя грешка - пише си контейнери.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 05 Юли 2017, 18:17

Поне ще се съгласиш ли официално, за да не продължаваме излишни спорове, че има свидетелства, че Нусра притежава зарин, при това от "сирийския"?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Юли 2017, 18:23

Има свидетелства от Абу Ахмад от ИД. :) От официален източник няма.
Аз като приведа свидетелства от някой шабих, разказваш за изнасилванията си, и някой като Райнхард скача да ми иска копие от ЛК на този шабих, защото не бил съществувал такъв човек и не съм можел да го докажа. :)

...

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 05 Юли 2017, 21:07

Аз съм пророк, Пистончето обяви Форин полиси за руски отходен канал след по-малко от три часа :)

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 05 Юли 2017, 21:15

Dinain написа:
05 Юли 2017, 18:14

И отново се връщаме към статията на Хигинс, питаща ако бунтовниците аджеба са имали зарин, защо всичките тия години не са го използвали, ами са го кътали в специални условия само и само за да обгазят накрая собствените си хора и да очернят Асад в зловеща конспирация.

Айде сега върни се в тази същата тема и чети дали не са го използвали.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 05 Юли 2017, 21:45

Dinain написа:
05 Юли 2017, 18:23
Аз като приведа свидетелства от някой шабих, разказваш за изнасилванията си, и някой като Райнхард скача да ми иска копие от ЛК на този шабих, защото не бил съществувал такъв човек и не съм можел да го докажа. :)
Не бе, шабихът се съгласих, че съществува, то е ясно, възражението ми, е че е пленник и ще каже всичко, каквото му кажат да си "признае". Казах, че онзи алауит дисидент от Тартус най-вероятно е измислен и плод на нечие журналистическо въображение. :)

И все пак САЩ трябва да докажат твърдението си, че Асад е използвал зарин, а не руснаците да доказват, че не е използвал.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 06 Юли 2017, 00:39

Thorn написа:
05 Юли 2017, 21:15
Dinain написа:
05 Юли 2017, 18:14

Айде сега върни се в тази същата тема и чети дали не са го използвали.
Чета.
Не са го използвали.
С една лъжа не можеш да аргументираш друга лъжа.

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 06 Юли 2017, 00:43

райнхард написа:
05 Юли 2017, 21:45
Dinain написа:
Не бе, шабихът се съгласих, че съществува, то е ясно, възражението ми, е че е пленник и ще каже всичко, каквото му кажат да си "признае". Казах, че онзи алауит дисидент от Тартус най-вероятно е измислен и плод на нечие журналистическо въображение. :)

И все пак САЩ трябва да докажат твърдението си, че Асад е използвал зарин, а не руснаците да доказват, че не е използвал.
Ъъъ, глупости. Твърдението е на ОПЦВ, не на САЩ. САЩ си имат своите канали и не трябва да ти доказват каквото и да било. Руското твърдение за "фабрика за зарин" е толкова смехотворно, че е ясно, че никакво доказателство няма и да видим. :)

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 06 Юли 2017, 22:54

Syria agrees that Sarin was used in Khan Sheikhoun
Surprising as it might seem, both the Syrian government and the Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons (OPCW) agree that people were exposed to Sarin in Khan Sheikhoun last April.

This should now become the starting point for any rational discussion of what happened there. Following the latest results from chemical tests there is simply no point in anyone talking about hoaxes or claiming the deaths and injuries were caused by bombs hitting supplies of disinfectant or fertiliser.

Even a bomb hitting stores of Sarin would not cause the effects seen in Khan Sheikhoun. The only logical conclusion is that the Sarin detected in the town had been used as a weapon — in which case the main question yet to be finally resolved is who did it.
...
The Syrians and the OPCW agreed that the soil from the crater and another sample from adjacent to the crater had tested positive for Sarin, DIMP (a by-product of Sarin production) and hexamine (used as an acid scavenger in Sarin made by the Syrian government). Additionally, the OPCW lab found evidence of other Sarin-linked chemicals.
https://medium.com/@Brian_Whit/syria-ag ... fea8c32d62

Изображение

Syrian government dismisses report on sarin attack

https://www.reuters.com/article/us-mide ... SKBN19M3PC

Грозно шикалкавене до последно.

Какво е станало? ОПЦВ събира проби от мястото на събитието чрез доброволци, и от жертвите в болниците в Турция. Успоредно, сирийските власти се позовават на неназован доброволец, който също събрал проби и им ги предоставил. Те ги предават на ОПЦВ заедно с видео, удостоверяващо как са събрани. Двата комплекта проби са успоредно изследвани в лаборатория на ОПЦВ и в сирийски изследователски център. Резултатите са близки - и двете показват следи от зарин и странични химикали от производството му.

Дотук версията със случайно ударената "фабрика за зарин", магически смесилите се химикали и прочие, отива в канала. Резултатите показват категорично, че заринът е произведен нарочно и използван като оръжие.

ОПЦВ публикуват доклада си с горните заключения. Тогава асадското правителство изведнъж се извърта, отрича доклада и го обявява за "напълно недостоверен".

...

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 06 Юли 2017, 23:14

Кое е смешното с фабриката за зарин - че там е имало такава или че такива въобще съществуват?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 06 Юли 2017, 23:24

???

...

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 06 Юли 2017, 23:34

Thorn написа:
06 Юли 2017, 23:14
Кое е смешното с фабриката за зарин - че там е имало такава или че такива въобще съществуват?
Имам предвид кое се поставя под съмнение - че конкретно в Шейхун е имало такава или че такива въобще съществуват?

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 07 Юли 2017, 00:02

Dinain написа:
06 Юли 2017, 00:43
райнхард написа:
05 Юли 2017, 21:45
Dinain написа:

Ъъъ, глупости. Твърдението е на ОПЦВ, не на САЩ. САЩ си имат своите канали и не трябва да ти доказват каквото и да било. Руското твърдение за "фабрика за зарин" е толкова смехотворно, че е ясно, че никакво доказателство няма и да видим. :)
Ъъъ, глупости. Разбира се, че САЩ са длъжни да докажат, че Асад е използвал зарин, тъй като под този фалшив претекст удариха базата Шайрат и загинаха хора. Разбираш ли, загинаха хора вследствие на удари от САЩ, без да бъде доказана причината, поради която бяха нанесени тези удари. Това е като държавата да екзекутира в Алабама човек, без никакви доказателства.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 07 Юли 2017, 00:05

Dinain написа:
06 Юли 2017, 22:54

Какво е станало? ОПЦВ събира проби от мястото на събитието чрез доброволци, и от жертвите в болниците в Турция.

ОПЦВ публикуват доклада си с горните заключения. Тогава асадското правителство изведнъж се извърта, отрича доклада и го обявява за "напълно недостоверен".
Защо ОПЦВ не проведат истинско разследване на мястото на събитието, в Кан Шейкун. За какво разследване иначе може да става въпрос. И да доклада е напълно недостоверен.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 07 Юли 2017, 00:09

Може би защото САЩ са получили данните, че е зарин, а данни за друг (па макар и бивш - поне на декларации) притежател на зарин в района освен правителството няма.
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 07 Юли 2017, 00:15

Има - виж малко по-назад.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 07 Юли 2017, 00:42

Thorn написа:
06 Юли 2017, 23:34
Thorn написа:
06 Юли 2017, 23:14
Имам предвид кое се поставя под съмнение - че конкретно в Шейхун е имало такава или че такива въобще съществуват?
Нищо не се "поставя под съмнение". Защото няма и грам доказателство за съществуването на такава имагинерна фабрика от самото начало.

...

Отговори