Съвременни конфликтиХизбулла - партията на Бога

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Хизбула - партията на Бога

Мнение от jacksparrow » 19 Дек 2017, 21:48

Тръд бил говорил с един от Хизбула. Името му било ........ Али както е модерно в последно време. Мога да сложа 50 "интервюта" с Али от различни израелки медии последната година :lol: Я Али
https://twitter.com/ruslantrad/status/9 ... 9912859649
"Аз съм Желяз"

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 19 Дек 2017, 22:10

vassiln написа:
10 Дек 2017, 23:25
Динаин, без да искаш ли пропусна да отговориш на последния ми въпрос, както и на много други?
Цититай ме, иначе няма как да знам, че си ми задал въпрос. Не чета всичките над 100 поста дневно, които имаме във форума.
Пък и се колебаеш между "задавам ти въпрос" и "не ми е интересно да говоря с теб". :)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 19 Дек 2017, 22:17

jacksparrow написа:
19 Дек 2017, 21:48
Тръд бил говорил с един от Хизбула. Името му било ........ Али както е модерно в последно време. Мога да сложа 50 "интервюта" с Али от различни израелки медии последната година :lol: Я Али
A Hezbollah member who I spoke to recently in Bulgaria revealed a few details to me. Hezbollah networks in Bulgaria and other Balkan countries are mostly made up of Lebanese citizens who arrive as students or businesspersons. Some students receive financial help from Hezbollah to complete their education, and then either return to Lebanon or stay in Bulgaria. If they stay, some of them can become operatives for the movement`s purposes.

Some of the students or businessmen arriving in the Balkans have been linked to Hezbollah in Lebanon or have been full members with military training. When they arrive, they can spend months or even years, living a normal civilian life, even starting families. For example, some of them are married to Bulgarian citizens. Their main task is to gather information not only about Israeli presence in any given country, but also information about the state itself and its relations.

There are two main places for meetings in Bulgaria – in the coastal city of Varna and the capital of Sofia. As Hezbollah is a partner of the Syrian government, there are even Syrians involved in the movement`s networks.
http://www.vocaleurope.eu/passing-throu ... n-balkans/

Това може да заинтригува Торн и Василн.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 20 Дек 2017, 05:52

Dinain написа:
19 Дек 2017, 22:17

jacksparrow написа:
19 Дек 2017, 21:48

A Hezbollah member who I spoke to recently in Bulgaria revealed a few details to me. ...
Това може да заинтригува Торн и Василн.
Ами трудно ще ме заинтригува. Освен ако става дума за майтап. Една от най- опасните според някои "терористични" организации допуска членовете си да си споделят с Трад. Ти сериозно ли го пишеш това? Знаех си, че авторът е сила, и рано или късно ще се добере до сериозни източници, даже и в нелегалните среди. Човек като се старае, всичко може да постигне. :lol:
Сега ще видим дали ще сподели събраната от него информация със службите, и дали ще има процеси и провали. Предполагам че цялата мрежа на Хизбула на Балканите ще се разплете, и едно пипало на отровния октопод ще падне отсечено, заради Руслан и теб.
Само че няма да разберем нищо, заради секретността, която ще се разстеле и ще покрие всичко... 8-)
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 20 Дек 2017, 06:01

Извинете, предият ми пост изглежда като цитат, а от там, където казвам, че не ме интригува, не е цитат. С телефона не се справям добре.
Динаин, ти вярваш ли на Трад, че е говорил с член на Хизбула и последният му е разкрил подробности за дейността им?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 20 Дек 2017, 06:16

Dinain написа:
19 Дек 2017, 22:10
vassiln написа:
Динаин, без да искаш ли пропусна да отговориш на последния ми въпрос, както и на много други?
Цититай ме, иначе няма как да знам, че си ми задал въпрос. Не чета всичките над 100 поста дневно, които имаме във форума.
Пък и се колебаеш между "задавам ти въпрос" и "не ми е интересно да говоря с теб". :)
Не мога да те цитирам всеки път - стават не мнения, а чаршафи (в добрия смисъл). Ако темата ти е интересна, просто изчитай от първото мнение до края. Ако чакаш съобщение че си цитиран, има опасност да проспиш нещо. Не бързам да отговориш веднага. Ако е задължително да цитираме опонента при всяко мнение, темите ще станат досадни и безкрайно дълги.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 20 Дек 2017, 08:17

vassiln написа:
20 Дек 2017, 06:16
Dinain написа:
19 Дек 2017, 22:10
vassiln написа:
Не мога да те цитирам всеки път - стават не мнения, а чаршафи (в добрия смисъл). Ако темата ти е интересна, просто изчитай от първото мнение до края. Ако чакаш съобщение че си цитиран, има опасност да проспиш нещо. Не бързам да отговориш веднага. Ако е задължително да цитираме опонента при всяко мнение, темите ще станат досадни и безкрайно дълги.
Няма опасност - цитатите са автоматично ограничени до три цитат-в-цитата и не е задължително да цитираш целия пост, достатъчно е част от него. Така цитираният получава известие, че е цитиран. Поне моите настройки са такива. Иначе няма как да изчитам всички постове.

Колкото до Трад, да, вярвам, че е говорил с някого, който се представя за член на Хизбула. Защо пък да не вярвам?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 20 Дек 2017, 13:20

Защото напълно без видима причина се разкриват подробности, които не говорят добре за самата организация например. Защото журналистът трудно ще може да различи член на Хизбула от саудитец например, защото има очевиден мотив да се популяризира е хващан в преписване. Ако имаш и бегла представа от нелегална дейност, просто от обща култура, не непременно от личен опит, ще ти е ясно колко е достоверно твърдението на автора за такава среща и споделяне.
А ако следващия път заяви, че е говорил с агент на Мосад или извънземен, пак ли ще заявиш "Защо пък да не вярвам?"
Приветствам голямата ти доверчивост, особено към този блого-журналист, но как се формира тя?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 21 Яну 2018, 12:05

И една захаросана приказка за Хизбула от Саутфронт:

HEZBOLLAH – CAPABILITIES AND ROLE IN THE MIDDLE EAST

Има и видео. Толкова е захаросана, че на места преминава във фантастика, например били вербували израелски полковник, макар и бедуин. Но има тук там и достоверни неща, например констатациите:
...
Hezbollah’s popularity among Lebanese Shia is based on several factors: its military campaign against Israel, its wholly Lebanese nature, its role as a defender of the historically repressed Shia community, its religious nature and its wide range of social services.

Hezbollah has done more for the Shia community in Lebanon than the official government. Since the very start of its involvement in the war in Syria, the movement leaders that its fighters are defending Lebanon, Lebanese Shia, and Shia holy sites from the spread of extremist Sunni Islam, represented first and foremost by Jabhat al-Nusra and IS. According to Nasrallah, this was not a war of choice but of necessity.
...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 21 Яну 2018, 13:10

Пропагандата е частично вярна.
И не е невероятно да са вербували някого. Периодично хващат някой - срещал съм един друз в затвора, който излежаваше 7 години за контрабанда. Беше продавал няколко сандъчета с патрони на Хизбула.

Бедуините пък са в наркотрафика. Но Насрала каза, че вече са излязли от този бизнес.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 21 Яну 2018, 13:17

Излезли. Излез от тази правописна слабост.
А за радиопредавания на иврит чувал ли си, че и това се твърди?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 29 Яну 2018, 05:26

Dinain написа:
21 Яну 2018, 13:10
Пропагандата е частично вярна.
И не е невероятно да са вербували някого. Периодично хващат някой - срещал съм един друз в затвора, който излежаваше 7 години за контрабанда. Беше продавал няколко сандъчета с патрони на Хизбула.

Бедуините пък са в наркотрафика. Но Насрала каза, че вече са излязли от този бизнес.
И явно пак не чуваш, та се налага да те цитирам. Жалко, мислех че темата е една от интересните за теб.
В тази връзка, виж ми и горния пост. Но то и времето за поправка на правописната грешка изтече, остава само на въпроса да отговориш, ако благоволилш.
А не знаех, че си бил в затвора.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Re: Хизбулла - партията на Бога

Мнение от Dinain » 29 Яну 2018, 08:29

Чувал съм за радиопредавания на иврит, да. Пропагандна война.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 29 Яну 2018, 19:52

Е, радвам се че не си бил в затвора.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 04 Фев 2018, 13:29

Българската прокуратура не намира доказателства за намеса на Хизбула в атентата в Бургас.

http://www.segabg.com/article.php?id=892036
Източници, запознати с делото, казват, че когато българският прокурор по делото бил запитан за тези аномалии, той заявил, че никой не му е представил доказателство, показващо намеса на "Хизбула".
Доказателствата от българското разследване на бургаския атентат дори доведоха до това ЕС да включи военното крило на "Хизбула" в черния си списък - действие, подкрепено по онова време от Младенов, който днес е специален координатор на ООН по близкоизточния мирен процес.
Всъщност надеждни надеждни доказателства нямаше. Не и такива, които да минат пред съд. Имаше твърдения на израелските служби. Които имат очевидния интерес да изкарат Хизбула международни терористи. И успяха.

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 16 Фев 2018, 15:34

"Аз съм Желяз"

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 16 Фев 2018, 15:41

Thorn написа:
04 Фев 2018, 13:29
Българската прокуратура не намира доказателства за намеса на Хизбула в атентата в Бургас.

Източници, запознати с делото, казват, че когато българският прокурор по делото бил запитан за тези аномалии, той заявил, че никой не му е представил доказателство, показващо намеса на "Хизбула".
Доказателствата от българското разследване на бургаския атентат дори доведоха до това ЕС да включи военното крило на "Хизбула" в черния си списък - действие, подкрепено по онова време от Младенов, който днес е специален координатор на ООН по близкоизточния мирен процес.
Всъщност надеждни надеждни доказателства нямаше. Не и такива, които да минат пред съд. Имаше твърдения на израелските служби. Които имат очевидния интерес да изкарат Хизбула международни терористи. И успяха.
Ако българската прокуратура и съд са ти мерило за правосъдие, много си я закъсал. Те и за Брендо не намериха доказателства... да не я почваме тая тема, че няма край.
Иначе ако не са Хизбула, излиза че евреите сами са се гръмнали, за да могат да натопят Хизбула. Seems legit

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 16 Фев 2018, 15:52

На кой му пука викаш за доказателствата. Важното е, че Мосад и Цветанов алтуизта са казали така/ според статията/.
"Аз съм Желяз"

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 17 Фев 2018, 11:03

А може да са други ислямисти. Даже саудитски. Хизбулла има и врагове, които също мразят евреите или израелците.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 17 Фев 2018, 13:15

Към българските съд и прокуратура изпитвам дълбоко професионално отвращение, но единствените "доказателства" за вината на Хизбула за атентата в Бургас са - "Мосад така каза." Несериозно. НЕ ОТРИЧАМ възможната и много вероятна връзка, даже считам, че Хизбула си е най-вероятния извършител, но с такива "доказатлства" не е трудно да обявиш и Червения кръст за терористична организация.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 18 Фев 2018, 16:21

От Хизбула бяха заявили, че не воюват с туристи. :mrgreen:

Аватар
Henry Sinclair
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Henry Sinclair » 02 Мар 2018, 15:49

Без много думи...ще дам тема за размисъл за Хизбулла ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Войната е лека за зрителите...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 02 Мар 2018, 23:23

За нормалните мюсюлмани Исус (Исса) е един от пророците. За приятелите на Динаин - не е. :mrgreen:
Това (пророчеството) е било причина в Османската империя да не сме съвсем безправни, доколкото знам. Иначе казано, понеже християните са се кланяли на един от пророците, макар и по грешка да са го считали за бог, това не ги прави пълни неверници, а наполовина.
И естествено салафистите са доста над това.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 03 Мар 2018, 00:35

Thorn написа:
17 Фев 2018, 13:15
Към българските съд и прокуратура изпитвам дълбоко професионално отвращение, но единствените "доказателства" за вината на Хизбула за атентата в Бургас са - "Мосад така каза." Несериозно. НЕ ОТРИЧАМ възможната и много вероятна връзка, даже считам, че Хизбула си е най-вероятния извършител, но с такива "доказатлства" не е трудно да обявиш и Червения кръст за терористична организация.
Този бисер съм го пропуснал - според Торн, явно израелските тайни служби трябва да си оповестяват източниците публично, за да го убедят. :D И американските също, понеже и те обвиниха Хизбула. :)
Разликата с Червения кръст е, че ЧК няма рецидив на десетки вече извършени международни атентати срещу израелци/евреи. А че България има интерес да потули историята, е ясно - най-малкото няма да искат да признаят, че границите са разграден двор.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 03 Мар 2018, 00:42

Thorn написа:
04 Фев 2018, 13:29

Тези лоши израелски служби, които чернят имиджа на международно признатата терористична групировка "Партия на Аллах". :D

Изображение

Изображение

Торн води про-терористична пропаганда. 8-)

Отговори