Съвременни конфликтиСеверна Корея

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Северна Корея

Мнение от Советский богатир » 10 Сеп 2016, 08:49

Властите в Северна Корея потвърдиха, че са извършилви ядрен опит, който според Сеул е вероятно най-мощният досега.

Часове по-рано сеизмолозите по света регистрираха земетресение с магнитуд 5.3 близо до секретен полигон за ядрени опити.

Според съобщението на севернокорейската телевизия страната вече може да монтира бойни глави на ракетите си. Няма изтичане на радиоактивен материал и няма последици за околната среда, допълва телевизията.

Първите реакции по света са на остри критики и осъждане на действиета в грубо нарушение на резолюциите на ООН. Ядреният опит е предизвикателство и към Китай, който е смятан за единствената страна с някакво влияние в Пхенян, но която едва преди два дни се присъедини към осъждането на опитите с ракети със среден и далечен обсег, изстрелвани включително от подводница.

Ако се потвърдят съобщенията на Северна Корея за успешно тестване на бойна глава, това ще е важна крачка за военната ѝ програма, тъй като създаването на взривно устройство е едно, но е нужно повече техническо умение то да бъде сведено до размери приблизително метър на 80 см., за да бъде монтирано на носител като ракета.
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Re: Северна Корея - ядрената суперсила

Мнение от bigdragon » 28 Окт 2016, 09:03

Северна Корея не е супер сила, а ядрено джудже.
Ето така се възпитават хора, способни да натиснат "копчето"...
https://www.facebook.com/nqma.takova.ne6to/videos/1205044046220140/
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 28 Окт 2016, 09:28

А американските мажоретки, след като свършат танците си на всяко спортно събитие, ходят да се упражняват в натискане на копчета
А де не говорим за хореографиите на военните им с оръжие. Направо като ги гледам - те тия ще ми прегризат грацмуля...
Айде стига глупости вече
Изображение
Finita la commedia

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 28 Окт 2016, 09:31

Поправете ме ако бъркам но не Северна Корея вече два пъти е натискала копчето.Бъркам ли,нещо ме лъже паметта в последно време,ама като гледам е някаква обща амнезия...
Кръвта вода не става!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Северна Корея

Мнение от Dinain » 12 Яну 2017, 21:35

Да избягаш от Северна Корея: разказ от първо лице
„Поне си жив“, прошепна Юнг-бум.
„Жив ли съм?“, измърморих аз и после добавих: „Дядо ми, този дядо, който не ме търси, ми каза, когато бях малък, че кошмарите ни винаги изглеждат реални. Може би….“, прошепнах аз, но Юнг-бум не чу. Той вече си беше тръгнал.
Все пак довърших изречението. „Може би съм умрял отдавна, а това просто е кошмар“.
Из мемоарната книга Every Falling Star на Сунгджу Лий

„Ядяхме всичко, за да останем живи. Насекоми, плъхове, корени и кори на дървета, змии. Всичко, за да не умрем от глад“. Само за няколко години животът на Сунгджу Лий претърпява пълен обрат. От дете на бодигард в личната охрана на севернокорейския лидер Ким Ир Сен, живеещо в комфортен тристаен апартамент в столицата Пхенян, той се озовава на улицата в провинцията, самотен, гладен и беззащитен.

http://www.economy.bg/world/view/26992/ ... pyrvo-lice
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Re: Северна Корея

Мнение от Almasy » 07 Фев 2017, 18:52

Запада (в частност американците) през призмата на севернокорейската пропаганда

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 07 Фев 2017, 19:05

Прави ми впечатление, че няма чернокож злодей.

Аватар
Боен
Редовен потребител

Мнение от Боен » 07 Фев 2017, 19:48

И каква цел е на тема? Живот относителен е. Американска политика много пропаганда също дава. ;)

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 07 Фев 2017, 20:00

centara написа:
07 Фев 2017, 19:05
Така като ги гледам картинките, ще да са към някакъв комикс свързан с войната в Корея. Може би и затова няма афроамериканци :roll:
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Online

Мнение от Amazon » 07 Фев 2017, 20:08

Доста са креативни. Примерно бележката забита с пирон в главата на мацката. Сещам се имаше много добри турски плакати от Балканската Война. Кизил Дели ги беше намерил отнякъде. Български офицер разпорва със сабята бременна туркиня, вадади фетуса и усмихнат казва на ужасеният баща на момичето: "Честито! Имате внуче!".
Боен написа:
07 Фев 2017, 19:48
И каква цел е на тема? Живот относителен е. Американска политика много пропаганда също дава. ;)
Хайде да спреш да пишеш като Чимиджимичамиджоми че ужасно дразниш. Приемам че сме се разбрали. Естествено че всички използват пропаганда, ама онова горе е гротеска. Иначе извън пропагандата, корейиците са били доста брутални. Гледал съм кадри как американците завземат височина и там намират голяма бройка пленени свои войници, с дупка в тила и ръце завързани зад гърба.
centara написа:
То само това да беше. Униформите бият на нацистки. Лицата са странни, нито европеидни, нито азиатски. Явно художника не е разползагал с истински снимков материал от войната и е импровизирал.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 07 Фев 2017, 20:33

Amazon написа:
07 Фев 2017, 20:08
Доста са креативни. Примерно бележката забита с пирон в главата на мацката.
Това ще да е заимствано от една история свързана с Влад Дракула. Та Владко имал особено чувство за хумор и след като турските пратеници отказали да си свалят чалмите в знак на почит, заповядал да им ги заковат за главите.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Боен
Редовен потребител

Мнение от Боен » 08 Фев 2017, 17:20

Amazon написа:
07 Фев 2017, 20:08
Доста са креативни. Примерно бележката забита с пирон в главата на мацката. Сещам се имаше много добри турски плакати от Балканската Война. Кизил Дели ги беше намерил отнякъде. Български офицер разпорва със сабята бременна туркиня, вадади фетуса и усмихнат казва на ужасеният баща на момичето: "Честито! Имате внуче!".
Боен написа:
07 Фев 2017, 19:48
Хайде да спреш да пишеш като Чимиджимичамиджоми че ужасно дразниш. Приемам че сме се разбрали. Естествено че всички използват пропаганда, ама онова горе е гротеска. Иначе извън пропагандата, корейиците са били доста брутални. Гледал съм кадри как американците завземат височина и там намират голяма бройка пленени свои войници, с дупка в тила и ръце завързани зад гърба.
centara написа:
То само това да беше. Униформите бият на нацистки. Лицата са странни, нито европеидни, нито азиатски. Явно художника не е разползагал с истински снимков материал от войната и е импровизирал.
Лошо отношение също дразни! Ултиматум неприемлив. Ненарушени от мен правилата са :!:
Ако проблем друг - може ЛС ;)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 08 Фев 2017, 18:34

Боен, тук все пак не е детска градина и темата не е "Майтапи".

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 18 Фев 2017, 19:46

T-72 написа:
28 Окт 2016, 09:31
Поправете ме ако бъркам но не Северна Корея вече два пъти е натискала копчето.Бъркам ли,нещо ме лъже паметта в последно време,ама като гледам е някаква обща амнезия...
Щото ако японците, немците или руснаците бяха докопали по-рано ядреното оръжие, хич нямаше да натиснат първи копчето, нали? Все пак немците и японците бяха само едни мирни завоеватели на територии, докато кръвожадните американци просто са гледали да избият колкото се може повече народ.

Между другото, знаеш ли на колко атомни бомби се равняват цивилните китайци, избити от японците, по време на ВСВ?

P.S. и конкретно по темата - мярнах едно интересно сравнение, не знам до колко е достоверно - за миналата година С. Корея имат 20 ракетни и два ядрени теста, докато общо се предните седем години тестовете са 42 ракетни и два ядрени.
Любимият лидер явно е дал зор където трябва.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 03 Апр 2017, 07:50

Много интересна статия относно вътрешната политика на Ким Чен Ин и реформите в Северна Корея:

http://rabkor.ru/columns/analysis/2017/01/09/nep/
"Risk happens slowly at first, then all at once."

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 03 Апр 2017, 17:30

От същия кореевед:
Подобные инциденты происходили не только в СССР. В качестве примера можно привести Болгарию, где в 1962 году четверо северокорейских студентов отказались возвращаться на родину. Молодых людей удалось заманить в посольство, но попытка вывезти их из страны сорвалась, и болгарское правительство предоставило им политическое убежище (опять-таки, они дожили до глубокой старости, а один из них стал известным инженером). В ответ КНДР отозвала весь дипломатический персонал из Болгарии, так что две страны фактически не имели дипломатических отношений вплоть до 1968 года.

Бегущий человек: Как граждане КНДР спасались от идей чучхе в СССР и Китае
На който му е интересно - ето неговите наблюдения и анализи за Северна и Южна Корея - http://tttkkk.livejournal.com/

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 03 Апр 2017, 17:39

Това е много интересно. Явно срвнението през 60-те между България и СК не е било никак в полза на втората. Тези студенти са рискували много и е нямало как да са сигурни че България ще се застъпи за тях. Имам колега от руско-български произод. Та той ми казваше че 70-те, в сравнение с България СССР риличал на тъмничен затвор. Към руските туристически групи прикрепяли "сътрудници", че да не вземе някой от туристите да вазира и да поиска убежище.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 03 Апр 2017, 17:45

На мен ми е интересно има ли някакви публично достъпни документи, които да потвърдят това прекъсване на дипломатическите отношения между НРБ и КНДР

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 03 Апр 2017, 17:50

Към края на 80-те май бяха добре( в сравнение със сега).Получаваха помощи от Север.Даже правеха копия на Мерцедес 190...
Сега грам кола се не види....
Абе винаги ми е чудно.Китайския пример им е до гъза.Толкова ли не прифатят?
Кръвта вода не става!

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 03 Апр 2017, 17:55

Предвид факта че имаме посолство на северна корея в софия дали са прекъсвали

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 03 Апр 2017, 17:58

Към края на 80-те май бяха добре( в сравнение със сега).Получаваха помощи от Север.Даже правеха копия на Мерцедес 190...
Сега грам кола се не види....
:shock:

не знам - който и фоторепортаж от КНДР от последните 3-4 години да отвориш навсякъде се виждат сумати (макар и евтини) автомобили. А това за копието на Мерцедес сигурно е някой виц, или неуспешен опит за хумор.

а точно края на 80-те и началото, до средата на 90-те е един от периодите на най-голям глад и мизерия при тях.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 03 Апр 2017, 17:59

Предвид факта че имаме посолство на северна корея в софия дали са прекъсвали

1962 -1968 г.
това е периодът.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 03 Апр 2017, 18:11

T-72 написа:
03 Апр 2017, 17:50
Абе винаги ми е чудно.Китайския пример им е до гъза.Толкова ли не прифатят?
Имат и китайският и виетнамският пример, обаче за целта полиестерното прасе трябва да се изтапани на гонгрес и да заяви: разрешавам частната собственост, давам пълни свободи на хората да правят каквото си искат, отварям границите, съкращавам армията на порядък, а на доктрината Чучхе - майната и! :D
Как си го представяш това? Че то в сравнение с този потомствен психопат и обкръжението му, всички близкоизточни диктатори излеждат човеколюбиви, напредничави хуманисти и технократи. :)

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 03 Апр 2017, 19:28

1962 -1968 г.
това е периодът
Я виж пак.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 03 Апр 2017, 19:41

Я виж пак.
rki » 03 Апр 2017, 17:30
В качестве примера можно привести Болгарию, где в 1962 году четверо северокорейских студентов отказались возвращаться на родину. Молодых людей удалось заманить в посольство, но попытка вывезти их из страны сорвалась, и болгарское правительство предоставило им политическое убежище (опять-таки, они дожили до глубокой старости, а один из них стал известным инженером). В ответ КНДР отозвала весь дипломатический персонал из Болгарии, так что две страны фактически не имели дипломатических отношений вплоть до 1968 года.
Последна промяна 1 на rki, променена общо 3 пъти

Отговори