Съвременни конфликтиНовини (Съвременни конфликти)

1990-

Модератори: Thorn, Ksantip, Amazon, ISTORIK

Отговори
Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Новини

Мнение от jacksparrow » 06 Юни 2017, 22:35

vassiln написа:
06 Юни 2017, 19:26
Да не би някой да напъва нагоре цената на петрола?
Надолу? Като се скара картела, ще почнат да помпят като невидели.
"Аз съм Желяз"

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 06 Юни 2017, 23:21

Archer написа:
05 Юни 2017, 19:04

Иначе какво толкова страшно ще има ако реално се разделят мирно и без тва няма какво да делят не е като да имат петрол, най малкото българската част ще влезе по рано в ЕС и НАТО защото ще отпадне гръцкото вето заради името и няма да има териториални претенции от никого, албанската част да се оправя.
Би било прекрасно, но май само ние си мислим, че това е българската част. Ако питаш македонците по-скоро биха се присъединили към Сърбия. Сърбите сигурно им викат сръбската и албанската част на Македония. Насила хубост не става, като не ни искат.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 07 Юни 2017, 00:26

Охоо, подценяваш магическото влияние на нещото наречено Еврофондове, толкова чист кеш от сърбия никога няма да видят знаят го не са чаак толкова прости, но да ще им трябва още време кухите тикви да им уврят.. толкова по зле и за тях.
Иначе виж черна гора колко бързо ги вкараха в НАТО интересно кой ли ще е следващия съюз в който ще искат да влизат :D

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 07 Юни 2017, 01:24

Saudi minister says Qatar must end support for Hamas, Muslim Brotherhood
Saudi Arabia's foreign minister said on Tuesday Qatar must take several steps, including ending its support for the Palestinian group Hamas and the Muslim Brotherhood, to restore ties with other Arab states.

Minister Adel Al-Jubeir said Qatar knew exactly what to do to restore relations with Riyadh and its Arab allies.

"We want to see Qatar implement the promises it made a few years back with regard its support of extremist groups, regards its hostile media and interference in affairs of other countries," Jubeir told reporters in Paris.

"Nobody wants to hurt Qatar. It has to choose whether it must move in one direction or another direction".

Saudi Arabia, the UAE, Egypt and Bahrain said on Monday they would sever all ties with Qatar, accusing it of supporting terrorism.
https://www.reuters.com/article/us-gulf ... SKBN18X2CR

Казах ли, че Сауд са тъмни елфи, но от силите на светлината? :D
За да се сдобрят с Катар, им поставят условие да спрат подкрепата за Хамас и Мюсюлманските братя, т.е. заявяват приятелство с Израел. :D

Саудитска Арабия, ОАЕ, Египет и Бахрейн в понеделник скъсаха дипломатическите си отношения с Катар. Стратегемата се заплита - към тях се присъедини Мароко и донякъде Хашемитско Кралство Йордания, обявило съкращаване на дипломатическата си мисия; от друга страна днес Турция обяви, че ще продължи и увеличи кооперацията си с Катар в борбата с "Ислямска Държава". :roll:

Turkey disapproves of sanctions on Qatar: Erdogan
Recep Tayyip Erdogan says the region needs solidarity and cooperation now more than ever
http://aa.com.tr/en/middle-east/turkey- ... gan/836000
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 07 Юни 2017, 01:36

FIRST ON CNN: US suspects Russian hackers planted fake news behind Qatar crisis

Руските хакери са виновни
http://edition.cnn.com/2017/06/06/polit ... d=38426737
"Аз съм Желяз"

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 07 Юни 2017, 09:41

Iran Revolutionary Guards ‘protecting Qatar’s Sheikh Tamim inside his palace’

Елитни ирански части са пристигнали в Катар да охраняват Шейх Тамим бин Хамад бин Халифа Ал Тани, емира на Катар в двореца му.
https://english.alarabiya.net/en/News/g ... lace-.html

Междувременно стрелба в парламента на Иран.
"Аз съм Желяз"

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 07 Юни 2017, 11:04

От преди 5 часа
Saudi FM: Iran must be punished for its interference in the region

Явно саудския сатрап е задействал терористите си в Иран...
https://english.alarabiya.net/en/News/g ... icies.html
"Аз съм Желяз"

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 07 Юни 2017, 13:02

Пращат защитници на катарците, саудитците заплашват и накрая бум.. Хм. Наистина си е кажи-речи директна атака. Регионалната война продължава с пълна сила. Накрая ще стане пълномащабна.

Пп: Дини, стига си лющил Сирия. Пусни някой нашид за днешната атака в Иран. Не се ли просълзяваш от радост вече? :D

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 07 Юни 2017, 14:02

KUWAITI RULER HEADS TO U.A.E. TODAY: ARABIYA
Вчера четох анализи, че UAE е изцяло зависима от вноса на катарски природен газ.
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил Д. Песков.

Путин: Вон Песков, мой пресс-секретарь, он несёт иногда такую «пургу», я смотрю по телевизору и думаю: чего он там рассказывает? Кто ему это поручил?

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 07 Юни 2017, 18:54

UAE turns screw on Qatar, threatens sympathizers with jail

UAE обещават 15 години затвор за изразена симпатия към Катар. Дано катарците им врътнат кранчето.
http://www.reuters.com/article/us-gulf- ... SKBN18Y0DH
"Аз съм Желяз"

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 07 Юни 2017, 19:18

jacksparrow написа:
07 Юни 2017, 18:54
UAE turns screw on Qatar, threatens sympathizers with jail

UAE обещават 15 години затвор за изразена симпатия към Катар. Дано катарците им врътнат кранчето.
http://www.reuters.com/article/us-gulf- ... SKBN18Y0DH
Дано! Щото ОАЕ могат без газ - не са в Сибир все пак, ама продавачите на ислям, не виждам как ще карат без храна. То вярно че почти всичките чаршафи продават ислям, ама тия от Катар явно са се оляли.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 07 Юни 2017, 20:03

Не е ли време за тема за Войната на Ислямска държава в Иран... Днес ги подпукаха ? :roll:

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 07 Юни 2017, 20:14

То вярно че почти всичките чаршафи продават ислям, ама тия от Катар явно са се оляли
Само на мен ли ми се струва че СА иска да стовари цялата вина за джихадистката подкрепа в последно време върху катар.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 07 Юни 2017, 20:16

Archer написа:
07 Юни 2017, 20:14
Само на мен ли ми се струва.....
Eдва ли. И аз клоня натам.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 07 Юни 2017, 20:26

Те първо да се разберат в какво обвиняват Катар. Че подкрепя шиитски джихадисти или сунитски джихадисти ? :roll:

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 07 Юни 2017, 20:37

Archer написа:
То вярно че почти всичките чаршафи продават ислям, ама тия от Катар явно са се оляли
Само на мен ли ми се струва че СА иска да стовари цялата вина за джихадистката подкрепа в последно време върху катар.
Само човек, надъхал се с много американска пропаганда, може да твърди, че Катар финансира тероризма повече от Саудитска Арабия

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 07 Юни 2017, 20:41

General Lukov написа:
07 Юни 2017, 20:26
Те първо да се разберат в какво обвиняват Катар. Че подкрепя шиитски джихадисти или сунитски джихадисти ? :roll:
Ти какво мислиш? При положение, че Катар са сунити и изнасят терористи и оръжия в Сирия, подкрепят Джабхат ан Нусра и подобни и воюват срещу съпротивата?
"Аз съм Желяз"

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 07 Юни 2017, 20:48

Е щом Иран ги подкрепя, значи и те са намесени в играта, а това по пиздьовата логика означава, че Иран имитира подкрепа за Асад. :mrgreen:
.....

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 07 Юни 2017, 20:52

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 07 Юни 2017, 21:11

General Lukov написа:
07 Юни 2017, 20:48
Е щом Иран ги подкрепя, значи и те са намесени в играта, а това по пиздьовата логика означава, че Иран имитира подкрепа за Асад. :mrgreen:
Както каза Динаин, наистина си украсата на форума. :lol:
Турция подкрепя Катар, значи по лукувата логика Турция само имитира подкрепа за сунитските джихадисти в Сирия.

Turkey’s parliament on Wednesday ratified two deals on deploying troops in Qatar and training the nation's gendarmerie forces.

Баш сунитът и той праща контингент в Катар да пази емира
http://aa.com.tr/en/middle-east/turkish ... als/836771
"Аз съм Желяз"

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 07 Юни 2017, 21:14

Archer написа:
Доколкото разбрах, СА не обвинява катарците за джихадистите, а за "Мюсюлмански братя" и даването на 1млрд откуп на иранците за принцовете. Иначе не си представям как саудитите биха посочили с пръст Катар за даването на пари на някой в Сирия :D.

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 07 Юни 2017, 21:35

Sean Spicer‏ @PressSec 5 минПреди 5 минути

[email protected] Trump invites Qatar's leader to @WhiteHouse to resolve crisis

https://twitter.com/PressSec/status/872520694650765326

:lol: :lol: :lol:
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил Д. Песков.

Путин: Вон Песков, мой пресс-секретарь, он несёт иногда такую «пургу», я смотрю по телевизору и думаю: чего он там рассказывает? Кто ему это поручил?

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 07 Юни 2017, 22:11

Турците приготвят законопроект, позволяващ дислоцирането на части от армията в база в Катар. Ердоган твърди, че изолирането на Катар няма да реши проблемите в региона, а турците са заявили, че са готови да посрещнат катарските нужди за вода и храна ако се появи необходимост. Същото уверение са дали и иранците, а в Катар за момента няма пряка заплаха за изчерпване на пшеничните запаси, тъй като наскоро са били закупени 20 000 тона руска пшеница. Все по-интересно става, само не ми харесва добрия тон в ирано-турските взаимоотношения :D.
http://www.reuters.com/article/us-gulf- ... SKBN18Y1E9

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 07 Юни 2017, 22:48

Ердоган как сега ще се разчекне между умните и красивите? Нали доскоро тичаше в Риад на консултации и за подкрепа, всеки път като му подпареше под задника. Особено след намесата на Русия в Сирия. А сега ще цака саудитите с топла бира?
Все по-интересно става, само не ми харесва добрия тон в ирано-турските взаимоотношения :D.
Да но от друга страна, Турция отново влиза в директна конфронтация със САЩ. А сегашният президент, сега-засега не дава впечатление на особено търпелив или дипломатичен. :)

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 07 Юни 2017, 23:37

Сегашния президент дава вид, на тиквеник дето не помни кво е говорил предишния ден..ама както и да е

на мен ми е интересно
нужди за вода и храна
Ай храна както и да е, ама ВОДА , тея толкова ли нямат достатъчно пречиствателни станции за морска вода към питейна??
даването на 1млрд откуп на иранците за принцовете.
А тва е много явно даване на пари, ако откупа на тия келеши е бил над 3-4% от общата сума бих се учудил, явно тая сума е била някаква лепта към иран.

Отговори