Съвременни конфликтиВойната в Сирия

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
T-72
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Войната в Сирия

Мнение от T-72 » 15 Май 2018, 19:21

iasen ianakiev написа:
15 Май 2018, 19:16
Изображение
брат, снимки излизат ако са накрая с .jpg:
Изображение
https://pbs.twimg.com/media/DdPBwp1XkAAscuH.jpg

а не както твоята:
Изображение
http://waronline.org/fora/index.php?att ... png.76131/

Различни формати са!
Кръвта вода не става!

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 15 Май 2018, 19:34

T-72 написа:
15 Май 2018, 19:21
iasen ianakiev написа:
Изображение
Изображение

а не както твоята:
Изображение

Различни формати са!
Що моята не е ли излязля?

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 15 Май 2018, 19:36

iasen ianakiev написа:
15 Май 2018, 19:34
T-72 написа:
15 Май 2018, 19:21
iasen ianakiev написа:
Изображение
Изображение

а не както твоята:
Изображение

Различни формати са!
Що моята не е ли излязля?
Йок!
Кръвта вода не става!

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 15 Май 2018, 19:59

Добра работа на Руската авиация:
https://www.almasdarnews.com/article/dr ... tles-loom/
Drone Footage: Russian jets pound north Aleppo as battles loom
Кръвта вода не става!

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 15 Май 2018, 20:13

Бившия Растански анклав:
The Syrian internal security forces are entering the countryside of Southern Hama & Western Salamiyah
The towns are: al-Qantara, al-Qarbatiya, al-Nazara, Tal Damina (Hills of Damina), Damina, Burighit, al-Jamala, Tulul al-Humur, Aaidun, al-Dalak
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Homs Map: Syrian Forces Maintain Control Over Swath Of Lands Following Reconciliation Deal
https://muraselon.com/en/2018/05/homs-m ... tion-deal/
Кръвта вода не става!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Май 2018, 22:24

vassiln написа:
15 Май 2018, 11:33
Dinain написа:
14 Май 2018, 21:32
...
Малко по-късно е унищожена и установка "Ураган" (ирански дериват на "Смерч" - 16 пускови с 220мм ракети, обсег 45 км). Май беше в нощта, в която си замина и асадския Панцир.
Военната техника определено не е твоята стихия, нито на израелските журналисти от които пречатваш.
Ураган е съветска система и иранците нямат такива, за разлика от сирийците.
Готов ли си да се закълнеш в майка, че нямат?
Това е видеото, разпространено от израелската армия, във всеки случай - https://twitter.com/michaelh992/status/ ... 53/video/1
Където недвусмислено е посочено, че това е иранска установка.
Пределно наясно съм, че съществува БМ-27 "Ураган", както и съм наясно, че руснаците не са патентовали името "Ураган". Но като се загледах, е същата машина. Невинна грешка - фактът, че това е единственото, за което противниците ми са способни да се закачат, е радостен. :D Логическото мислене и познаване на историята е по-сложно от рецитиране на данни за съветска техника, все пак. :roll:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Май 2018, 22:27

T-72 написа:
15 Май 2018, 20:13
Изображение
Ще илюстрирам със снимка от Дарая, 21 месеца след "освобождението" й:

Изображение

Изображение

След развяването на баатисткото флагче, следва бърза реконструкция, възход и просперитет на населението.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Май 2018, 22:29

T-72 написа:
15 Май 2018, 19:59
Добра работа на Руската авиация:
https://www.almasdarnews.com/article/dr ... tles-loom/
Drone Footage: Russian jets pound north Aleppo as battles loom
Изображение

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 16 Май 2018, 04:24

Dinain написа:
15 Май 2018, 22:24
vassiln написа:
Dinain написа:
...
Малко по-късно е унищожена и установка "Ураган" (ирански дериват на "Смерч" - 16 пускови с 220мм ракети, обсег 45 км). Май беше в нощта, в която си замина и асадския Панцир.
Военната техника определено не е твоята стихия, нито на израелските журналисти от които пречатваш.
Това е видеото, разпространено от израелската армия, във всеки случай - https://twitter.com/michaelh992/status/ ... 53/video/1
Пределно наясно съм, че съществува БМ-27 "Ураган", както и съм наясно, че руснаците не са патентовали името "Ураган". Но като се загледах, е същата машина. Невинна грешка - фактът, че това е единственото, за което противниците ми са способни да се закачат, е радостен. :D Логическото мислене и познаване на историята е по-сложно от рецитиране на данни за съветска техника, все пак. :roll:
На посоченото илюстративно видео ясно се вижда руско/съветско произведен "Ураган".На илюстративния клип дори е с червена звезда Преди няколко години получеха на старо машини от Русия
Кръвта вода не става!

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 16 Май 2018, 07:45

Dinain написа:
vassiln написа:
Dinain написа:
...
Ще сляза до нивото ти, за да ти върна в твоя стил: А ти "готов ли си да се закълнеш в майка, че имат?"
"
Това е видеото, разпространено
" най-вероятно от недоучил ПиАр, на работа към медийния отдел на израелското МО (едва ли на армията), надявам се че израелската армия познава по-добре оръжейните системи. Всъщност не се надявам, все ми е едно :lol:
Няма никакви данни иранците да притежават БМ-27 Ураган. А установката Ураган, която си измисли като ирански дериват на руската Смерч, май съществува само в твоето въображение или там, откъдето си чел. И не играй с имената, почваш да замазваш като нападната сепия своето съвсем леко излагане, няма нужда, никой не ти се смее.
Обърни внимание, че на снимките, които съставляват голяма част от "видеото", се редуват установки ту с 12 (Смерч), ту с 16 тръби (Ураган). Явно израелското МО по коректност се гони с руското. А пък другата част от "видеото" с местенето на картинка на ПУ по картата и "експлодирането" и в края, все едно ученик я е правил. Ти сигурен ли си, че наистина е на министерството, да не си я е направил сам г-н автора на туита Michael A. Horowitz, самоопределящ се като "Geopolitical and security analyst"?
Всъщност ти единствен се опита да рецитираш данни на военна техника, посочвайки броя на пусковите тръби, калибъра им и обсега, които между другото съвпадат с тези на съветската Ураган, но това са детайли, в които сам се вкарваш и се оплиташ. Остави го това, то е просто, както казваш по-горе, и не ти е по силите. Занимавай се с логическите вериги, историческите закономерности, научното познание - там ти е силата. Дръж се като истински Geopolitical and security analyst.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Май 2018, 08:30

vassiln написа:
16 Май 2018, 07:45
Dinain написа:
vassiln написа:

Ще сляза до нивото ти, за да ти върна в твоя стил: А ти "готов ли си да се закълнеш в майка, че имат?"
"
" най-вероятно от недоучил ПиАр, на работа към медийния отдел на израелското МО (едва ли на армията), надявам се че израелската армия познава по-добре оръжейните системи. Всъщност не се надявам, все ми е едно :lol:
Няма никакви данни иранците да притежават БМ-27 Ураган. А установката Ураган, която си измисли като ирански дериват на руската Смерч, май съществува само в твоето въображение или там, откъдето си чел. И не играй с имената, почваш да замазваш като нападната сепия своето съвсем леко излагане, няма нужда, никой не ти се смее.
Обърни внимание, че на снимките, които съставляват голяма част от "видеото", се редуват установки ту с 12 (Смерч), ту с 16 тръби (Ураган). Явно израелското МО по коректност се гони с руското. А пък другата част от "видеото" с местенето на картинка на ПУ по картата и "експлодирането" и в края, все едно ученик я е правил. Ти сигурен ли си, че наистина е на министерството, да не си я е направил сам г-н автора на туита Michael A. Horowitz, самоопределящ се като "Geopolitical and security analyst"?
Всъщност ти единствен се опита да рецитираш данни на военна техника, посочвайки броя на пусковите тръби, калибъра им и обсега, които между другото съвпадат с тези на съветската Ураган, но това са детайли, в които сам се вкарваш и се оплиташ. Остави го това, то е просто, както казваш по-горе, и не ти е по силите. Занимавай се с логическите вериги, историческите закономерности, научното познание - там ти е силата. Дръж се като истински Geopolitical and security analyst.
Точно броят на пусковите ме обърка. Видеото е разпространено от МО наистина, и явно е с илюстрстивна цел. Съжалявам, че не отговаря на художествените ти стандарти. :)

Препоръчвам ти да не използваш изреченията от рода "няма никакви данни, че..." (това е модус операнди на Кало) - много лесно се оборват. Аз мога да ти намеря данни и за триплазмен огън с лекота.
Препоръчвам ти вместо това да използваш подобрената форма "аз не съм виждал данни, че..." :)

Виждам, че ме громиш с голяма радост, но както казах щом това е единствената забележка, това ме радва.

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 16 Май 2018, 16:04

Динка , банален ставаш с опитите си да излезеш от кофти ситуацията, както и да е...

Турските наблюдателни точки около Зеленистан:
Изображение
#Syria: today #Turkey set up the 12th & last observation point in Greater #Idlib, ending process that began 7 months ago. Main aim is to prevent any ground offensive.

https://twitter.com/QalaatAlMudiq/statu ... 4758964225
#Syria: another Turkish convoy arrived this morning to establish an observation point SW. of #JisrShoghur.
https://twitter.com/QalaatAlMudiq/statu ... 7434826752
Кръвта вода не става!

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 16 Май 2018, 17:06

Dinain написа:
14 Май 2018, 21:17

Бунтовнците до ден днешен държат няколко блока в квартал Захраа, западните покрайнини на Алепо. Отдавна беше тихо, но последните 2 дни асадистите са възобновили бомбардировките - явно готвят нещо там.
Беше тихо, обаче преди няколко дни терористите започнаха да обстрелват БЕЗРАЗБОРНО Алепо и да подлагат на терор, смърт и разруха жителите на този град, използвайки за стартова площадка на обстрела си именно няколкото сгради, които държат в най-западната част на западния квартал Захраа. Тогава руските самолети най-после започнаха да обстрелват джихадистите в тези блокове на фронта. Това положение дълго време беше нетърпимо. Не може терористи и бандити да имат присъствие в блокове в самия град Алепо. Както и в предградията непосредствено за северозапад от Алепо. Това са Лайрамун, Кафр Хамра, Хрейтан, Анадан. Все едно Кремиковци да е пълно с тероряги, които да изстрелват ракети по София. Време е да се създаде буферна зона около Алепо за да могат гражданите да си отдъхнат и да не живеят във вечен страх от обстрел.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 16 Май 2018, 18:55

Dinain написа:
16 Май 2018, 08:30
vassiln написа:
16 Май 2018, 07:45
Dinain написа:

"
Точно броят на пусковите ме обърка. Видеото е разпространено от МО наистина, и явно е с илюстрстивна цел. Съжалявам, че не отговаря на художествените ти стандарти. :)

Препоръчвам ти да не използваш изреченията от рода "няма никакви данни, че..." (това е модус операнди на Кало) - много лесно се оборват. Аз мога да ти намеря данни и за триплазмен огън с лекота.
Препоръчвам ти вместо това да използваш подобрената форма "аз не съм виждал данни, че..." :)

Виждам, че ме громиш с голяма радост, но както казах щом това е единствената забележка, това ме радва.
Всъщност не е с голяма радост, притеснявам се, че ще дойде някой външен човек и ще види поста ти, от което ще направи заключение за качеството на форума като цяло. :D
А да си признаваш собствените грешки, е наистина проява на силен характер и добро самочувствие.
А не знаех, че сме противници.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Май 2018, 20:27

Flancer написа:
16 Май 2018, 16:18
Видеото е разпространено от МО наистина, и явно е с илюстративна цел.
Ааа, ето откъде си приел този похват - ползването на илюстративни материали, без изрично уточнение, че са илюстративни :).
Динка , банален ставаш с опитите си да излезеш от кофти ситуацията, както и да е...
В един друг форум имаме лафче "Пи$ката му се смалява със 0.5см всеки път като си признае, че греши" ;)... Та и наш Д9 така :).
Какъв е смисълът от този пост?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Май 2018, 20:29

райнхард написа:
16 Май 2018, 17:06
Dinain написа:
14 Май 2018, 21:17

Бунтовнците до ден днешен държат няколко блока в квартал Захраа, западните покрайнини на Алепо. Отдавна беше тихо, но последните 2 дни асадистите са възобновили бомбардировките - явно готвят нещо там.
Беше тихо, обаче преди няколко дни терористите започнаха да обстрелват БЕЗРАЗБОРНО Алепо и да подлагат на терор, смърт и разруха жителите на този град, използвайки за стартова площадка на обстрела си именно няколкото сгради, които държат в най-западната част на западния квартал Захраа. Тогава руските самолети най-после започнаха да обстрелват джихадистите в тези блокове на фронта. Това положение дълго време беше нетърпимо. Не може терористи и бандити да имат присъствие в блокове в самия град Алепо. Както и в предградията непосредствено за северозапад от Алепо. Това са Лайрамун, Кафр Хамра, Хрейтан, Анадан. Все едно Кремиковци да е пълно с тероряги, които да изстрелват ракети по София. Време е да се създаде буферна зона около Алепо за да могат гражданите да си отдъхнат и да не живеят във вечен страх от обстрел.
Имаш ли източник.....

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 16 Май 2018, 21:02

Dinain написа:
16 Май 2018, 20:29

Имаш ли източник, свързващ този делириум с познатата ни реалност? :)
Не? :)
Какво точно не ти стана ясно? :roll: Или, както обикновено, отричаш обективната реалност?

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Май 2018, 21:37

Изображение
Последна промяна 1 на iasen ianakiev, променена общо 16 пъти

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Май 2018, 21:39

Асадистите плануват нова операция.
Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Май 2018, 21:44

В Ярмук разрушенията са доста големи.Което от друга страна е нормално,щото е много гъсто застроен.
Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Май 2018, 21:47

И пак Ярмук.
Изображение

Изображение

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Май 2018, 22:37

райнхард написа:
16 Май 2018, 21:02
Dinain написа:
16 Май 2018, 20:29

Имаш ли източник, свързващ този делириум с познатата ни реалност? :)
Не? :)
Какво точно не ти стана ясно? :roll: Или, както обикновено, отричаш обективната реалност?
Повтарям - имаш ли източник...... :)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Май 2018, 22:38

iasen ianakiev написа:
16 Май 2018, 21:39
Асадистите плануват нова операция.
Изображение
Ясене, някой в Туитър планира нова операция. :D Тая картинка със стрелките я беше показвал къде преди година. :D
Турската армия влезе там, лопна мандалото, забрави ги тия.

Изображение
12-ия турски пост е готов, завършващ операцията, започнала преди 7 месеца.

https://twitter.com/worldonalert/status ... 2782407680 - видео от поредният турски конвой, пристигнал днес в Идлиб - достигнал Джис ал-Шугур.
Последна промяна 1 на Dinain, променена общо 16 пъти

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Май 2018, 22:41

Изображение

Жители на растанския анклав продължават да пристигат в Идлиб (вече над 20,000 души са евакуирани).

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Май 2018, 22:48

Study: Russian Support Gave Assad Half of Syria
LONDON —

Airstrikes against Syrian rebels have gone up 150 percent since Russia intervened in the conflict in 2015, helping the regime triple the territory under its control, a report published on Tuesday showed.

The analysis by IHS Jane's Terrorism and Insurgency Center (JTIC) also found that just 14 percent of the strikes were against the Islamic State group.

It found that the Syrian state had increased the area under its control from 16 percent of the country in September 2015 to 47 percent in March 2018.
...
Between September 2015 and March 2018, the number of Russian and Syrian strikes rose to 6,833 from 2,735.

Of these strikes, 960 were targeted the Islamic State group - around 14 percent - but the majority were against other rebel groups, the report found.

The strikes were "particularly concentrated in areas where the Islamic State had little or no operational presence," it said.
https://www.voanews.com/a/russian-suppo ... 94613.html

Сякаш не беше очевидно: изследване на Jane's показва, че руската интервенция е осигурила оцеляването на Асад, утроявайки броя въздушни удари, като същевременно много малка част от тях (14%) са били срещу цели на ИД (заявената официална цел на операцията). За две години и половина от интервенцията, Асад е увеличил териториалния си контрол от 16% на 47% от страната (също тройно увеличение).

Отговори