Съвременни конфликтиВойната в Сирия

1990-

Модератори: Thorn, Ksantip, Amazon, ISTORIK

Отговори
Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Re: Войната в Сирия

Мнение от Ksantip » 16 Апр 2018, 15:31

райнхард написа:
16 Апр 2018, 15:22
Абсолютно! Aмериканците просто искаха да пострелят малко (за да изпуснат парата) и да покажат мускули. Много добре го е описал един анализатор. В днес.бг (ноторно русофобски сайт)
"Реално ударът бе изпълнен само със 103 ракети. Ударени са 9 цели - стратегически бараки, празни складове, занемарени военни бази, мислех, че ще вържат някое магаре в пустинята, за да го стрелят, но не. Нито една бутилка водка не e счупена, нито един руснак не си е счупил нокътя - всички са доволни, освен българските русофоби", смята анализаторът Валентин Вацев.
....
.......смята анализаторът Валентин Вацев. Ноторно русофобски сайт цитира лицето Валентин Вацев...стига бе, Райнхард :lol:.
Ясно е, че не направиха нищо смислено, само потренираха, няма жертви, разрушени са само някакви бараки и читалище (по пизи), така че не разбирам какъв е проблема с ударите. Вярно, че щеше да е бая по-забавно да ударят Президентския дворец, ама нищо, него следващия път :D.

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 16 Апр 2018, 15:44

Ksantip написа:
16 Апр 2018, 15:31
райнхард написа:
16 Апр 2018, 15:22
Абсолютно! Aмериканците просто искаха да пострелят малко (за да изпуснат парата) и да покажат мускули. Много добре го е описал един анализатор. В днес.бг (ноторно русофобски сайт)
"Реално ударът бе изпълнен само със 103 ракети. Ударени са 9 цели - стратегически бараки, празни складове, занемарени военни бази, мислех, че ще вържат някое магаре в пустинята, за да го стрелят, но не. Нито една бутилка водка не e счупена, нито един руснак не си е счупил нокътя - всички са доволни, освен българските русофоби", смята анализаторът Валентин Вацев.
....
.......смята анализаторът Валентин Вацев. Ноторно русофобски сайт цитира лицето Валентин Вацев...стига бе, Райнхард :lol:.
Ясно е, че не направиха нищо смислено, само потренираха, няма жертви, разрушени са само някакви бараки и читалище (по пизи), така че не разбирам какъв е проблема с ударите. Вярно, че щеше да е бая по-забавно да ударят Президентския дворец, ама нищо, него следващия път :D.
По-голям руски клозет от днес.бг трудно може да се изкопа, ама карай, току виж някой ти вързал :mrgreen: ....Анализаторът Васев да го вземат на момента в родното разузнаването, удари ЦРУ в земята кое-как из Сирия. Ноторно русофобски сайт, добре вееее, титан! :lol:

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 16 Апр 2018, 15:47

https://deutsch.rt.com/kurzclips/68461- ... ng-freude/

И малко видео как руснаците влизат в Дума и разни дрогирани от хлора им се радват. Изобщо не съм сигурен, че са пръскали хлор, по-скоро е накой халюцоген. Иначе не мога да разбера - пет години го бомбардират този град, а тия се радват вместо да ги пребият с камъни...

https://www.facebook.com/rtdeutsch/vide ... 724668754/

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 16 Апр 2018, 15:48

Самият Генщаб на Русия изнася официални данни, „из 103 запущенных ракет российско-сирийская ПВО сбила 71. Остальные 105 достигли целей”... (с), които са опровергани по най безпардонен начин от империалистите (също официално). Генщаба е официален военен орган внушаващ повече доверие отколкото политическите представители на Ихтамнетия, които официално групово лъгаха по безцеремонно и от цигани.

А има за какво да се спори и гордее разбира се – началника на ГОУ ГШ ВС РФ генерал Рудской говори , че от 103 ракети 71 унищожени със старо, още от 60г на миналият век оръжие (Куб, Бук) !!! В програмата „Время” показват интервю със сирийския „екипаж” на ЗРК, който брулил като презрели круши томахавките. По негови думи екипажът му се състои от 2 души, докато по официални разчети той трябва да бъде от 4 човека. При това положение, казва модератора, за какво да участват нашите модерни оръжия, още повече, че останалите несвалени ракети сами са изпопадали на земята.

А сега за да бъдат някои граждани още по спокойни с качеството на „неимеющего аналогов” оръжие да погледнем статистиката :
Досега има 3 ракетни нападения
Първото – Шейрат
Второто – израелското въздушно нападение
Третото – сегашното

Съгласно официалните данни на МО на Русия загубите са както следва:
Първо нападение – от 60 ракети са унищожени 34
Второ нападение – от 8 ракети 5 свалени
Трето нападение – от 103 ракети свалени 71

В процентно изражение :
Първо нападение – 56,7%
Второ нападение – 62,5%
Трето нападение – 68,9%

Бързо се учат сирийските другари, напредват, но ВНИМАНИЕ !!!
При второто нападение ефективността на унищожаването нараства с цели 10,294% а при третото за разлика от второто ефективността пак нараства и пак със същият 10,294%
Абе математическа точност до третия знак на която и Айнщайн би завидял. Ако тази тенденция се запази след още 4 ракетни нападения ще закръглят цифрата точно на 100%. И да не забравяме, че това е техника още от 60г на миналият век !

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 16 Апр 2018, 16:01

djio написа:
16 Апр 2018, 15:44

По-голям руски клозет от днес.бг трудно може да се изкопа, ама карай, току виж някой ти вързал :mrgreen: ....Анализаторът Васев да го вземат на момента в родното разузнаването, удари ЦРУ в земята кое-как из Сирия. Ноторно русофобски сайт, добре вееее, титан! :lol:
Да, точно така. Днес.бг е крайно русофобски, колкото и да подскачаш.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 16 Апр 2018, 16:06

Ksantip написа:
16 Апр 2018, 15:31

Да, и аз се изненадах, че са пуснали такова мнение. Иначе по-русофобски сайт в България не знам да има.

А британците имали общо по-малко от 100 ракети Томахоук в запасите си. И не изстреляха нито една от подводницата си (побирала 20 Томахавки), която била следена плътно от вероятно две руски подводници.
Изображение
Последна промяна 1 на райнхард, променена общо 16 пъти

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 16 Апр 2018, 16:09

Убеден съм, че не са стреляли с подводницата само защото памперсите там са били пълни и са били заети с писането на рапорти за напускане вместо да пускат ракети.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 16 Апр 2018, 16:18

Sharana написа:
16 Апр 2018, 16:09
Убеден съм, че не са стреляли с подводницата само защото памперсите там са били пълни и са били заети с писането на рапорти за напускане вместо да пускат ракети.
Това не знам някой да го е твърдял. Единственото, което знаем, е че британците не са стреляли от подводницата. Какво ги е спряло, те си знаят.

eclipse
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от eclipse » 16 Апр 2018, 17:12

Sharana написа:
16 Апр 2018, 16:09
+1

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Апр 2018, 17:49

Dinain написа:
16 Апр 2018, 08:25
ValBo написа:
16 Апр 2018, 07:46
Ти сериозно ли мислиш, че Асад има нещо общо с мижава "химическа атака"?
Ти самият беше написал нещо за шапките от алуминиево фолио. Трябва да си много облъчен човек, за да задаваш такива въпроси. Жертва на мощна кремълска пропаганда, която цели наблюдателят да се съмнява дори при наличието на подавящо количество информация.
Къде е това подавящо количество информация бе Dinain?Никой не е доказал,че химическата атака е от страна от Асад.Стига си говорил глупости.

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Апр 2018, 18:23

Карта и коментар към нея:
-Сирийская армия возобновила наступление на границе провинций Хама и Хомс.
Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Апр 2018, 18:45

Растанския анклав.
Изображение

И Ярмук.
Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Апр 2018, 18:52

Сирийските национал-социалисти в бой със зелените терористи в Растанския анклав.
Изображение

Изображение

Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Апр 2018, 18:56

Разположението на турските наблюдателни пунктове в провинция Идлиб.
Изображение

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 16 Апр 2018, 19:25

Растанския анклав и той се ориентира постепенно към приключване.След като преди две седмици 6 села се преорентираха, днес Армията и ко. са освободили още 5 населени обекта, и именно :
According to military-affiliated sources, Syrian assault units stormed and seized the settlements of Ard Qabr ash-Sheikhah, Zahrat Jababi, Zahrat Jasiyah, Khirbet Barbara and Ard Jaysiyah
https://www.almasdarnews.com/article/br ... east-hama/

отделно са освободили и други точки:
Furthermore, sources report that the Syrian Army also took control of the valley areas of Wadi Qarbat and Wadi al-Habiyah as well as the hilltop of Tal An-Naoraa, all located along its main advance route via the above-mentioned towns and villages.

VIDEO: Syrian Army hurls a torrent of tank, artillery fire at Rastan rebels to pave way for recent advance near Homs-Hama border
https://www.almasdarnews.com/article/vi ... ma-border/

Сидоренко пише следното за ситуацията в Растан:
Изображение
Кръвта вода не става!

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 16 Апр 2018, 19:45

Съобщава се малко инфо за офанзива в Северна Хама и:
As of 2 Hours Ago
SAA controls "Beit alrayy" and "Jabal alkinn" (Jinn) and the "wadi alkhanazir" south of the uqaybat alaasi village in the south Hama countryside after clashes with Nusra front and it's allied factions

Photo from this morning at one of the northern Homs fronts. yesterday #SAA #NDF started a new military offensive.
Изображение
Кръвта вода не става!

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Апр 2018, 20:14

Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Апр 2018, 20:30

angelmr написа:
16 Апр 2018, 11:37
ValBo написа:
16 Апр 2018, 10:17
angelmr написа:
16 Апр 2018, 09:57
Могат да изследват жертвите за поражения на белите дробове. Не се сещам за друг вариант. Не виждам как ще се докаже атака с хлор дни след нейното извършване.
Това принципно - могат. Но няма как да докажат източник и произход. Всъщност, то и на терен е трудно да се вземат чисти проби, при цялото използване на взривни вещества в района. Цялата менделеева таблица е налична там
И това оправдание се използва от абсолютно всички пропагандни централи, за да оправдаят абсолютно всеки довод. :) В крайна сметка се оказваме в един параноичен свят в който не можеш да имаш доверие на никого. Избираме си на база лични пристрастия на коя агенция да се доверим повече и толкова. Проблемът е когато някой взима думите на едната агенция за абсолютно чиста монета, а на другата за пълна лъжа. Тук вече идват отклонения каквито виждаме по форумите и реципрочните обяснения за добрите руснаци идващи да спасят бедните или реципрочно за малоумните ватенки, които от едната злоба избиват хората (принципно тези спорове не са около Асад, забелязал съм че ситуацията в Сирия е само повод на крайните филофоби да се сджавкат, аналогични спорове имаше и около Украйна, биха сепоявили и в следващите конфликти свързани с Русия).
НО ако задействаме някаква логика към конкретната ситуация, ще видим че режима на Асад все пак е използвал в миналото химически оръжия. Там има хора за които химическата атака си е валидна тактика. Така че с всичките уговорки за неопределността на предположенията, ми се струва малко по-вероятно да има автентична атака на режима от колкото инсценировка на опозицията целяща събиране на симпатии (макар че здравомислещия човек не трябва да отхвърли и другия вариант).
+1

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 16 Апр 2018, 20:45

:|
eclipse написа:
16 Апр 2018, 15:04
http://dnes.dir.bg/news/siria-boeve-ozh ... 52502?nt=4
Отново сражения в град Дума.
Доста задълбочена новина, на нивото на"Кой закла тримата руски военни в Алепо?" от преди време. Коя знаменита световна медия го снесе, или Дира има репортери на терен?
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Апр 2018, 21:01

bukvite написа:
16 Апр 2018, 09:03
Dinain написа:
16 Апр 2018, 08:21
bukvite написа:
16 Апр 2018, 03:49

Виж сега, Дини. При теб проблема е, че си силно пристрастен (и с двете значения на думата) и единствения справедлив край на войната е да се разбомби всичко, така че САА да се изкара от войната и това, че войната има съвсем различен завършек силно те тормози.
За контрол - в Сирия има договорка между Турция, Иран и Русия, които са си парцелирали Сирия на зони на интереси. Естествено, всеки гледа да прецака другите, затова е огромен хаос, а Башар никой не го пита за нищо, затова всеки на тази територия си прави каквото си иска. Зелените не слушат Султана и той затова се мъчи да стегне юздите в Идлиб.
Руснаците не ги слуша никой, но всички, дори и американците се съобразяват с тях, все пак са най-голямата военна сила на място. Но собствените им наемници си правят каквото решат, затова едни проговорили журналисти опитват свободен полет.
Най-зле са американците, на които беше заявено, че няма място на терена и на които им се налага да си изтеглят сухопътната част, защото тя реално няма поддръжка от никъде. Затова са тия демонстрации в тип - ние и да не сме на място, можем да ударим всичко.
Като цяло Сирия е страна след гражданска война, която формално приключи и на всички местни бейове и паравоенни формирования тепърва започва да им се обяснява, че има централна власт.
Това не го пиша за теб ти все още смяташ, че народа ще се обърне срещу диктатора.
Но като цяло големите си спазват договорките - оня град под Африн си остана под руски контрол, нали, въпреки че не изпускат случай да се наритат по кокалчетата.
А ти си мисли конспиративни теории как Вундервафетата ще решат войната за губещата страна.
При теб проблемът е, че не спазваш правилата на диалектиката, също като Фланкера.

Съсредоточи се: зададох ти конкретен въпрос, а ти вместо да ми отговориш на въпроса, започваш да ми обясняваш какви са моите проблеми и да разтягаш локуми за международното положение бла-бла-бла.

Ако не можеш да отговориш, кажи че не можеш да отговориш! Дръж се като възрастен.
Не знам защо НЕ смяташ Султана за самостоятелен играч? Страх ме е да попитам... в твоята стратегема Путин контролира всичко и всички в Сирия, само не и Башар Асад, да?
Бих казал, че си идиот, но не си. Макар че си подстрекател и пробваш да изместиш въпроса към зона, която ти е удобна. Аз съм учил още марксиско ленинска диалектика, а ти определено имаш проблеми при разговор с хора,които не споделят твоите ценности. Затова всичките "все сме ти бягали".
Ето ти конкретни отговори:
1. Не знам защо смяташ Ксантип за самостоятелен играч във форум, в който политиката се определя от теб. Да, какво си прави в своя си бейлик Султана си определя сам, но си спазва договорките с другите. Тел Рифат (така ли се пишеше на български) си остана руско/кюрдски, независимо от желанието на Султана и свитата му.
2. Писал съм подробно по въпроса кой какво контролира в Сирия. Моето мнение, най-общо - извън големите градове никой/нищо. Въпреки че всички мислят, че те са шефа. Тепърва в тая страна ще се установява централна власт. Путин на този етап контролира единствено международните отношения (основно със САЩ). На терен се видя, че дори Вагнер си правят каквото искат.
Не знам стана ли ти нещо ясно, не съм се и надявал. Не да те чета от вчера.
Трагичното е, че трябва да повторя предния си пост дословно:
При теб проблемът е, че не спазваш правилата на диалектиката, също като Фланкера.

Съсредоточи се: зададох ти конкретен въпрос, а ти вместо да ми отговориш на въпроса, започваш да ми обясняваш какви са моите проблеми и да разтягаш локуми за международното положение бла-бла-бла.

Ако не можеш да отговориш, кажи че не можеш да отговориш! Дръж се като възрастен.
Значи имаме някакъв странен коментар "браво на руската дипломация" относно биещите се бунтовнически групировки в Идлиб, където руската дипломация има влияние точно 0 с тенденция за отрицателно. От години се пише и за това и аз съм споделял материали, че именно политика на Турция е да прибере под крилото си умерените групировки и да изолира ХТС. Зададох резонен въпрос: защо пък "руската дипломация", какво общо има тя тук? (същото пита и Ксантип)
Последва някакъв вял отговор "Ти защо смяташ Ердоган за самостоятелен играч?"
Я! Пък може и да съм пропуснал нещо. Отговорих: "А ти защо не го смяташ за самостоятелен играч?" (Демек, твърдиш че Ердоган тайно изпълнява руски заповеди, скандално!)
Очакваният от мен отговор е: а) източници б) линкове в) аргументи
Вместо това - а) обяснения какви са моите проблеми б) общи приказки в) обяснения че съм идиот г) още общи приказки д) обяснения за моите ценности(!) е) още и още общи приказки, но какъвто и да било аргумент- йок, не, няма. :roll:

Буквите,
не знам защо досега съм считал, че си поне достатъчно грамотен човек, за да поддържаш диалог, в който като минимум се редуват въпрос и отговор като логически фундамент за разговор между разумни същества - съвсем очевидно съм сбъркал и това не е по силите ти. Затова прав ти път и не ме занимавай повече. Ценностите(!), които изповядвам, като задължително условие включват капацитета да се води разговор. :!:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Апр 2018, 21:08

T-72 написа:
16 Апр 2018, 08:49
Dinain написа:
16 Апр 2018, 08:45
ValBo написа:
16 Апр 2018, 08:29

Кое е това количество подавяща информация?
Нито има комисия на място, нито разследване. Само снимки и клипове в туитър.
Ако за теб е подавящо количество, за мен е чиста пропаганда.
Снимки и клипове, които са анализирани, и проби, които са измъкнати и проверени в лаборатории, плюс разузнавания на три държави. Разследване на място не може да се проведе по обективни причини. Надявам се няма да цитираш руското “разследване”. И надявам се, разбираш, ама наистина разбираш, че Асад не може да бъде оставен да обгазява населението си.

Това не е първата, нито втората химическа атака, защо се правиш на улав...?
РАзследване за използване на хим. материали по снимки ли се прави бре Учене?
Аз вчера събирах едни най-обикновенни лайна на вълци, и за да установя от какво са съставени трябва на лаборатория да ходя, а ти ми говориш че по снимка може да направи извод какво хим. вещество е използвано при хим. атака....
Ох, и разледване на терен не можело да се направи...
Аз си казах директно - мен лично не ме интересува, ако ще цялата химическа атака да е заснета в Холивуд от Кубрик. Всеки удар по режима е добре дошъл и крайно закъснял - и без тази атака, режимът е заслужил смъртта си хилядократно отдавна. И много добре го знаеш. Този разговор сме го водили отдавна - ако ще цялото човечество да дойде да се подпише пред нотариус, че Асад е виновен, ти пак няма да признаеш, понеже марсианците не са подписали. Така че тази игра ми е безинтересна - отдавна сме отвъд юридическите спорове; побеснелите животни не се съдят, те се отстрелват на място.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Апр 2018, 21:14

Archer написа:
16 Апр 2018, 11:03
голям конвой на ХТС с пикапи и танкове пристига в западно Алепо, за да изтласка Ахрар, Зенки и 9-та дивизия на ССА ("Афринските момчета", както ги наричат). И пак - цялата тази сила се занимава с глупости, вместо да се обедини срещу асадистите.
А възможно ли е някоя от групировките да играе скрито за асад :idea:
Те всички се обвиняват взаимно в това. Особено след като онези нещастници от Укайрабат играха ролята на пушечно месо за режима.

eclipse
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от eclipse » 16 Апр 2018, 21:22

vassiln написа:
16 Апр 2018, 20:45
:|
eclipse написа:
16 Апр 2018, 15:04
http://dnes.dir.bg/news/siria-boeve-ozh ... 52502?nt=4
Отново сражения в град Дума.
Доста задълбочена новина, на нивото на"Кой закла тримата руски военни в Алепо?" от преди време. Коя знаменита световна медия го снесе, или Дира има репортери на терен?
Според ТАСС, имали кореспондент там. http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/5130182

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 16 Апр 2018, 21:25

Доста круто, Динаин. И все пак сериозна загриженост за свободата и демокрацията в съседната държава. Пожелавам същото и за всички съседни държави - Палестина, Йордания, Египет, Саудитска Арабия, и там каквото идва на ред.
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 16 пъти
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Апр 2018, 21:27

iasen ianakiev написа:
16 Апр 2018, 17:49
Dinain написа:
16 Апр 2018, 08:25
ValBo написа:
16 Апр 2018, 07:46
Ти сериозно ли мислиш, че Асад има нещо общо с мижава "химическа атака"?
Ти самият беше написал нещо за шапките от алуминиево фолио. Трябва да си много облъчен човек, за да задаваш такива въпроси. Жертва на мощна кремълска пропаганда, която цели наблюдателят да се съмнява дори при наличието на подавящо количество информация.
Къде е това подавящо количество информация бе Dinain?Никой не е доказал,че химическата атака е от страна от Асад.Стига си говорил глупости.
Доказаха - френското, американското и британското разузнаване. Това, че не са доказали на теб лично, е друг въпрос.

Кой заяви, че Асад поканил международно разследване?

Syria: chemical weapons inspectors denied access to Douma site

Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons unable to access sites controlled by Russia and Syria
Russia and the Syrian regime have been accused by western diplomats of denying chemical weapons inspectors access to sites in the town of Douma, where an attack killed dozens and prompted US-led missile strikes over the weekend.

Russia and Syria had cited “pending security issues” before inspectors could deploy to the town outside Damascus, said Ahmet Üzümcü, the director-general of the Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons, at a meeting of the OPCW’s executive council.

Syrian authorities were offering 22 people to interview as witnesses instead, he said, adding that he hoped “all necessary arrangements will be made … to allow the team to deploy to Douma as soon as possible”.
...
The UK’s OPCW delegation tweeted: “Russia & Syria have not yet allowed access to Douma. Unfettered access essential. Russia & Syria must cooperate.”

The Russian deputy envoy at the UN, Dmitry Polyanskiy, said the obstacles were caused by the western bombing. “If you go to a site which was just bombed I imagine you might have certain logistic problems,” he said.
...
Earlier, Russia’s deputy foreign minister, Sergei Ryabkov, said the inspectors could not access the site because they did not have the appropriate United Nations permission. In response the UN said it had provided the necessary clearances for a fact-finding mission.

Russian military officials were at the site of the Douma attack days before the OPCW reached Damascus. “It is our concern that they may have tampered with it,” Kenneth Ward, the US ambassador to the OPCW, told the council meeting.

In an interview with the BBC the Russian foreign minister, Sergei Lavrov, said he could “guarantee that Russia has not tampered with the site” and reiterated the Russian line that any attack on Douma was “staged”.
https://www.theguardian.com/world/2018/ ... douma-site

Екипът на разследващите от OPCW няма достъп до Дума. Изтъкват се различни пречки, до болка познати - нямали правилните разрешителни... руски мозъчен тръст дори заявява, че западните бомбардировки попречили (сякаш те са бомбардирали гр. Дума). :roll:

Отговори