Съвременни конфликтиХимически атаки в Сирия

1990-

Модератори: Ksantip, Sharana, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Химически атаки в Сирия

Мнение от Bruchpilot » 02 Юни 2019, 18:06

Thorn написа:
02 Юни 2019, 17:29
Не виждам защо е редно Израел да има, а Иран да няма.
Защото са отдавна закъснели за тоя влак. И въпреки непрестанните хленчове на разни елементи, с тяхната пяна на устата няма кой да ги остави да си разиграват коня :mrgreen:
Строши-пилот :mrgreen:

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 02 Юни 2019, 19:40

Thorn написа:
Ами да почнем от там, че Израел не издига призиви за давене на иранския народ в нечие море и/или за пълното унищожение на Иран. Сирия тоже.
∙ Агрессивная израильская военщина грубо проигнорировала несокрушимую мощь русского оружия.∙

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 10 Юни 2019, 12:59

Thorn написа:
Ти не виждаш много неща, това не е нещо ново. Защото си, кхъм... заслепен.

Аз виждам дори защо се опитваш да отклониш тема за химическите атаки в Сирия към ядреното оръжие на Израел, Пакистан или Иран; уотабаутизъм, сър.
За щастие американският президент, и дори руския президент (Путин!) проявиха повече далновидност и за разлика от теб видяха проблем в това Башар да има химическо оръжие. Взеха му го. Поне по-голямата част... останалата, или нови ограничени партиди, диктаторът продължава да използва в малък мащаб, когато срещне костелива отбрана и нефелните му орки се провалят, а Путин му прави хибриден чадър, за да има кремълски опорки, за които да се хващат такива като теб. И когато избитите са малко (до няколко десетки), номерът все още минава. Когато се освинят като в Хан Шейкун или Гута, има международен отзвук и последствия.

Продължавам да поддържам, че химическата сделка на Обама от 2013 г. и прословутата му "червена линия" беше глупост и звучен провал на американската дипломация. За съжаление трябваше да преживеем това и много сирийци платиха с живота си за мекушавостта на Барак. Ако в Белия Дом тогава седеше велик бял баща, Башар щеше да бъде избомбен силно, гръмко и продължително, както си му е реда и в духа на традициите, установени от Садам, Кадафи, Слобо и прочие сган. И тази свинщина в Сирия отдавна щеше да е приключила. Така трябваше да бъде... но не би. :(

Изображение
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 10 Юни 2019, 22:10

Dinain написа:
10 Юни 2019, 12:59

Изображение
► Show Spoiler
Русия е страна, която винаги се е гордяла с бъдещите си научно-технически постижения. :lol:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 11 Юни 2019, 06:35

Dinain написа:
10 Юни 2019, 12:59
...
Аз виждам дори защо се опитваш да отклониш тема за химическите атаки в Сирия към ядреното оръжие на Израел, Пакистан или Иран; уотабаутизъм, сър.
...
Мисля че от Janes четох, че химическата програма на Асад - старши е била именно в отговор на израелската бомба, нещо като не съвсем равностойна сдържаща противомярка.
По същата причина, изглежда съвсем оправдано Иран също да има ядрени оръжия. :D
Какво, ще тръгнат веднага да нюкват Тел Авив и Мека ли? За чий им е?
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Юни 2019, 08:34

Какво общо има това с химическите атаки срещу СИРИЙСКОТО НАСЕЛЕНИЕ днес в Сирия и разследването им? :roll:

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 11 Юни 2019, 16:28

А де де! Точни ти вметна ни в клин ни в ръкав, че проблемът бил, чу Асад имал химическо оръжие и го разработвали от десетилетия. Отговори ти се на това твое отклоняване на темата, че когато основният ти военен противник има даже не химическо, а направо ядрено оръжие е нормално и ти да се сдобиеш с нещо подобно. Химическото оръжие - "ядреното оръжие на бедните".

С това нядявам се че изчерпахме започнатото от Д9 отклоняване на темата.
1. "All animals are equal, but some animals are more equal than others." Включително в този форум.

2. Обикновено съм прав! :D

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 11 Юни 2019, 16:32

П. П. Между другото, унищожаването на сирийското химическо оръжие беше принудителна мярка за да се избегне американска агресия. Но доколкото проблемът с Израел и неговите оръжия за масово порадяване никъде не се е дянал, предполагам, че след войната Сирия ще вземе мерки пак да се снабди с някакви ОМП. При това ще го направи какъвто и да е сирийски режим. Джихадистите особено, с най-голяма удоволствие биха изтровили Тел Авив.
1. "All animals are equal, but some animals are more equal than others." Включително в този форум.

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 11 Юни 2019, 21:19

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 11 Юни 2019, 21:25

Если вы хотите помочь с изданием этой книги в бумажном варианте, то ниже приведены реквизиты для оказания финансовой помощи.
Для минимального тиража в 1000 экземпляров с цветными фотографиями) требуется 360 000 рублей.

ИП Телешев Денис Александрович
ИНН 772773020481
р/с 40802810938040005270
Тверское отделение №7982 Сбербанк России
БИК 044525225
к/с 30101810400000000225 в ОПЕРУ Московского ГТУ Банка России

Брей, за да четеш руските фейкове, вече и пари ли трябва да даваш? :D
От Кремъл не ги ли разпространяваха безплатно?
∙ Агрессивная израильская военщина грубо проигнорировала несокрушимую мощь русского оружия.∙

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 11 Юни 2019, 23:33

Кое априори прави тази книга фейк? Мнението на диванния експерт Еди не е достатъчен аргумент.

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 11 Юни 2019, 23:45

EddieBG написа:
11 Юни 2019, 21:25
Если вы хотите помочь с изданием этой книги в бумажном варианте, то ниже приведены реквизиты для оказания финансовой помощи.
Для минимального тиража в 1000 экземпляров с цветными фотографиями) требуется 360 000 рублей.

ИП Телешев Денис Александрович
ИНН 772773020481
р/с 40802810938040005270
Тверское отделение №7982 Сбербанк России
БИК 044525225
к/с 30101810400000000225 в ОПЕРУ Московского ГТУ Банка России

Брей, за да четеш руските фейкове, вече и пари ли трябва да даваш? :D
От Кремъл не ги ли разпространяваха безплатно?
.................. 8-) :
Последна промяна 1 на antygon, променена общо 12 пъти

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 12 Юни 2019, 00:43

Thorn написа:
11 Юни 2019, 23:33
Кое априори прави тази книга фейк? Мнението на диванния експерт Еди не е достатъчен аргумент.
Здравият разум и познанството с кремълската пропаганда и пораженията й.

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 12 Юни 2019, 00:47

Thorn написа:
11 Юни 2019, 16:32
П. П. Между другото, унищожаването на сирийското химическо оръжие беше принудителна мярка за да се избегне американска агресия. Но доколкото проблемът с Израел и неговите оръжия за масово порадяване никъде не се е дянал, предполагам, че след войната Сирия ще вземе мерки пак да се снабди с някакви ОМП. При това ще го направи какъвто и да е сирийски режим. Джихадистите особено, с най-голяма удоволствие биха изтровили Тел Авив.
Надявам се в Сирия да дойде на власт режим, който да прояви здрав разум и да последва примера на Египет и Йордания, сключвайки мирен договор с Израел, вместо да се занимава с ОМП, клетви за унищожение на държави и прочие глупости. Знам, че това е отвъд тесния ти светоглед.

Но повтарям въпроса:

Какво общо има това с химическите атаки срещу СИРИЙСКОТО НАСЕЛЕНИЕ днес в Сирия и разследването им? :roll:

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 12 Юни 2019, 04:06

Dinain написа:
12 Юни 2019, 00:43
Thorn написа:
Здравият разум и познанството с кремълската пропаганда и пораженията й.
Въпросът беше към Еди. :lol:

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 12 Юни 2019, 04:07

Dinain написа:
12 Юни 2019, 00:47
Thorn написа:
Надявам се в Сирия да дойде на власт режим, който да прояви здрав разум и да последва примера на Египет и Йордания, сключвайки мирен договор с Израел, вместо да се занимава с ОМП, клетви за унищожение на държави и прочие глупости. Знам, че това е отвъд тесния ти светоглед.

Но повтарям въпроса:

Да, аз също се надявам. Разбира се, това ще стане, когато Сирия си получи Голаните, както и Египет си върна Синай.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 12 Юни 2019, 07:30

Dinain написа:

Но повтарям въпроса:

Явно се налага да повторим отговора: viewtopic.php?f=16&p=129858&sid=84e9829 ... 80#p129780
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 12 Юни 2019, 08:29

Thorn написа:
12 Юни 2019, 04:07
Dinain написа:
Thorn написа:

Но повтарям въпроса:

Да, аз също се надявам. Разбира се, това ще стане, когато Сирия си получи Голаните, както и Египет си върна Синай.
Както обикновенно, бъркаш.
Ще си получи Голаните, когато признае Израел и сключи мирен договор, не обратното.

Чисто логически едното предшества другото. :)

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 12 Юни 2019, 08:31

vassiln написа:
12 Юни 2019, 07:30
Dinain написа:

Но повтарям въпроса:

Явно се налага да повторим отговора: viewtopic.php?f=16&p=129858&sid=84e9829 ... 80#p129780
Това не е отговор, защото не това е бил въпроса. Всеизвестно е, че Сирия има химическа програма от десетилетия, това по отношение на възможността й да има химически оръжия.

...
...
Thorn, 02.06.19

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 12 Юни 2019, 09:15

Thorn написа:
диванния експерт Еди
Някакъв жалък опит detected... :lol:

Всички тук сме диванни експерти по голяма част от темите, като изключим Спириев, който вече не пише, и ако не се лъжа Морското куче, който ако не се бъркам също е професионален военен.
Е, някои заработват като професионални тролове, но както неведнъж съм казвал - от Олгино тук са ни изпратили най-глупавите, защото с едно търсене в Гугъл влизат във "Фалшивите новини".

Иначе Динайн ме е изпреварил с отговора в общи линии.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 12 Юни 2019, 09:27

Ясно. По мнението на Еди.

Аватар
ndragostinov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ndragostinov » 13 Юни 2019, 00:31

Thorn написа:

А кое прави тази кника "автентична"? Има ли нещо друго, освен шест снимки на някакви хора с поставени цитати до тях, няколко размазани колажа повтаряни няколко хиляди пъти във всички социални мрежи, и мнението на диванния експерт Торн? И цялата тяхна свирепа ненавист срещу какво? Срещу тези хора:
https://www.youtube.com/watch?v=NOTWR0Q4qLA

Обратно по темата: излязоха още подробности около мероприятието за оклеветяване на OPCW:
https://medium.com/@Brian_Whit/opcw-chi ... 4782599bea

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 13 Юни 2019, 07:51

Аха, става интересно. Тролчета, това как да го разбираме?

Arias also implied that Henderson’s view about “manually placed” cylinders was ignored in the official report because it came too close to attributing responsibility — which was not allowed under the Fact-Finding Mission’s terms of reference:

Игнорирали Хендерсън, защото иначе означавало да признаят, че каскетите са поставили цилиндрите?
https://www.tickcounter.com/countup/112116/my-count-up Days since jihadis lost village in Syria.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Юни 2019, 08:20

jacksparrow написа:
13 Юни 2019, 07:51

Arias also implied that Henderson’s view about “manually placed” cylinders was ignored in the official report because it came too close to attributing responsibility — which was not allowed under the Fact-Finding Mission’s terms of reference:

Игнорирали Хендерсън, защото иначе означавало да признаят, че каскетите са поставили цилиндрите?
Тоест Пиздец написал, че някой бил казал, че предполагал, че някой друг може би намекнал нещо, което може би искал да включат, но не включили, понеже вероятно еди-какво-си.

А може би в доклада не са включили глупости... защото са глупости? :roll:

Можем да пренебрегнем спокойно. Класически конспиративен похват.

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 13 Юни 2019, 08:25

Dinain написа:
13 Юни 2019, 08:20
jacksparrow написа:
13 Юни 2019, 07:51

Тоест Пиздец написал, че някой бил казал, че предполагал, че някой друг може би намекнал нещо, което може би искал да включат, но не включили, понеже вероятно еди-какво-си.

А може би в доклада не са включили глупости... защото са глупости? :roll:

Можем да пренебрегнем спокойно. Класически конспиративен похват.
Тоест Динята не може да чете... Можем спокойно да пренебрегнем троленето му.
https://www.tickcounter.com/countup/112116/my-count-up Days since jihadis lost village in Syria.

Отговори