Българска историяДемитологизиране на митологизирани герои

Модератори: Ksantip, ISTORIK

Отговори
Аватар
Thorn
Редовен потребител
Status: Offline

Re: На тази дата...

Мнение от Thorn » 16 Фев 2019, 17:17

Лъже после в мемоарите си. Наистина нечистоплътна история. Много хора са се хванали на тая лъжа, (тогава няма интернет), а мнозина заблудени и досега вярват. С това ще бъде запомнен Р. Милков.
1. "All animals are equal, but some animals are more equal than others." Включително в този форум.

2. Обикновено съм прав! :D

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 16 Фев 2019, 17:51

Thorn написа:
16 Фев 2019, 17:17
С това ще бъде запомнен Р. Милков.
С това ще бъде запомнен само в недоносените излияния на разни злобни аматьори-демитологизатори!
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 18 Фев 2019, 13:33

Bruchpilot написа:
16 Фев 2019, 17:51
Thorn написа:
С това ще бъде запомнен само в недоносените излияния на разни злобни аматьори-демитологизатори!
А с какво ще бъде запомнен, бе? Колко са били летците в подразделението и кои от тях се помнят? Само онзи, който е безсрамно е лъгал в мемоарите, си че е бил първия боен пилот в света и с това е погъделичкал комплексарите.
1. "All animals are equal, but some animals are more equal than others." Включително в този форум.

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 18 Фев 2019, 13:45

Thorn написа:
18 Фев 2019, 13:33
Bruchpilot написа:
16 Фев 2019, 17:51
Thorn написа:
А с какво ще бъде запомнен, бе? Колко са били летците в подразделението и кои от тях се помнят? Само онзи, който е безсрамно е лъгал в мемоарите, си че е бил първия боен пилот в света и с това е погъделичкал комплексарите.
Че кой не пише в мемоарите си така, както би желал да го запомнят.
Истинските историци не пишат история по мемоари, а по доклади и други документи...
В доклада след мисията не пише за никаква бойна авиация.
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 18 Фев 2019, 13:49

След преместването на постинга в тази тема, той губи смисъл и за това го изтривам.
Последна промяна 1 на Thorn, променена общо 18 пъти

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 18 Фев 2019, 13:55

bigdragon написа:
18 Фев 2019, 13:45

Че кой не пише в мемоарите си така, както би желал да го запомнят.
Ами ето той е писал в мемоарите си, че българите (чети Р. Милков) за първи път в света са използвали самолета за военни цели. Следователно при всяко негово споменаване, неизбежно, ще се споменава,че той е автор на тази версия.

Която обаче е очевидна лъжа. Значи всеки път при споменаването и ще се уточнява, че това е лъжа, защото първи са италианците. Значи всеки нормален интересуващ се от историята ще запомни, че благодарение на лъжите на Р. Милков мнозинството от българите са вярвали, че България първа в света е имала бойна авиация, което обаче се е оказало лъжа.

Ерго - ще бъде запомнен като лъжец.

Елементарно, нали?

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 18 Фев 2019, 14:22

Няма да е зле мненията от 16.02 насам да бъдат пренесени в темата за митовете в главите на демитологизаторите, защото са очевиден офтопик тук. :P
"Risk happens slowly at first, then all at once."

=======================================
https://www.tesladeaths.com/

https://elonmusk.today/

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 18 Фев 2019, 14:28

Има логика. Ще ги пренеса, като се добера до нормален компютър.

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 18 Фев 2019, 14:43

След преместването на постинга в тази тема, той губи смисъл и за това го изтривам.

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 18 Фев 2019, 14:55

Специално в поста ви за Левски факти почти няма. За сметка на това има изобилие на меко казани спорни, да не кажа неверни оценъчни твърдения. Не е тук мястото те да бъдат разглеждани, а и някои от тях са вече обсъдени в темата на "демитологизатора".
Същото е горе долу положението и с постовете ви за Р. Милков, чиято единствена цел е да напишете, че според вас е умрял един лъжец, който само с това ще бъде запомнен.

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 18 Фев 2019, 14:58

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 18 Фев 2019, 15:05

Thorn написа:
18 Фев 2019, 14:43
И защо - защото датите не отговарят или защото е задължително да се пее осанна и да се затваря устата на всеки, който не пее слава на БКП? Ако бях писал "първият боен полет на световната авиация" и "великият син на българският народ" рки и амазон щяхте да сте приятно погъделичкани и благосклонно да се усмихнете и да получите една микроендорфинова инжекция от кеф? Това ли е целта?

Може и имате право да оспорвате фактите, но не ги оспорвате. Интерпретацията им също не е предмет на голям спор защото е за нея са приведени съвсем логични доводи, остава само да недоволствате от подбора им и преценката за относителната им тежест един спрямо друг. Ами оставете ги и нека всеки сам да си прави изводите.

П. П. О, забравих - темите, които Амазон го депресират, той не само ги заключва, но и ги изтрива. Значи целта на форума е да бъде антидепресант на Амазон, така ли излиза?
Защо плачкаш? Нали не съм ти трил бълвоча? Просто ще го подредя при останалия.

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 18 Фев 2019, 15:14

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 18 Фев 2019, 15:50

Спокойно Торн. Така събираме на едно място творчеството ти. Ще ти е по-лесно да дадеш линк към него на приятел, или на когото желаеш.

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 18 Фев 2019, 15:54

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 18 Фев 2019, 15:59

Thorn написа:
18 Фев 2019, 14:58
Кои от фактите оспорваш? ... че освобождаването със собствени сили е били нереално
Доколкото не ми е известно да имате на разположение машина на времето, ще помоля за пояснения ПО КАКЪВ НАЧИН това твърдение е ФАКТ?

Защото е много вероятно наистина, но факт и вероятност са различни неща.
"Это примитивное фейсбучное разделение на своих и чужих ужасно обедняет и играет в пользу бессмысленных людей, которые сами по себе ничего не делают." - П.Лунгин

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 18 Фев 2019, 17:43

Правилно ви е усещането, че е копи-пасте. bigdragon е написал че 1873 е обесен някой си революционер Левски, а от вашия "информативен" постинг ние вече знаем, че на тази дата е обесен серийния убиец и престъпник Кунчев...

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 18 Фев 2019, 17:52

Реално погледнато, в образа на Левски има много какво да се демитологизира, но не съм сигурен дали подхода на Торн е правилния. Навремето в ИФ това беше любимия педагогически похват на водещия специалист по периода - критичния подход именно по този въпрос. И ние млади залухави студенти зяпахме ей така :shock: :lol:

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 18 Фев 2019, 18:09

То не е ясно и какво точно включва митът за Левски с който демитологизатора се бори, но вместо демитологизиране се получава някакъв нов мит, при това основан на неверни или спорни твърдения.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 18 Фев 2019, 18:17

Thorn написа:
18 Фев 2019, 13:33
А с какво ще бъде запомнен, бе?
Ами можем например да започнем с факта, че е един от пионерите не само на българската, но и на световната авиация въобще, минем през първо бойно използване на самолета в Европа, първо бойно използване във война срещу модерно оборудван противник и стигнем до факта, че е един от първопроходците при някои способи за използване на бойната авиация.
Отделно, въпреки недостатъците си, е офицер доказал смелостта и мъжеството си на бойното поле. Не, че ти разбираш от тези неща.
Разбра ли сега?
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 18 Фев 2019, 18:30

Thorn написа:
Лъже после в мемоарите си.
Предполагам ще подкрепиш думите си с цитат?
Естествено не.... Виж, ти ще бъдеш запомнен с импотентната си злоба... :mrgreen:
Русия е страна, която винаги се е гордяла с бъдещите си научно-технически постижения. :lol:

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 18 Фев 2019, 20:16

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 18 Фев 2019, 20:22

piston написа:
18 Фев 2019, 18:30
Thorn написа:
Лъже после в мемоарите си.
Предполагам ще подкрепиш думите си с цитат?
Естествено не.... Виж, ти ще бъдеш запомнен с импотентната си злоба... :mrgreen:
За съжаление спомените му са в едни кашони, до които скоро няма да се добера, но кой авторът на тази лъжа е ноторно известно. Ако ти имаш друга кандидатура, ще ми бъде интересно да я узная. Чакам.

Иначе е интересно влизането ти в ролята на Ванга Пистова. С това ли ще бъда запомнен? Ама верно? Е, щом Ванга Пищон казва, може. :lol: :lol: :lol: :lol:

Гарантираш обаче, че ще бъда запомнен, а? :lol: :lol: :lol:

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 18 Фев 2019, 20:23

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 18 Фев 2019, 20:35

Thorn написа:
18 Фев 2019, 20:16
rki написа:
18 Фев 2019, 17:43
Правилно ви е усещането, че е копи-пасте. bigdragon е написал че 1873 е обесен някой си революционер Левски, а от вашия "информативен" постинг ние вече знаем, че на тази дата е обесен серийния убиец и престъпник Кунчев...
Бъх. Кой диоптър носиш, може би трябва да си смениш очилата? Написано е, че е революционер, смени си лупата и погледни за да се увериш или накарай някой да ти го прочете. Колкото до сериен убиец, не ми беше хрумвало да го нарека чак така. Далече е все пак от Чикатило и Тед Бънди. Но ако ти така го определяш....

Престъпник??? "Левски" поне е лично честен и идеалист. Виж за Гаврил Хълтев бих написал "престъпник" с чиста съвест.
Няма ли кой да спре това издевателство над Левски. :?: :?: :?:
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Отговори