Любопитно

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Любопитно

Мнение от Сун Дзъ » 17 Окт 2016, 08:47

"Преведоха на български надпис върху древен пръстен
Тракийският надпис на златния пръстен от Езерово може да се изтълкува с помощтта на български думи, съобщи Павел Серафимов"

http://fakti.bg/kultura-art/206456-prev ... =firstpage

Не съм експерт по траките, но лично на мен ми се вижда леко като да е нагласен превода.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Re: Любопитно

Мнение от Thorn » 17 Окт 2016, 09:55

Доста стари любителски опити. Впрочем четенето на Спараток е вредно за психическото здраве.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Фев 2017, 16:45

https://www.klinklin.bg/zasto-dedite-ni ... ite-turci/

Защо дедите ни подцениха османските турци.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 15 Фев 2017, 10:14

Thorn написа:
17 Окт 2016, 09:55
Доста стари любителски опити. Впрочем четенето на Спараток е вредно за психическото здраве.
Спараток е едно от гурутата на сектата на автохтонците. Казвам секта, тъй като при тях водеща е априорната вяра, че траките (разбирай не само траките, а тия които са живеели преди тях по нашите земи) са били българи и съответно българите са преки най-старото местно население, което разбира се е в основата на човешката цивилизация.

Аватар
ISTORIK
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 16 Фев 2017, 16:10

Автохтонците си нямат и понятие от история, археология, лингвистика, историческа география и ред други полезни науки.

Павел Серафимов (или Sparotok) е толкова вреден с писанията си, че повече няма накъде. За съжаление не е само той. Цяла групичка са и тровят онлайн и офлайн пространството с простотиите си. Изворите и археологическите находки, доколкото ги има, се тълкуват превратно - в полза на собствените им теории, а изворите и находките, противоречащи на измислиците им, се игнорират (а може - и да се фалшифицират, знам ли?).

За съжаление, много са хората, които в училище не са отваряли учебника си по история, но на една по-сериозна възраст започват да гребат с черпака от автохтонната боза.

А нашите псевдо патриоти (визирам три партии, които в момента са в коалиция) обещават, когато вземат властта, всички автохтонни щуротии да намерят място в учебниците по история. Миналата година чух по някаква телевизия техен представител да твърди това.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!

Отговори