Предупреждение към по-емоционалните!!!

Място за съобщения и предложения относно форума
Темата е заключена
Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Re: Предупреждение към по-емоционалните!!!

Мнение от ValBo » 30 Окт 2016, 20:12

kramer написа:Луков направо го застрелвате трети път..
Първият път аватара му през 43-та, вторият път един от съфорумците каза, че бил роднина на застрелялия го, сега трети път... :o
Липсва ли ти? :-)

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 30 Окт 2016, 20:12

Точно пък тези дето изнасят демокрация в цял свят са най толерантни в всякакво отношение, особено когато знаеш че си силен, и никой не може да ти каже копче.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 30 Окт 2016, 20:13

Stan написа:
Советский богатир написа:Вземам думата, защото имам право на реплика, за да обясня какво направи миналата седмица по това време един САМОЗАБРАВИЛ СЕ "модератор".

В икономическия раздел публикувах една статия, взета от сайта на в. Атака.
След това някакъв "умник" написа под нея нещо от сорта на
"айде нема нужда, това е копи-пейст от Атака, такова ли е нивото на форума...".

Малко по-късно въпросният модератор - Amazon-чо - изтри темата и ми лепна 1-седмичен бан.
Забележете - темата е изтрита /а не заключена/, а мен ме наказва за 1 седмица, въпреки че преди това нямам друго наказание /1-дневен бан/. Съществуващата градация за наказанията във форума - доколкото ми е известно - започва за първо провинение с 1-дневен бан, после следват седмичен, месечен и т.н.

Въпросният модератор, обаче, веднага затрива темата, а на "провинилия се" налага увеличено наказание.
Което веднага ме кара да си помисля няколко неща.
Първо, вероятно във форума съществува някаква "негласна" линия, която е зададена да се следва и тази линия е известна само на собственика и на модераторите.
В тази връзка е добре да се уточни какви точно материали е позволено да се публикуват тук.
Или пък още по-добре да се оповести кои източници са забранени за цитиране -
примерно има забрана за статии от Атака, Строго секретно, Дума, Работническо дело, Отечествен фронт и так далее...

Второ, с такъв начин на модериране и цензуриране виждам, че този форум бързо се е запътил по стъпките на "онзи" форум - БС - и съвсем скоро не само ще го настигне, но и задмине!

Явно е, че материали и статии, които са неудобни за определен кръг от хора, ще бъдат изтривани.
Статии и материали, които не могат да бъдат оборени или просто не се вписват в "правилната линия" на форума.
В този смисъл въпросната изтрита статия наистина беше копи-пейст от сайта на Атака, но забележете -
авторът не беше некоторый советский дипломированный специалист /което до известна степен би обяснило затриването на темата/, а американски професор от Калифорнийския университет в Сан Диего, който освен това е ветеран от много американски войни и е бил даже агент на ЦРУ.

Затова ще си позволя тук да дам директен линк към въпросната статия, за да може всеки сам да прецени за себе си дали става дума за чиста пропаганда и агитация или за един наистина подробен познавателен и аналитичен материал, придружен с голяма доза информация.
Ако нещо в една такава статия не допада на някой или го смята за лъжа, не е ли по-добре да се опита да го обори с някакви аргументи и факти, отколкото веднага да се изтрие и на публикуващия го да му бъде наложено абсолютно незаслужено наказание ?
Нали в крайна сметка уж такава беше идеята на този форум - да е диалогичен и дискусионен ?

ПС 1. Няма нужда да ми отговаряш.
ПС 2. Линкът към споменатата статия -
.....................
Малко ти е било :D Вестник Атака ще си го обсъждаш някъде другаде. :mrgreen:
Ако продължаваш така, мисля, че скоро ще се сбогуваме с теб завинаги. Не че ще липсваш на някой човек тук. :D
"Завинаги" нещо зловещо някак си звучи. А и не знаем да са те главили за модератор

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 30 Окт 2016, 20:22

acoc написа:Интересна статия. Бях изненадан че изтриха темата във връзка с тази статия, което не говори добре за тези които го изтриха. Държа да се отвори отново темата, инак за каква демокрация, плурализъм и гласност говорим.
Асос, пуснах нова доста по-интересна статия, която заслужава да се коментира.
Между другото, наистина сериозно ще изискам да се лепне някакъв стик пост и да се опише вътре кои медии са позволени да се цитират в този форум или по-добрият вариант КОИ МЕДИИ СА ЗАБРАНЕНИ КАТО ИЗТОчНИК НА ИНФОРМАЦИЯ в този форум.

Още едно много важно нещо - трябва да се реши как ще се процедира с модератори, които злоупотребяват със служебното си положение и нарушават дадените им правомощия в ущърб на потребителите.
Защото когато даден потребител наруши правилата, санкциите са ясни.
Но когато става дума за модератор, всичко е вятър и мъгла.

Това е изключително важен принципен въпрос !
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 30 Окт 2016, 20:33

acoc написа:Точно пък тези дето изнасят демокрация в цял свят са най толерантни в всякакво отношение, особено когато знаеш че си силен, и никой не може да ти каже копче.
Объркал си темата. Тук темата не е "как да водим антиамериканска пропаганда възможно най-неграмотно" (в прекия и преносен смисъл).
А иначе, колко и да ти е неприятно, толерантни са - всеки американски келеш може да напише плакат "Аз съм против американската агресия в......" (по собствен избор) и да си кисне безпроблемно пред Белия дом. Обаче може ли подобно нещо да направи всеки руски келеш пред Кремъл. Да протестира срещу американската агресия - да, но да протестира срещу руската агресия? :?:
Като не искаш мира, на ти секира.

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 30 Окт 2016, 20:42

Едно мога да кажа, направиха света много несигурен. Сега демократичните бомби сеят разрушения и убиват хора в Ирак и Сирия. Не се знае дали утре тези бомби няма да натресат върху нашите глави, независимо кой ни е пъдарин.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 30 Окт 2016, 20:47

Stan написа:
acoc написа:Точно пък тези дето изнасят демокрация в цял свят са най толерантни в всякакво отношение, особено когато знаеш че си силен, и никой не може да ти каже копче.
Объркал си темата. Тук темата не е "как да водим антиамериканска пропаганда възможно най-неграмотно" (в прекия и преносен смисъл).
А иначе, колко и да ти е неприятно, толерантни са - всеки американски келеш може да напише плакат "Аз съм против американската агресия в......" (по собствен избор) и да си кисне безпроблемно пред Белия дом. Обаче може ли подобно нещо да направи всеки руски келеш пред Кремъл. Да протестира срещу американската агресия - да, но да протестира срещу руската агресия? :?:
Де я тая руска агресия?

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 30 Окт 2016, 20:51

Споделям мнението на моят форумен колега и приятел Хорнета, я да видим къде е тя руската Агресия?
Кръвта вода не става!

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 30 Окт 2016, 20:59

Руска агресия?"Онатамнет!"
Suum cuique

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 30 Окт 2016, 21:13

Хора, обърнахте го на говорилня. Не е тук мястото.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 30 Окт 2016, 21:46

Советский богатир написа: ...Малко по-късно въпросният модератор - Amazon-чо - изтри темата и ми лепна 1-седмичен бан....
Това е човек, който много уважавам от години, още от БС. И съм абсолютно сигурен, че той никога не би те нарекъл "Богатит-Чо".
Търси проблема в собствената си градина.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2016, 22:55

Советский богатир написа:Вземам думата, защото имам право на реплика, за да обясня какво направи миналата седмица по това време един САМОЗАБРАВИЛ СЕ "модератор".

В икономическия раздел публикувах една статия, взета от сайта на в. Атака.
След това някакъв "умник" написа под нея нещо от сорта на
"айде нема нужда, това е копи-пейст от Атака, такова ли е нивото на форума...".

Малко по-късно въпросният модератор - Amazon-чо - изтри темата и ми лепна 1-седмичен бан.
Забележете - темата е изтрита /а не заключена/, а мен ме наказва за 1 седмица, въпреки че преди това нямам друго наказание /1-дневен бан/. Съществуващата градация за наказанията във форума - доколкото ми е известно - започва за първо провинение с 1-дневен бан, после следват седмичен, месечен и т.н.

Въпросният модератор, обаче, веднага затрива темата, а на "провинилия се" налага увеличено наказание.
Което веднага ме кара да си помисля няколко неща.
Първо, вероятно във форума съществува някаква "негласна" линия, която е зададена да се следва и тази линия е известна само на собственика и на модераторите.
В тази връзка е добре да се уточни какви точно материали е позволено да се публикуват тук.
Или пък още по-добре да се оповести кои източници са забранени за цитиране -
примерно има забрана за статии от Атака, Строго секретно, Дума, Работническо дело, Отечествен фронт и так далее...

Второ, с такъв начин на модериране и цензуриране виждам, че този форум бързо се е запътил по стъпките на "онзи" форум - БС - и съвсем скоро не само ще го настигне, но и задмине!

Явно е, че материали и статии, които са неудобни за определен кръг от хора, ще бъдат изтривани.
Статии и материали, които не могат да бъдат оборени или просто не се вписват в "правилната линия" на форума.
В този смисъл въпросната изтрита статия наистина беше копи-пейст от сайта на Атака, но забележете -
авторът не беше некоторый советский дипломированный специалист /което до известна степен би обяснило затриването на темата/, а американски професор от Калифорнийския университет в Сан Диего, който освен това е ветеран от много американски войни и е бил даже агент на ЦРУ.

Затова ще си позволя тук да дам директен линк към въпросната статия, за да може всеки сам да прецени за себе си дали става дума за чиста пропаганда и агитация или за един наистина подробен познавателен и аналитичен материал, придружен с голяма доза информация.
Ако нещо в една такава статия не допада на някой или го смята за лъжа, не е ли по-добре да се опита да го обори с някакви аргументи и факти, отколкото веднага да се изтрие и на публикуващия го да му бъде наложено абсолютно незаслужено наказание ?
Нали в крайна сметка уж такава беше идеята на този форум - да е диалогичен и дискусионен ?

ПС 1. Няма нужда да ми отговаряш.
ПС 2. Линкът към споменатата статия -
Мислех че е очевидно. Нямаме раздел "Пропаганда". Ако имахме, тогава - да, можеше да се вихриш там и да пускаш теми за злият шейтан, а другарчетата ти от другата страна, подобни статии за империята на злото и кбж. Мен поне не ме радва такова развитие на форума. Това не е плурализъм, а дебилизъм. Явно е че имаме доста широки стандарти, позволявяат се по-остър език и разнообразна тематика, ама откровенната пропаганда и тролене идват в повече.

Ако искаш си направи тема за военните разходи на когото искаш, кажи си аргументите, но без такива помии.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 31 Окт 2016, 07:26

T-72 написа:Споделям мнението на моят форумен колега и приятел Хорнета, я да видим къде е тя руската Агресия?
Жалко, не очаквах че ще паднеш на нивото на твоя форумен колега и приятел Хорнета. Макар и тежък русофил, все имах чувството, че при теб разума малко надделява над емоцията.
Ами добре - Абхазия, Украйна, малко ли е?

Аватар
CTPOC
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от CTPOC » 31 Окт 2016, 07:57

Stan написа:
T-72 написа:Споделям мнението на моят форумен колега и приятел Хорнета, я да видим къде е тя руската Агресия?
Жалко, не очаквах че ще паднеш на нивото на твоя форумен колега и приятел Хорнета. Макар и тежък русофил, все имах чувството, че при теб разума малко надделява над емоцията.
Това агресия ли беше там? Сигурно и в Сирия е агресия. Агресивни бяха онези, които палиха хора в Одеса!

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 31 Окт 2016, 08:49

Stan написа:
:lol: :lol: :lol:

Га свършат аргументите, се почва с глупостите.

Поне е забавно.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 31 Окт 2016, 09:34

Super_Hornet написа:Га свършат аргументите, се почва с глупостите
То твоето е такъв аргумент, че изкърти всички мивки. Мога да прибавя още, но Динайн е прав - превърнахме темата в говорилня и отново се изпокарахме.
Ако това ще зарадва Богатира - трият и мен.
Така че, политическата коректност е изцяло налице.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 31 Окт 2016, 09:38

Към настоящият момент няма да отговарям на мантрите на СТРОС и Хорнет, тъй като първо не е тук място да се води тоя спор и второ за все нормален човек положението е очевидно, кой е агресор и кой не. Ще оставя модераторите да им изтрия постовете. Ако не ги изтрият, после да не се сърдят.
Между другото, не е ли крайно време тия два трола и пропагандни радиоточки да бъдат пратени в дълбока почивка? :?:

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 31 Окт 2016, 09:52

Stan написа:Между другото, не е ли крайно време тия два трола и пропагандни радиоточки да бъдат пратени в дълбока почивка? :?:
:lol: :lol: :lol:

Забърши монитора и се успокой. Няма да ги пратят никъде, макар че единият вече влиза тук само за забавление.

Иначе - гледам си много щедър в определенията, ама тука не си на партийно събрание и не громиш враговете на Партията, така че я карай по-леко. ;)

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 31 Окт 2016, 09:54

Almasy написа:
Super_Hornet написа:Га свършат аргументите, се почва с глупостите
То твоето е такъв аргумент, че изкърти всички мивки. Мога да прибавя още, но Динайн е прав - превърнахме темата в говорилня и отново се изпокарахме.
Ако това ще зарадва Богатира - трият и мен.
Така че, политическата коректност е изцяло налице.
Хах, още един! :D

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 31 Окт 2016, 18:11

Явно в тоя форум няма да доживеем да се публикува статия за икономиката на САЩ, която да не се изтрие

За сметка на това, обаче имаме "темичка" за икономиката на Русия и външната и политика, в която се вихрят разни "разбирачи" :D

Та така, мога само да повторя, че с такъв тип модерация тоя форум няма да стигне по-далеч от оня форум...
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 31 Окт 2016, 19:48

Советский богатир написа:Явно в тоя форум няма да доживеем да се публикува статия за икономиката на САЩ, която да не се изтрие

За сметка на това, обаче имаме "темичка" за икономиката на Русия и външната и политика, в която се вихрят разни "разбирачи" :D

Та така, мога само да повторя, че с такъв тип модерация тоя форум няма да стигне по-далеч от оня форум...
---------------Аз не мога да разбера, защо вие така сте се загрижили за "оня форум"- БС" ? Той си е по - добре без примитивни пропагандисти и хора с неадекватни емоции, които си мислят, че без тях слънцето няма да изгрее. Всеки има някакви пристрастия, но ако почне да влече статийки от партийни вестници, и да се пали по детински, то той сам излага това, за което си мисли, че допринася, а всъщност компрометира. Иначе "Феникс форум" е интересен, полезен и в него има какво да прочете.
Последна промяна 3 на pehotinec, променена общо 31 пъти

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 31 Окт 2016, 19:50

И ако може едно мое лично мнение -обстановката в форума взе да става доста натегнатаи на моменти неприятна! Взехме да заприличваме все повече на БС! Искам да предложа хора които само коментират събития от тяхната си камбанария и не допринасят за определената тема с информация или линкове, изобщо да не бъдат допускани да пишат в темата! Става въпрос за въпросния Луков.От него започнаха много дразги в темата за войната в Сирия! :( :(
Лично на мене,а със сигурност и на повечето съфорумници ни писна да му слушаме личните анализи,които подсказват че този човек знае толкова за войната в Сирия,колкото аз,японски!

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 31 Окт 2016, 20:03

pehotinec написа:
Советский богатир написа:Явно в тоя форум няма да доживеем да се публикува статия за икономиката на САЩ, която да не се изтрие

---------------Аз не мога да разбера, защо вие така сте се загрижили за "оня форум"- БС" ? Той си е по - добре без примитивни пропагандисти и хора с неадекватни емоции, които си мислят, че без тях слънцето няма да изгрее. Всеки има някакви пристрастия, но ако почне да влече статийки от партийни вестници, и да се пали по детински, то той сам излага това, за което си мисли, че допринася, а всъщност компрометира. Иначе "Феникс форум" е интересен, полезен и в него има какво да прочете.
И кое му е добрето на БС? Откакто махнаха съвремените теми този форум е напълно умрял!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 31 Окт 2016, 20:03

Спокойно можеш да пуснеш тема за икономиката на САЩ. Може и да стане интересна дискусия. Или пък за ВПК на САЩ, Русия, или за каквото имаш знания и си чел. Съответно можеш да марзиш САЩ на пълен работен ден, не ме интерсува, не е и моя работа.

Обаче не мога да понасям пропагандата. Още повече тъповата пропаганда захаросана под формата на експертно мнения. Не искам някой да отвори форума, да попадне на таква статия и да реши че всички тук сме откачени почитатели на теорията на конспирацията и да избяга със смях. Не се сещам за никой ще годе читав форум, или сайт, който би позволил такова нещо.

Всяко модераторско решение подлежи на дискусия, но по това конкретно поне аз нямам какво повече да добавя.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 31 Окт 2016, 21:45

Ksantip написа:
Мизиец написа:Да попитам защо ми триете всяко мнение и отнасям бан за картинка в тема "Майтапи"?
Ще може ли да се участва в дискусиите или вече всички инакомислещи сме нежелани във форума на Джинайн?!
Трият се само мненията, съдържащи неприемлив език и обиди към другите потребители. Целта е да не се нагнетява обстановката във форума и дискусиите да текат нормално. Когато се натрупа достатъчен брой подобни мнения, следва бан. Имайки предвид тези изисквания, можеш сам да си отговориш на въпросите. Инакомислието не е грях тук, но заяждането и празнословието са.

Извинявай много ,ама въпроса ми беше също така и защо съм получил 1-седмичен бан ,когато се помайтапих с админа в тема "Майтапи". Между другото майтапчето беше следствие от предно изтрито публикуване ,в което отново се майтапех и то с никакво отношение конкретно. Второто беше вече към администратора ,но в рамките на шега,която той определи като 1-седмичен бан.

Ще помоля да се организира отделна тема ,където ясно да определите правилата и да се знае този форум каква насоченост има. Явно е ,че Динайн като собственик ще е недосегаем ,въпреки че обижда във всяко 3-4то публикуване съфорумците. И едно е ,че ги обижда - второ е ,че не прави връзка с темата и то много често - особено ,когато поучава с квалификации потребителите.

Също така би било хубаво да се спазва правилото за обяснение в конкретната тема за конкретния бан на конкретния потребител.
И наистина не е зле самозабравящите се модератори да търпят санцкиониране!

П.П.: Срам ме е от българите в този форум. Станахте послушковци на открито про-ислямски пропагандисти.
Някой ден няма да е толкова безобидно ,колкото е пред компютъра с такива хора... Толеризма не трябва да е еднопосочен!
'Не мразя чужди държави. Мразя чуждопоклонници!' - пищялкин
'Нормално - когато опознаеш Параша и почва да те отвращава (повече държавата, не толкова хората - макар че тя се крепи точно от тях)...' - пищялкин.

Темата е заключена