Предупреждение към по-емоционалните!!!

Място за съобщения и предложения относно форума
Отговори
Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Re: Предупреждение към по-емоционалните!!!

Мнение от T-72 » 13 Окт 2016, 21:42

Колеги за последен път предупреждавам .След това който колега се изкаже обидно към други колеги с писания тип "джихадофили". "рубладжии", "приятели на джихадистите" "руски агенти" и т.н - веднага получава БАн!Ако преди това е имал наложен такъв - продължава по стълбицата нагоре - "ден,седмица, месец, перманентен бан"

centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 16 Окт 2016, 20:35

Предупреждение към СТРОС за :
Русия за година убила 35 000 диньовци в Сирия
При следващо подобно изказване насочено подигравателно към колега съфорумец те чака еднодневен бан!
Точно преди 10 минути СТРОС направи именно това. Сега ще има ли бан? :roll:

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 16 Окт 2016, 20:40

centara написа:
Предупреждение към СТРОС за :
Русия за година убила 35 000 диньовци в Сирия
При следващо подобно изказване насочено подигравателно към колега съфорумец те чака еднодневен бан!
Точно преди 10 минути СТРОС направи именно това. Сега ще има ли бан? :roll:
репортна ли

centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 16 Окт 2016, 20:45

репортна ли
Някой го изтри. Помислих си, че е дело модератор. Трябваше да му направя принт-скрийн, беше откровена простотия.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 16 Окт 2016, 21:43

centara написа:
репортна ли
Някой го изтри. Помислих си, че е дело модератор. Трябваше да му направя принт-скрийн, беше откровена простотия.
Не е изключено и аз да съм го изтрил.Както и да е
Но репортвай, че като изтрия 10 подобни ми се губи после кое от кой и защо...

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 16 Окт 2016, 21:48

Не че нещо, но ако ще се докладваме на другарката... ;-)

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 16 Окт 2016, 22:57

ValBo написа:Не че нещо, но ако ще се докладваме на другарката... ;-)
Партийната закалка не прощава. ;)

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 18 Окт 2016, 23:21

Поради разногласия със собственика на форума, напускам модераторският екип.Пожелавам успех на колегите.
Моля да ми бъдат отнети модераторските права!

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 18 Окт 2016, 23:43

Подкрепям решението на Т-72.Винаги пускам издайническа и предателска сълза от лявото ми око надолу по бузата,когато фен на лява/дясна диктатура използва демократичен инструментариум.

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 19 Окт 2016, 00:24

Вече мога ли да си простея из темите без да се налага танка като модератор да ми изтрива постовете?:)

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 19 Окт 2016, 03:23

Т-72, въпреки, че с теб сме позиционирани в диаметрално противоположни полюса на политическия спектър, мисля че допускаш грешка.
Грешка, която касае повече нас, редовите потребители, отколкото самия теб. Пъстротата на мнения, нещо есенциално за всеки истински форум, вероятно ще пострада. Нали самия ти си казвал, че не бягаш от разногласия?
Трил си и мои мнения, но не съм протестирал, защото съзнавам, че е много трудно винаги да сдържаш нервите си или да бъдеш христоматийно индиферентен по определена тема (апилотичен).
Веднъж Центъра спомена термина „нормалност” и аз съм съгласен с него. Хайде по друг начин да го кажа – някой, по-търпелив от всички нас останали да е съгласен да бъде боксовата круша (превод на модератор в случая), анджък мразен от всички, но и внасящ някаква търпимост/ред/принудителна поносимост. Инак, се е доказало – останалите в определени моменти можем словесно да се изпотрепем.
Макар и сравнително рядко да пиша тук, чета почти всичко – определено има какво да се научи.
И нека не се почва отначало, че тоя филм вече сме го гледали всички, или поне повечето от нас.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 19 Окт 2016, 17:37

T-72 написа:Поради разногласия със собственика на форума, напускам модераторският екип.Пожелавам успех на колегите.
Моля да ми бъдат отнети модераторските права!
Какви разногласия ? Ти искаш да го баннеш, той не ти дава ...:D :D

Между другото, кой е собственикът на форума ?
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 19 Окт 2016, 18:18

Советский богатир написа:
Между другото, кой е собственикът на форума ?
динайн.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител

Мнение от Мизиец » 30 Окт 2016, 12:32

Да попитам защо ми триете всяко мнение и отнасям бан за картинка в тема "Майтапи"?
Ще може ли да се участва в дискусиите или вече всички инакомислещи сме нежелани във форума на Джинайн?!

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 30 Окт 2016, 16:18

Мизиец написа:Да попитам защо ми триете всяко мнение и отнасям бан за картинка в тема "Майтапи"?
Ще може ли да се участва в дискусиите или вече всички инакомислещи сме нежелани във форума на Джинайн?!
Трият се само мненията, съдържащи неприемлив език и обиди към другите потребители. Целта е да не се нагнетява обстановката във форума и дискусиите да текат нормално. Когато се натрупа достатъчен брой подобни мнения, следва бан. Имайки предвид тези изисквания, можеш сам да си отговориш на въпросите. Инакомислието не е грях тук, но заяждането и празнословието са.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 30 Окт 2016, 19:00

От агентурната си мрежа разбрах, че сте баннали Луков. Добре, ама защо не сте го отразили в "Наказани съфорумци", нали именно това е идеята на този списък с проскрипции - кой, защо и за колко време е пратен в отпуск. Освен от лишаване от актуална и назидателна информация, така ни вкарвате и в грях, щото човек може без да иска да нахрани някой, който в момента не може да се защити.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 30 Окт 2016, 19:17

Доколкото виждам Т-72 се занимаваше с това. Но напълно очевидно му дойде в повече (на кой ли не би...) и вече не е модератор.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2016, 19:25

Stan написа:От агентурната си мрежа разбрах, че сте баннали Луков. Добре, ама защо не сте го отразили в "Наказани съфорумци", нали именно това е идеята на този списък с проскрипции - кой, защо и за колко време е пратен в отпуск. Освен от лишаване от актуална и назидателна информация, така ни вкарвате и в грях, щото човек може без да иска да нахрани някой, който в момента не може да се защити.
Аз го баннах за месец. За нещо което в много държави дори е подсъдно - отричане на холокоста и смъртта на милиони. Но не е прогонен от форума. Никой не е .

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 30 Окт 2016, 19:31

Вземам думата, защото имам право на реплика, за да обясня какво направи миналата седмица по това време един САМОЗАБРАВИЛ СЕ "модератор".

В икономическия раздел публикувах една статия, взета от сайта на в. Атака.
След това някакъв "умник" написа под нея нещо от сорта на
"айде нема нужда, това е копи-пейст от Атака, такова ли е нивото на форума...".

Малко по-късно въпросният модератор - Amazon-чо - изтри темата и ми лепна 1-седмичен бан.
Забележете - темата е изтрита /а не заключена/, а мен ме наказва за 1 седмица, въпреки че преди това нямам друго наказание /1-дневен бан/. Съществуващата градация за наказанията във форума - доколкото ми е известно - започва за първо провинение с 1-дневен бан, после следват седмичен, месечен и т.н.

Въпросният модератор, обаче, веднага затрива темата, а на "провинилия се" налага увеличено наказание.
Което веднага ме кара да си помисля няколко неща.
Първо, вероятно във форума съществува някаква "негласна" линия, която е зададена да се следва и тази линия е известна само на собственика и на модераторите.
В тази връзка е добре да се уточни какви точно материали е позволено да се публикуват тук.
Или пък още по-добре да се оповести кои източници са забранени за цитиране -
примерно има забрана за статии от Атака, Строго секретно, Дума, Работническо дело, Отечествен фронт и так далее...

Второ, с такъв начин на модериране и цензуриране виждам, че този форум бързо се е запътил по стъпките на "онзи" форум - БС - и съвсем скоро не само ще го настигне, но и задмине!

Явно е, че материали и статии, които са неудобни за определен кръг от хора, ще бъдат изтривани.
Статии и материали, които не могат да бъдат оборени или просто не се вписват в "правилната линия" на форума.
В този смисъл въпросната изтрита статия наистина беше копи-пейст от сайта на Атака, но забележете -
авторът не беше некоторый советский дипломированный специалист /което до известна степен би обяснило затриването на темата/, а американски професор от Калифорнийския университет в Сан Диего, който освен това е ветеран от много американски войни и е бил даже агент на ЦРУ.

Затова ще си позволя тук да дам директен линк към въпросната статия, за да може всеки сам да прецени за себе си дали става дума за чиста пропаганда и агитация или за един наистина подробен познавателен и аналитичен материал, придружен с голяма доза информация.
Ако нещо в една такава статия не допада на някой или го смята за лъжа, не е ли по-добре да се опита да го обори с някакви аргументи и факти, отколкото веднага да се изтрие и на публикуващия го да му бъде наложено абсолютно незаслужено наказание ?
Нали в крайна сметка уж такава беше идеята на този форум - да е диалогичен и дискусионен ?

ПС 1. Няма нужда да ми отговаряш.
ПС 2. Линкът към споменатата статия -
.....................
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 30 Окт 2016, 19:53

Amazon написа:
Stan написа:От агентурната си мрежа разбрах, че сте баннали Луков. Добре, ама защо не сте го отразили в "Наказани съфорумци", нали именно това е идеята на този списък с проскрипции - кой, защо и за колко време е пратен в отпуск. Освен от лишаване от актуална и назидателна информация, така ни вкарвате и в грях, щото човек може без да иска да нахрани някой, който в момента не може да се защити.
Аз го баннах за месец. За нещо което в много държави дори е подсъдно - отричане на холокоста и смъртта на милиони. Но не е прогонен от форума. Никой не е .
Ами информирайте ни, нали затова е подфорумът "Наказани съфорумци".

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 30 Окт 2016, 19:53

Советский богатир написа:Вземам думата, защото имам право на реплика, за да обясня какво направи миналата седмица по това време един САМОЗАБРАВИЛ СЕ "модератор".

Всъщност по правилата на форума, цитиране на в. "Атака" се наказва директно с бан за 1 година.
Хубаво, чв амазон е мекушав и те е зашил само за седмица...

А ако не ти харесва форума, отивай при ПАН-челиеви....

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 30 Окт 2016, 19:56

Луков направо го застрелвате трети път..
Първият път аватара му през 43-та, вторият път един от съфорумците каза, че бил роднина на застрелялия го, сега трети път... :o

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 30 Окт 2016, 19:58

Интересна статия. Бях изненадан че изтриха темата във връзка с тази статия, което не говори добре за тези които го изтриха. Държа да се отвори отново темата, инак за каква демокрация, плурализъм и гласност говорим.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 30 Окт 2016, 19:59

Советский богатир написа:Вземам думата, защото имам право на реплика, за да обясня какво направи миналата седмица по това време един САМОЗАБРАВИЛ СЕ "модератор".

След това някакъв "умник" написа под нея нещо от сорта на
"айде нема нужда, това е копи-пейст от Атака, такова ли е нивото на форума...".

Малко по-късно въпросният модератор - Amazon-чо - изтри темата и ми лепна 1-седмичен бан.
Забележете - темата е изтрита /а не заключена/, а мен ме наказва за 1 седмица, въпреки че преди това нямам друго наказание /1-дневен бан/. Съществуващата градация за наказанията във форума - доколкото ми е известно - започва за първо провинение с 1-дневен бан, после следват седмичен, месечен и т.н.

Въпросният модератор, обаче, веднага затрива темата, а на "провинилия се" налага увеличено наказание.
Което веднага ме кара да си помисля няколко неща.
Първо, вероятно във форума съществува някаква "негласна" линия, която е зададена да се следва и тази линия е известна само на собственика и на модераторите.
В тази връзка е добре да се уточни какви точно материали е позволено да се публикуват тук.
Или пък още по-добре да се оповести кои източници са забранени за цитиране -
примерно има забрана за статии от Атака, Строго секретно, Дума, Работническо дело, Отечествен фронт и так далее...

Второ, с такъв начин на модериране и цензуриране виждам, че този форум бързо се е запътил по стъпките на "онзи" форум - БС - и съвсем скоро не само ще го настигне, но и задмине!

Явно е, че материали и статии, които са неудобни за определен кръг от хора, ще бъдат изтривани.
Статии и материали, които не могат да бъдат оборени или просто не се вписват в "правилната линия" на форума.
В този смисъл въпросната изтрита статия наистина беше копи-пейст от сайта на Атака, но забележете -
авторът не беше некоторый советский дипломированный специалист /което до известна степен би обяснило затриването на темата/, а американски професор от Калифорнийския университет в Сан Диего, който освен това е ветеран от много американски войни и е бил даже агент на ЦРУ.

Затова ще си позволя тук да дам директен линк към въпросната статия, за да може всеки сам да прецени за себе си дали става дума за чиста пропаганда и агитация или за един наистина подробен познавателен и аналитичен материал, придружен с голяма доза информация.
Ако нещо в една такава статия не допада на някой или го смята за лъжа, не е ли по-добре да се опита да го обори с някакви аргументи и факти, отколкото веднага да се изтрие и на публикуващия го да му бъде наложено абсолютно незаслужено наказание ?
Нали в крайна сметка уж такава беше идеята на този форум - да е диалогичен и дискусионен ?

ПС 1. Няма нужда да ми отговаряш.
ПС 2. Линкът към споменатата статия -
.....................
Малко ти е било :D Вестник Атака ще си го обсъждаш някъде другаде. :mrgreen:
Ако продължаваш така, мисля, че скоро ще се сбогуваме с теб завинаги. Не че ще липсваш на някой човек тук. :D

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 30 Окт 2016, 20:03

acoc написа:Интересна статия. Бях изненадан че изтриха темата във връзка с тази статия, което не говори добре за тези които го изтриха. Държа да се отвори отново темата, инак за каква демокрация, плурализъм и гласност говорим.
Най-малоумното нещо е човек да е толерантен към нетолерантни, демек националсоциалисти, комунисти и ислямисти. Затова овреме - прас праз ръцете, че после става кофти. Справка Хитлер. 8-)

Отговори