Предупреждение към по-емоционалните!!!

Място за съобщения и предложения относно форума
Отговори
Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Re: Предупреждение към по-емоционалните!!!

Мнение от ValBo » 01 Ное 2016, 18:53

Споко, няма баща, който не е се е научил бебето да реве,а той да спи :-)

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 01 Ное 2016, 18:55

Да , ти е живо и здраво.Аз като бях малко по голям и нещях да спя, баба ми се чудеше как да ме приспива, а дядо ми я караше да ми прави винена попара...
Кръвта вода не става!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Ное 2016, 19:00

Аз следях темата. Глупостите ги оставих нарочно. За по-лесно различаване на троловете, от тези които наистина нещо много ги е засегнало.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 01 Ное 2016, 19:31

Amazon написа:Аз следях темата. Глупостите ги оставих нарочно. За по-лесно различаване на троловете, от тези които наистина нещо много ги е засегнало.
И като разбра ,че ме засегна с едноседмичен бан ,заради майтапчийска картинка в тема "Майтапи" - какво? Да не да се извиниш?
Като гледам кви обиди леят някои членове на форума се чудя как си намерил време да ми обърнеш време на картинката.
Иначе за по-сериозните ми нарушения ще внимавам,макар да е изключително трудно ,когато прочета 10 поста възхваления на джихадита от Д9 :lol:

Виж piston може да му обърнете внимание. Човека явно има проблеми от доста време. Преследват го някакви хора от някакви други вселени.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 01 Ное 2016, 19:36

Stan написа:И защо така проспа всички глупости които се изписаха тук от 30.10. насам? И като си решил да триеш, що те почна с поредния тролски пост Супер Хорнет, непосредствено преди твоя?
Ахахаххахаха! :mrgreen:

И пример за див тролинг:
Stan написа:Но тъй като се намеси, да ти задам и на теб въпроса, който зададох на ValBo - как мислиш, трябва ли да има в България паметници на войските воювали срещу нея, без значение дали става въпрос за американската или Червената армия?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Ное 2016, 19:50

Мизиец написа: И като разбра ,че ме засегна с едноседмичен бан ,заради майтапчийска картинка в тема "Майтапи" - какво? Да не да се извиниш?
Честно, не знам за каква картинка пишеш. В съответната тема написах защо си ограничен достъп за седмица: "напоително количество безсъдържателни мнения". В един момент на всеки му писва да трие. Форума е за изграждане на съдържание и забавление. Не за някой да води виртуални "войни", да си налага възгледите, или да се надприказваме.

Аз лично не съм любител на някакви строги ограничения и прекалено много правила, но за това трябва и вие да помогнете, иначе няма да се получи.

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 01 Ное 2016, 20:32

Stan написа: Демокрация, изгнила гейропска, хамериканска, толерастка псевдо ценност. Аз предлагам да се прилага братския руски модел - каквото каже батюшката цар, това да, който си позволи да изрази несъгласие - сопата и довиждане :D
Ако аз бях собственик на форума, едва ли щеше да предлагаш точно това :D

Иначе, гледам, си споменал още за оня , дето се оплакал, че му изтрили постната статия от в. Атака.
Явно у теб има някаква загнездена презумпция или предубеждение относно определени медии.
Трябва веднага да отбележим, че по принцип презумпцията или предубеждението не се формират априори у индивида, а са вследствие на определен тип въздействие върху личността с цел да се изгради у нея някакво целево възприемане на реалността. В този смисъл след като това е постигнато веднъж, даденият човек започва да мисли примерно как във в. Атака, Дума или Строго секретно не може никога и по никакъв начин да се съдържа някакъв полезен, автентичен или безпристрастен материал.
Също както потребителят, който малко след поместването на статията, написа нещо от сорта на "айде нЕма нужда, това е копи-пейст от Атака, такова ли е нивото на форума". В този ред на мисли, възмущението ми въобще не беше , че е изтрита статия от Атака, а имаше доста по-фундаментален смисъл, който явно ти е убегнал.
Сега като се замисля обаче, даденият по-горе цитат би подхождал доста добре като мото или девиз на форума :D

Сега ще се опитам написаното до тук да го формулирам по един друг начин /за неразбралите/.
Преди около месец постнах една статия за Хизбула, написана от някакъв американски автор, списващ за радикална американска медия.
Даже собственикът на сайта се учуди, че точно аз поствам дадения материал, в който Хизбула се описва като терористична организация, причинила доста злини на американците и продължаваща да се бори срещу тях и Израел.

Статията я постнах, защото смятам, че е много добра, може би най-добрата, преведена на български език, която съм чел. Точно заради това, съм си я запазил сред архивите.
Съдържа доста изчерпателна информация, хронологически подплатена с дати и събития. Описва местата, където са щаб-квартирите й, има интервюта с нейни членове и т.н. С други думи казано, въпреки че авторът описва Хизбула като терористична организация, това по никакъв начин няма да промени моята оценка за тях като фрийдъм-файтери /каквито приема Динайн, че са сражаващите се срещу режима на Асад в Сирия/, борещи се срещу "израелския Башар Асад".

Казано в едно изречение - мисля, че във всяка една медия може да се открие наистина качествен материал, достоен за дискусии и конструктивен диалог, без да се робува на определени вкоренени предразсъдъци, които доста от тук-пишещите проявяват...
Последна промяна 1 на Советский богатир, променена общо 1 пъти
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 01 Ное 2016, 20:57

Ок, ще те помоля ако можеш, да прехвърлиш последните 2 страници там - съответно и ние ще се прехвърлим...
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Ное 2016, 21:06

Аз мисля че Торн говореше за предложението за идентификация. Прехвърлих постовете в съответната тема.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 24 Ное 2016, 19:53

Предлагам на модераторите колегата Динаин да получи еднодневен бан за поредни обиди към съфорумците!
Dinain написа:80% от шарените картинки, дето им се радвате, са пълна измислица, ама луд умора няма. :)
Няма какво да не ми харесва в новините, въпросът е, че не са новини, а фишеци. То не бяха колапси, то не бяха пробиви, а след 4 месеца като теглиш чертата - фронтът без промяна. :)
Кръвта вода не става!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 24 Ное 2016, 19:55

Защо се мъчиш изобщо?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 24 Ное 2016, 20:05

И аз не знам защо се хаби, "Луд умора няма, само се поти" е народна поговорка. :roll:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 24 Ное 2016, 22:57

Колеги модератори, надявам се да вземете мерки за въпросният колега.Това че е собственик не му дава право да се държи по този начин!Аз бях тук модератор, много пъти съм му триел мнения, предупреждавал съм го за банване тук.Не го изтърпях накрая и затова се махнах от модераторският екип! Покажете че аршините са едни и че не си затваряте очите!
Кръвта вода не става!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 24 Ное 2016, 22:59

Той сам ти го написа - "Луд умора няма!", ти обаче продължаваш да се мъчиш.
Недей, нервните клетки не се възстановяват

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 24 Ное 2016, 23:12

То и собственика на сайта спада към тези дето от лудост умора няма, и определено доста се поти.:))) :D

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 25 Ное 2016, 00:14

Именно! :D

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 25 Ное 2016, 09:28

T-72 написа:Колеги модератори, надявам се да вземете мерки за въпросният колега.Това че е собственик не му дава право да се държи по този начин!Аз бях тук модератор, много пъти съм му триел мнения, предупреждавал съм го за банване тук.Не го изтърпях накрая и затова се махнах от модераторският екип! Покажете че аршините са едни и че не си затваряте очите!
Аз не смятам че е заслужил бан, особено заради изказването, което си докладвал. Ако трябва да мерим с един аршин, то форума трябва да е почти празен - само погледни мненията от вчера, насочени срещу Динаин и Хатип, които отнасят най-много негативни коментари и ми кажи защо трябва да баннвам Динаин заради "луд умора няма" (което съм изтрил).

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 25 Ное 2016, 09:45

Ksantip написа:
T-72 написа:Колеги модератори, надявам се да вземете мерки за въпросният колега.Това че е собственик не му дава право да се държи по този начин!Аз бях тук модератор, много пъти съм му триел мнения, предупреждавал съм го за банване тук.Не го изтърпях накрая и затова се махнах от модераторският екип! Покажете че аршините са едни и че не си затваряте очите!
Аз не смятам че е заслужил бан, особено заради изказването, което си докладвал. Ако трябва да мерим с един аршин, то форума трябва да е почти празен - само погледни мненията от вчера, насочени срещу Динаин и Хатип, които отнасят най-много негативни коментари и ми кажи защо трябва да баннвам Динаин заради "луд умора няма" (което съм изтрил).
Защото не му е за първи път.Ако е само заради една обида, здраве му кажи.
Кръвта вода не става!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 25 Ное 2016, 10:22

Много си чувствителен, щом от поговорка се обиждаш... за какво са поговорките, в края на краищата? :evil:
Ако при всяко споменаване на поговорка някой се обиждаше, нямаше да съществуват. Извинявай, щом си се обидил, но езиковото богатство е именно... богатство. За да се използва, и ще продължавам да го използвам.

Богатството на езика е богатство на мислите. — Николай Карамзин

Език кости няма, ама кости троши. — Българска пословица

Езикът ще те доведе и до Киев. — Руска пословица

Завистта развърва езиците, възхищението ги сковава. — Оноре дьо Балзак

Между кръста, меча и буквата номер едно е буквата. Останалото е "Край Босфора шум се вдига". Какво е останало от праха на Самуила, от величието на Симеон и на Асеневци? Останал е онзи език, който от Тимок до Одрин и от Тулча до Скопие е останал почти непроменен. Ето това е чудото. — Андрей Пантев

Най-сладък от всичко е езикът, най-горчив от всичко е езикът. — Абхазка пословица

Не е задължително да сте съгласни със събеседника, за да намерите общ език с него. — Маргарет Тачър

Проблемът не е в богатството на езика, а в бедността на мисълта. — Валентин Домил

+

Конструкцията на изречението в българския език е такава, че пречи на доброто темпо на спортния коментар. — Николай Колев – Мичмана

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 25 Ное 2016, 10:34

Език мой - враг мой!

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 25 Ное 2016, 10:36

Изобщо не се опитвай да бягаш или да иронизираш по обичаен за тебе двусмислен начин.Ако ти беше за първи път - както и да е.Смея да кажа че ти си потребителя който най-много обижда другите потребители.Ако не беше собственик досега да си изгърмял подобно на други колеги баннати за различен период от време.
Аз се чудя защо не го направих като бях модератор, но все си мислех че ще се осъзнаеш че с това поведение и тон - си прекалил.
Пак ти казвам това не е само мое мнение , а мнение на много други хора.Проявиш малко Разум ще разбереш че в случая това е в полза само на твоят форум!
Кръвта вода не става!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 25 Ное 2016, 10:44

Знам. :roll:

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 25 Ное 2016, 10:51

За другите потребители за да осъзнаят, трябва да бъдат баннати, а на собственика за да се осъзнае, все му се дават реверанси. И понеже се мисли за недосегаем, коли и беси.:)

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 25 Ное 2016, 12:33

Колеги гледам че има двоен стандарт към потребителите във форума.Подобно на Super Hornet и аз напускам!Живи и здрави!
Кръвта вода не става!

Отговори