Работен форумТехнически съобщения

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Re: Технически съобщения

Мнение от Ksantip » 18 Фев 2017, 14:09

Ясен има проблем - не може да пуска мнения и му излиза съобщение, че IP адресът му е блокиран. Не е баннат, така че нямам представа защо се е получило това. Някакви идеи?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 18 Фев 2017, 15:58

Ясене, изчисти си кеша на браузъра.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 18 Фев 2017, 19:19

Същата работа и при мен, затова ползвам прокси и няма проблем.

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 18 Фев 2017, 19:46

Незнам какво стана,но вече мога да публикувам мнения без проблем. :) :)

Аватар
admin
Site Admin
Контакт:

Мнение от admin » 18 Фев 2017, 21:20

Радвам се, че проблемът е изчезнал.

Активирани са още два екстеншъна - "External Links Open in New Window 1.0.1" и "Max-width switch".
The Administration
www.fenixforum.net

Аватар
admin
Site Admin
Контакт:

Мнение от admin » 19 Мар 2017, 16:58

За около 2 часа форумът беше недостъпен поради повреда на сървъра, който ползваме (или поне от хостинга така казват). Все още не са потвърдили официално, че повредата им е отстранена, но форумът е отново достъпен.

Поздрави,
The Administration
www.fenixforum.net

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 12 Апр 2017, 17:08

До Администратора на Fenix Forum .

Вчера изпратих два имеила на които нямам отговор и регистрацията ми още е активна .
Не виждам къде и ще напиша същото тук :

Моля , регистрацията ми във Fenix Forum да бъде прекратена и заличена и всичките ми мнения да бъдат изтрити .
Живи и здрави .

Живи и здрави на всички .

П.П. Не желая да имам регистрация във форум в който модератор Thorn :
1. Лъже за причината на наказанието- не го оспорвам , но не съм псувал . Причината по която написах мнение и използвах думата „дрисльо” – не се срамувам и бих го написал пак - ще го направя винаги където и когато я чуя , без значение какво ще ми струва .
2. Блокира мой линк към сайт - http://www.vitki.info/ . Твърдя категорично . Проверих многократно – през сайта излизаше фалшив „error 404” , а през браузъра беше достъпен . Влязох с регистрация в Fenix Forum , изтрих и пуснах отново линковете и тогава бяха активни .
3. Трил е мои мнения ( иронични или саркастични ) , без наказание или обяснение за причината , а форума е пълен с такива .
4. Пуска умишлено манинипулативни и провокативни мнения , а би трябвало точно той да следи да не се прави от потребителите .

И отговора на човека за когото написах „дрисльо” - забележете на лични , а не във форума - от страх или срам сигурно . Във форума отговора му беше съвсем миловиден и друг за пред потребителите . Егати и лицемерието :
Мизиец : Дрисльото, мери си приказките занапред. И ако си много недоволен ми пиши тук, за да не мърсим темата, докато си говорим с квалификации, пустиняк заспал такъв.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 12 Апр 2017, 17:17

Никакво лицемерие не е. Просто съм банван 10 пъти повече от теб и то за много по-дребни провинения, в следствие на което съм заявил, че ще се държа културно във форума, както си е редно, което не важи в лични разговори, особено с агресивни хора. Затова ти написах да не мърсиш темата, а да ми пишеш ЛС, като си толкова голям отворко и ме обиждаш, защото не ти харесва, че съм написал - "ТСВ се пече, ще трябва да сформираме реални полкове и да се почваме наистина. :D :D :D" ( забележи отново - с 3 смеещи се емотиконки съм го публикувал). Някои го наричат черен хумор! ;)

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Thorn » 12 Апр 2017, 20:08

Баннах те за един ден за думата дрисльо, която е неприемлива. Такъв език няма да се търпи тук. Ако възможността да псуваш е съществена за теб и я предпочиташ пред участието си във форума - изборът си е твой.

Никакви линкове не съм ти пипал по никакъв начин. Каквито и проблеми да е имало с тях, не са заради мен.

Мненията, които съм трил, съдържаха недопустими квалификации. Просто лош език.

За четвъртото - ппросто не е вярно.

Чао.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 12 Апр 2017, 20:41

Thorn написа:
12 Апр 2017, 20:08
Баннах те за един ден за думата дрисльо, която е неприемлива. Такъв език няма да се търпи тук. Ако възможността да псуваш е съществена за теб и я предпочиташ пред участието си във форума - изборът си е твой.

Никакви линкове не съм ти пипал по никакъв начин. Каквито и проблеми да е имало с тях, не са заради мен.

Мненията, които съм трил, съдържаха недопустими квалификации. Просто лош език.

За четвъртото - ппросто не е вярно.

Чао.
От думите си ще се оправдаеш, и от думите си ще се осъдиш.Евангелие от Матей 12:37

Аватар
admin
Site Admin
Контакт:

Мнение от admin » 12 Апр 2017, 21:18

Здравейте, Христо Спириев

Извинете за забавения отговор, но благодарение на това съобщение открихме пропуск във формата за връзка с администрацията, поради която не всички съобщения са пристигали. Вече е отстранена.

Уверявам ви, че нито администрацията, нито някой от модераторите, могат да "блокират" Ваш сайт по какъвто и да е начин чрез този форум. Трябва да е станало някакво недоразумение, ако желаете, пратете ми повече подробности.

Относно триенето на регистрации и постове, никой не може да Ви задължи да пишете, разбира се. Но нямаме практика да изтриваме регистрации и нечии постове по желание на автора им, нещо повече - твърдо сме против практиката на "самоизтриване"; постовете са станали част от дискусии и разговори. Ако щете, това е все едно актьор да поиска сцените му да бъдат изрязани от филм, който вече е излязъл по кината.

Поздрави,
The Administration
www.fenixforum.net

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 12 Апр 2017, 21:32

admin написа:
12 Апр 2017, 21:18
Здравейте, Христо Спириев

Извинете за забавения отговор, но благодарение на това съобщение открихме пропуск във формата за връзка с администрацията, поради която не всички съобщения са пристигали. Вече е отстранена.

Уверявам ви, че нито администрацията, нито някой от модераторите, могат да "блокират" Ваш сайт по какъвто и да е начин чрез този форум. Трябва да е станало някакво недоразумение, ако желаете, пратете ми повече подробности.

Относно триенето на регистрации и постове, никой не може да Ви задължи да пишете, разбира се. Но нямаме практика да изтриваме регистрации и нечии постове по желание на автора им, нещо повече - твърдо сме против практиката на "самоизтриване"; постовете са станали част от дискусии и разговори. Ако щете, това е все едно актьор да поиска сцените му да бъдат изрязани от филм, който вече е излязъл по кината.

Поздрави,
Моля , регистрацията ми във Fenix Forum да бъде прекратена и заличена и всичките ми мнения да бъдат изтрити .
Живи и здрави .

Това е последно от мен . Благодаря .

Благодаря на всички .

Arangel
Редовен потребител

Мнение от Arangel » 14 Апр 2017, 21:02

Христо Спириев написа:
12 Апр 2017, 21:32

Живи и здрави .

Това е последно от мен . Благодаря .

Благодаря на всички .

:(

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 15 Апр 2017, 07:53

Тъпо е да пиша "Спириев, ще ни липсваш - върни се", че е баш като реплика от булеварден роман, но горе-долу в този дух са мислите ми
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 15 Апр 2017, 10:26

Almasy написа:
15 Апр 2017, 07:53
Тъпо е да пиша "Спириев, ще ни липсваш - върни се", че е баш като реплика от булеварден роман, но горе-долу в този дух са мислите ми
Много ми е кисел нещо,,,,

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 15 Апр 2017, 13:12

Нещо не разбрах - наказанието е за дума използвана в ЛС?
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Thorn » 15 Апр 2017, 14:08

Не, личните са си лични. Беше си в постинг.

Аватар
admin
Site Admin
Контакт:

Мнение от admin » 20 Апр 2017, 22:16

Здравейте,

Понеже на няколко пъти се споменава, че даден потребител получава или не имейли/ЛС от форума, реших да публикувам кратко разяснение.

Моля, запознайте се с приложените скрийншоти - дали да получавате и какъв тип ЛС и/или имейл известявания за тях, и за кои от тях, дали имейлът ви или дори статуса да бъде видим за другите потребители и т.н., зависи от собствените ви настройки (Потребителския панел).
Настройки 1.jpg
Настройки 2.jpg
За въпроси относно настройките, моля не се колебайте да питате.

Поздрави,

ПП Скрийшотите са от административния акаунт, затова се виждат малко повече опции, от колкото вижда обикновения потребител.
The Administration
www.fenixforum.net

Arangel
Редовен потребител

Мнение от Arangel » 20 Апр 2017, 23:07

Благодаря!

Аватар
admin
Site Admin
Контакт:

Мнение от admin » 06 Май 2017, 10:40

Здравейте всички!

Имаме два нови раздела:

"Междувоенен период" в световната история и "Морски алтернативки" - подраздел на "Алтернативна история".
The Administration
www.fenixforum.net

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 14 Май 2017, 08:31

ErrTopic.jpg
На втория линк коректно /за раздела/ си се отваря "България през соца".
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 25 Май 2017, 08:42

Значи, става дума за прилагане на файл (напр.картинка). Обикновено ми излиза на английски Add files и след като цъкна - пред прозорчето, където го избирам, има втори бутон "Вмъкни в мнението". Обаче един-два пъти първия бутон ми излиза на български - и като цъкна - освен бутона Разгледай, друг бутон (за вмъкването) няма. И всъщност файла се показва закачен, но не мога да го изобразя в мнението - и не ми дава да публикувам, казва ми "Твърде кратко мнение".
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 10 Сеп 2017, 08:40

Изглежда форумът има загуба на краткотрайна памет - теми, в които няма нови мнения от дни, и които съм преглеждам, сега ми се показват като такива с непрочетени мнения. Като такива без непрочетени мнения ми показва само теми, в които никой не е писал поне от седмици. А от седем дни чета само с един браузър и само от едно устройство.
Ако при вас не е така, да не би да е от телефона ми или връзката му?
Walk this valley of death, head high, say "i'm not done yet, today i wont' die"
'cause try as we may we can never deny we can get back up if we're still alive!

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 11 Сеп 2017, 20:16

vassiln написа:
10 Сеп 2017, 08:40
Ако при вас не е така
При мен е наред.
Току-що се убедих.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 11 Сеп 2017, 20:40

vassiln написа:
10 Сеп 2017, 08:40
Изглежда форумът има загуба на краткотрайна памет - теми, в които няма нови мнения от дни, и които съм преглеждам, сега ми се показват като такива с непрочетени мнения. Като такива без непрочетени мнения ми показва само теми, в които никой не е писал поне от седмици. А от седем дни чета само с един браузър и само от едно устройство.
Ако при вас не е така, да не би да е от телефона ми или връзката му?
Може от водката да е?... Да не е Путинка? :?
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Отговори