Наказани съфорумци

Място за съобщения и предложения относно форума
Темата е заключена
kramer
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Наказани съфорумци

Мнение от kramer » 17 Дек 2016, 14:50

Това добре, но постът, в който срами никнейма ми си стои, а аз като се опитам да се защитя ме трият. Поне го редактирайте.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 17 Дек 2016, 15:32

kramer написа:Това добре, но постът, в който срами никнейма ми си стои, а аз като се опитам да се защитя ме трият. Поне го редактирайте.
Моя грешка, не бях забелязал, че точно той е останал. Готово.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 22 Дек 2016, 09:46

Пистън няма да псува две седмици.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 22 Дек 2016, 09:53

Ако може за по-дълго, даже завинаги.
Единственото което го вълнува е да цапа форума с антируска пропаганда. Едно смислено мнение няма

Аватар
ISTORIK
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 22 Дек 2016, 10:33

Все по-често ми се случва да вляза и да има някой току-що наказан. Интересно, как някои хора не си взимат поука относно това, кое тяхно поведение не е желателно.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 22 Дек 2016, 17:04

Русофобията му замъглява съзнанието :D

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 22 Дек 2016, 20:28

Може е хубаво да се казва "лицето Х получи бан, щото еди къде си написа еди какво си"
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 22 Дек 2016, 21:19

Stan написа:Може е хубаво да се казва "лицето Х получи бан, щото еди къде си написа еди какво си"
Подкрепям
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 22 Дек 2016, 21:28

Аз лично бих предложил по-голямо наказание за piston. Този бан вече му е 3 или 4 по-ред. Айде всеки си изпуска нервите,ама да псуваш като каруцар някак не върви! Пък и като гледам въпросния потребител не си е взел никаква бележка от предните наказания! :| :|

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 22 Дек 2016, 23:08

Stan написа:Може е хубаво да се казва "лицето Х получи бан, щото еди къде си написа еди какво си"
Примерно - "Ще ядеш кожения"

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 27 Дек 2016, 21:06

Мизиеца е първият, изгонен завинаги от форума. Причината са постоянните обиди към съфорумците и нежеланието му да промени начина по който се изразява. Искрено се надявам това да е последния път, в който ми се налага да изгоня някой от форума.

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 27 Дек 2016, 22:33

Как се изгонва завинаги потребител от форума?

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 27 Дек 2016, 22:51

acoc написа:Как се изгонва завинаги потребител от форума?
Има такава модераторска опция. По принцип бановете вървят в следния ред: ден>седмица>месец>завинаги. Както виждате, този ред на наказанията не се спазва винаги като много често банваме някой за ден, след като е получил седмична или месечна почивка и целта е просто да се охладят страстите или да бъде наказано недопустимо поведение. Мизиеца също беше наказван на няколко пъти с дневни, седмични, месечни банове но за съжаление не си взе поука и не промени тона си. Пълната липса на желание за промяна у него ни убедиха да предприемем тази крайна мярка. Аз предложих изгонването, а колегите се съгласиха и така останахме с един Мизиец по-малко. Пак казвам, че се надявам това да е първия и последен път, в който се налага да се стигне до тази мярка.

Аватар
ISTORIK
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 28 Дек 2016, 09:04

Интересно... В други форуми банването е привилегия на администраторите. Дори и глобалните модератори нямат правото да банват потребители. Банва ги админът, след кнсултация с целия екип. Аз съм банвал спамърски акаунти, но - с временен администраторски статут; като временно изпълняващ длъжността администратор. Това - между другото.

Колкото до онези потребители, които често биват наказани със забрана да пишат или чиито постинги са под модераторско наблюдение и трябва да бъдат одобрени, преди да станат видими за широката публика от потребители на форума и външни читатели (не членуващи в него), можем да кажем, че наред с липсата на възпитание и етикет (в случая терминът е "нетикет" - етикет в нета), им липсва и правилна комуникативна стратегия.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 28 Дек 2016, 09:21

Ок, изгонен завинаги. Какво пречи на изгонения потребител да си направи друг профил и отново да поства мнения? Интересно, генерал Луков отдавна не се е появявал, да не и той да е изгонен завинаги?:)

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 28 Дек 2016, 09:37

ISTORIK, имаме възможност да налагаме банове след като сме се посъветвали помежду си.
асос, разбира се че може да си направи нов профил, но можем да се ориентираме по IP и да го изхвърлим пак, тъй като правенето на повече от един профил е забранено. Луков не е баннат, а и да беше щяхме да го обявим.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 28 Дек 2016, 09:58

Сложна работа е бана по ИП
От една страна, можете да спрете достъпа на офис от 250-300 човек защото излизат от едно ИП, второ, ако мрежата е мобилна му трябва само рестарт и получава нов адрес и трето, съществуват всякакви анонимни проксита през които няма как да хванете адреса.
Загубена кауза е това.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 28 Дек 2016, 13:42

От моя форумен опит пък съм забелязал, че регистрирането на нови профили е изгубена кауза. ;)

Просто ако си достатъчно активен, да пишеш поне веднъж дневно - ще те разкрият, без да ти гледат ИП или каквото и да е. Просто си има стил на писане, емоции, залитания по определени теми, които издават кой е потребителя.
А ако не си активен и пишеш 1 пост на седмица или въобще не пишеш - ами за какво ти е този профил тогава и на кого му пука дали си направил нов? Форума само за да го четеш не ти трябва регистрация въобще.

И най-вече - отминаха тези години, където анонимността в интернет беше "яка" и хората целенасочено се опитваха да имат имат 10 различни идентичности за 10 различни сайта. Това вече не е интересно, а точно обратното - всеки иска да има "дигитална идентичност", с профилна снимка/картинка, девиз и прочие атрибути, правещи го "личност". И най-вече потребителско име, което значи нещо за околните. По един начин се комуникира с някой, когото "познаваш" от интернет, и с някой, регистрирал се вчера като "johnyjohnson8537". :)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 29 Дек 2016, 00:08

Thorn написа:
Примерно - "Ще ядеш кожения"
Изображение
Когато съм блокиран можете да ми пишете в бгнаука и форума на Аеро...

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 29 Дек 2016, 01:42

Thorn написа:Пистън няма да псува две седмици.
кога минаха 2 седмици :?

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 26 Яну 2017, 13:50

jacksparrow написа:
26 Яну 2017, 13:31
Пищуна пак е вилнял. Куков жив ли е още или цирозата го тръшна. Пущуне що не отидеш да си показваш простотията някъде другаде.
Пиздеца е баннат за един ден. Досега не сме наказвали него или Пистън за обидите които си разменят, просто защото имаше взаимност и само чистехме след тях, но сега съм пратил Пизито да почива защото обижда без да е предизвикан.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 26 Яну 2017, 13:55

Ksantip написа:
26 Яну 2017, 13:50
jacksparrow написа:
26 Яну 2017, 13:31
Пищуна пак е вилнял. Куков жив ли е още или цирозата го тръшна. Пущуне що не отидеш да си показваш простотията някъде другаде.
Пиздеца е баннат за един ден.
Благодаря, макар че отдавна е заработил поне седмичен бан... Най-сетне един модератор на място...
Когато съм блокиран можете да ми пишете в бгнаука и форума на Аеро...

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 26 Яну 2017, 19:34

Аааа значи щом модератора ти играе по свирката значи е модератор на място. ;) ;) И да попитам защо само един е наказания,не трябва ли да са двама пизито и piston,та защо само пизито наказа?

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 26 Яну 2017, 19:48

iasen ianakiev написа:
26 Яну 2017, 19:34
Аааа значи щом модератора ти играе по свирката значи е модератор на място. ;) ;) И да попитам защо само един е наказания,не трябва ли да са двама пизито и piston,та защо само пизито наказа?
Прочети пак какво съм написал. И двамата се обиждаха и не ги наказвахме (наша грешка), но сутринта пизито съвсем непредизвикано започна да обижда затова отнесе еднодневен (само) бан.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 26 Яну 2017, 20:20

Ksantip написа:
26 Яну 2017, 13:50
Пиздеца е баннат за един ден. Досега не сме наказвали него или Пистън за обидите които си разменят, просто защото имаше взаимност и само чистехме след тях, но сега съм пратил Пизито да почива защото обижда без да е предизвикан.
Тоест, някои имат право да обиждат първи и ако им се отвърне, само се чисти. А други нямат подобен левъл!
Интересно...

Темата е заключена