Работен форумМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Желязин » 15 Май 2018, 05:17

Щом Ксантип е упрекнат в русофилия, значи има демокрация и плурализъм в тоз форум.
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 15 Май 2018, 05:34

Kramer, и аз гледам да се отчитам стига да не е прекалено. Нали всичките заедно го бутаме тоя форум. Както казва Ksantip, понякога е въпрос на лична преценка и подлежи на критика. Аз например понякога трия мнения, които не нарушават правилника, но загрозяват темата. Това сериозно...или оставям такива които го нарушават, но си заслужават.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 18 Май 2018, 20:07

За наричане на всепризнати терористи от ИДИЛ " миндили", следва бан !
А за това :
Re: Конфликтът в Украйна
Мнение от rki » 18 Май 2018, 13:54

Вчера успешно бе ликвидиран поредния изрод-терорист.
Днес съратниците му организират ден на траур в ОРДЛО:
Кога ще научите .... на нормален за форум език ?

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 18 Май 2018, 20:23

Ivanov написа:
18 Май 2018, 20:07
За наричане на всепризнати терористи от ИДИЛ " миндили", следва бан !
А за това :
Re: Конфликтът в Украйна
Мнение от rki » 18 Май 2018, 13:54

Вчера успешно бе ликвидиран поредния изрод-терорист.
Днес съратниците му организират ден на траур в ОРДЛО:
Кога ще научите .... на нормален за форум език ?
Постът е модериран. Никой не е банвал за обиди към ИД, а защото въпросната дума беше писана нарочно на няколко пъти, след като преди това я бях трил в постовете на Мизиеца.

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 21 Май 2018, 08:40

Май менюто "Newest Users" не работи, защото един месец информацията в него не е променена.
Ksantip написа:
13 Май 2018, 11:58
Използват се похвати от пропагандата - вземат се факти (избиването на болярите и на онези 20 000 души), на това се лепва етикета "геноцид" и се плясва малоумно изречение като това:
но най вече заради огромният хъс на нашите врагове тук да няма българи...
И двете теми наистина са пуснати с пропагандна цел - твоята цели да докаже, че русите на Светослав (които са предци повече на украинците, а не на руснаците) са осъществили някакъв геноцид над нас, защото "не искат да ни има". Целта на тези твърдения е да се докаже, че днешните руснаци и Русия са ни врагове и винаги са били такива.
1. Статията е популярна (не е научна) и в този случай етикетът "геноцид" е употрбен литературно като средство да покаже необикновеният по големина размер на физическо унищожение и неговата жестокост.
Ако вземем предвид целите на Светослав и че наказаните са се съпротивлявали в неподконтролните му територии, обезлюдаването и жестокостта преследват конкретни цели - физическо ликвидиране на живата сила на сегашната и бъдеща съпротива в тези райони (до пълното им завладяване) чрез масово унищожение по особенно жесток начин (за материалното не говорим).
2. Колкото до твърдението направено на тази база, че "днешните руснаци и Русия са ни врагове и винаги са били такива", мисля че е екстремно преувеличено от ваша страна.
Истина е че исторически Русия никога не ни е била приятел (виж изказванията на нашите възрожденци), но връзката между Светослав и "днешните руснаци" е меко казано неуместна.

Единствено което исках да подчертая е разликата с комунистическата трактовката на походите.

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 21 Май 2018, 08:55

Единствено което исках да подчертая е разликата с комунистическата трактовката на походите.
Доколкото имам някакви спомени, 10.11.1989 беше преди почти 29 години. Какво общо има "комунистическата трактовка" и то във форум, специализиран за история. Ако тук има хора, които вярват още на онези приказки (теб не те броя), явно нещо е тотално сбъркано.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 21 Май 2018, 10:34

bukvite написа:
21 Май 2018, 08:55
Доколкото имам някакви спомени, 10.11.1989 беше преди почти 29 години. Какво общо има "комунистическата трактовка" и то във форум, специализиран за история. Ако тук има хора, които вярват още на онези приказки (теб не те броя), явно нещо е тотално сбъркано.
29 години за съжаление се оказаха недостатъчно. Само ще ти припомня простотията, която се ля около 09.05.

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 21 Май 2018, 11:48

centara написа:
21 Май 2018, 10:34
bukvite написа:
29 години за съжаление се оказаха недостатъчно. Само ще ти припомня простотията, която се ля около 09.05.
Това е много сериозен проблем. Едно време вярвахме, че като минат 40 години и умрат всички, които помнят робството...А гледам хора, които нямат 30, родени след "демокрацията", а с характери на комсомолски секретари...
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 21 Май 2018, 13:18

bukvite написа:
Доколкото имам някакви спомени, 10.11.1989 беше преди почти 29 години.
А кой спори по този въпрос ?
bukvite написа:
Какво общо има "комунистическата трактовка" и то във форум, специализиран за история.
Дадено виждане (трактовка), още повече не само официално но и държавно както е в случаят, също е част от историята по този въпрос.

Нима виждането (трактовката) по въпросите на ВСВ от страна на СССР (бивши соц страни) не се преосмисля ? Нима тези виждания на тогавашните историци и политици не намират място както в историческата литература така и по форумите ?
bukvite написа:
Ако тук има хора, които вярват още на онези приказки (теб не те броя), явно нещо е тотално сбъркано.
Не става дума за вяра а за сравнение.
Като гледам в какво вярват част от потребителите, действително се замислям дали са минали 29г от социализъмЪ. И 290 да минат в този ДЕРьМОкратичен инкубатор, не съм сигурен че нещо съществено ще се промени в България. :(

Отговори