Работен форумМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Отговори
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от EddieBG » 19 Мар 2020, 16:04

Ivanov написа:
19 Мар 2020, 15:53
EddieBG написа:
19 Мар 2020, 15:49

Това не го виждам как ще стане, но с phpBB не съм се занимавал от доста отдавна.
Отделно че въпросния пост е цитат от Rizar, където както написах вече по-назад, много лесно се сменя в поста quote=Ivanov с quote=Милчо.
А казвам че постът е мой , не на Милчо .
Да, това е ясно, бистрим как пост, за който твърдиш че е твой, стои във форума, написан от друг потребител.
И който според скрийншота на Шарана, е писал също от твоето IP.
pnp5q написа:В случая прилагателните се образуват на принципа, на който се получава "марсиански" - "сащианец", "сащиански". Не сте длъжни да ми вярвате, потърсете "сащиански" в Гугъл.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 21 Мар 2020, 16:03

Един от модераторите ми трие мнения почти "по петите". Последно го забелязах в темата за Афганистан, където правих паралел между цифрите на Amazon и Пресиян с тези на г-н Макнамара, сащски министър на отбраната по времето на Виетнамската война.
Въпросният модератор си призна, че ме трие, защото постът нямал нищо общо с темата за Афганистан. Моля да прегледате изтрития пост, и да прецените дали наистина е така.
Както каза pnp5q, понякога възниква проблема кой проверява проверяващия, или кой пази пазача, или каквото там ви хрумне (масажира масажиста, охранява охраната, и так далее).
И на мен преди време ми се стори, че Thorn като модератор леко провокира, и го отбелязах тук (въпреки добрите ни отношения). Сега, откровенно казано, ми се струва че този модератор нещо се е заял с мен, и при това смесва споровете ни със своята контролна функция. Май по-нагоре и други са го отбелязали.
Моля вижте там какво и дали и почему, ако ви интересува. Няма да искам да ми премахвате мнения и да напускам, но ми се струва леко дразнещо. Ако нещо съм го обидил, да си каже, и ако е прав - ще се извиня.
А и по принцип май не е добре да се мъчи да модерира съвременния раздел, че се притеснява от някои теми.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 02 Апр 2020, 17:31

По повод на горния ми пост, сега констатирам, че е останало дълбоко мълчание.
Дори и бившите жертви на бившия модераторски произвол могат да негодуват.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 11 Апр 2020, 18:47

Ще използвам случая да напомня, че новина на чужд език, независимо дали цитирана или пусната само като линк, трябва да има резюме за смисъла й на български - не винаги успявам да измисля нещо читаво с помощта на Гугъл транслейт. И така - случая:
rki написа:
11 Апр 2020, 14:39
rki написа:
09 Апр 2020, 18:13
Първото серологично изследване в Хейнсберг, Германия - кратки резултати - много интересни:

https://www.land.nrw/sites/default/file ... angelt.pdf

Заб. Липсва самата новина, тоест - какви са тези резултати. Допишете, моля. - модератор

Отговор - самата новина е в линка, там са и резултатите с описанието какви са. Мислех да поствам превод и анализ, но предвид демонстрираното ниско ниво на модерация не виждам смисъл. - потребител.

Правилника изисква в мнението да има съдържание по темата - и то на български. Новина в линк трябва да бъде анонсирана поне с едно граматически пълно и коректно изречение на български. Това изискване не е поставено в зависимост от нивото на модерация. - модератор
1. Мнението има съдържание по темата, написано на български
2. Новината в линка е анонсира а с едно граматическо пълно и коректно изречение на български език
3. Нивото на модерация в случая няма нищо общо с правилника, а е изцяло на базата на лични пристрастия.

Потребител
1. Изразът "Първото серологично изследване в Хейнсберг, Германия - кратки резултати - много интересни:" по никакъв начин не показва, че новината е по темата - в случая - за коронавирус
2. За протокола - изразът "Първото серологично изследване в Хейнсберг, Германия - кратки резултати - много интересни:" не съдържа глагол.
3. Нивото на модерация е упоменато в отговорите на Потребителя като фактор за решението му колко подробно да пише по темата, но тъй като това ниво бива най-общо силно, средно и слабо, очевидно е, че не може да се очаква фатално влияние върху съдържание по темата, което е на български. Съдържанието на мненията е ограничено само от Правилника. Случаите на пристрастна (в смисъл - необосновано силна) модерация се докладват в тази тема. Такива оплаквания от този потребител не са регистрирани.
Моля ви да не забравяте, че мнение, в което липсва превод или поне съдържателно резюме, може на основание на Правилника да бъде сметнато за офтопик и изтрито изцяло. Модераторите нямат вменено задължение да превеждат.
"Не съм сигурен, че мрачните аспекти на човешката личност могат да бъдат поучителни за нас." - Ръсел Кроу

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 11 Апр 2020, 19:27

pnp5q написа:
11 Апр 2020, 18:47

1. Изразът "Първото серологично изследване в Хейнсберг, Германия - кратки резултати - много интересни:" по никакъв начин не показва, че новината е по темата - в случая - за коронавирус
Стигнахте дъното и продължавате да дълбаете. :mrgreen:
Моля по тази точка да обърнете специално внимание на потребител pnp5q, който системно нарушава цитираното от вас нововъведение в правилата. Ето пример:
pnp5q написа:
08 Апр 2020, 18:48
Според "Джон Хопкинс" БЦЖ-то намаля нещата до 5,8 пъти. Пуснали го в нета, сега трябва да се провери.
.....................................................................................................................

2. За протокола - изразът "Първото серологично изследване в Хейнсберг, Германия - кратки резултати - много интересни:" не съдържа глагол.
Безглаголно (именно) изречение – Едносъставно изречение, в което няма сказуемо.
• Няколко стълби надолу, една каменна полукръгла ограда... и Ниагарският водопад! Ето го!!... (Алеко Константинов, "До Чикаго и назад")

Използвайки безглаголни изречения в тази част от описанието, Алеко сгъстява времето, градира чувството, внушава представата за вълнението, нетърпетието, което изпитва, в минутите преди мечтаната среща.

Останалото мрънкане не си струва да се коментира.
"Risk happens slowly at first, then all at once."

https://www.tesladeaths.com/
https://elonmusk.today/

“The 15 coronavirus cases in the US within a couple of days is going to be down to close to zero.”
- President Trump, Feb 26, 2020

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 11 Апр 2020, 19:57

rki написа:
11 Апр 2020, 19:27
pnp5q написа:
11 Апр 2020, 18:47

Стигнахте дъното и продължавате да дълбаете. :mrgreen:
Моля по тази точка да обърнете специално внимание на потребител pnp5q, който системно нарушава цитираното от вас нововъведение в правилата. Ето пример:
pnp5q написа:
08 Апр 2020, 18:48
Според "Джон Хопкинс" БЦЖ-то намаля нещата до 5,8 пъти. Пуснали го в нета, сега трябва да се провери.
.....................................................................................................................

Безглаголно (именно) изречение – Едносъставно изречение, в което няма сказуемо.
• Няколко стълби надолу, една каменна полукръгла ограда... и Ниагарският водопад! Ето го!!... (Алеко Константинов, "До Чикаго и назад")

Използвайки безглаголни изречения в тази част от описанието, Алеко сгъстява времето, градира чувството, внушава представата за вълнението, нетърпетието, което изпитва, в минутите преди мечтаната среща.

Останалото мрънкане не си струва да се коментира.
Благодаря Ви за отговора. Първо по втората част - аз не съм Алеко. Вие, доколкото ми е известно, също. Нито постингите в общо-информационен форум са литературни произведения.

Избягването на офтопик не е нововъведение. За системното нарушаване би следвало да има системни оплаквания или доклади. Конкретно за новината за БЦЖ - така поднесена, възможно е да се интерпретира, че не е по темата - но няма такъв доклад.

И да използвам случая да уточня още две неща - едно за модерация и едно за източници:
Липсата на превод сама по себе си е причина за махане на мнението според Правилника.
Що се отнася до цитирането на "Дейли Мирър" - прав сте да се съмнявате, когато те са източник. В случая обаче, доколкото видях в няколко медии на български, английски и руски, изглежда, че имат специален човек да следи и подбира по-интересните нови публикации на MedRxiv - който за мен е добър източник, а пък нямам нито времето, нито капацитета аз да правя такъв подбор; така че ще се препечатват от време на време, ако беше се сетила друга медия, от нея щеше да се препечатва.

Надявам се с горното обсъждане казуса да е изчерпан.
Приятен уикенд.
"Не съм сигурен, че мрачните аспекти на човешката личност могат да бъдат поучителни за нас." - Ръсел Кроу

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 11 Апр 2020, 20:07

Чувствайте се свободна да изтриете цялото ми "творчество" - аз мнение в темата за коронавируса с направен превод нямам. :D

Лек ден и на вас.
"Risk happens slowly at first, then all at once."

https://www.tesladeaths.com/
https://elonmusk.today/

“The 15 coronavirus cases in the US within a couple of days is going to be down to close to zero.”
- President Trump, Feb 26, 2020

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 15 Апр 2020, 15:47

Предлагам когато се натрупат 3-4 доклада с еднаква причина за даден човек /примерно липса на превод/, модераторите да му слагат предупреждение с кратко пояснение - там има ред за свободен текст. Просто за да знае.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 15 Апр 2020, 23:26

vassiln написа:
21 Мар 2020, 16:03
Един от модераторите ми трие мнения почти "по петите". Последно го забелязах в темата за Афганистан, където правих паралел между цифрите на Amazon и Пресиян с тези на г-н Макнамара, сащски министър на отбраната по времето на Виетнамската война.
Въпросният модератор си призна, че ме трие, защото постът нямал нищо общо с темата за Афганистан. Моля да прегледате изтрития пост, и да прецените дали наистина е така.
Както каза pnp5q, понякога възниква проблема кой проверява проверяващия, или кой пази пазача, или каквото там ви хрумне (масажира масажиста, охранява охраната, и так далее).
И на мен преди време ми се стори, че Thorn като модератор леко провокира, и го отбелязах тук (въпреки добрите ни отношения). Сега, откровенно казано, ми се струва че този модератор нещо се е заял с мен, и при това смесва споровете ни със своята контролна функция. Май по-нагоре и други са го отбелязали.
Моля вижте там какво и дали и почему, ако ви интересува. Няма да искам да ми премахвате мнения и да напускам, но ми се струва леко дразнещо. Ако нещо съм го обидил, да си каже, и ако е прав - ще се извиня.
А и по принцип май не е добре да се мъчи да модерира съвременния раздел, че се притеснява от някои теми.
Извинете ако досаждам, но някой видя ли изобщо? Има ли друг модератор, погледнал изтритото ми мнение?
Извинявайте, ако съм нахален.

П.с. Настоявам да се изтрият всички мнения без превод или с автоматичен превод/подигравка! :mrgreen:

П.п.с. И ако се банва или прогонва някой, да се махат всичките му мнения! :D

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 21 Май 2020, 07:32

Тази сутрин в темата за Израел и Палестина сложих новината от онзи ден, че израелски съд е осъдил двама израелски заселници - за това, че през 2015 г. са изгорили живи едно семейство палестинци в дома им.
Модераторът Amazon е изтрил този пост с обяснението, че темата била станала мъчна за четене.
Мнението ми е, че новината е неприятна за Собственика, въпреки че не мога да си представя да не одобрява присъдата срещу подпалвачите. Че засяга някакви негови чувства.
Предложението ми е, ако се налага, да се въведе някакво правило, забраняващо засягането на тези чувства. За да е ясно на всички и да не се хабим да пишем, пък после да ни трият.
Другият вариант, който също предлагам, е темата за Палестина да се заключи, като за разлика от тази за Хизбула тук причината ще бъде, че е засягаща чувствата на потребителите или доброто име на държавата Израел.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 21 Май 2020, 07:50

Според мен проблема не е в новините, които пускаш, а в начина, по който ги пускаш. Ако пишеш като нормален, психически здрав човек, едва ли някой ще те трие.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 21 Май 2020, 07:58

Беше оспамил брутално темата. Изтрих ти 11(!) поредни поста. Всичките имащи бегла, или никаква връзка с дискусията. Хич не ми е приятно да се занимавам с твоите девиации. Угнетяващо е някак си.

Реално за последните месеци, и аз и останалите модератори сме трили само твои мнения. Понякога по няколко на ден. Поне аз не се сещам да съм срещал изтрито мнение от друг потребител. За това ще си починеш за две седмици.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 21 Май 2020, 08:16

Кухулин написа:
21 Май 2020, 07:50
Според мен проблема не е в новините, които пускаш, а в начина, по който ги пускаш. Ако пишеш като нормален, психически здрав човек, едва ли някой ще те трие.
+ 1
Според мен vassiln има физилогична нужда да дразни и провокира околните и после като отнесе тоягите почва да скимти.
Специално темата за Израел и Палестина рядко я чета, но точно този път преди да мине Амазон с метлата, се опитах да прочета последните постове, и наистина един ред новина, гарнирана с най-разнообразен арснал от подмятания и провокации на лична основа и това в комбинация с меко казано странен стил на писане от типа "правовата държава Израел" или "каменистата държава". При този начин на писане, дори и да има нещо интересно като информация или смислено като разсъждания, то се губи.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 21 Май 2020, 18:12

vassiln написа:
21 Май 2020, 07:32
Предложението ми е, ако се налага, да се въведе някакво правило, забраняващо засягането на тези чувства.
За щастие това не е необходимо. Смятам да сме показали достатъчно, че не толерираме тролене на този форум, а инфлейминга отдавна е общоизвестна негова част.
inflame - инфлейм - дефиниция от тълковния речник на университета в Кеймбридж: - да причиниш или засилиш много силни чувства, такива като гняв или възхищение.
Фух, добре, че малко нямах време за форума тия дни... Даже няма да погледна какво е имало там. :)

Отговори