Работен форумМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Almasy » 09 Сеп 2019, 16:37

ValBo написа:
09 Сеп 2019, 16:10
Да си видял да ги ползвам някога?
Аз не.
И въпреки, че ме ухапа още в зората на форума (едва ли помниш), мисля, че си един от градивните участници.
ValBo написа:
П.П. А, ако исках да крия нещо за себе си, нямаше да ползвам един ник навсякъде и от години.
Това се отнася до значителен брой участници май, вкл. мен.
Което предполага, че общо-взето ни е все тая, дали ще бъдем "разкрити".
Всъщност на достатъчно много хора тук съм казвал кой съм в абсолютно прав текст, включая Thorn, който едва ли може да бъде квалифициран "в моя отбор".
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 09 Сеп 2019, 16:43

ValBo написа:
И за да ти светне, че ти е мътно.
Аз знам името на собственика на сайта. Знам телефоният му номер, къде е учил, как се казват родителите му, даже имам достъп до негови снимки. И го знам това отдавна*.
От теб научих собственото име на собственика. Спомена го, когато стана ясно, че Спириев знае кой си.
антисемитѝзъм
Враждебно отношение спрямо евреите.
http://rechnik.info/%D0%B0%D0%BD%D1%82% ... 1%8A%D0%BC

Ихтамнет
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ихтамнет » 09 Сеп 2019, 17:38

centara написа:
09 Сеп 2019, 16:43
ValBo написа:
Аз знам името на собственика на сайта. Знам телефоният му номер, къде е учил, как се казват родителите му, даже имам достъп до негови снимки. И го знам това отдавна*.
От теб научих собственото име на собственика. Спомена го, когато стана ясно, че Спириев знае кой си.
Въпреки GDPR-то, името на собственика лесно може да се открие по регистрацията на домейна.
На г-н Спириев е хубаво някой да му обясни какво е това "защита на лични данни" и че не е позволено използването им.
Някъде из темите във форума пишеше как Василин на първата форумна среща обяснил на всеки, че му е изровил данните оттук-таме и му е било забранено повече да стъпва на тях.
Така че - уважавайте анонимността в този форум. Това не е Фейсбук.
Сержант Колън имаше широка обща култура. Той беше минал през школата на Баща Ми Винаги Казваше, завършил беше колежа Всички Знаят, а в момента правеше аспирантура в университета Един Човек В Кръчмата Го Разправя.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 09 Сеп 2019, 18:03

Ихтамнет написа:
09 Сеп 2019, 17:38
Въпреки GDPR-то, името на собственика лесно може да се открие по регистрацията на домейна.
На г-н Спириев е хубаво някой да му обясни какво е това "защита на лични данни" и че не е позволено използването им.
Някъде из темите във форума пишеше как Василин на първата форумна среща обяснил на всеки, че му е изровил данните оттук-таме и му е било забранено повече да стъпва на тях.
Пробвай се да обясниш какво е "защита на лични данни", пък аз с ще си ям пуканки и ще се забавлявам на глупости.
антисемитѝзъм

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от vassiln » 09 Сеп 2019, 19:09

Ихтамнет написа:
centara написа:
ValBo написа:
Мисля, че злодеянието ми е леко преувеличено. На въпросната сбирка казах на Dinain, че се е разкрил, когато сложи един линк, който сочеше към неговото място в един сайт, и името бе видимо, когато стъпиш върху линка, без да кликаш. При това не мисля, че дори съм споменал името му. После на масата казах и как ЕГН при повечето хора сочи към региона, в който са родени, или в който е бил техния постоянен адрес през 1977 г. Двама или трима съфорумци, които не страдаха от излишна параноя, ме препитаха, като казаха част от числата от своите ЕГН, а аз опитах да отгатна областите, в които са родени. От което някой си направи изводи, че ми е много важно да ровя на хората в данните, и че едва ли не съм "претръсил" вече всички участници. Мисля че това беше. Но ако пропускам нещо, нека някой от присъствалите ми го припомни, защото тогава се понапихме и е възможно да пропускам нещо. Но определено не съм издавал умишлено ничии лични данни на никого, защото е незаконно и зло, още от преди GDPR.
А не съм добре дошъл на форумните сбирки по друга причина - тогава се прояви шопската ми "дискретност", която може да се нарича още и заядливост, която за съжаление понякога се възприема и за агресивност. :oops:

Законните причини да се разкриват чужди лични данни са няколко, но главните са две - съгласието на субекта, дадено предварително, или законен интерес да бъдат узнати. Пример за второто е, да речем, че ако заведа дело срещу някой, а не знам адреса му, съдът ще ми разреши да получа справка от Национална база данни "Население" за актуалните адреси - защото без това делото няма да може да тръгне.
А споделянето на информация за съфорумник без неговото съгласие определено е незаконно и неморално. Не знам дали може да доведе до санкция за Dinain като управляващ съдържанието на сайта, по-вероятно не, но това не го прави по-малко неприемливо. Включително и такава, която вече е сложена някъде, макар и непълна, или публична.
Защото всеки сам за себе си преценява до колко да е анонимен, и къде, а не е редно други да решават да направят реалната му личност публично достояние.
Има потребители, които не се притесняват практически да разкрият пълната си самоличност. Особено тези, с по-особени имена, различни от, да речем, Иван Иванов. Моето име например има девет пълни съвпадения, но от моето поколение съм само аз, и ако знаете две или три имена, с малко ровене не е проблем да ме намерите. Например ако знаете само две имена (лично и фамилно), при мен ще трябва да попрехвърлите измежду 909 човека, видими в един от най-масовите достъпни регистри. Но ако знаете десетилетието, в което съм роден, тогава ще трябва да избирате между 136 човека. А ако знаете годината ми на раждане, тогава ще се чудите само между 22 души. А ако знаете и какво работя, изобщо няма да се чудите.

П.с. А, сетих се и че на един от модераторите казах, че доста лесно се стига до неговото ЕГН, но мисля че си го знаеше и от преди. Казах му го с цел да знае и евентуално да се предпази, а не за да дразня събеседниците.
Последна промяна 4 на vassiln, променена общо 9 пъти
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 09 Сеп 2019, 19:22

Ихтамнет написа:
centara написа:
ValBo написа:
Кави лични данни , бе трол?
Ти малоумен ли си или се правиш на такъв?
Ихтамнет написа:
22 Юли 2019, 16:11
Пишете ме трол и да приключваме с комуникацията.

За каква анонимност ми говориш на публично място?

"Заю баю жител горски, скрит от лоши думи хорски." :lol:

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 09 Сеп 2019, 20:22

Офффф темата пак заприлича на зоопарк. :( :(

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 09 Сеп 2019, 20:26

Almasy написа:
09 Сеп 2019, 14:06
jacksparrow написа:
09 Сеп 2019, 13:54
Заминаваш ли някъде Пущи79? :roll:
Това поредната поредната провокация тип ДС ли е?
Какво искаш да кажеш - че си всемогъщ и разгадал кой, какъв и що е Piston и му го намекваш (евентуално) с набора му ли?
Аман от КаГеБейски номера :twisted:
Дали пък всички ще се изпоплашим и скрием в миши дупки?
Вълка козината си мени, нрава - не.
числото 79 няма общо с егн-то ми. Иначе ползвам ник piston в много форуми.
Русия е страна, която винаги се е гордяла с бъдещите си научно-технически постижения. :lol:

Ихтамнет
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ихтамнет » 09 Сеп 2019, 20:47

centara написа:
09 Сеп 2019, 18:03
Ихтамнет написа:
Пробвай се да обясниш какво е "защита на лични данни", пък аз с ще си ям пуканки и ще се забавлявам на глупости.
Има го добре описано, наложи ми се да го чета подробно преди 2 години някъде. Не, че влезе в употреба в Бг де...
Сержант Колън имаше широка обща култура. Той беше минал през школата на Баща Ми Винаги Казваше, завършил беше колежа Всички Знаят, а в момента правеше аспирантура в университета Един Човек В Кръчмата Го Разправя.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 09 Сеп 2019, 21:01

ValBo написа:
09 Сеп 2019, 14:43
Не си спомням да си протестирал, когато спириев съобщаваше публично името ми и вадеше "данни" от разузнаванията си...
ValBo написа:
Нарича се възпитание, но на теб това ти е непознато.

* Стана съвсем случайно, когато вместо линк към сайт на длъжник, в търсачката влезе линк към този форум. Оттам тя изплю мейла и телефонният номер от регистрацията, както и фейсбук, снимки, връзки и тн.

П.П. А, ако исках да крия нещо за себе си, нямаше да ползвам един ник навсякъде и от години.
Егати!!! Егати!!! Егати!!!
Що за наглост и нахалство? Ти ще излезеш патологичен лъжец или нещо имаш проблем с паметта.
Аз го хващам в поредната лъжа и манипулация, той ми говори за възпитание?
При това, че веднъж вече съм ти обяснил как разбрах кой си:
► Show Spoiler
И отговора ти беше:
ValBo написа:
07 Ное 2017, 09:17
Ок, твоето магаре е мъжко :-)
И лично ти спомена името на собственика на форума (не го познавам и тогава го научих) и го обвини неоснователно, че ми е дал твоето име, а пък Буквите след това постна и друга информация:
ValBo написа:
07 Ное 2017, 02:32
Тук името ми го знаят двама човека. Торн и Д9. От Торн не си го получил...
Васко, така ли ще си играем?

Другото ще го коментирам на лични

И точно ти ли ще говориш за възпитание където напсува форума с "@бете се майката", доказал съм го назад и има и свидетел?
ValBo написа:
26 Фев 2018, 17:34
centara написа:
26 Фев 2018, 17:30
ValBo написа:
26 Фев 2018, 17:23
Свидетели имаш ли?
Аз съм свидетел, беше във връзка с пистън. Запомних го, защото се изненадах, но това беше псувнята.
Аз нямам такъв спомен, а и не ми е присъщо, но щом казваш...

Що за лъжи, наглост и нахалство?

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 09 Сеп 2019, 21:30

За тази прословута псувня дето си я видял ти, понеже нямам навика да псувам, аз специално помолих трима модератори да я потърсят в изтритите мнения.
Двама от тях казаха, че не намират такова нещо(третия си замълча). Няма как да публикувам техните съобщения без тяхно позволение. Единият вече не пише тук, но другия се мярка. Ако иска, може да пише за случката. Ти можеш да му помогнеш с насоки кога е било, гледам, че си записваш постовете от преди няколко години. Това действие ми напомня на едни по стари времена, където се казваше, гледай вкр-та да не те вземат под калем.

Но все пак. Дай да погледнем бановете.
Аз имам един единствен, наложен от Торн, за дето те посъветвах след подобна пенявеща се пледоария, да си пиеш редовно хапчетата.
Твоите, за обида на останалите, са доста повече. Като не говорим, че си привилегирован, по някаква причина, и обиди, за които други биха изхвърчали за месец поне, на теб ти се разминава само с триене.
И като стана въпрос за принос към форума, от всичките си постове, ти се събират два три за радиолокация. Всичко друго е громене на класовият враг, обяснения, кой бил трол, кой бил лъжец и тн. Реално никой, който е на мнение различно от твоето, не може да води с теб нормален диалог. Още на второто мнение бива нападнат с поредните ти глупости.И вместо нормална тема, всичко се изражда до обяснение кой какъв бил и как аз съм псувал преди няколко години, обаче Торн го е изтрил...

Вземи измисли нещо ново. Това отдавна се изтърка.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 09 Сеп 2019, 21:58

Ти да не си център на вселената? В темата пишат и други.

П.П. Чакам да видя какво ще се случи с поредните ти обиди...
Изображение
Finita la commedia

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 09 Сеп 2019, 22:03

По внимателно с нервите. Ще вземеш да вдигнеш кръвно и да те бутне, я инфаркт, я инсулт. Пък ние не искаме това нали?
Изображение
Finita la commedia

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от vassiln » 09 Сеп 2019, 22:32

Христо Спириев написа:
09 Сеп 2019, 22:24
vassiln написа:
09 Сеп 2019, 22:08
ValBo написа:
09 Сеп 2019, 21:30
...
И като стана въпрос за принос към форума, от всичките си постове, ти се събират два три за радиолокация. Всичко друго е громене на класовият враг, обяснения, кой бил трол, кой бил лъжец и тн. Реално никой, който е на мнение различно от твоето, не може да води с теб нормален диалог. Още на второто мнение бива нападнат с поредните ти глупости.И вместо нормална тема, всичко се изражда до обяснение кой какъв бил и как аз съм псувал преди няколко години, обаче Торн го е изтрил...
...
@Христо Спириев
Аха
+ 1

А пък това показва биене на справедливо гневния ти гъз в тавана, да ме извиняваш:
Христо Спириев написа:
09 Сеп 2019, 22:05
У лево казах менте лъжец офицер, гьонсурат и патологичен лъжец, келеш с келешите!!!

Айде напсувай пак форума бе страхлив келеш.

Няма ли да вдигнеш пръстче към небето и да качиш свеж ислямистки клип с "Death to Israel" (Persian: مرگ بر اسرائیل) ?
Не, няма. Ако имаш известно количество мозък, ще помислиш и ще се сетиш защо.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 09 Сеп 2019, 22:35

Христо Спириев написа:
09 Сеп 2019, 22:25
ValBo написа:
09 Сеп 2019, 22:17
Христо Спириев написа:
09 Сеп 2019, 22:05
У лево казах менте лъжец офицер, гьонсурат и патологичен лъжец, келеш с келешите!!!

Айде напсувай пак форума бе страхлив келеш.
Аз и теб няма да напсувам!
Мен са ме учили да не обиждам болни хора
Ментално увреден келеш, като тебе може ли да бъде научен на нещо?
Че е и страхлив, като няма кой да го пази!
Страхлив?
Що, на дуел ме каниш?
С какво ще се дуелираме - кой ще изпие повече ли?
Изображение
Finita la commedia

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 09 Сеп 2019, 22:36

За мен постовете на Спириев, разбиващи и разкриващи троловете във форума са еднакво ценни с тези за РТВ
Русия е страна, която винаги се е гордяла с бъдещите си научно-технически постижения. :lol:

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 10 Сеп 2019, 05:27

Само за протокола - бащата от картинката сякаш сочи към твоя аватар. :mrgreen:
антисемитѝзъм

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 10 Сеп 2019, 07:36

centara написа:
10 Сеп 2019, 05:27
Направо си сочи..... :mrgreen:

Пореден автогол на Торн .....

Аватар
Thorn
Редовен потребител

Мнение от Thorn » 10 Сеп 2019, 16:12

centara написа:
10 Сеп 2019, 05:27
Изображение
1. "All animals are equal, but some animals are more equal than others." Включително в този форум.

2. Обикновено съм прав! :D

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 10 Сеп 2019, 16:49

Това го публикувах в съответната тема, но ще го пастна и тук като опит за разтуха и заравяне на томахавките (поне временно):

Да ва успокоя – не сме единствения форум в който се фащаме за гушите.
В ерлайнса раутата пак върви на кютек.
Причините са други, разбира се (споменавал съм ги друг път), конкретния повод е изявлението на EASA, че това дали FAA в един момент ще вдигне забраната за летене на MAX`а и удари печата “approved” няма никакво значение, защото тя ще проведе изцяло независима собствена сертификация. В превод – FAA може още утре да пусне MAX`а да фърка в щатско, но дали той скоро ще полети и в Европа, не се знае……
Това поразбуни духовете, но все още се гледаше само на кръв. Не щещ ли, някой зевзек кръсти MAX`а Crashliner (по подобие на Dreamliner – наименованието което Боинг даде на 787).
И вече летят скалпове във въздуха :lol: :lol: :lol:
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 12 Сеп 2019, 18:46

До модератора позачистил темата.
Като триеш мненията, трий и отговорите. Така се получава лека шизофрения. В част от отговорите ги има изтритите глупости, а друга част стоят несвързани.
Трийте всичко подред. Цялата простотия не си заслужава да стои.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 12 Сеп 2019, 20:17

piston написа:
03 Сеп 2019, 00:09
Дали не е по-добре това да иде в раздела за ВСВ?

viewtopic.php?f=37&t=817
?????????????

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 18 Сеп 2019, 11:41

Ако форума вече не се модерира, моля да се обяви официално!

1. Моля да се въведе модераторско одобрение на новите регистрации, за да си спестим жалките полюции на Обувката, като тази:

http://fenixforum.net/viewtopic.php?p=139833#p139833

2. Моля в срок до края на месеца да се обсъди между Д9 и модерите какво ще се прави с русоманите!

Предлагам да се прецени от кои има смисъл и другите да се набанят за поне 6 месеца, или просто да се банват при всяка жалка провокация. Ако е необходимо да се назначат още модератори!

Заради простотиите им вече Пилота не пише тук, Шаран и Ксантип също...

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 18 Сеп 2019, 12:23

piston написа:
18 Сеп 2019, 11:41
Шаран и Ксантип също...
Аз се сещам и за други простаци които горепосочените трудно модерираха .

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 18 Сеп 2019, 14:42

Ivanov написа:
18 Сеп 2019, 12:23
piston написа:
18 Сеп 2019, 11:41
Шаран и Ксантип също...
Аз се сещам и за други простаци които горепосочените трудно модерираха .
Простаци, тролове, обикновени дебили, които сляпо вярват на чужда пропаганда, хора с психически отклонения, които си правят по няколко регистрации, вкл. и като използват чужди никове. Въобще не им е лесно на модераторите.
Като не искаш мира, на ти секира.

Отговори