Работен форумМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
контрол_alt
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от контрол_alt » 11 Яну 2019, 02:02

Добре де, хайде и от мен: този velimirov няма ли кой да го спре? Прочетете му само безкрайните полюции.
С уважение контрол_alt.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 11 Яну 2019, 02:20

Ако толкова ви стресира Велимиров, използвайте си акъла и му посочете нелепиците в писанията. Предполагам няма да изисква голямо усилие.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Яну 2019, 07:26

Thorn написа:
10 Яну 2019, 21:44
vassiln написа:
10 Яну 2019, 21:03
Много пяна виждам по устните на участниците във русофило-русофобската война. Почвам да съм гузен че я отворих, макар и, доколкото знам, да е донякъде уникална тема за България.
Да помоля русофобите за по-умерени изказвания, неловко ми е, че точно те са по-невъздържани.
Ти с право си гузен, не беше трудно да се предвиди какво ще стане. Признай си че имаше малко тролщина в това. Но Динайн се върза, хареса идеята за такава тема и има каквото си има - поредния български политически форум. Щото Дневник и Сега не му харесвали. :lol:
:D Дневник и Сега не са форуми и никога не са били. Вестници са. Естествено, че не ме задоволява такъв начин на "общуване" (коментари под статии)

Естествено и че ще целя български форум, да не си мислиш, че целя руски? :)

Стига с тези стари жалейки... форумът е за кеф. Който каквото го интересува, за това пише - история, култура, политика, икономика, технологии, наука, военно дело, спорт и риболов даже. Целта е събеседване. С някои елементарни правила, както правилника за безопастност на движението. Няма правилник, в който са разрешени само десните или само левите завои. Хората на са говеда, да им нареждаш за какво да говорят и за какво не.

Но на крив русофил, политиката му пречи. Господи помилуй, колко години слушам тази изтъркана плоча. :)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 11 Яну 2019, 10:49

Dinain написа:
11 Яну 2019, 07:26
Thorn написа:
10 Яну 2019, 21:44
vassiln написа:
10 Яну 2019, 21:03
Много пяна виждам по устните на участниците във русофило-русофобската война. Почвам да съм гузен че я отворих, макар и, доколкото знам, да е донякъде уникална тема за България.
Да помоля русофобите за по-умерени изказвания, неловко ми е, че точно те са по-невъздържани.
Ти с право си гузен, не беше трудно да се предвиди какво ще стане. Признай си че имаше малко тролщина в това. Но Динайн се върза, хареса идеята за такава тема и има каквото си има - поредния български политически форум. Щото Дневник и Сега не му харесвали. :lol:
:D Дневник и Сега не са форуми и никога не са били. Вестници са. Естествено, че не ме задоволява такъв начин на "общуване" (коментари под статии)

Естествено и че ще целя български форум, да не си мислиш, че целя руски? :)

Стига с тези стари жалейки... форумът е за кеф. Който каквото го интересува, за това пише - история, култура, политика, икономика, технологии, наука, военно дело, спорт и риболов даже. Целта е събеседване. С някои елементарни правила, както правилника за безопастност на движението. Няма правилник, в който са разрешени само десните или само левите завои. Хората на са говеда, да им нареждаш за какво да говорят и за какво не.

Но на крив русофил, политиката му пречи. Господи помилуй, колко години слушам тази изтъркана плоча. :)
Не се прави на ударен, логическото ударение беше не върху български, а върху ПОЛИТИЧЕСКИ. Което не беше първоначалната идея. Колкото за правилата - да, прав си, но прилагането им е пълен провал. Когато има по-равни, на които е разрешено да ги нарушават, значи просто няма такива.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 11 Яну 2019, 11:19

Amazon написа:
11 Яну 2019, 02:20
Ако толкова ви стресира Велимиров, използвайте си акъла и му посочете нелепиците в писанията. Предполагам няма да изисква голямо усилие.
Първо трудно се намира нещо което не е нелепица в чаршафите му.
Второ - когато му ги посочите той се прави, че не е видял и продължава да ги повтаря - видно от темата за русофилофобията.

Нали не очаквате някой да седне да опровергава всяка глупост и лъжа постната от него, за да може той два поста по-надолу да ги повтори в - както се изрази Ксантип - закачливо-хумористичен стил.
"Risk happens slowly at first, then all at once."

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 11 Яну 2019, 11:21

Колкото за правилата - да, прав си, но прилагането им е пълен провал. Когато има по-равни, на които е разрешено да ги нарушават, значи просто няма такива.
За което огромна вина имат двама бивши модератори. :mrgreen:
"Risk happens slowly at first, then all at once."

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 11 Яну 2019, 11:33

rki написа:
11 Яну 2019, 11:19
Amazon написа:
Първо трудно се намира нещо което не е нелепица в чаршафите му.
Второ - когато му ги посочите той се прави, че не е видял и продължава да ги повтаря - видно от темата за русофилофобията.

Нали не очаквате някой да седне да опровергава всяка глупост и лъжа постната от него, за да може той два поста по-надолу да ги повтори в - както се изрази Ксантип - закачливо-хумористичен стил.
+1
И в темата за шаха.
Безсмислените усилия винаги са стресиращи и деморализиращи.
Кто к нам с мечом придет, того проще застрелить.

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 11 Яну 2019, 13:22

Thorn написа:
11 Яну 2019, 10:49
... Колкото за правилата - да, прав си, но прилагането им е пълен провал. Когато има по-равни, на които е разрешено да ги нарушават, значи просто няма такива.
Ако перефразирам една библейска мисъл - законите са създадени за хората а не хората за законите.

Това е форум а не държава, така че правилата имат най общо казано морална стойност. Форумът си има собственик който решава кому и колко, като се ръководи от интересите на собствеността си (форума). Когато някой нарушава интересът му, макар и в хибридна форма (завоалирано, прикрито) той може да го отстрани без да му се обяснява.

Качеството на форумът е такова благодарение на пишещите информационни и интересни постове/теми а не хибридни силно политизирани стереотипни нищонезначещи и без всякаква информационна стойност писаници.

Не знам дали знаете, но в американските квартали когато % на негрите превиши 7%, белите започват да се изнасят.

Вашият форум не е заплашен от подобна емиграция по разбираеми причини. ;)

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 11 Яну 2019, 13:38

plamenhk написа:
11 Яну 2019, 13:22

Не знам дали знаете, но в американските квартали когато % на негрите превиши 7%, белите започват да се изнасят.
Около 60-70% от първоначално пишещите тук, вече ги няма. Явно негрите са им дошли в повече :-)
Изображение
Finita la commedia

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 11 Яну 2019, 13:56

plamenhk написа:

Качеството на форумът е такова благодарение на пишещите информационни и интересни постове/теми а не хибридни силно политизирани стереотипни нищонезначещи и без всякаква информационна стойност писаници.

Вашият форум не е заплашен от подобна емиграция по разбираеми причини. ;)
Това го казваш ти? Аз от години пиша във форуми, всъщност от 1995 усилено, ама хора като теб и Спириев не бях виждал. Но си прав в едно - форума си има собственик и обсъжданията за политиката му са без Мислени.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Аватар
контрол_alt
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от контрол_alt » 11 Яну 2019, 14:19

Amazon написа:
Безсмислено е. Губене на време е обясняването, че по Purchasing Power Parity не можеш да си купиш Шкода, Ементал или да отидеш на море в България. Тролът ще те залее с безумните си аргументи искайки ти да докажеш, че той не е прав.
С уважение контрол_alt.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 11 Яну 2019, 15:51

rki написа:
11 Яну 2019, 11:21
Колкото за правилата - да, прав си, но прилагането им е пълен провал. Когато има по-равни, на които е разрешено да ги нарушават, значи просто няма такива.
За което огромна вина имат двама бивши модератори. :mrgreen:
Аз моята си я признавам. Бях много мек. :roll:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 11 Яну 2019, 18:50

Ами изнесохме се.
Не сте се.
не съм си позволил никого да обиждам с разпространения тук кръчмарски език
Ти не. Но би трябвало да зададеш и въпроса, кое е по-кръчмарско – „дебили“ или „убитаци“.

Всъщност Торн, трябва да се признае – след масирана прокремълска атака, някои от най-читавите форумци като Пехотинец, вече не влизат. Вероятността процеса да се задълбочи не е малка.
Ученото си е учено.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Яну 2019, 23:04

Не се прави на ударен, логическото ударение беше не върху български, а върху ПОЛИТИЧЕСКИ. Което не беше първоначалната идея.
Напротив, точно това беше идеята. Форумът се роди именно от затварянето на съвременните теми в БС с предтекст, че са "политически". Продължаването на същите теми в нов форум води до удивление "олеле, политика" (?!?). Амнезия ли имаш?
Колкото за правилата - да, прав си, но прилагането им е пълен провал.
Ами не, не е.
Когато има по-равни, на които е разрешено да ги нарушават, значи просто няма такива.
Това също е стара като света жалейка, колкото недоказуема, толкова и необорима. Не ти ли омръзна от клишета?

Като цяло, все старата песен на нов глас. На крив русофил, политиката му пречи. Мен пък от политика не ме е страх.

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Яну 2019, 23:08

ValBo написа:
11 Яну 2019, 13:38
plamenhk написа:

Около 60-70% от първоначално пишещите тук, вече ги няма. Явно негрите са им дошли в повече :-)
Глупости на търкалета - форумните статистики показват точно обратното: броят постове, участници и теми непрекъснато расте.

Но не можеше да се мине и без жалейка ☆4 - "Форумът загива, хората си тръгват".

:roll:

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Яну 2019, 23:10

Almasy написа:
11 Яну 2019, 18:50
масирана прокремълска атака
:D

...

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 11 Яну 2019, 23:19

Dinain написа:
11 Яну 2019, 23:08
ValBo написа:
plamenhk написа:

Глупости на търкалета - форумните статистики показват точно обратното: броят постове, участници и теми непрекъснато расте.

Ти прочете ли какво пише или по навик се хвърли на амбразурата?
Но като толкова искаш статистика, влез в регистрираните юзери и виж колко от регистрираните през 2016 още пишат
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 11 Яну 2019, 23:32

ValBo написа:
11 Яну 2019, 23:19
Dinain написа:
ValBo написа:

Ти прочете ли какво пише или по навик се хвърли на амбразурата?
Но като толкова искаш статистика, влез в регистрираните юзери и виж колко от регистрираните през 2016 още пишат
Форумът вече се самоподържа. Тролските глупости настрана, тях постепенно ще ги чистим. Обаче вече и във фейса, като кажеш Феникс, хората знаят какво е това. Знаят и за преводите на Пистон и Пилота и за интерсни дискусии. За съжаление, не е БС, но и това не е била целта. Обаче форума си съществува.

За съжаление, обаче ще трябва да започнем да чистим любителите на общи приказки. Не ми е приятно, аз някога също бях такъв, но е неизбежно. :(

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 11 Яну 2019, 23:47

Че някой друг юзър си е заминал не е проблем.
Форумът ще е жив, докато не се въведът ограничения като в БС или не надделее някое лоби.
Красотата е в разнообразието.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 11 Яну 2019, 23:48

Almasy написа:
11 Яну 2019, 18:50
Ами изнесохме се.
Не сте се.

Факт... Само вижте топ публикуващите....

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 11 Яну 2019, 23:51

Amazon написа:
11 Яну 2019, 23:32

За съжаление, обаче ще трябва да започнем да чистим любителите на общи приказки. Не ми е приятно, аз някога също бях такъв, но е неизбежно. :(
Ще конкретизираш ли, какво значи ?

Защото ако и тук започнат да се толерират само "академични" писания .... лошо.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 11 Яну 2019, 23:54

Dinain написа:
11 Яну 2019, 23:04
Не се прави на ударен, логическото ударение беше не върху български, а върху ПОЛИТИЧЕСКИ. Което не беше първоначалната идея.
Напротив, точно това беше идеята. Форумът се роди именно от затварянето на съвременните теми в БС с предтекст, че са "политически". Продължаването на същите теми в нов форум води до удивление "олеле, политика" (?!?). Амнезия ли имаш?
Колкото за правилата - да, прав си, но прилагането им е пълен провал.
Ами не, не е.
Когато има по-равни, на които е разрешено да ги нарушават, значи просто няма такива.
Това също е стара като света жалейка, колкото недоказуема, толкова и необорима. Не ти ли омръзна от клишета?

Като цяло, все старата песен на нов глас. На крив русофил, политиката му пречи. Мен пък от политика не ме е страх.
Явно е имало недоразумение от самото начало. Идеята беше, че може да се запазят съвременните теми, като се чистят от политиката, освен в най-неизбежните случаи. Не беше ставало дума за широко отваряне на вратите пред потопа от политическа помия, довело до превръщането на форума във форум за съвременна политика.

Кое не е провал - Спириев нарича опонентите си дебили прости и нищо. А ако примерно Велимиров нарече Спириев дебил прост, моментално ще получи бан.

Колкото до русофил - толкова, колкото ти си джихадист. Тъпо е.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 11 Яну 2019, 23:56

Dinain написа:
ValBo написа:
plamenhk написа:

Да, постове за политика. Много рядко нещо за желязо. За история - хич.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 11 Яну 2019, 23:59

Сун Дзъ написа:
11 Яну 2019, 23:51
Ще конкретизираш ли, какво значи ?

Защото ако и тук започнат да се толерират само "академични" писания .... лошо.
Амазон е в отпуска, а аз свободното си време последните дни го концентрирах в писане и редактиране, в резултат на което не съм отварял даже модераторския панел. За това време се събраха 27 репорта, защото в някои теми определени хора продължават да се държат като в кръчма и цялата "дискусия" в повечето случаи се свежда до замерване с 💩💩💩, лични нападки, обиди, провокации и като цяло всичко друго, но не и информативност. От цялото това упражнение информативната полза е нула, но изпокарани потребители и работа за модераторите колкото искаш. Та след като профита е даже не нулев, а отрицателен ще трябва да се прави нещо по въпроса.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 12 Яну 2019, 00:04

Thorn написа:
11 Яну 2019, 23:56
Да, постове за политика. Много рядко нещо за желязо. За история - хич.
Големите два рускоезични военно-исторически форума, които също чета ако имам време (Отвага и waronline) генерират основно постове на съвременна тематика. Това им интересното просто на повечето - обсъждане на съвременни събития през определена призма.

Реално погледнато политика ще е ако започнем да си говорим за ГЕРБ, БСП и всякакви интриги, тоест чисто вътрешнополитически караници, както се случва в новинарските сайтове. Тук нещо такова да си видял? Аз нещо не съм. А международната политика си е геополитика и ако в такъв форум не се обсъждат именно такива неща, то не знам къде другаде ще е мястото за това.

Отговори