Общи приказкиОтговори на наивни въпроси

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Отговори на наивни въпроси

Мнение от Almasy » 07 Юли 2018, 10:03

Thorn написа:
21 Юни 2018, 18:58
Позволен е. И едните и другите не харесват идеята, но не е забранен.
Ам благодаря.
А сега следващия въпрос - какво е това нещо на главите на ултраортодоксалните евреи?

Изображение

Изображение

Прочетох, че се казва tefillin, видях и значението, но в днешно време практическа стойност то едва ли има.
Тоест нещо като задължителна част от облеклото ли е станало, символ някакъв?
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 07 Юли 2018, 10:20

Май разбрах....Нещо като ултраодоксална юдейска магия.....Тя и ръката влизала в символиката.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Bonev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bonev » 10 Юли 2018, 23:47

Виждам, че има доста начетени хора, затова да си питам- има ли механизъм за изключване на някоя страна от НАТО? И ако да, то при какви обстоятелства? Просто като гледам накъде е тръгнала една наша южна съседка и изскачат куп въпроси.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 11 Юли 2018, 00:49

Не, няма такъв механизъм. Което за отбранителен съюз май има смисъл. Все пак е ангажимент, че ше умирате един за друг.

Доколкото знам, обаче има механизъм за доброволно излизане. Демек никой не те държи на сила в съюза.

Разбира се е предвиден случая, когато една членка на алианса нападне друга. Тогава автоматично изфръква от алианса и яде бой от всички.

Ако САЩ успеят с натиска ЕС да започне сериозно да влага пари в отбрана, и инициативите на Франция и Германия се задвижват, дори САЩ, няма да са недосегаеми.

Което е и целта. Поне от ВСВ насам, това е което хората с някакво ниво на нормалност се стремят да постигнат. Да няма войни, тероризъм, анексиране на малки от големи държави, зелени човечета и т.н.

Разбира се такова примитивно мислене трудно се изкоренява, но това не значи, че не трябва да се опитва...

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 11 Юли 2018, 09:08

Абе да питам... Чат-пат излизат по нета колекции с някви уникати от Уолмарт, тип People of Walmart. Верно ли е такова положението и ако да - само в Уолмарт ли е такова? Субкултура ли е, кво е...

Изображение

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 11 Юли 2018, 15:57

Никога не съм виждал такова нещо. Предполагам тенденциозна подборка, или някакво локално явление. Както и вездесъщите дебелаци в колички за хора с ограничена мобилност. Сигурно два пъти съм виждал такова нещо. Американците са маняци на тичането и се подържат, ама това не е интересно да се снима. Предполагам обаче в гетата е различно. Нормално, като го карат на Др. Пепър и чипс.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 11 Юли 2018, 16:19

И аз така предполагах, мерси.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 23 Юли 2018, 15:29

Кой е най сигурният браузър ?!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 23 Юли 2018, 15:36

Avast antivirus наскоро изкараха собствен браузър. Аз го разкарах, но ако ти трябва нещо специализирано, можеш да го пробваш.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 23 Юли 2018, 15:46

Ами тоя Qwant го рекламират че е един от най сигурните

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 23 Юли 2018, 16:50

Какво точно ще рече "сигурен" браузър?
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 23 Юли 2018, 17:03

Еми такъв който по трудно се хаква.

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 25 Юли 2018, 21:54

Здравейте, вероятно всички следите темата за пожарите в Гърция и гледате апокалиптичните гледки. Та да питам има ли някакви основни правила в такава ситуация? Например при стрелба е добре да се седи ниско на земята, а за пожарите се сещам за дишане през дреха, парцал и т.н. Много хора коментират - тия шматки как са се оставили да ги хване огъня като морето е на близо. Звучи ми нещо от рода на -аз колко добър бях на фунийки като малък,че ако отида в Сирия ще им покажа как стават тия работи.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 25 Юли 2018, 23:00

За браузерите - всичко е относително - инсталирана ли е Java, Adobe Flash, плъгини, какви настройки са направени. И Интернет експлорър 11 може да се направи сигурен с малко донастройки. Липсата на първите две вдига нивото на сигурност с една идея нагоре, обаче проблемът е че понякога на човек може да му се наложи да ползва я Java (от известно време е забраненa във Firefox, освен ако не се ползва ESR версията, която обаче вече не се обновява), я Adobe Flash, че дори и Active X. Без Java забравяте за използване на електронен подпис в сайтовете на администрацията - НАП, Търговския регистър и прочие. Без Adobe Flash - сайтовете за видеосподеляне, които не са минали на HTML5 и ползват FLV технологията на Adobe. Примери има още една камара...

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 25 Юли 2018, 23:18

Мокрия написа:
25 Юли 2018, 21:54
Здравейте, вероятно всички следите темата за пожарите в Гърция и гледате апокалиптичните гледки. Та да питам има ли някакви основни правила в такава ситуация? Например при стрелба е добре да се седи ниско на земята, а за пожарите се сещам за дишане през дреха, парцал и т.н. Много хора коментират - тия шматки как са се оставили да ги хване огъня като морето е на близо. Звучи ми нещо от рода на -аз колко добър бях на фунийки като малък,че ако отида в Сирия ще им покажа как стават тия работи.
Аз не съм чувал да се използва морска вода за гасене на пожари. Все са езера, или язовири където топят кофата хелитата, или зареждат специализираните самолети. Може и да греша де. Средиземно и Бяло море са солници. Но пък Черно море е слабосолено. Не знам каква концентрация на сол би прецакала почвата.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Re: Отговори на наивни въпроси.

Мнение от vassiln » 19 Сеп 2018, 21:37

vassiln написа:
30 Ное 2017, 19:55
Amazon написа:
30 Ное 2017, 05:12
А ако в западният парк срещнеш тиранозавър? Щото все пак шанса е 50:50 - или ще срещнеш, или няма.
Е, шансът обича да се шегува. Примерно няколко години след казармата, двама от нашия батальон се засекли на входа на един супермаркет в средния запад на САЩ.
А мой другар от армията се запозна в Сингапур със сестрата на ортака ми от адвокатлъка, който пък в казармата беше шофьор на някакъв началник пак от казармата. На улицата се познали по мартениците. Така че вече се оглеждам зад всеки ъгъл за тиранозавър :D
И, да. Ако някой ме разпознае, и не съм очевидно зает с нещо неотложно, нека се обади - сигурно ще ми бъде приятно да се разговорим. Даже и модератор. :)
И е го на. Днес излизам от работа, и на ъгъла - тиранозавър. Добре поне, че е бивш модератор. Подходих с добро и не ми се скара.
И без това се налага често да минавам покрай тренировките на един от модераторите, всеки път си плюя в пазвата като наближа, а сега вече и на ъгъла ме засадават.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 20 Сеп 2018, 14:21

Що пък да ти се кара? На мен Танка ми изглежда добър човек. :)

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 30 Сеп 2018, 21:17

Какво точно е Net Worth когато говорят за някой милионер в щатите, а не казват директно колко пари има ?

jordani
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jordani » 30 Сеп 2018, 21:23

Представлява стойността на активите минус стойността на пасивите. Т.е. колко пари има минус колко дължи.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 30 Сеп 2018, 22:02

Представлява стойността на активите минус стойността на пасивите. Т.е. колко пари има минус колко дължи.
Ахаа, значи ако някой има да кажем примерно 5 милиона net worth то как да разбереш колко пари има ?

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 30 Сеп 2018, 22:09

Като го попитате. :P

Какво рабирате под "колко пари има"? Колко наличен кеш в банката и сейфове ли има?

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 30 Сеп 2018, 22:18

Да попитам - имам платени два самолетни билета на Райънеър от Милано до София за 31-и октомври, обаче плановете неочаквано се промениха - някой случайно да знае джедайски трик с който да мога да върна билетите и да си взема парите. Според сайта на Райънеър пари връщат само ако член на семейството ти умре или ако ти самия заболееш тежко.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Сеп 2018, 22:19

Archer написа:
30 Сеп 2018, 22:02
Ахаа, значи ако някой има да кажем примерно 5 милиона net worth то как да разбереш колко пари има ?
Не точно "пари", за това колегата написа "активи". Някой от активите, може да не са особено ликвидни и трудно да се превърнат в пари. Другото е че IRS включват и активи, които не са в САЩ.

Грубо казано, ако имаш 10 милиона в банката, акции от Тесла на стойност 1 милион и къща в Корсика за 2 милиона, това са ти активите. От тях се вадят това което дължиш - обикновено дългове към данъчните, към акционери ако имаш публична компания, доставчици - въобще всичко.

Не знам е дали към активите се включват приходи от интелектуална собственост. Предполагам, че не.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Сеп 2018, 22:21

EddieBG написа:
30 Сеп 2018, 22:18
Да попитам - имам платени два самолетни билета на Райънеър от Милано до София за 31-и октомври, обаче плановете неочаквано се промениха - някой случайно да знае джедайски трик с който да мога да върна билетите и да си взема парите. Според сайта на Райънеър пари връщат само ако член на семейството ти умре или ако ти самия заболееш тежко.
Ами защо питаш, като хората вече са ти дали цели два варианта?

Отговори