Общи приказкиОтговори на наивни въпроси

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Отговори на наивни въпроси.

Мнение от Archer » 07 Яну 2018, 12:59

Ако руснаците не са основен изпълнител на модернизацията общо взето не дават благословия и вдигат всички гаранции от модернизираните машини - оттук нанатък отговорността си е изцяло на оператора ( обаче руснаците може да насолят цената на резервни части впоследствие ) .

Ако говорим за машини като Миг-21 и Ми-24 и всякакви стари бангии които са добре усвоени за ремонт в някои държави общо взето проблем няма.

Но за по нови самолети като МиГ-29 и Ф-16 оригиналния производител винаги се намесва чрез политически натиск.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 07 Яну 2018, 15:12

Archer написа:
07 Яну 2018, 12:59
Ако руснаците не са основен изпълнител на модернизацията общо взето не дават благословия и вдигат всички гаранции от модернизираните машини - оттук нанатък отговорността си е изцяло на оператора ( обаче руснаците може да насолят цената на резервни части впоследствие ) .

Ако говорим за машини като Миг-21 и Ми-24 и всякакви стари бангии които са добре усвоени за ремонт в някои държави общо взето проблем няма.

Но за по нови самолети като МиГ-29 и Ф-16 оригиналния производител винаги се намесва чрез политически натиск.
Благодаря. Предполагам, че и с F-4, стоят така нащета (както с Миг-21) - стара машина, излязла от п-во, американците чак не са си вързали черна панделка.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Online

Мнение от Amazon » 07 Яну 2018, 18:43

Предполагам, че и с F-4, стоят така нащета (както с Миг-21) - стара машина, излязла от п-во, американците чак не са си вързали черна панделка.
Американците са правили и далеч по-големи жестове на Турция от модернизация на F-4. Преди около 5 години Турция поиска и САЩ им дадоха сорскода на F-16.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 07 Яну 2018, 20:48

Amazon написа:
07 Яну 2018, 18:43
Американците са правили и далеч по-големи жестове на Турция от модернизация на F-4. Преди около 5 години Турция поиска и САЩ им дадоха сорскода на F-16.
Не, че знаам, какво е сорскод.....В чисто политически аспект обаче, мислиш ли, че тези жестове си заслужават?
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 07 Яну 2018, 23:25

Almasy написа:
07 Яну 2018, 20:48
Не, че знаам, какво е сорскод.....В чисто политически аспект обаче, мислиш ли, че тези жестове си заслужават?
Значи програмният код на машината, без което изстребител 4+ поколение е купчина желязо - доколкото знам дори Израел не е получавал това. Поне не официално. Това позволява да интегрираш собствени оръжия(турците имат собствени бомби), собствени сензори, собствени режим на радара, сигнализация свой-чужд, ЕДСУ(макра че би било лудост)...каквото ти хрумне. Получаваш на тепсия една от най-успешните бойни платформи създавани някога.

А дали жестовете си заслужават, не мога да коментирам. Турско - Американските отношения са някаква салата.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 08 Яну 2018, 09:30

Amazon написа:
07 Яну 2018, 23:25
Турско - Американските отношения са някаква салата.
:lol:
ОТ, ама те и турско-руските такива

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 08 Яну 2018, 17:25

Американците са правили и далеч по-големи жестове на Турция от модернизация на F-4
Там израелците ги одрусаха здраво, гърците иначе си направиха немската модернизация за F-4

Иначе ето един пресен пример за успешен натиск от оригиналния производител .

The U.S. Air Force awarded Lockheed Martin a $1.2 billion foreign military sale (FMS) contract to upgrade 134 South Korean F-16C/D fighters to a “V” configuration. The contract calls for the manufacturer to complete upgrades by 2025 on a program that was originally awarded to BAE Systems.

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 14 Яну 2018, 14:36

Защо в праисторията се е използвал копиемет, а в по късни времена -не?

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 14 Яну 2018, 14:50

Лъкът и стрелата са по-точни и по-далекобойни. Освен това мисля, че по римско време има някакви копия, които се хвърлят с ремък закачен някъде за копието, който функционално е изпълнявал същата роля.

А намерих го, казва се аментум

Изображение
Изображение
И естествено ацтеки и т. н. са си го ползвали до испанско време.

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 15 Яну 2018, 20:17

Благодаря Торн.
Сега един друг въпрос който ме тормози днес, свързан с правилника за движение. Написаха ми акт 50 лева защото бях качил двете странични гуми на тротоара пред къщата си. Виновен съм за това, но ако си е паркирам на улицата и отсреща живеещите също запушваме движението. Пояснявам- става въпрос за малка уличка, без никакви знаци. Въпроса е от коя трана да е колоната с паркирани автомобили, защото улицата е тясна. Казаха ми ,че е прието от страната на четните номера. Сега рових в правилника и нищо по въпроса не намерих. В някакви коментари се споменаваше ,че това било в стар правилник който бил отменен.

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 15 Яну 2018, 20:44

Мокрия написа:
15 Яну 2018, 20:17
.......Написаха ми акт 50 лева защото бях качил двете странични гуми на тротоара пред къщата си. /Оставил си по-малко от 1.5 метра за пешеходците на тротоара/ Виновен съм за това,......... Казаха ми ,че е прието от страната на четните номера. ............отменен./Преди повече от 15 години/
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 15 Яну 2018, 20:57

Ами това ми е първият акт за неправилно паркиране и го приемам тежко. Аз съм съгласен ,че съм виновен, както и още десетина коли с актове от днешната акция на нашата забравена от бога улица. Въпроса ми е ако аз паркирам на улицата и съседа отсреща също и запушим движението, кой ще глобят, или и двамата? До сега имаше не-гласно правило от едната страна да ги качваме по тротоарите, но понеже съм от четната страна на номерата, ми се искаше правилото да не е отменено.
Да кажа, за да се знае - не се имам за русофил , а и за русофоб също.
Последна промяна 1 на Мокрия, променена общо 15 пъти

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 15 Яну 2018, 22:04

Мокрия написа:
15 Яну 2018, 20:57
Ами това ми е първият акт за неправилно паркиране и го приемам тежко. Аз съм съгласен ,че съм виновен, както и още десетина коли с актове от днешната акция на нашата забравена от бога улица. Въпроса ми е ако аз паркирам на улицата и съседа отсреща също и запушим движението, кой ще глобят, или и двамата? До сега имаше не-гласно правило от едната страна да ги качваме по тротоарите, но понеже съм от четната страна на номерата, ми се искаше правилото да не е отменено.
Да кажа, за да се знае - не се имама за русофил , а и за русофоб също.
Сериозно се заинтересувах ,подгоних едни хора в КАТ да ми дадат решение по казуса ! :) !

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 16 Яну 2018, 07:42

Благодаря. Изпитах някакви смесени чуства - повече като гордост, че съм част от този форум.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Яну 2018, 04:03

Няма законен вариант да качиш колата на тротоара.

Това за което питаш се нарича атлатъл. Едно от първите метателни оръжия.

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 17 Яну 2018, 08:35

За тротоара знам, въпроса ми е ако аз е паркирам на пътното платно и същото направи човека отсреща, кой подлежи на санкция, при положение ,че сме запушили движението? На улицата до сега няма никакви знаци.

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 17 Яну 2018, 08:49

Amazon написа:
17 Яну 2018, 04:03
Няма законен вариант да качиш колата на тротоара.
...........
Има.

Това е забраната от ЗЗДП:
(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
Ето разрешаването от Правилника към ЗЗДП:
Чл. 96. (1) За престой извън населените места пътните превозни средства се спират извън платното за движение. Когато това е невъзможно, спирането за престой се извършва успоредно на оста на пътя, най-вдясно на пътното платно.
(2) За паркиране извън населените места пътните превозни средства се спират извън платното за движение.
(3) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение, по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се спиране за престой и паркиране на моторни превозни средства с максимално допустима маса до 2,5 т върху тротоарите, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 1,5 м за преминаване на пешеходци.
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 17 Яну 2018, 15:26

Откъде и как се блокираше потребител?
Да не го виждаш изобщо и четеш?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Яну 2018, 15:31

Bigdragon - благодаря. Алмаси, влизаш му в профила и горе в средата им "add foe".

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 17 Яну 2018, 15:32

Благодаря.
За първи път ми се налага.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Re: Отговори на наивни въпроси

Мнение от Ivanov » 03 Фев 2018, 14:53

https://www.youtube.com/watch?v=J1bMewuFUMc
Тая рамка отгоре за какво служи?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 04 Фев 2018, 00:03

Сигурно возят някакво допълнително външно оборудване дето върви с танка. Външен стартер, гачени ключове, ГСМ - такива неща. Не ми се вярва стабилизацията на картечницата/панорамата да са толкова афив, че да трябва да я крепят в транспортно положение.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Фев 2018, 19:26

Не съм сигурен дали въпросът е медицински, затова го слагам тук:
Имам някакъв страх, че по време на презентация, която водя, или по време на публична реч да кажем, или пък пледоария пред съда, има опасност да кихна и да ми увисне сопол, който всички да видят. Как да се предпазя от подобно развитие?
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 09 Фев 2018, 19:34

ВОДКА!
А мне по барабану!

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 09 Фев 2018, 19:52

vassiln написа:
09 Фев 2018, 19:26
Не съм сигурен дали въпросът е медицински, затова го слагам тук:
Имам някакъв страх, че по време на презентация, която водя, или по време на публична реч да кажем, или пък пледоария пред съда, има опасност да кихна и да ми увисне сопол, който всички да видят. Как да се предпазя от подобно развитие?
не се умира от това, нямай грижи! От опит ти го казвам!
Кръвта вода не става!

Отговори