Общи приказкиОтговори на наивни въпроси

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Отговори на наивни въпроси

Мнение от ValBo » 09 Фев 2018, 20:54

vassiln написа:
09 Фев 2018, 19:26
Не съм сигурен дали въпросът е медицински, затова го слагам тук:
Имам някакъв страх, че по време на презентация, която водя, или по време на публична реч да кажем, или пък пледоария пред съда, има опасност да кихна и да ми увисне сопол, който всички да видят. Как да се предпазя от подобно развитие?
Това си е типична сценична треска. Трябва ти нещо за отпускане, докато си повярваш достатъчно, за да не те е страх. Можеш да научиш няколко дихателни упражнения за отпускане или мантри за успокоение, но най-бързо и евтино е 50-100 грама водка

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 09 Фев 2018, 20:56

По-скоро са натрапчиви мисли как все нещо ще объркаш - Законът на Мърфи. :mrgreen:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 09 Фев 2018, 21:20

vassiln написа:
Не съм сигурен дали въпросът е медицински
Не е.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 09 Фев 2018, 21:23

vassiln написа:
Имам някакъв страх, че по време на презентация, която водя, или по време на публична реч да кажем, или пък пледоария пред съда, има опасност да кихна и да ми увисне сопол, който всички да видят. Как да се предпазя от подобно развитие?
Една от най-важните си премиери, предавана пряко от БНР (през Бинар) съм я водил с разкопчан цип на панталона.
И както казват - ами не се умира от това, гледай да не ти пука. Иначе препоръчват медитация, ама аз преди премиера имам винаги толкова много работа, че къде време за това.

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 09 Фев 2018, 21:26

Здравейте. Искам да ви попитам дали сте чували една история, помня ,че съм е чел някъде и дори май Петко Йотов е разправяше в ефир. Накратко, с мои думи става въпрос за един офицер, който го пускат ненадейно в отпуск, нощ, зима, люта зима, студ, виелици и т.н. Тръгва сам и пеша в нощта, в затънтен край. И по пътя глутница вълци, но той има сабя, защото случката става по царско време. Настава сеч, глутницата и преполовена. След няколко километра обаче втора глутница го напада. За беда обаче сабята му с полепналата кръв замръзнала в канията и той бива изяден. След дни , групата която го е търсила разбрала какво е станало и той не бива повишен посмъртно защото не е изпълнил устава ,че след жива сеч оръжието се избърсва преди да бъде прибрано.
Скоро ми показаха клип ,в който един руснак от Коми , тръгнал след един вълк с нож като мачете, защото онзи му измъкнал кученцето от синджира, но вълците се оказали три, ама той ги натръшкал, но кучето вече било разкъсано. Та се сетих за тази история.

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 09 Фев 2018, 22:03

Абе май не ги е натръшкал, ами само си е взел кучето което издъхнало в ръцете. Езиците не ми са силата

https://www.youtube.com/watch?v=kwOurDrPDYY

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 09 Фев 2018, 22:52

как ще има две глутници на няколко километра?
Първата работа на собственика на територията ще е да намери и нападне новодошлите. Изобщо няма да ги интересува някаква потенциална жертва.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Фев 2018, 23:09

Или са били останалите вълци от същата глутница, които са го преследвали. Логичният въпрос е, откъде някой ще знае дали са били две глутници, след като свидетели не е имало (камо ли как се различава един вълк от друг през нощта).
Така или иначе, на мен ми звучи просто като легенда, разказвана за сплашване на новобранци - да се грижат за оръжието, един вид.
Смътно ми се струва, че съм чувал същата история, но без елемента със замръзналата кръв - просто сабята на офицера била замръзнала в канията, защото не я бил смазал (а зимата се смазвала с някакво масло).
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Фев 2018, 23:11

vassiln написа:
Преди да излезеш да водиш презентация, отиди до тоалетната и хубаво се изсекни да нямаш сополи.
А ако си сериозно хремав, носи си кърпички. ;)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 10 Фев 2018, 00:09

Ксилометазолин.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 21 Фев 2018, 04:22

Искам да получавам пари и да не работя. Как да стана депутат?
Само онзи, който е свободен, само той може да се нарече човек в пълния смисъл на думата

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Фев 2018, 01:40

Желязин написа:
21 Фев 2018, 04:22
Искам да получавам пари и да не работя. Как да стана депутат?
Най-лесният начин е да си дребна мутра в малко населено място. Ако гарантираш 100-150 гласа на някоя от трите "политически сили", почваш минимум от общински съветник. За дпутат предполагам пазарлъците са повече а и ще имаш конкуренция. Дет се вика: "винаги има по-голям чесън".

Отговори