Общи приказкиОтговори на наивни въпроси

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Кухулин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Отговори на наивни въпроси

Мнение от Кухулин » 30 Сеп 2018, 22:25

EddieBG написа:
30 Сеп 2018, 22:18
някой случайно да знае джедайски трик с който да мога да върна билетите и да си взема парите
Нема такива джедаи, дето да са си взели парите оттам.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 30 Сеп 2018, 22:26

Amazon написа:
30 Сеп 2018, 22:21
EddieBG написа:
Да попитам - имам платени два самолетни билета на Райънеър от Милано до София за 31-и октомври, обаче плановете неочаквано се промениха - някой случайно да знае джедайски трик с който да мога да върна билетите и да си взема парите. Според сайта на Райънеър пари връщат само ако член на семейството ти умре или ако ти самия заболееш тежко.
Ами защо питаш, като хората вече са ти дали цели два варианта?
Щото може да има вариант, който да не е описан на сайта.
Да не говоря че в момента някои от линковете в сайта им водят към грешка 404 (липсваща страница).

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 30 Сеп 2018, 22:29

Кухулин написа:
30 Сеп 2018, 22:25
EddieBG написа:
някой случайно да знае джедайски трик с който да мога да върна билетите и да си взема парите
Кофти :(
Каква е тая сакрална дата 31-и октомври, баси, билетите са няколко пъти по-скъпи от два-три дена по-рано или два-три дена по-късно...

jordani
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jordani » 30 Сеп 2018, 22:30

По начало понятието се използва както за фирми, така и за частни лица, но не се отнася за пари (ако това питаш). Ако става дума за това колко пари някой може да събере за няколко дни, това са пари в брой, на депозит и бързоликвидни активи (които може да се продадат без загуба за няколко дни). Иначе какво означава какво имаш? Ако имаш къща за 200 хил. лева и я ипотекираш за 100 хил. лева ще разполагаш с активи (assets) за 300 хил. лв, но чистата стойност (Net worth) остава 200 хил. лв. И в същото време преди ипотеката нямаш налични пари, а после имаш 100 хил. лв.
(вече има отговори, но поствам и моя)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Сеп 2018, 22:30

EddieBG написа:
30 Сеп 2018, 22:26
Щото може да има вариант, който да не е описан на сайта.
Да не говоря че в момента някои от линковете в сайта им водят към грешка 404 (липсваща страница).
Извинявай, шегувах се. Разбира се, че няма да гръмнеш жената, че да ти върнат парите. Иначе за въпроса ти, дано Алмаси го види.

Обаче до краят на октомври има доста време. Не знам как е при НТ авиокомпании, но нормалните изкупуват билети на много добра цена, когато наближи датата и самолета е препълнен. Защо просто не звъннеш на ирланците и да им кажеш, че билетите ти са за продажба?

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 30 Сеп 2018, 22:41

EddieBG написа:
30 Сеп 2018, 22:29
Кухулин написа:
30 Сеп 2018, 22:25
EddieBG написа:
Кофти :(
Каква е тая сакрална дата 31-и октомври, баси, билетите са няколко пъти по-скъпи от два-три дена по-рано или два-три дена по-късно...
Е ако са много скъпи, звънни и питай. То проблема е, че неустойките обикновено са по-големи от цената на билетите.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 30 Сеп 2018, 22:49

Amazon написа:
20 Сеп 2018, 14:21
Що пък да ти се кара? На мен Танка ми изглежда добър човек. :)
Е да, ама как да съм сигурен, преди да съм се уверил?
Сега до 15-ти ще тръпна, че няколко пъти седмично пресичам маршрута пък на друг властимащ. След това няма да работя на сегашното място, но кой знае кой друг ще ми се изпречи. :?

На EddieBG: потребителите имат по силата на повечето национални закони правото да се откажат от повечето покупки в срок то 15 дни и да ги върнат на търговеца. Честно казано не знам дали важи и за самолетните билети, но ако им пишеш че няма да ползваш това, което си купил, и ги съветваш да си го продават пак, може и да върже.
За съжаление от десетина години съм малко встрани от тези въпроси, та не знам как стои сега законодателството точно по самолето-билетните казуси.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Отговори