МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Amazon » 10 Окт 2016, 21:19

Сега ти пратих две ЛС да видим дали ще занулят минуса :D

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 10 Окт 2016, 21:27

Занулиха се - благодаря! :-)

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 10 Окт 2016, 21:58

Кога ще бъде отключена темата за Украйна и въобще коя от вече заключените теми има шанс да бъде отворена скоро ?

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 10 Окт 2016, 22:02

Поради липсата на кой знае какви събития в Украйна, мисля че е най-добре темата да остане заключена, тъй като дава широко поле за изява на пристрастията и глупостта. Кои от другите заключени теми те интересуват по-специално?

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 12 Окт 2016, 16:44

Това е по-скоро призив, отколкото предложение...

Моля всички от форума на ПАН-челиеви, ако имат ТОПКИ, да си напишат (може и в отделна тема) никовете, с които са в другия форум (особено ми е интересно какво ще напишат Пизи и Мизи...) :!:

(естествено това не се отнася за Ризар, Кало и т.н., които са тук със същите никове, с които са и там)....
"Не мразя чужди държави. Мразя чуждопоклонници!".

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Окт 2016, 17:46

Почти всеки интересуващ се от авиация, вероятно по едно или друго време е имал регистрация в Криле, докато беше форум за авиация и ретро авиация.
Ако пък иде реч за Сирийската тема, троленето там ще бъде ораничено. Няма нужда от такива призиви и караници.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 12 Окт 2016, 17:52

За мен всичко си е вреда на нещата.Обидите и личните конфликти като цяло приключиха.
Има какво да се желае, но всичко с времето си.
Важното е че няма перманентни банове досега - както в Крилето и Славата!
Кръвта вода не става!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 14 Окт 2016, 22:18

Може ли една иконка с пуканки да сложите във форума, че тия дни стана доста интересно
Явно има слънчеви изригвания

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Окт 2016, 22:31

Изображение
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 14 Окт 2016, 22:33

Танкът минава през такива гифчета
Даже и снимки не признава :-)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 14 Окт 2016, 22:44

Гифчето е супер :)

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 14 Окт 2016, 22:45

ValBo написа:Може ли една иконка с пуканки да сложите във форума, че тия дни стана доста интересно
Явно има слънчеви изригвания
И още ще има Изображение
Магнитни бури 14. - 27. октомври 2016 (прогноза)
http://www.pro-bazar.com/module.php?Mod ... &NewsID=27

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 14 Окт 2016, 22:48

Sharana написа: И още ще има
Магнитни бури 14. - 27. октомври 2016 (прогноза)
http://www.pro-bazar.com/module.php?Mod ... &NewsID=27
Изображение

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Re: Предупреждение към по-емоционалните!!!

Мнение от vassiln » 01 Ное 2016, 20:01

Amazon написа:Аз следях темата. Глупостите ги оставих нарочно. За по-лесно различаване на троловете, от тези които наистина нещо много ги е засегнало.
Едно отклонение поради липса на по-подходяща тема:
Amazon, споменаваш много интересна дисциплина - отсяване на тролове.
Мен лично ме интересуват тези, които са платени, а не са обикновени фило-фоби.
Смятам, че едни от начините за отсяване са активността във времето (предполагам че платените карат на смени и едва ли са с един акаунт повече хора), както и количеството - естествено яко бълват.
Какво ще кажете, след като така или иначе се пишат правила, всеки от участниците да се задължава да посочи истинската си самоличност в определен момент, за да може да продължава да пише? Примерно на 500-то си мнение да му излиза съобщение, че е длъжен да посочи три имена, адрес, документ за самоличност и дата на раждане? С уточнението, че ако посочи неверни данни ще бъде прогонен, например. Смятам, че това ще е една добра превенция срещу платените тролове - те няма да изчезнат, но ще се принудят да сменят профилите си по-често.
Друга опция, за която се сещам, е след определено разкриване или обосновано подозрение към всяко мнение на субекта да се прилепва текст, че потребителите може да се съмняват силно в безпристрастността на този потребител. Или нещо в този смисъл.
Освен превантивен ефект, разкриването на самоличността пред форумната управа ще има и дисциплиниращ и възпитаващ ефект. Например, ако Мизиец и Супер Хорнет се запознаят и бъдат накарани да преживеят един ден заедно, то съм сигурен, че занапред ще се отнасят един към друг с много повече внимание и уважение. После, всеки ще знае, че е възможно да поеме и правната отговорност за обида, което също има сдържащ ефект. Накрая, платените тролове ще рискуват един ден да бъдат изобличени, което или ще накара спонсорите им освен другото да поддържат разни самоличности, или ще доведе до повишено напрежение у самия наемник, и от там - до по-високи очаквания за възнаграждението, което му се полага.
Иначе аз не вярвам особено много, че тук има наистина наети и платени тролове. Форумното общество е твърде ограничено, за да се правят такива инвестиции. Според мен тези, които тролят, го правят от убеждение и от ниска форумна култура, а не за пари или други облаги.
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Ное 2016, 20:29

Мен лично ме интересуват тези, които са платени, а не са обикновени фило-фоби.
Съмнявам се че сме толкова значими, за да заслужим платени тролове. Те са проблем за големи сайтове като CNN, където заради тях се наложи след дълги години да затворят коментарната секция на сайта. Май някъде около Украинската криза.
Какво ще кажете, след като така или иначе се пишат правила, всеки от участниците да се задължава да посочи истинската си самоличност в определен момент, за да може да продължава да пише?
Това е малко Параграф 22. За да си дадеш самоличността на модераторите се изисква да им имаш много доверие. Обаче ако им имаш много доверие, вие вече се познавате и няма нужда да се представяш наново.

Има и хора които не искат да се социализират и това ще и изгони. Нали целта е повече хора да си кажат мнението, да блеснат със знания, или идеи (а дано) и трябва да ги улесняваме не да създаваме пречки. И да им се позволи да пишат без някой да ги троли, да им вкарва нерви, или да пълни с плява темите. Пък въпросният някой дали е платен трол, или му идва отвътре, за нас къде е разликата?

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 01 Ное 2016, 20:37

Нямат никакво право да искат лични данни. Даже точно обратното - ако искат, извършват престъпление.
Ако толкова искате изваждане зад никовете, пуснете тема със снимки и който иска, да се представя

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 01 Ное 2016, 20:50

Мизиец, последното ти мнение в темата за предупрежденията е нагледен пример за това, защо те банваме и модерираме - просто си го заслужаваш с 99% от мненията. Проблемът си е изцяло в твоя телевизор и наистина не виждам причина да се оплакваш. Ако Amazon не го беше изтрил, щях да го изтрия аз.

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 01 Ное 2016, 21:07

Amazon написа: Съмнявам се че сме толкова значими, за да заслужим платени тролове. Те са проблем за големи сайтове като CNN, където заради тях се наложи след дълги години да затворят коментарната секция на сайта. Май някъде около Украинската криза.

Това е малко Параграф 22. За да си дадеш самоличността на модераторите се изисква да им имаш много доверие. Обаче ако им имаш много доверие, вие вече се познавате и няма нужда да се представяш наново.

Има и хора които не искат да се социализират и това ще и изгони. Нали целта е повече хора да си кажат мнението, да блеснат със знания, или идеи (а дано) и трябва да ги улесняваме не да създаваме пречки. И да им се позволи да пишат без някой да ги троли, да им вкарва нерви, или да пълни с плява темите. Пък въпросният някой дали е платен трол, или му идва отвътре, за нас къде е разликата?
Не че сме значими, но ако се замислиш, нищо чудно след една-две години да настигнем и надминем Бойна слава и другите подобни форуми, а това са стотици влизания на ден. И ако темата е злободневна или популярна, може и да се постигне някаква "милимунда" промяна на общественото мнение, или заглушаване на вражеския PR (от гледна точка на нечий друг PR).

Всъщност, сещам се за още един потенциален позитивен ефект. Предполагам, че форумите са едно от местата, където съвременните тарикати от PR-а и службите търсят и намират удобни за вербуване фенове. Ако един човек е русофил, и това личи от мненията му, значи е и доста склонен да се съгласи да сътрудничи на днешна Русия по една или друга причина. Същото важи за САЩ-офилите, Сорософилите, Туркофилите, и прочие. А ако тези чужди служби знаят, че някой знае самоличностите, то тогава може да са по-сдържани в подхода да си търсят приятели на места като това.
Вероятно прекалявам с конспиративните теории, но идеята ми е - опасността от разобличаване е много голям възпиращ фактор, и ако форумната управа има правото и възможността да узнае и при нужа - разкрие самоличността на някои участници, от това едва ли ще произлезе беля.
Разбира се, ще трябва регистрация като администратор на лични данни. И има възможности за санкции, ако някой ползва тези данни за други цели.
Защитниците на личното пространство биха възразили, че така може да има злоупотреби. Моето мнение е, че след като тук решаваме глобални световни въпроси, "някаква си личност" не значи много. Ето аз например по всяко дело, което водя, представям пълните си лични данни, а някои казуси са сравнително "враждебни". И, както се казва, който го е страх от мечки просто не влиза в гората.
Между другото, с чисто спортна цел в предишния форум разкрих истинските самоличности на поне двама от управата, до ниво да мога да им знам имотите, фирмите и при важни причини - още повече неща. И естествено по-голямата част от личните данни. Някой пострадал ли е? Не.
При това ползвах само законни и общодостъпни източници - кой ще сгреши да сложи линк към нещо, което макар и в Youtube, е подадено през страницата му във Фейсбук, кой ще си даде две имена и дата на раждане в личния блог или сайт (с което до достигане на презимето и ЕГН остава точно една минута), и т. н.
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 1 пъти

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 01 Ное 2016, 21:14

ValBo написа:Нямат никакво право да искат лични данни. Даже точно обратното - ако искат, извършват престъпление.
Ако толкова искате изваждане зад никовете, пуснете тема със снимки и който иска, да се представя
Ей, Valbo, ти пък направо ме прати в затвора :D .
Не е престъпление - прегледай Наказателния кодекс, там са престъпленията.
И ако имат регистрация като администратор, както и съответните правила ако го предвиждат, мисля че могат да искат лични данни.
Аман от тая анонимност и неприкосновеност.
Разбира се, може и да греша, правото за разлика от математиката не е точна наука, а и аз не съм голям специалист по точно тази тема. Ако някой друг има по-добра представа за защитата на личните данни - нека се изкаже.
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 1 пъти

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 01 Ное 2016, 21:24

Форумът е създаден за ЗАБАВЛЕНИЕ, участието в него е напълно доброволно и никой не взема пари за това - нито управата, нито собственика, нито потребителите. Няма никаква политическа, икономическа или религиозна цел. Достъпът е публичен, не съдържа никаква поверителна информация, или ако даден потребител реши да сподели такава, го прави с ясното съзнание, че тя става обществено достояние.

Ерго - никакви лични данни от потребителите няма нужда да се събират и няма да се събират. :!:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 01 Ное 2016, 21:37

Хубаво Ди,

Но все пак имай едно наум в следващите години, ако си промениш мнението.

Не казвам да се краднат лични данни с търговска цел, напротив, и на мен ми е неприятно като се регистрирам някъде да ми пълнят пощата със спам, но все пак не се заричай относно личните данни. Дано не стане някоя беля, че тогава тези неща се променят.

Пак ще го повторя, (всъщност четох го в един учебник по контраразузнаване преди години) - разобличаването е един от най-ефективните методи против чуждите "буболечки", така че опасността от разкриване сдържа, и то много.
А как би реагирал, ако някой обиди тук твой приятел, след което си редактира мнението или го изтрият? Няма ли да съдействаш на пострадалия да се разкрие извършителя?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Ное 2016, 21:46

vassiln написа:А как би реагирал, ако някой обиди тук твой приятел, след което си редактира мнението или го изтрият? Няма ли да съдействаш на пострадалия да се разкрие извършителя?
А какво ще направи "пострадалият" след като разкрие кой го е обидил?

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 01 Ное 2016, 21:48

Ама как обидил?
Защото ако е както по турската граница 89-та... не се връща това :-)

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 01 Ное 2016, 22:47

Няма да е лоша идея от време на време да правим по някоя форумна сбирка за по бира или кой каквото пие. Знам, че е трудно и почти фантасмагорично, но днес няколко някъде, утре други еди къде си и т.н. Така най-добре се отсяват троловете.
Последна промяна 1 на Сун Дзъ, променена общо 1 пъти

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Ное 2016, 23:33

Да, събиранията на по бира са правилният път.

Отговори