Общи ПриказкиМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Потребителски аватар
Thorn
Модератор
Регистриран: 19 юли 2016
Контакти:
Status: Извън линия

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнениеот Thorn » 07 яну 2017, 14:00

Стан, няма нищо преднамерено в заключването след именно този последния постинг на оная тема. Не е било за да дам последна дума на някого, а просто защото тогава съм влязъл, тогава съм видял овапцването. Съгласен съм, че онова за килийното училище на Козяк е за триене, но не виждам защо да си губя времето да трия постинги в тема, която така и така заключвам. Даже напротив - предпочитам съзнателно да ги оставя, за да е нагледно защо съм я заключил.

Вината за отиването на тая същата тема в идиотски спор за филифобия в никакъв случай не е само твоя, съгласен съм, че може да се тълкува и че е една част и моя, но ще се съгласиш, че обективно темата се отклони ужасно и реално никой не се опитваше да я вкара в руслото и, даже и автора и. Въобще никой не се хвана да напише или поне да пита кога са се кодифицирали тези езици, кой ги е кодофицирал, разликите им с другите (освен тази табличка,) кога и доколко са се раздалечили с другите славянски езици и с руския и т. н. Сори, ако иската да обсъждате Коминтерна - моля, но направете тема за него. Ако смятате, че ще кажете нещо полезно и ще се удържите от лични нападки.

Колкото за това как е трябвало да модерирам, мога да кажа само следното:

Когато правихме този форум, идеята беше, че за разлика от Бойна слава, ще има по-свободна дискусия, но че ще се стараем все пак да не изпадаме до кръчмарско ниво. Така, че , очевидно ще има по-малко банове. Няма да банна никого за нещо дребно и ще се старая да задържа ценни участници, дори когато чат пат се държат не толкова коректно един с друг. Така, че не виждам голяма причина да банвам когото и да е, ако това е, което се опитваш да ми подскажеш. И съм съвършено наясно, че когато се правят компромиси, и двете страни остават недоволни. Но не виждам по-добър вариант.
kramer
Редовен потребител
Регистриран: 20 юли 2016
Контакти:

Мнениеот kramer » 07 яну 2017, 14:16

Хм, Стан, уважавам ти познанията, изразени по историческите теми в БС и тук, и именно поради това не разбирам определено тесногърдото ти разбиране по теми, касаещи Русия, нещо говорещо за целенасочена необективност.
Потребителски аватар
Боен
Редовен потребител
Регистриран: 03 януари 2017
Контакти:

Мнениеот Боен » 07 яну 2017, 16:37

ValBo написа:
Stan написа:Е разбира се. Обаче, написалият е от "нашите" (русофилите, комунистите, челобитниците пред Великата ватенка). .

Това изобщо не е фобско, ама изобщо
Просто и признак на висока умствена дейност
И такива са ти 99% от постовете.
Само да се помене Русия и като Матросов скачаш на амбразурата. Започваш с определеният към останалите и се започва едно триене...
Скоро на модератора му писва и затрива темата.
А ти после да бълваш темите за оплакване.

Гледам този пост плюс доста други ,а и липса на отговор на мой въпрос и за съжаление стигам до заключение ,че тук съм попаднал на две враждуващи групи ,като отгоре на всичко администрацията на форума не реагира адекватно. Тук иде и моментът да попитам (според цитата по-горе) защо не се използва функция бан ,когато има възможност ,а се действа с ключа в съответната тема? :? :shock:
Потребителски аватар
Thorn
Модератор
Контакти:

Мнениеот Thorn » 07 яну 2017, 16:43

Кой е трябвало да бъде баннат и за какво точно?
pehotinec
Редовен потребител
Регистриран: 22 юли 2016
Контакти:

Мнениеот pehotinec » 07 яну 2017, 17:03

Мисля, че прибързано е заключена темата за езиците. Относно македонския език още по комунистическо време в университета беше прието като безспорен факт от диалектолози и пр. пр. езиковеди, че македонският език е създаден в началото на септември 1944 година в манастира "Прохор Пчински" /ако не се лъжа, за името на манастира/, на база на най - отдалечения от българският език диалект. Казвам, го просто като факт, а не да пренасям тук спора. Добре ще е да се отвори темата, но без фило - фобски обвинения, защото нещата които ни обединяват са мнооого повече, от това, което би ни разделило.
Потребителски аватар
Боен
Редовен потребител
Регистриран: 03 януари 2017
Контакти:

Мнениеот Боен » 07 яну 2017, 20:39

Thorn написа:Кой е трябвало да бъде баннат и за какво точно?

Най-вероятно тези ,които са допринесли за заключване на темата. :roll: :?
Потребителски аватар
Thorn
Модератор
Контакти:

Мнениеот Thorn » 07 яну 2017, 20:59

Боен написа:
Thorn написа:Кой е трябвало да бъде баннат и за какво точно?

Най-вероятно тези ,които са допринесли за заключване на темата. :roll: :?

Прочети последната част на поста ми от 1 следобяд.

Върни се в “Общи Приказки”