МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Super_Hornet » 02 Ное 2016, 11:06

Да, добра идея.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 02 Ное 2016, 11:18

Несъмнено, но и малко трудно приложима (знам от опит), що касае живеещите в чужбина (като Амазон) или в провинцията (като мен). Аз съм в София (за часове, максимум една вечер), само ако летя за някъде (всъщност и сега съм в чужбина, та имам повечко време за писане, в БГ по-рядко ми се случва - работа та работа).
Вероятност да се изпокараме има и на купон, но ще е по-трудно очи в очи.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 02 Ное 2016, 11:28

Колкото могат.Аз няма да мога.
Кръвта вода не става!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 02 Ное 2016, 12:19

Сложете една тема със снимки. Поне ще имаме визуална представа с кого говориш
Бирата е хубаво нещо, но надали ще успеем да се съберем

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 02 Ное 2016, 12:47

Абе то веднъж да тръгне и може да ни хареса.

Сега се сетих за случка от преди десет, че и повече години.
Брат ми ходи на някаква форумна сбирка на някакви хакерски персони. Пили по няколко и после всички се замъкнали в компютърна зала на нощен пакет да чатят помежду си до сутринта - казва голям купон било, супер си изкарали. :D

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 02 Ное 2016, 14:11

Сега е по-модерно, просто се вадят смартфоните и се почва.

Иначе съм съгласен, че повечето, които не са в Сф, ще им е сложно при такава среща.

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 02 Ное 2016, 15:30

Стига с тази София,дайте като се постопли да се съберем,който може естествено,някъде по морето,все пак бирата върви с прясна цаца,а и шума на морето успокоява! :D :D :D :D :D :D

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 02 Ное 2016, 16:25

Абсолютен ОТ (дори и за тази тема, ама къде другаде), но ако щете вярвайте, правя го от добро сърце (все пак).
Подарявам 9287 Avios (точки към Оne World алианса), на всеки, който има клубна карта към Оne World. Не мога да ги ползвам до 31 Декември, а повечето (като количество) тогава ще изгорят.
Оne World позволява прехвърлянето на точки към който и да е (за разлика от Sky Team и Star Alliance).
В случая въпросните точки стигат за безплатен полет (икономична класа) примерно Мадрид - Канарски Острови. В сайта на всяка АК, които се числят към Оne World, може да се провери, дали въпросните точки стигат за полет, интересуващ някого от вас.
Всеки който има интерес, да ми пише на лична.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 02 Ное 2016, 16:36

Трябва обаче да имате налична и поне веднъж използвана вече (регистриран полет) клубна карта - към новосъздадена такава, системата не позволява прехвърляне (опитах се да ги фърля на дъщеря си, че и на един приятел, ама не тана).

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 02 Ное 2016, 17:03

iasen ianakiev написа:Стига с тази София,дайте като се постопли да се съберем,който може естествено,някъде по морето,все пак бирата върви с прясна цаца,а и шума на морето успокоява! :D :D :D :D :D :D
Твърдо за.Може да се помиасли да де намерят добри оферти и да се отседне някъде за вечер.В крилето преди често се правеха срещи.
Кръвта вода не става!

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 02 Ное 2016, 19:16

ValBo написа:Сложете една тема със снимки. Поне ще имаме визуална представа с кого говориш
.....
Който има желание да излезе от анонимност,
не му е нужна отделна тема.
На аватара съм си аз...
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 02 Ное 2016, 20:07

Аз също

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Re: Предупреждение към по-емоционалните!!!

Мнение от kramer » 02 Ное 2016, 20:23

vassiln написа:
Amazon написа:Аз следях темата. Глупостите ги оставих нарочно. За по-лесно различаване на троловете, от тези които наистина нещо много ги е засегнало.
Едно отклонение поради липса на по-подходяща тема:
Amazon, споменаваш много интересна дисциплина - отсяване на тролове.
Мен лично ме интересуват тези, които са платени, а не са обикновени фило-фоби.
Смятам, че едни от начините за отсяване са активността във времето (предполагам че платените карат на смени и едва ли са с един акаунт повече хора), както и количеството - естествено яко бълват.
Какво ще кажете, след като така или иначе се пишат правила, всеки от участниците да се задължава да посочи истинската си самоличност в определен момент, за да може да продължава да пише? Примерно на 500-то си мнение да му излиза съобщение, че е длъжен да посочи три имена, адрес, документ за самоличност и дата на раждане? С уточнението, че ако посочи неверни данни ще бъде прогонен, например. Смятам, че това ще е една добра превенция срещу платените тролове - те няма да изчезнат, но ще се принудят да сменят профилите си по-често.
Друга опция, за която се сещам, е след определено разкриване или обосновано подозрение към всяко мнение на субекта да се прилепва текст, че потребителите може да се съмняват силно в безпристрастността на този потребител. Или нещо в този смисъл.
Освен превантивен ефект, разкриването на самоличността пред форумната управа ще има и дисциплиниращ и възпитаващ ефект. Например, ако Мизиец и Супер Хорнет се запознаят и бъдат накарани да преживеят един ден заедно, то съм сигурен, че занапред ще се отнасят един към друг с много повече внимание и уважение. После, всеки ще знае, че е възможно да поеме и правната отговорност за обида, което също има сдържащ ефект. Накрая, платените тролове ще рискуват един ден да бъдат изобличени, което или ще накара спонсорите им освен другото да поддържат разни самоличности, или ще доведе до повишено напрежение у самия наемник, и от там - до по-високи очаквания за възнаграждението, което му се полага.
Иначе аз не вярвам особено много, че тук има наистина наети и платени тролове. Форумното общество е твърде ограничено, за да се правят такива инвестиции. Според мен тези, които тролят, го правят от убеждение и от ниска форумна култура, а не за пари или други облаги.
Ама че конспирация и контрол вкарваш. Направо С2 :lol:
Кви правни отговорности, кви пет лева. Някой ако псува някого, то Иванчо не псува Стоянчо, а един никнейм псува друг.

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 02 Ное 2016, 21:39

ValBo написа:Аз също
В такъв случай, има голяма вероятност да се бъркам и да приличаш на някой друг, но пък има голяма вероятност да сме се срещали.
Кога, как и т.н. все още не се сещам, просто имам такова усещане. :D
Като пием по бира ще видим.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 19 Ное 2016, 20:54

Прекратявам участието си във форума, поради доста тенденциозното отношение на един определен модератор към мен!

Аватар
ISTORIK
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 19 Ное 2016, 22:47

vassiln написа:Ами, ако някой обиди тук някого, след което си редактира мнението или си го изтрие?
Да, има такава възможност, наистина.

Все пак, обаче, сме възрастни хора (поне - повечето, надявам се!) и няма да правим детинщини.

Аз се радвам, че не е нужно да съм модератор (тук), за да мога да редактирам собствените си мнения - да добавя или да махна запетая, която съм пропуснал или съм написал поради нежелателен натиск върху съответния клавиш; да редактирам някоя техническа правописна грешка; да добавям допълнителна информация в даден свой постинг...

Плюсовете на възможността да си редактираме постингите има повече плюсове, отколкото минуси.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 28 Ное 2016, 21:43

Доста съм разочарован от напускането на Хорнета и Т-72! Двойния стандарт в този форум трябва да изчезне един път за винаги! Не можем да си позволим за 2-3 дена двама съфорумници да си заминат и то обидени от този форум!Трябват някакви мерки да се вземат. :( :(

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Ное 2016, 23:16

iasen ianakiev написа:Доста съм разочарован от напускането на Хорнета и Т-72! Двойния стандарт в този форум трябва да изчезне един път за винаги! Не можем да си позволим за 2-3 дена двама съфорумници да си заминат и то обидени от този форум!Трябват някакви мерки да се вземат. :( :(
Какво предлагаш? Да нямаме право да трием посотовете на Хорнета, в които той грубо обижда друг съфорумник? Защото иска да защити някаква железария? И го прави четири пъти подред. Във всеки модериран форум, щеше само за това да бъде баннат за дълго. А Хорнета не е банван, дори след като си изпоизтри мненията, превръщайки всяка тема в която е участвал в трудно читаема салата.

Или да не трием постовете с едносрични възклицания, които превръщат всяка тема в бардак?

Или да банваме Динайн, всеки път когато някой потребител му се ядоса? Ами темата за Сирия е такава - емоционална. Хора умират все пак.

Слушам те, аз лично съм отворен за предложения. :)

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 29 Ное 2016, 00:13

iasen ianakiev написа:Доста съм разочарован от напускането на Хорнета
Ти пък намери за кого да плачеш.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 01 Дек 2016, 13:18

Моето предложение е някаква поне минимална верификация (примерно по ай пи) на регистрациите.
Да не стане като на други места, където един човек се вихри с 20 и кусур различни ник`а (регистрации), включително "интернационални", отговаря сам на себе си в безкрайни "диалози", с едничката цел да се създаде впечатление, че целия китайски народ стои зад съответната мантра.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 01 Дек 2016, 13:31

Не става по ИП, ама никак. Първо в големи офиси винаги излизат с едно ИП, и второ, ип-тата в мобилните мрежи са динамични. Ако някой иска да спами, трябва само да си рестартира връзката с мрежата и вече е с нов адрес.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 01 Дек 2016, 14:15

ValBo написа:Не става по ИП, ама никак. Първо в големи офиси винаги излизат с едно ИП, и второ, ип-тата в мобилните мрежи са динамични. Ако някой иска да спами, трябва само да си рестартира връзката с мрежата и вече е с нов адрес.
Да, прав си, аз съм много бос по отношение на тези неща, затова казах минимална. Самия аз бих могъл примерно да влизам с 3 ИП-та (от двете си работни места и дома си), без изобщо да иде реч за мобилни мрежи (смартфона на дъртаци като мен служи само за телефония).
Но вероятно има някакъв начин да се отсеят поне в определен процент тролските изяви, и от едната, и от другата страна. Както вече казах, не иде реч за 3-5-10 различни регистрации, а за над 20 (нямам доказателства "които биха издържали в съда", вярно), от време на време някоя "умира" и се замества със свежа.
Предполагам, че се съгласиш, че тук въпроса не опира до идеология/фили/фоби, защото например Кало (дано не се вбеси в случая, че съм го цитирал, поне за това), с когото съм кръстосвал шпаги доста пъти е изключително коректен в това отношение. Същото се отнася и до Т-72.
Пък и мисля, че и с друго ще се съгласиш - определено не иде реч за параноя. Всички знаем, че е така.
И най-важното - една от главните причини да се съсипе един форум.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 01 Дек 2016, 14:38

Бройките, които се интересуват от съвременна политика, даже не се интересуват, а живеят заради нея, са ограничен брой по нашите ширини.
Та е нормално, определен група от тях, да ходят по всякакви форуми, новинарски сайтове и социални мрежи, и да пръскат умозаключенията си, често без никакви знания по въпроса.
Тук просто се сблъскаха две групи такива. Но това би следвало да се очаква, след като собственикът на сайта е част от едната агитка.

Sea Dog
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sea Dog » 01 Дек 2016, 17:09

Собственикът на "ЕърТруп2000" пък е от другата агитка, и ефектът беше същия. В крайна сметка, всяка агитка си търси най-подходящата трибуна.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Re: Войната в Сирия

Мнение от Sharana » 05 Дек 2016, 20:44

Dinain написа:Довиждане и успех в Крилето с качествената дискусия. :wave:
Това, че там е Отвага на български (поне от време на време, през повечето си е на руски 1към1, все пак от там се копира) не означава, че и тук е много по-различно. Дискусия отдавна няма, никъде няма ако трябва да сме най-точни.

Отговори