Общи приказкиМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Желязин » 03 Фев 2018, 11:59

Моето предложение е ... автоцензурирах се...просто съм възмутен, че дори предупреждение за бан не ми пратихте!!!...Даже на лични!!
Само онзи, който е свободен, само той може да се нарече човек в пълния смисъл на думата

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 03 Фев 2018, 15:38

Преди седмица страстите пак се бяха разгорещили и тъй като бях обявен за един от виновниците за това, реших известно време да не пиша. Горе - долу тогава Пистън беше за пореден път баннат, а по някаква причина Рки също спря да пише /мисля, до снощи/. За да обобщим - трима от обявените за най - големите вносители на напрежение, близо седмица не вземаха участие във форума. Така, макар и неволно, реализирахме идеята на Луков за изграждане на санитарен кордон и аз реших да проведа социален експеримент - да документирам китното поведение на тези, които най - много врещяха, че причината да тролстват и безчинстват са единствено постоянните провокации на някой от изброените по - горе и че без нас, форумът ще стане рай на спокойствието. Да видим резултати за периода:
Най - активната тема оставаше "Мнения и предложения за форума", основната част от която пък заемаха разни дрязги. До тук - греда.
Да видим дали пък поведението на някои хора се е подобрило при липсата на каквито и да било опоненти или изказване на различно от тяхното мнение? За съжаление форумните тролчета - провокаторчета просто продължиха по старому да си грухтят и да изпускат газове:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Та, кой ще им е виновен този път след като набедените за черни овце ги нямаше?
Уверявам Ви, това е само представителна извадка от цялата фото колекция на тролско - провокаторско зловоние, което успях да събера в продължение на седмица. Имам цяла галерия! Дори успях да хвана част от изгубената тема на Луков, който вместо да получи извинение за нанесената му обида, получи забрана за достъп, но това е друг въпрос.
Така че, уважаеми съфорумчани, следващият път в който някой ми каже, че аз или някой от изброените в началото, сме причина за кафявите и миризливи словоизлияния на някой друг, познайте къде ще го изпратя?
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 03 Фев 2018, 16:09

Amazon написа:
28 Яну 2018, 20:46
онази клоака, в която се е превърнало бившето криле
Квинтесенция на онази клоака отдавна е тук
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 03 Фев 2018, 23:14

Almasy написа:
03 Фев 2018, 16:09
Amazon написа:
28 Яну 2018, 20:46
онази клоака, в която се е превърнало бившето криле
Квинтесенция на онази клоака отдавна е тук
Не знам как ни намериха тия хора :(

Оня ден един от групичката пишеше за силовото поле което генерира Су-25. :shock:

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 05 Фев 2018, 18:12

Jefferson F. Davis написа:
05 Фев 2018, 17:29
На някой прави ли впечатление как се активизира Спирев след като сложиха бан на оня другия ненормалник Пистона? И после нямал други профили.
Ха-ха.
Горното мнение е демонстрация на ....... :D :D :D
Този Пистон Ви е взел акъла. Сигурно вече го и сънувате.

Модераторите , ей Богу , нали знаете , че с чиста съвест може да преместите мнението на Jefferson F. Davis от темата за Сирия в майтапи или фалшиви новини !

Jefferson F. Davis , докладвах те за манипулативен , провокативен и обиден пост , внушаващ фалшива конспиративност.

А сега сериозно :
Dinain написа:
05 Фев 2018, 17:09
Щирлиц признава за мисията си, отново го докладвах за саботаж.
Dinain , форума ти май наистина е взет на прицел и саботаж !

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 05 Фев 2018, 18:55

Христо Спириев написа:
05 Фев 2018, 18:12
форума е взет на прицел и саботаж
Да
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 05 Фев 2018, 21:33

Almasy написа:
05 Фев 2018, 18:55
Христо Спириев написа:
Да
От кой ...м.....у

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 05 Фев 2018, 22:46

На Абордаж... :D :lol: :P
Кръвта вода не става!

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 06 Фев 2018, 10:13

Almasy написа:
05 Фев 2018, 18:55
Христо Спириев написа:
Да
И на мен ми мяза на активно мероприятие. Интересно е че като че ли в един момент всичкото русоман изведнъж се активира и като че ли му се създава уютна среда за вилнеене. Класически пример - вчера в темата за Сирия jacksparrow ме обвини, че съм лъжец, че в дадения от мен линк не пишело това, което казвам. В отговор дадох и цитат от самия текст на линка, където черно на бяло пише, това което съм казал. Сега гледам, моят пост е изтрит, а клеветата на jacksparrow стои.

ПП. Мисля, че трябва да се вземат много сериозни мерки.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 06 Фев 2018, 19:43

T-72 написа:
05 Фев 2018, 22:46
На Абордаж... :D :lol: :P
Изображение

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 06 Фев 2018, 19:49

Май ни липсва един раздел, а може и да греша. Армиите по света, или въоръжени сили на различните страни. Като теме не попада нито в историческите раздели, нито в раздела за оръжия. Според мен заслужава отделен раздел, като например Хатип, ако иска, ще отвори темата за турския аскер, някой от русофилите - за руската армия, Динаин - за израелската и саудитската, аз - за хутската, и т.н.
Може да се помисли дали място в раздела не заслужават и недържавните въоръжени организации като ИРА, тамилските тигри, може Хизбула да ги преместим там, ФАРК и други подобни, някъде в разделите има зачатъци на подобни теми.
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 06 Фев 2018, 19:54

vassiln написа:
06 Фев 2018, 19:49
Хатип, ако иска, ще отвори темата за турския аскер...
Имаме такава тема, ако не си забелязал...

viewtopic.php?f=24&t=448

---

За новия раздел съм съгласен. Някои теми ще трябва да се преместят в него.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 06 Фев 2018, 19:57

Толкова по-добре - показва необходимостта от предлагания раздел. Виждаме, че е в раздела за съвременно въоръжение, но въоръжението не е точно армии.
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 07 Фев 2018, 20:51

vassiln написа:
06 Фев 2018, 19:57
Толкова по-добре - показва необходимостта от предлагания раздел. Виждаме, че е в раздела за съвременно въоръжение, но въоръжението не е точно армии.
Има си точно тема "Армиите по света"

http://fenixforum.net/viewtopic.php?f=24&t=461

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 07 Фев 2018, 22:47

Има тема, но няма раздел.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 08 Фев 2018, 01:53

Ivanov написа:
07 Фев 2018, 20:51
vassiln написа:

Да, така е. Аз я споменах твоята тема докато обсъждахме раздела, но може би цял раздел ще е по електризиращ и може да генерира нови теми. Твоята тема ще е първата в раздела. Може би под заглавие Любопитно(Армиите по света)? Или нещо друго ако решиш.

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 08 Фев 2018, 14:40

Може ли плахо да попитам, кой от справедливите и строги модератори ми затри поста в темата за Украйна и защо, след като моя пост бе отговор на този свръхинформативен тролеж оставен там:
T-72 написа:
08 Фев 2018, 13:36
Вечна слава на Героите!
Изображение
Год назад в Донецке погиб Михаил Толстых.
https://www.youtube.com/watch?v=DCG3WlDNAvo
Предварително благодаря за отговора.
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
https://rg.ru/2018/01/18/peskov-rasskaz ... putin.html

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 08 Фев 2018, 20:25

Amazon написа:
08 Фев 2018, 01:53
Ivanov написа:
07 Фев 2018, 20:51
vassiln написа:

Да, така е. Аз я споменах твоята тема докато обсъждахме раздела, но може би цял раздел ще е по електризиращ и може да генерира нови теми. Твоята тема ще е първата в раздела. Може би под заглавие Любопитно(Армиите по света)? Или нещо друго ако решиш.
Според мен е добре :|

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 09 Фев 2018, 19:23

RIZAR написа:
09 Фев 2018, 19:05
Спириев, види се, че си някакъв променен профил, но това не се докладва нали ??? ...
Моля модераторите да вземат отношение по тази поредна лъжа и манипулативно внушение !
► Show Spoiler

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 09 Фев 2018, 19:39

Отново да попитам за странните критерии при налагане на банове. Последния ми такъв беше за "нацистка пропаганда" за един пост по темата за генерал Христо Луков, като този пост на единия модератор му беше харесал и го беше отделил дори в отделна тема (премествайки го от секция Новини), т.е. беше изразил изцяло положително мнение, без дори аз да очаквам. В същия ден или по-скоро късна вечер, едно същество което своеволства от дълго време под модераторска шапка, и с което не влизам в диалози считано от ноември 2017г., не само изтри темата, а и ми наложи бан от 1 седмица ??? Та да питам каква е тази колизия между модераторите и дали съществото ще обвини и своя колега модератор в "нацистка пропаганда", след като беше направил цяла тема от поста ми за генерал Луков ? Имам въпрос и към Динаин, който според някои хора е собственик на форума, според други "бачка за собственика", не знам кое е истина, но ще вземе ли мерки да въведе ред най-сетне тук, тъй като виждаме ежедневно и срещу него да се ръсят обиди в темата за Сирия най-вече, а той благородно пропуска нападките, като дори нарушителите, които го обиждат и на антисемитска основа в някои случаи рядко получават банове. Писал съм в много форуми през годините, но такова чудо не бях виждал, да се обижда собственика на форума ежедневно или най-малкото близък човек до собственика, след което нито един от провинилите се да не е получил перманентен бан. Това към Динаин.
И сега да приключа отново с това което започнах - Искам да разбера кой от модераторите ми отдели поста за генерал Луков като отделна тема, изразявайки по този начин категорично положително отношение и защо е допуснал друг модератор да му изтрие темата, че и да наложи бан от 1 седмица ? Смята ли същият модератор, че има достатъчно достойнство да възрази срещу своеволията на друг човек със същия статус ? За мен това си е унижение, за което не виждам реакция. Нека всеки от вас си представи, че е модератор в който и да е форум и друг човек също модератор (не админ или на по-високо ниво) му изтрие тема и банне трето лице, което е създало поста, а вие като модератор сте направили тема за него. Как бихте реагирали вие и въобще възможно ли е да се случи такова нещо, в който и да е друг форум. Въпросите за съжаление се трупат, а отговори няма. Всички се надявахме форума да изглежда по друг начин, но за съжаление върви по наклонена плоскост, за което вина има едно конкретно лице, но мерки не се взимат. Нека всички от ръководството си направят равносметка как ще продължаваме.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 09 Фев 2018, 19:50

Рицарю , добре дошъл отново приятелю!
Кръвта вода не става!

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 09 Фев 2018, 23:06

General Lukov написа:
09 Фев 2018, 19:39
Отново да попитам за странните критерии при налагане на банове. Последния ми такъв беше за "нацистка пропаганда" за един пост по темата за генерал Христо Луков, като този пост на единия модератор му беше харесал и го беше отделил дори в отделна тема (премествайки го от секция Новини), т.е. беше изразил изцяло положително мнение, без дори аз да очаквам. В същия ден или по-скоро късна вечер, едно същество което своеволства от дълго време под модераторска шапка, и с което не влизам в диалози считано от ноември 2017г., не само изтри темата, а и ми наложи бан от 1 седмица ??? Та да питам каква е тази колизия между модераторите и дали съществото ще обвини и своя колега модератор в "нацистка пропаганда", след като беше направил цяла тема от поста ми за генерал Луков ? Имам въпрос и към Динаин, който според някои хора е собственик на форума, според други "бачка за собственика", не знам кое е истина, но ще вземе ли мерки да въведе ред най-сетне тук, тъй като виждаме ежедневно и срещу него да се ръсят обиди в темата за Сирия най-вече, а той благородно пропуска нападките, като дори нарушителите, които го обиждат и на антисемитска основа в някои случаи рядко получават банове. Писал съм в много форуми през годините, но такова чудо не бях виждал, да се обижда собственика на форума ежедневно или най-малкото близък човек до собственика, след което нито един от провинилите се да не е получил перманентен бан. Това към Динаин.
И сега да приключа отново с това което започнах - Искам да разбера кой от модераторите ми отдели поста за генерал Луков като отделна тема, изразявайки по този начин категорично положително отношение и защо е допуснал друг модератор да му изтрие темата, че и да наложи бан от 1 седмица ? Смята ли същият модератор, че има достатъчно достойнство да възрази срещу своеволията на друг човек със същия статус ? За мен това си е унижение, за което не виждам реакция. Нека всеки от вас си представи, че е модератор в който и да е форум и друг човек също модератор (не админ или на по-високо ниво) му изтрие тема и банне трето лице, което е създало поста, а вие като модератор сте направили тема за него. Как бихте реагирали вие и въобще възможно ли е да се случи такова нещо, в който и да е друг форум. Въпросите за съжаление се трупат, а отговори няма. Всички се надявахме форума да изглежда по друг начин, но за съжаление върви по наклонена плоскост, за което вина има едно конкретно лице, но мерки не се взимат. Нека всички от ръководството си направят равносметка как ще продължаваме.
Стига си се жалвал. Отлично знаеше, че наци пропагандата няма да мине, но не се сдържа. :x

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 09 Фев 2018, 23:11

Тогава отговори защо изтри темата, създадена за генерал Луков от друг модератор, който отдели моя пост и СЪЗДАДЕ СОБСТВЕНОРЪЧНО отделна тема. Този път по изключение влизам в диалог с теб, за да те довърша веднъж завинаги ! Както казах ако другият модератор, чиято тема за генерал Луков (създадена като отделен пост от мен) ТИ изтри има поне малко достойнство, ще дойде тук и ще напише мнението си - Макар че той трябваше да го направи още на 2 февруари. Виждам, че се чувстваш по-специален от останалите, включително модератори и админи, и е време твоето самозабравяне да свърши веднъж завинаги !

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Фев 2018, 23:18

Само да вметна, че не знам какво точно се е случило, но е възможно, и това се случва навсякъде в заобикалящия ни свят. В смисъл един модератор да е създал тема, която да е тръгнала в грешна посока, и в последствие да е била заключена или изтрита.
Така като дадена питиепродавница получава нужните разрешителни, отваря врати, но впоследствие се превръща в свърталище на пияници, измет и упадъчни хора, и лицензът й за продажба на алкохол бива отнет. От същият орган, който го е издал изначално.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 09 Фев 2018, 23:28

Аз ще ти кажа какво се е случило, макар да съм "само на 99%" сигурен кой е модераторът отделил поста ми в отделна тема. Пуснах в секция "Новини" една реч на генерал Христо Луков най-вероятно в диапазона 1940-1942г., без никакви претенции от този пост да се прави отделна тема, просто по случай наближаващия 13 февруари. Един модератор (на 99% съм сигурен че това е Ксантип), явно му е харесал поста и го беше отделил, създавайки СОБСТВЕНОРЪЧНО отделна тема в секция "История", без въобще аз да съм имал претенции за подобно нещо. След това един друг модератор, досещате се кой изтри темата късно вечерта/през нощта на 2-3 февруари и ДОРИ ми наложи 7 дневен бан. Та ми е интересно, ако аз съм провинилият се, дали на модераторът, който ми е отделил поста в отделна тема (одобрявайки го на 200%) би наложил не седмичен, а 1 месечен бан ??? Както казах вече подобно чудо не съм виждал никъде другаде в бг нет пространството! В два други форума съм модератор и там дори админите НЕ си позволяват да цензурират мои постове, камоли модератори, които са с моя статут. Да не говорим някой да обижда човек от ръководството на форума, какъвто си ти в случая Динаине и това да остава без последствия. Затова и в края на поста си попитах, така ли ще продължаваме в този форум, едно човече да се чувства над всички, над дори админа/собственика на форума и да своеволства до безкрайност.

Отговори