Общи приказкиМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Енравота
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Енравота » 29 Яну 2018, 23:18

iasen ianakiev написа:
29 Яну 2018, 23:11
Не. А кои сте вие свободните и мислещи хора тук,щото говориш в множествено число? А другите които не са при вас какви са несвободни и тъпи ли или?
Де да знам.Ти ни преброи на ако не се лъжа барабар 5 човека с вожда Пистон.Та и аз ти влязох в изказа.
Аз не съм броил хора.
Suum cuique

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 29 Яну 2018, 23:23

Енравота написа:
29 Яну 2018, 23:18
iasen ianakiev написа:
29 Яну 2018, 23:11
Не. А кои сте вие свободните и мислещи хора тук,щото говориш в множествено число? А другите които не са при вас какви са несвободни и тъпи ли или?
Де да знам.Ти ни преброи на ако не се лъжа барабар 5 човека с вожда Пистон.Та и аз ти влязох в изказа.
Аз не съм броил хора.
Пет човека сте за свалянето на модератора Thorn.Ако според теб това са свободните и мислещи хора във форума ОК.Според мен не са.

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 29 Яну 2018, 23:27

iasen ianakiev написа:
29 Яну 2018, 23:23
Пет човека сте за свалянето на модератора Thorn.Ако според теб това са свободните и мислещи хора във форума ОК.Според мен не са.
За целта на дискусията приемам,че Легиона сме 5.Вие /каквото и да значи/ колко сте?4?6?Дайте се?
Suum cuique

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 29 Яну 2018, 23:31

Енравота написа:
29 Яну 2018, 23:27
iasen ianakiev написа:
29 Яну 2018, 23:23
За целта на дискусията приемам,че Легиона сме 5.Вие /каквото и да значи/ колко сте?4?6?Дайте се?
Кои сме ние и кои сте вие, що така взе да делиш хората?

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 30 Яну 2018, 08:41

iasen ianakiev написа:
29 Яну 2018, 23:31
Кои сме ние и кои сте вие, що така взе да делиш хората?
Хайде пак да пробваме?
iasen ianakiev написа:
29 Яну 2018, 22:52
Браво станахТЕ цели 5 човека, барабар с вожда piston. :D :D
Преди това ти мнение АЗ къде съм делил и броял хора,че да ме питаш кои сте вие или ние?
Suum cuique

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 30 Яну 2018, 10:47

Имали някаква причина анкетите да са изключени?
форумите BB по принцип ги поддържат, но аз не успях да ги намеря като опция.
Вероятно грешката е в мен
С помощта на анкета ще е по - прегледно в темата на Мизиеца
Последна промяна 1 на ValBo, променена общо 30 пъти

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 30 Яну 2018, 10:49

ValBo написа:
30 Яну 2018, 10:47
Има и някаква причина анкетите да са изключени?
форумите BB по принцип ги поддържат, но аз не успях да го намеря като опция.
Много благодаря! Един разбран човек да има в този форум!

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 30 Яну 2018, 14:23

ValBo написа:
30 Яну 2018, 10:47
Има ли някаква причина анкетите да са изключени?
Форумите BB по принцип ги поддържат, но аз не успях да ги намеря като опция.
Грешката не е в теб. И аз съм търсил опциите за създаване на анкета, но ги няма.
Затова съм пускал анкетите в друг форум и съм препращал натам онези, които биха искали да я видят.
Нямам представа дали могат да се включат опции за анкети.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 30 Яну 2018, 15:53

Изтрих темата на Мизиеца. Очаквайте скоро правилник и ако имате забележки ги споделяйте тук.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 30 Яну 2018, 18:04

Може ли да се добави опция за харесване на мненията на потребителите?

В много форуми тази възможност я има. И показва чии и какви мнения са харесвани от част от потребителите (които са си направили труда да оценят нечие мнение). Разбира се, нерегистрираните потребители не могат да гласуват за менние, което харесват. Трябва да се регистрират, за да го направят. (Ето още една причина да си направят регистрация!)

А може ли да се добави и опция за оценяване на темите със звездички (от 1 до 5 или 6)?
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 30 Яну 2018, 22:15

От отдавна предлагам сложоете повече емотикони !
Ако има повече и бановете ще са по малко.
Ще се избягват псувните ако потребителя е по умен вместо да напише псувня

може да ползва някоя такава

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 30 Яну 2018, 22:21

Archer написа:
30 Яну 2018, 22:15
От отдавна предлагам сложоете повече емотикони !
Ако има повече и бановете ще са по малко.
Ще се избягват псувните ако потребителя е по умен вместо да напише псувня

може да ползва някоя такава

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
+1 :D :D

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 30 Яну 2018, 23:31

Супер ще е! :-)
По опити за кретенизъм достигаме БГмама, като нашарим форума с мигащи и светкащи гифчета, ще е едно към едно :-)

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 31 Яну 2018, 01:07

Ми при положение, че активно пишат 15тина човека и чат пат има банове за псувни по добре да пускат емотикони :lol:

А ако тоя форум има и една стотна от посещенията в БГ мама ще стане институция :twisted:

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 31 Яну 2018, 12:31

Защо се заяждаш?

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 31 Яну 2018, 14:12

Не се заяждам, въобще. Искам повече хора да пишат тука и да има по малко банове за глупости.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 01 Фев 2018, 11:34

Предлагам на форумните потребители да бъдат повече български родолюбци и да заменят Латиницата с Кирилица при изписването на своите потребителски имена. Също така не лоша идея е да се смени английска думичка с еквивалент или нещо авторско на български език.

ПП: Триещия модератор да сложи малко спирачки. Това е тема за мнения и предложения все пак. Нито съм обидил, нито пропагандирам. Предлагам нещо за форумчето.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 01 Фев 2018, 11:58

Мизиец написа:
01 Фев 2018, 11:34
Предлагам на форумните потребители да бъдат повече български родолюбци и да заменят Латиницата с Кирилица при изписването на своите потребителски имена.
В българския език кирилица и латиница се пишат с малки букви.
Странно защо из форумите повечето "родолюбци" допускат елементарни правописни грешки.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 01 Фев 2018, 12:30

Аз не мисля че има проблем дали ника ти е изписан на кирилица или на латиница. По-големият проблем (за щастие в минало време вече) беше че до към 2006-2007г. поне доколкото си спомням по форумите нямаше задължение да се пише на кирилица и всякакви знайни и незнайни субекти си позволяваха да пляскат на шльокавица - така е прието да се нарича българския език изписан на латиница. После за щастие нещата се промениха и сега по мои наблюдения в не повече от 2-3% от форумите се допускат мнения на латиница и то инцидентно с оправдания, че еди кой си нямал бг тастатура (което може да е валидно за 2002-2003г, но не и днес 15 години по-късно, когато всичко е качено в нета и може да си изтеглиш каквато искаш азбука дори на някой племенен африкански език). Мизиецът явно си живее в някакво друго време, когато наистина имаше подобен проблем, но той е решен както казах поне от 10 години, когато беше наложено правилото да се пише на кирилица в българските форуми. Ето за сравнение в Сърбия проблемът е доста по-сериозен, където кирилицата направо си е застрашена от изчезване и в 90-95% от форумите им се пише изцяло на латиница...но това си е техен проблем. Иначе се имат за големи националисти, а нас обиждат, че сме се продали на Запада и англосаксонците. :roll:

П.П. Мизиецът като е толкова чувствителен спрямо чуждиците-англизми навлезли в българския език, ще бъде ли също толкова чувствителен към избягването и на русизмите привнесени в нашия език след 1945г., които не са изчистени дори след промените през 1990г. ? ;)

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 01 Фев 2018, 12:47

При нас българите има едно добродушно чувство за ирония. В случая кръщаването със шльокавицата е показателно. А за сърбите мисля, че точно от национализъм проклет си латинят...Май бях писал същото, което и Луков, но поста е изчезнал - преди десетина години започна изчистването на шльокавицата и въпреки големите вопли в годините преди това, доста бързо се кирилизира бг нет пространството. Не правя забележки на хората с коя азбука ми чатят, но определено забелязах, че латиницата "боде очите", не е подходяща за сложността на езика ни....и така нататъка
Само онзи, който е свободен, само той може да се нарече човек в пълния смисъл на думата

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 01 Фев 2018, 12:54

General Lukov написа:
01 Фев 2018, 12:30
......После за щастие нещата се промениха и сега по мои наблюдения в не повече от 2-3% от форумите се допускат мнения на латиница и то инцидентно с оправдания, че еди кой си нямал бг тастатура (което може да е валидно за 2002-2003г, но не и днес 15 години по-късно, когато всичко е качено в нета и може да си изтеглиш каквато искаш азбука дори на някой племенен африкански език).....
Все пак, ако е за 15-20 дни, компромис според мен трябва да се допуска. Пътувам с лаптоп, който не е купуван в БГ, и макар да съм го кирилизирал, много е трудно писането на кирилица (конкретно намирането на букви като ю, й, ц и т.н.).
Удобен ми е за пътуване заради обема и по-ниското тегло от стандартните - не ми се дават пари сега за нов, купен от тук, само заради това. За мен нет през телефона е мъка, да не говорим, че вече сменям диоптъра кажи речи всяка година.
Инак съм съгласен с написанато.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 01 Фев 2018, 13:01

Archer написа:
31 Яну 2018, 14:12
Не се заяждам, въобще. Искам повече хора да пишат тука и да има по малко банове за глупости.
Въпросът беше отправен към Мизиеца.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 01 Фев 2018, 13:03

Аз бях отделил в отделна тема идеята за промяна на псевдонмите от латиница на кирилица.
Ако не сте я забелязали, ето я:

http://fenixforum.net/viewtopic.php?f=1&t=542

Но вие пак я зачекнахте тук.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 01 Фев 2018, 13:32

ISTORIK(ИСТОРИК), не съм забелязал и отново започнах предложението тук. Може да прехвърлим мненията там, ако не възразяват потребителите, но пък и това е предложение и затова го пуснах първоначално тук.

Луко, защо сравняваш така простовато нещата? Заораваш си русофобската без да помислиш защо ника ти е изписан с латиница(с главно Л, когато наблягаме на думичка набързо ;) ). А то е, че си жертва на американската култура, ама иначе си нацистче-националистче и си плеснал името на любимия генерал на латиница..смях. И имай предвид , че предложението касае потребителските имена, а не касае чуждиците. Вярно е, че проблема има общ произход и той е чуждестранното влияние, но сега дискутираме само никовете. И все пак аз лично не смятам, че е толкова проблемно да се ползват руски чуждици , колкото английски. Защото има един списък на Суодеш , който говори за 80% прилика между българския и руския.. Руския се разбира без изучаване дори, докато с английския е друго.
И още нещо за сетен път - интересно ми е защо циклиш на антирусия и ти, докато примерно по въпроса с чуждиците не отронваш и думичка за неизброимите турцизми в езика ни. Може би за пореден път демонстрираш , че Русия е вселенски проблем, а Турция ,която ни е т@ковала м@йката , и е в неоосмански период , и е ислямизатор номер 1 на България е съвсем пренебрежим проблем? Важното е да циклим на антирус тематика, а?

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 01 Фев 2018, 13:40

Пак се карате и се дърляте за глупости.
Кръвта вода не става!

Отговори