Работен форумМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Отговори
rki
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от rki » 28 Яну 2018, 18:08

:D :D :D

Включвам се само да отбележа, че положението не е равнопоставено - от едната страна се оказва че има отбор форумци с назначен треньор дори, а от другата съм само аз с множеството ми профили (piston, rki, Bruchpilot, etc...) . Е не мога да насмогна на всички! :mrgreen:

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 28 Яну 2018, 18:46

Желязин написа:
28 Яну 2018, 14:59
Аз не виждам какво му е злето на форума, повечето не са балансирани, а проджихадско настроени на изток или на запад и вследствие на стриктно банване потребители и модери са "ошлайфани" като близнаци, единен организъм. Това води до субективизъм и едностранчивост в дискусиите и дискретно снижение в IQ параметрите... Обикновено такива дискусии като тази са за лафмоабет да става (или лебедова песен на форума;) ), и ако се вземат някакви мерки от ръководството ще настане мракобесие и тоталитаризъм над свободата на словото (Ердоган парадайз...ето, не казах Путинландия!)

Предлагам да се създаде отделна тема, където потребителите да гласуваме тайно за модер, резултатите, както в Каталуния и Кюрдистан, да не се зачетат и там да продължим караниците и взаимните обвинения в болшевизъм, делтапланеризъм и т.н. Добра идея?
Да бе ! Аз колко пъти предлагам да се създаде затворена тема . Ползите са три .
Външни хора не ни гледат срамотийте .
Псуваме си се на воля .
От любопитство се регистрират в форума :D
Д9 какво ще кажеш ???

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Яну 2018, 20:46

T-72 написа:
28 Яну 2018, 12:58
За мен трябват съвсем нови модератори.Нов екип.Всички да се сменят с Торн начело.
Танк, ти освен в тази тема в други пишеш ли? Не? Разбираш, че съвсем естествено се натрапва въпроса, за какво си ни тогава? Тук сме за забавление и да научим нещо ново, а не за да ти четем учтиво поднесените глупости. Нали?

Колкото до смяната на модераторския екип, за която радееш:

Твърдо съм против ти да си модератор. Мотивите си ги казах в прав текст, когато ни помоли да те върнем като модератор. Отделно съм скептичен, до колко още си свързан с онази клоака, в която се е превърнало бившето криле. Аз лично не бих рискувал с теб.

Твърдо съм против смяната на Ксантип. Вие като потребители не го виждате, но той е най-активният, ефективен и хладнокръвен модератор. Без него форума отива у киреча.

Ако аз и Торн спрем да сме модератори, няма да е голяма загуба, ще се запази баланса, а може и да има някакво успокояване на страстите. :) Обаче да не е самоцелно и да има добра алтернатива. Аз лично с радост бих се изтъргувал, за Кухулин, ама той няма да иска. :D

Та така, намерете читава алтернатива за мен и за Торн и ще гласувам с две ръце. Обаче да е пакетна сделка. Не Торн да изхвърчи а аз да остана модератор, или обратното.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 28 Яну 2018, 21:08

чекайте малко - освен пистон и танка никой друг не призовава за смяна на модераторите.
Оплакванията са от критериите - ако успеете да ги регулирате - независимо дали ще има писмени правила или някакви ад-хок никой няма да мрънка. Общо взето липсва справедливост - вие както искате си го разбирайте, но това е причината за този ропот.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 28 Яну 2018, 21:21

Ксантип е стабиларка, че като се намотая си разказвам всичко де що съм натаковал (пък и което не съм понякога - сайд ефект на добрия разказвач) и ако не е на френд персонален, го изсипвам директно у форума :ДД
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 28 Яну 2018, 21:24

T-72 написа:
28 Яну 2018, 12:17
защото примерно Динаин като собственник да обижда опонентите си. Това даваше кураж на колегите от неговия отбор.Пистън започна да се проявява постоянно. Понеже колегите от моя отбор нямаше как да отвръщаме, на Динаин с обиди, защото за такива получавахме бан, а него модераторите ги е Страх да го баннат, в знак на протест напускахме.
Това се пролича като политика на форума...
Здрасти, Танк. Ти това го твърдиш многократно и отдавна, но не е истина. :)
Истината е много проста - след толкова години спорове, не можете да надделеете и това е, което ви обижда. Не е тайна, че сирийският конфликт ми е любим - ровя се, чета, обсорбирам информация, пресявам източници, и ви оборвам с логика и математика. Един вид, обиден си че губиш спора, врътваш се и заминаваш (ти и Хорнета по три пъти или колкото там вече, и други...). Е, най-лесното е, да се направиш на обиден. :) Ами виж юбер-трол като Пизи, и той ли се е самоотлъчил, понеже е бил "обиден"? :D Много време издържа, признавам му, такова дебелокожо същество рядко се среща. Нали не е нужно да обяснявам колко пъти през годините е бил оборван "мажещия пикапи с кал" Пизи (сигурно са стотици), докато разбере, че нивото не му стига?

И айде да си измислим легендата, че
колегите от моя отбор нямаше как да отвръщаме, на Динаин с обиди, защото за такива получавахме бан, а него модераторите ги е Страх да го баннат, в знак на протест напускахме.
:roll:
Ако искаш, вярвай в нея, но реалността е малко различна. ;)
T-72 написа:
Да си модератор не означава само да триеш мнения, трябва да мислиш в переспектива, да поемаш отговорности, политика на форума да определяш...
Но пък с това съм съгласен. :) И аз бях модератор в БС, някъде 5-6 години.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 28 Яну 2018, 21:29

Thorn написа:
28 Яну 2018, 12:44
EddieBG написа:
28 Яну 2018, 12:32

П.С. Между другото, Джак Спароу постоянно наричаше Динайн - Диня, и нито веднъж не беше баннат за това. Май към вашия отбор се числеше, пък някак си сте го пропуснали.
За изчанчването на никовете се разбрахме отдавна. Ако онзи, с чиито ник се майтапят не възразява - няма проблем. Динайн не възразява.
Навремето ми викаха и "Динко". Но после се появи ямболския Динко и вече възразявам на това обръщение, ще станат недоразумения. :mrgreen:

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 28 Яну 2018, 21:34

Stan написа:
28 Яну 2018, 12:49
Един много знаков пример, за целенасочено тендециозно модериране
Вчера беше написано това
ValBo написа:
27 Яну 2018, 16:47
Модел на какво?
Да имат закон, по който могат да те подслушват, снимат и арестуват без съдебно решение, само защото подозират, че си терорист.
Даже и това не е нужно. Там се прослушва почти целият трафик.
Да си позволяват да държат затворени и да измъчват чужди граждани по същото подозрение.
Мислиш ли, че целта оправдава средствата?

П.П. Казваш, че решението да излъжат в ООН не е еднолично решение, а е държавна политика?

П.П.П Първата част от моят пост, се отнасяше за Гренада 83 година
В отговор, тази сутрин, цитирах този пост, и добавих, че щом и тази тема ще е агиттабло, нека дадем и един съвсем пресен пример и дадох това:
https://offnews.bg/sviat/ruski-politcai ... 73729.html

Резултатът - моят пост беше изтрит, а този на Валбо - не.
Кажете, моля, как да се характеризира подобно модериране?
Стане, ако искаш да знаеш, аз ти докладвах поста, намерих го за тотален ОТ и някой модератор се е съгласил с мен. Ами виж аз как съм отговорил на Валбо и ти как си му отговорил - точната дефиниция на "Постът не е по темата и/или цели отклоняването й". Нали не сме малки деца - другият може да тръгва да отклонява темата, но ти вместо да я отклоняваш още повече, можеш и ловко да я върнеш в оригиналното русло. Ако си достатъчно спокоен.

...

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от iasen ianakiev » 28 Яну 2018, 21:36

Dinain написа:
28 Яну 2018, 21:29
Thorn написа:
28 Яну 2018, 12:44
EddieBG написа:
28 Яну 2018, 12:32

П.С. Между другото, Джак Спароу постоянно наричаше Динайн - Диня, и нито веднъж не беше баннат за това. Май към вашия отбор се числеше, пък някак си сте го пропуснали.
За изчанчването на никовете се разбрахме отдавна. Ако онзи, с чиито ник се майтапят не възразява - няма проблем. Динайн не възразява.
Навремето ми викаха и "Динко". Но после се появи ямболския Динко и вече възразявам на това обръщение, ще станат недоразумения. :mrgreen:
:D :D

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 28 Яну 2018, 21:42

T-72 написа:
28 Яну 2018, 15:08
EddieBG написа:
28 Яну 2018, 13:55
T-72 написа:
Oбаче забележете разликата в поведението на форумците в различните лагери.
Колегите от моя отбор не искат този или онзи модератор да се маха, просто решават за дадено време да напуснат , изпускат парата и се връщат после.
Само аз май нареждам модератори он блок, но не съм искал този или онзи да се махне.
T-72 написа:
28 Яну 2018, 12:58
За мен трябват съвсем нови модератори.Нов екип.Всички да се сменят с Торн начело.
Извинете, ама колко човека пишете от този акаунт?

Ако се окаже че все пак е само един - мисля че сте направили услуга на форума като сте се отказали от модерирането.
И аз те обичам ;)
Мисля в развитие просто.
Според мен трябват нови хора.Нов Екип.
Има проблем и вината не е само в Торн.
Всички носят вина.
Как смееш да искаш сваляне на режима? Ами ако дойдат на власт ислямисти? Алтернативата е ал-Кайда! :mrgreen:

/извинете, не можах да се сдържа :mrgreen: /

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 28 Яну 2018, 21:45

Ivanov написа:
28 Яну 2018, 18:46
Желязин написа:
Аз не виждам какво му е злето на форума, повечето не са балансирани, а проджихадско настроени на изток или на запад и вследствие на стриктно банване потребители и модери са "ошлайфани" като близнаци, единен организъм. Това води до субективизъм и едностранчивост в дискусиите и дискретно снижение в IQ параметрите... Обикновено такива дискусии като тази са за лафмоабет да става (или лебедова песен на форума;) ), и ако се вземат някакви мерки от ръководството ще настане мракобесие и тоталитаризъм над свободата на словото (Ердоган парадайз...ето, не казах Путинландия!)

Предлагам да се създаде отделна тема, където потребителите да гласуваме тайно за модер, резултатите, както в Каталуния и Кюрдистан, да не се зачетат и там да продължим караниците и взаимните обвинения в болшевизъм, делтапланеризъм и т.н. Добра идея?
Псуваме си се на воля .
Д9 какво ще кажеш ???
Има леко противоречие - как ще има любопитство, след като няма да могат да ни виждат срамотиите? :)

...

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 28 Яну 2018, 22:13

Джака дано да се върне,
че без него интригата ще се обърне.
И темата за Сирия
ще остане без сеирЯ...
Аз поема ли пиша?!
ил просто тоя не е като Танка/Фланкера и издиша?

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 28 Яну 2018, 22:15

Dinain написа:
28 Яну 2018, 21:45
Ivanov написа:
28 Яну 2018, 18:46
Желязин написа:

Псуваме си се на воля .
Д9 какво ще кажеш ???
Има леко противоречие - как ще има любопитство, след като няма да могат да ни виждат срамотиите? :)
Еми ще се регистрират да ги видят бе газда

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 29 Яну 2018, 03:53

Предъвквате старата ми идея за тема за обиди.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 29 Яну 2018, 08:47

Може да не ми приемате мнението за смяна на екипа(нищо лично към момчетата), но има проблем и той е очеваден.Всичко във форума се върти само около кавгите и споровете м/у двата лагера.Отдавна останаха в миналото другите теми.
Ми Амазоне, така е братле.Изтървахте положението.
Тук стана като боксов ринг.Аз за мене не ми е проблем да споря нонстоп, ама то по едно време ти става отегчително.
Има страшна неприязън м/у двата лагера, което постоянно избива.
Нов екип, нови модератори, да седнат с Динаин и да решат на къде да върви форума.Но с модератори от най-изтъкнатите от ястребите .Казах, ако ще и Пистън, Луков, Стан, РКИ, за мен форума се нуждае от промяна.
Кръвта вода не става!

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 29 Яну 2018, 10:14

Аз заспивам и без някой да махне Торн, но искам Пистон за модер. Пистон, абе ти не си ли модер в друг форум? Имаш ли квалитет?

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 29 Яну 2018, 12:37

Всеки би могъл да сподели - в тази тема или в друга, специална тема (ако бъде създадена специална тема за целта) - каква е неговата собствена визия за по-нататъшното развитие на форума.

Например:
- Какви нови теми да създадем?
- Дали да създадем нови раздели (и най-вече - какви)?
- Дали да редактираме имената на някои раздели (и - как?)?
- Как да се тушира двубоят между потребителите (вкл. и администраторите и модераторите са потребители на форума!) русофили и русофоби?
- Как да привлечем нови потребители?
- Дали да направим Фейсбук и/или Гугъл плюс страница на форума?
- Какви форумни правила да въведем?
- Кой да (не) бъде модератор и - защо?
- Да бъдат ли баннати завинаги определени потребители, които не умеят да водят нормален разговор, без да сипят обиди?
- Дали след определен брой страници определена тема да се затвори и да се започне отново - оттам, откъдто е прекъсната, за да може дискусията по нея да се проследява по-лесно? Как се проследява, според вас, дискусия, продължаваща не 12, не 30, а - 1230 страници?
- Как да накараме регистрираните потребители с нула мнения да пропишат във форума?
- Други неща, които вероятно съм пропуснал да спомена.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 29 Яну 2018, 13:42

ISTORIK написа:
29 Яну 2018, 12:37
Първото нещо, което прави впечатление на страничния посетител, е масовото, безнаказано и даже толерирано използване на аргументи ad hominem. Оформила се е някаква субкултура (напомняща онлайн катун, между другото :)), в която всеки псува другия на лична основа. Тоя пишел така, щото жена му била еди-каква си, оня имал сто доставчика у тях, третия толкова ли пък бил начетен, абе грозна гледка. На мен ми се струва, че първото условие за някакъв прогрес е изкореняването на тоя маниер.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Яну 2018, 15:40

Съгласен съм с Кухулин. Аз от известно време обмислям и наказания за празни мнения, или спорене без аргументация, но ще трябва да го обсъдя с останалите. Съзнателното или несъзнателно тролене са много лоши за всеки форум.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 29 Яну 2018, 16:44

Кухулин написа:
29 Яну 2018, 13:42
Първото нещо, което прави впечатление на страничния посетител, е...
...недобрата формулировка на заглавията на темите.

Имаше множество теми, чиито заглавия не бяха прецизирани, бяха написани с граматически, правописни или с пунктуационни грешки. Или пък просто някои заглавия не отговаряха на съдържанието на темата под тях. А това е дразнещо. Мен, например, много ме дразнеше.

Заглавията вече са прецизирани и коригирани, където това беше необходимо.

Другото, което мен ме дразни, са заглавията на някои раздели. Но и това е поправимо. Надявам се - в недалечно бъдеще.

Оттук - нататък вече наистина следва да се създадат (или пък - направо да се копират от другаде и после да се модифицират в съответствие със спецификата на форума) някакви (нови или по-конкретни) правила. Които ще трябва да се спазват. А, който не желае или не може да ги спазва, да си носи последствията, независимо от това кои (ще) са модераторите на форума.

---

Един пример...

Модераторите на сайта имат право да скриват или изтриват мнения, когато те съдържат:

3.1. спам или непоискани търговски съобщения;

3.2. мнения, които не са по темата на материала, който коментират;

3.3. нецензурни или вулгарни изрази, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа;

3.4. призиви към расова дискриминация, етническа и религиозна нетърпимост, сексуална дискриминация или насилие;

3.5. обидни описания на физически, интелектуални или морални качества на конкретни личности, вкл. към други участници във форума;

3.6. порнографско съдържание или съдържание, нарушаващо авторските права;

3.7. лични данни според Закона за защита на личните данни;

3.8. съдържание изцяло на чужд език.

3.9. Информация, която може да бъде санкционирана по Закона за кредитните институции.

Автоматична забрана за участие в дискусиите:

Автоматичните наказания се налагат при следните условия:

- За 5 изтрити от модератор мнения в рамките на 24 часа се налага автоматична забрана за публикуване на коментари за 24 часа;

- За 10 изтрити от модератор мнения в рамките на 24 часа се налага автоматична забрана за публикуване на коментари за 3 дни;

- За 20 изтрити от модератор мнения в рамките на 24 часа се налага автоматична забрана за публикуване на коментари за 7 дни.

Модераторите запазват правото си да променят автоматично наложеното наказание на по-строго в зависимост от естеството на нарушаващите правилата коментари.

5. Модераторите нямат право:

5.1. Да променят текст в мненията;

5.2. Да скриват, затварят или изтриват теми, мнения или части от мнения, ако те не съдържат никое от изброените в т. 3 типове съдържание;

5.3. Да дават оценка, лично мнение или да изразяват пристрастие към даден потребител или дискутирана тема.

Ако потребител на сайта сметне, че модераторите нарушават негови права или горните правила, може да напише официално възражение. След постъпване на такова възражение, то се разглежда от комисия от трима представители на ..., като един от тях дава официалното становище на тримата. Модераторите запазват правото си да не отговарят на възражения, съдържащи обидни квалификаци.

5.4. Екипът модератори си запазва правото да прецени дали темата или коментарите ще бъдат модерирани, преместени, заключени, скрити или изтрити.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 29 Яну 2018, 16:58

ISTORIK написа:
Всеки би могъл да сподели каква е неговата собствена визия за по-нататъшното развитие на форума.
Според мен би трябвало да излезем от рамката на съвременните конфликти и да разширим малко или повече тематиката на форума. Ясно е, че е създаден, за да се дискутират няколко по-основни теми, но нека не заравяме глави само в тях.

Ако си направим страница във ФБ и отвреме навреме рекламираме там някаква нова тема или някакво събитие (среща на форума, рожден ден на потребител, представяне на книга, филм или друго...), може оттам да дойдат нови потребители.

А нови потребители винаги са нужни. Ние, повечето от пишещите тук, се познаваме отпреди, понеже сме се засичали и в други, по-стари форуми. Може и да сме си поомръзнали дори, знам ли... А новите потребители биха могли да внесат малко свежест.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 29 Яну 2018, 18:46

ISTORIK написа:
Всеки би могъл да сподели - в тази тема или в друга, специална тема (ако бъде създадена специална тема за целта) - каква е неговата собствена визия за по-нататъшното развитие на форума.

Например:
- Какви нови теми да създадем?
- Дали да създадем нови раздели (и най-вече - какви)?
- Дали да редактираме имената на някои раздели (и - как?)?
- Как да се тушира двубоят между потребителите (вкл. и администраторите и модераторите са потребители на форума!) русофили и русофоби?
- Как да привлечем нови потребители?
- Дали да направим Фейсбук и/или Гугъл плюс страница на форума?
- Кой да (не) бъде модератор и - защо?
- Да бъдат ли баннати завинаги определени потребители, които не умеят да водят нормален разговор, без да сипят обиди?
- Дали след определен брой страници определена тема да се затвори и да се започне отново - оттам, откъдто е прекъсната, за да може дискусията по нея да се проследява по-лесно? Как се проследява, според вас, дискусия, продължаваща не 12, не 30, а - 1230 страници?
- Как да накараме регистрираните потребители с нула мнения да пропишат във форума?
- Други неща, които вероятно съм пропуснал да спомена.

А докато смисловничите аз мисля да имитирам пистон с аватарче и подписче, ама срещу теб. Защото си модератор без виждане и предлагаш отделна тема за "Мнения и предложения..." в самата тема "Мнения и предложения..". Извинявай много, ама кое ти се стори сложно в преценяването на пистонското поведение? Кое не успяваш да асимилираш? Не виждаш, че е агресивен? Че обижда модератор? Че пропагандира непрекъснато омраза към целия руски народ? Че е сложил аватар и подпис( Н- ти път поред) чрез който да дразни и обижда модератор? Кое е трудното?
И понеже питам за минимум 10 път, ще взема да го имитирам и ще видя колко ще издържите.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 29 Яну 2018, 18:51

Да допълня...предния пислов го пуснах , за да кажа, че в общи линии много си се разфилософствал и търсиш под вола теле, докато проблема на форумчето е допускане на прекалена помия и то само за някои лица. Другото не е толкова зле, че да трябва да изброяваш 1 страница с ненужни промени, вкл.предложение за нова тема с "Мнения и предложения за форума" :D :D

Пп: Така и не си се изказал по отношение на "Добре дошли..." правилник-админ-съобщението.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 29 Яну 2018, 18:53

Между другото готин майтап от Администрацията. След като от 3 дена врекам на умрело за размисл върху Админ-правилник съобщението , сега след еднодневен бан съм получил 2 такива едно след друго. Дини е голям шегаджия, а и силно подозирам, че би бил съгласен да има слободия и всеки да пише и прави каквото му душа ще. А защо не бре форумни баталисти? Дайте да го направим , ще стане шоу!

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 29 Яну 2018, 19:06

Мизиец написа:
29 Яну 2018, 18:46
А докато смисловничите аз мисля да имитирам пистон с аватарче и подписче, ама срещу теб. Защото си модератор без виждане и предлагаш отделна тема за "Мнения и предложения..." в самата тема "Мнения и предложения..". Извинявай много, ама кое ти се стори сложно в преценяването на пистонското поведение? Кое не успяваш да асимилираш? Не виждаш, че е агресивен? Че обижда модератор? Че пропагандира непрекъснато омраза към целия руски народ?
Би ли дал конкретен пример. Щото ако не дадеш, това си 100 % клевета.

ПП. Между другото, за клеветене има или няма санкции?
Като не искаш мира, на ти секира.

Отговори