МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от piston » 08 Сеп 2017, 12:46

Dinain написа:
08 Сеп 2017, 09:45
Здравейте,

Наложи ми се да изчета всичко дотук. Поставен съм в неудобно положение. :(

Предимството на потребителя е, че може неограничено да иска и да се оплаква, ползвайки една безплатна услуга, предоставяна с доброволните усилия на няколко човека, без да мисли за последствията.

Аз пък съм се нагърбил с нелеката задача да трябва да обмислям винаги алтернативите, защото е лесно да разстреляш някого, но трябва и да го замениш с някой друг. И всяко решение има позитиви, но и негативи.

От самото начало не исках да се занимавам с модериране, но няма как да подмина оплакванията на хора, отправени лично към мен. Затова искам да кажа, че съм изчел всичко и съм взел под внимание аргументите ви.

И реших, че промени в модераторския екип няма да са продуктивни на този етап.

Никой не е перфектен и всички сме хора. Управленската структура има за цел да минимализира човешките недостатъци на отделния индивид и затова съм възприел "ливанската" система. Модераторският екип има, и трябва да има, представители на различните "конфесии" в обществото. Той е негово отражение. Не може да е съставен от аполитични свръх-човеци, това е утопия. Нито искам да е диктатура на една конфесия - всички познаваме други такива форуми.

Съзнавам и че дори този крехък баланс е прекалено обиден за някои хора и те са напуснали. Нищо не мога да направя по въпроса - явно тези хора могат да функционират само в определена среда. Форумът е максимално инклузивен и е логично, че ще срещаме неодобрението на крайните в убежденията си индивиди.

Много жалко Д9.... Явно дори не си забелязал, че ливанската ти структура вече я няма, доколкото Амазон е напуснал форума, като гледам и още ще напуснат....

Остани си в компанията на Пизи и Мизи и продължавай да даваш права на Торн, който ОЧЕИЗВАДНО не става за модератор, защото не може да подтиска своите политически пристастия към откровено престъпните режими на Русия, Иран и САА до степен на издевателство върху жертвите на терористични бомбардировки с напалм, зарин и касетъчни бомби.

Въпреки, че предният ми пост отново е изтрит без никакво основание, ще пиша пак за нещо, което да се има предвид (ще елиминирам подлият модер, като ти го пратя и на л.с.):

:!: Доклад на МС: Русия е най-голямата заплаха за националната сигурност
„Безпокойство предизвикват опитите на чужди държави за формиране на обществено мнение чрез дезинформация, пропагандни кампании, медийна манипулация, използване на социалните мрежи за лансиране на подвеждаща информация, финансиране на партии и популистки организации, инициативи на популистки партийни лидери за манипулиране на групи избиратели и за предизвикване на объркване сред населението и др.“

И докато най-същественият риск за общоевропейската сигурност остава инфилтрацията на екстремисти – с оглед на атентатите в западноевропейски държави през последните години, – в региона основна заплаха за нестабилност остава Русия:

Действията на Русия са източник на регионална нестабилност и заплашват нашата основна цел за единна, свободна и мирна Европа

Криворазбраната толерантност довежда до това, че форума се превръща в трибуна на шайка тролове, които манипулират всякаква правдива информация относно съвременните военно-политически конфликти. Рано или късно законодателството ще се затегне дотолкова, че и този форум ще е обект на мониторинг...

П.С.

Идеи за алтернатива на феникс?

Аз си мисля за форума на "наука", приемам идеи и за англоезични и рускоезични форуми!
8-)
"Не мразя чужди държави. Мразя чуждопоклонници!".

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 08 Сеп 2017, 12:49

centara написа:
08 Сеп 2017, 12:32
Dinain написа:
Предимството на потребителя е, че може неограничено да иска и да се оплаква, ползвайки една безплатна услуга, предоставяна с доброволните усилия на няколко човека, без да мисли за последствията.
А пък модераторът може да трие и редактира чужди мнения и неговите никой не ги трие. Затова трябва много по-внимателно да обмисля, как неговите думи ще бъдат възприети - в крайна сметка с по-големите права вървят и по-големи задължения. Всъщност форумът не е услуга, която се предоставя безплатно. Това, което се предоставя безплатно е една черупка. За да се превърне тя във форум трябва да бъде запълнена със съдържание и тук вече идват обикновените потребители. Успехът и развитието на един форум зависят от съвместните усилия на всички (администрация и потребители), той представлява общ продукт. Затова и между администрацията и потребителите следва да има диалог.
Що се отнася до управленската структура, тя трябва да има някаква визия как следва да изглежда форума и какво поведение на потребителите да се стимулира и какво да не се толерира. Ако троленето не се толерира и обикновеният потребител получава бан за тролене, то на още по-голямо основание модераторът също няма право да троли. Ако мога да използвам аналогия, това е като в едно градче шерифът да е крадец. Ето за това ставаше въпрос, поне от моя гледна точка. Надявам се, ръкводоството да се замисли по тези въпроси. Няма съвършени хора, но нека да не се крием зад тази елементарна истина, когато имаме възможност да се подобрим.
Изключително точно казано..... Не мога да повярвам, че Д9 продължава да игнорира факта, че Торн е ТРОЛ с власт, при положение, че чете смешните му манипулативни постове в темата за Сирия всеки ден.... :shock:

Аватар
Стефан Душан
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Стефан Душан » 08 Сеп 2017, 13:44

piston написа:
08 Сеп 2017, 12:46
П.С.

Идеи за алтернатива на феникс?

Аз си мисля за форума на "наука", приемам идеи и за англоезични и рускоезични форуми!
8-)
''Клубполитика'' ще ти пасне идеално, там няма модерация, можеш да пишеш на воля, каквото и колкото искаш, единствения минус е, че трябва да изчакваш по 2 минути между мнение.
Форума на ''датабг'' също става, 2мата модератори в политическия раздел са от твоите, всичко проруско се квалифицира като пропаганда и лъжа, доста пъти следва и предупреждение за провинилия се, ндрагостинов може да потвърди, той твори там.
Естествено, винаги можеш да влезеш в ''крилебг'', за да разстрелваш русофили с факти.
Srbi su jedan miroljubivi narod, ali tu svoju vrlinu nedovoljno koriste.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 08 Сеп 2017, 14:41

Стефан Душан написа:
08 Сеп 2017, 13:44
''Клубполитика'' ще ти пасне идеално, там няма модерация, можеш да пишеш на воля, каквото и колкото искаш, единствения минус е, че трябва да изчакваш по 2 минути между мнение.
ok, но аз не искам да си губя времето в оборване на глупости "ала Пизи и Мизи", т.е. трябва модерация срещу троловете....
Форума на ''датабг'' също става, 2мата модератори в политическия раздел са от твоите, всичко проруско се квалифицира като пропаганда и лъжа, доста пъти следва и предупреждение за провинилия се, ндрагостинов може да потвърди, той твори там.
Забавното е, че де факто е точно така....

Естествено, винаги можеш да влезеш в ''крилебг'', за да разстрелваш русофили с факти.
хехе, там отдавна съм в бан, а и това е мъртъв форум, няма хора, които наистина разбират нещата (история и военно дело). Останали са няколко (даже по-скоро един) психопат, който пише от няколко профила....

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 08 Сеп 2017, 14:43

Стефан Душан написа:
08 Сеп 2017, 13:44
Винаги....!!!!!?
:lol: :lol: :lol:
Там е ГУЛАГ, та прости, но и други имаме представа за случвалото се там.

По темата.
Усмирете се малко. Аз не искам да се местя от този форум.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 08 Сеп 2017, 15:10

Almasy написа:
08 Сеп 2017, 14:43
............ Аз не искам да се местя от този форум.

Никой не те кара :|

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 08 Сеп 2017, 15:50

piston написа:
08 Сеп 2017, 15:10
Никой не те кара :|
Де факто ще ме накарете, ако напуснете и ме оставите сам да громя словесно "врага". :D
За тъ - стойте си тук.
Предстоят епохални битки.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 08 Сеп 2017, 16:02

Almasy написа:
08 Сеп 2017, 15:50

Де факто ще ме накарете, ако напуснете и ме оставите сам да громя словесно "врага". :D
Ами аз затова питам къде можем да се посъберем пак, виж, че тук нормалните все по-рядко пишат... Много ме притеснява и Амазон, дано не е някакъв личен проблем....

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 08 Сеп 2017, 16:24

Амазон определено липсва на форума, също и Спириев.
Дано всичко с Амазон да е наред.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 08 Сеп 2017, 17:44

piston написа:
08 Сеп 2017, 14:41
(даже по-скоро един) психопат, който пише от няколко профила....
Написано от лице, за което е установено, че пише от поне два профила, ми звучи като самоопределение.

Иначе - кво громене на врага, кви пет лева? Ако сте тук, за да се карате с някого и да го "громите", то определено това не е нормално.

:)
Последна промяна 1 на Super_Hornet, променена общо 8 пъти

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 08 Сеп 2017, 18:11

Мдаааа глупостите на трола-кричетало piston продължават с пълна сила.Сега видите ли взе да не харесва и Dinain,щото не му изпълни желанието за смяната на модератора Thorn.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 08 Сеп 2017, 18:12

piston написа:
08 Сеп 2017, 16:02
Almasy написа:

Много ме притеснява и Амазон, дано не е някакъв личен проблем....
Колко си фалшив :lol:
А в АЕРО не виждаш ли че пише..

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 08 Сеп 2017, 19:44

piston написа:
08 Сеп 2017, 12:46
Dinain написа:
Здравейте,

Наложи ми се да изчета всичко дотук. Поставен съм в неудобно положение. :(

Аз пък съм се нагърбил с нелеката задача да трябва да обмислям винаги алтернативите, защото е лесно да разстреляш някого, но трябва и да го замениш с някой друг. И всяко решение има позитиви, но и негативи.

От самото начало не исках да се занимавам с модериране, но няма как да подмина оплакванията на хора, отправени лично към мен. Затова искам да кажа, че съм изчел всичко и съм взел под внимание аргументите ви.

И реших, че промени в модераторския екип няма да са продуктивни на този етап.

Никой не е перфектен и всички сме хора. Управленската структура има за цел да минимализира човешките недостатъци на отделния индивид и затова съм възприел "ливанската" система. Модераторският екип има, и трябва да има, представители на различните "конфесии" в обществото. Той е негово отражение. Не може да е съставен от аполитични свръх-човеци, това е утопия. Нито искам да е диктатура на една конфесия - всички познаваме други такива форуми.

Съзнавам и че дори този крехък баланс е прекалено обиден за някои хора и те са напуснали. Нищо не мога да направя по въпроса - явно тези хора могат да функционират само в определена среда. Форумът е максимално инклузивен и е логично, че ще срещаме неодобрението на крайните в убежденията си индивиди.

Криворазбраната толерантност довежда до това, че форума се превръща в трибуна на шайка тролове, които манипулират всякаква правдива информация относно съвременните военно-политически конфликти. Рано или късно законодателството ще се затегне дотолкова, че и този форум ще е обект на мониторинг...
Опити да се прави преврат срещу модераторите, както и заплаха с мониторинг на форума си е насаждане на тоталитаризъм.

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 08 Сеп 2017, 20:08

Ivanov написа:
08 Сеп 2017, 18:12
piston написа:
Almasy написа:

Под кой ник?

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 08 Сеп 2017, 20:22

acoc написа:
08 Сеп 2017, 20:08
Ivanov написа:
piston написа:

Под кой ник?
Амазон след като престана да пише тук, постваше във форума на Сега под собствения си ник.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 08 Сеп 2017, 20:33

acoc написа:
08 Сеп 2017, 20:08
Ivanov написа:
piston написа:

Под кой ник?
Амазон . А Пистана там е мирен и кротък :)

Roy Desilva
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Roy Desilva » 08 Сеп 2017, 21:00

.......... Пистон е краино време да бъде озаптяно ака навсякъде където стъпе .Моля отговорните хора за реакция .Форума не е място за .................. .Di вземи мерки тоя с нищо не допринася за дискусии и мнения само мразя , мразя и МРАЗЯ .............Лека вечер на всички .

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 08 Сеп 2017, 21:46

Още едно съобщение:

Подигравателни изопачавания на никовете се допускат, само ако собственикът на ника не е възразил. Примерно Динайн не се е оплакал от Диня и т. н. Ако някой се чувства засегнат, както Стан от употребата на Станко, да го заяви и ще я забраним.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 08 Сеп 2017, 21:57

Thorn написа:
08 Сеп 2017, 21:46
Още едно съобщение:

Подигравателни изопачавания на никовете се допускат, само ако собственикът на ника не е възразил. Примерно Динайн не се е оплакал от Диня и т. н. Ако някой се чувства засегнат, както Стан от употребата на Станко, да го заяви и ще я забраним.
То това хубаво, ама не видя, че точно поста над твоя един потребител е нарекъл друг "психопат"? :shock:
П.С. Това всъщност не е точно за теб, а за тези, дето се чудят и викат "Ама що така казвате, че Торн е пристрастрастен, като не е?" :!:
Като не искаш мира, на ти секира.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 08 Сеп 2017, 22:03

Thorn написа:
Още едно съобщение:

В тази връзка и аналогия, ако може да попитам нещо, понеже видях че някой (най-вероятно Торн) ми е редактирал съвсем леко това мнение и е премахнал думата "панруски сайт", какво обидно е видял?
Пан.бг редовно пускат* статии на руски език, така че не виждам какво е обидното в случая.

* Пример 1, Пример 2, Пример 3 и в общи линии до края на годината мога да поствам подобни примери.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 08 Сеп 2017, 22:36

Stan написа:
08 Сеп 2017, 21:57
Thorn написа:
Още едно съобщение:

То това хубаво, ама не видя, че точно поста над твоя един потребител е нарекъл друг "психопат"? :shock:
П.С. Това всъщност не е точно за теб, а за тези, дето се чудят и викат "Ама що така казвате, че Торн е пристрастрастен, като не е?" :!:
Аз не мога да проконтролирам всичко и моментално. Понякога кофти постинги може и да постоят час, часове или дни.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 08 Сеп 2017, 23:49

Утре ще е голямо шоу предвид каква дата следва. Очаквайте изненади ! :mrgreen:

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 09 Сеп 2017, 00:08

EddieBG написа:
08 Сеп 2017, 22:03
Thorn написа:
Още едно съобщение:

В тази връзка и аналогия, ако може да попитам нещо, понеже видях че някой (най-вероятно Торн) ми е редактирал съвсем леко това мнение и е премахнал думата "панруски сайт", какво обидно е видял?
Пан.бг редовно пускат* статии на руски език, така че не виждам какво е обидното в случая.

* Пример 1, Пример 2, Пример 3 и в общи линии до края на годината мога да поствам подобни примери.
Може да е проруски, но да напишеш панруски е заблуждаващо.

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 09 Сеп 2017, 00:24

piston написа:
09 Сеп 2017, 00:02
EddieBG написа:
08 Сеп 2017, 22:03

Това му е от проруското хунвейбинство и защото засяга интересите на Мадъ Рашъ!
Ако нямаме твоя манталитет, ако нямаме твоя начин на мислене, ако нямаме твоя мироглед, ако нямаме твоето мировозрение, ако нямаме твоите идеи, ако дори и на част се различаваме от теб, значи не сме хора, така ли? Мале мила...

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 09 Сеп 2017, 05:12

antygon написа:
09 Сеп 2017, 00:24
Ако нямаме твоя манталитет, ако нямаме твоя начин на мислене, ако нямаме твоя мироглед, ако нямаме твоето мировозрение, ако нямаме твоите идеи, ако дори и на част се различаваме от теб, значи не сме хора, така ли? Мале мила...
Аз нямам нищо против инакомислещите. Но трябва да са инакоМИСЛЕЩИ. Цвъкането на плоска руска пропаганда е несъвместимо с мисленето, поради което трябва да се постараеш, за да станеш инакоМИСЛЕЩ.

Отговори