МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
kramer
Редовен потребител
Контакт:

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от kramer » 06 Сеп 2017, 14:26

Въпросът се решава с перманентен бан за Пистон и Луков.

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 06 Сеп 2017, 14:39

kramer написа:
06 Сеп 2017, 14:26
И това решение се предлага от " русофил ", който не знае руски и гледа турски сериали. Най - добре всеки да се вземе в ръце и да се опита да бъде адекватен. Това няма да се постигне с банове на неудобните. Повече история, военно дело, култура, но по - малко политика - пак ще е забавно. Дълбоко дишане, терапия за овладяване на гнева и никой да не се опитва да пренася проблемите си върху другите. Но подозирам, че форумът от утре ще се успокои за малко, защото за някои утре ще дойдат. св. Паралии.
Последна промяна 1 на pehotinec, променена общо 7 пъти

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 06 Сеп 2017, 15:07

pehotinec написа:
06 Сеп 2017, 14:39
kramer написа:
06 Сеп 2017, 14:26
И това решение се предлага от " русофил ", който не знае руски и гледа турски сериали.
Нещо не мога да ти схвана мисълта...

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 06 Сеп 2017, 17:53

Ksantip написа:
06 Сеп 2017, 10:29
Торн си е добре, не знам какво толкова му скачате.
Сериозно? Аз по-горе дадох един прекрасен пример, как с мълчаливото негово съгласие един трол се изсра във вентилатора (виж случая с Centurionus в темата България през соца. Документи), после като повдигнах въпроса, даже му стана адвокат. Ти поне си човек историк, мислиш ли че в такава ситуация може да се води нормална дискусия? Тук даже не става въпрос за мнение върху пределен казус, а за това че тролът Centurionus обяви за лъжа обвини, че не съм посочил източника, при положение, че още в първия пост съм дал източника, а във втория съм дал и снимка на конкретния текст.
Както и да е, ви като модератори си решавате как ще изглежда форума, а като гледам последните дни какви потребители, като по сигнал наизскочиха, цяло чудо е че все още не се появил и ония с календарчетата на Армата, снимка на детска играчка Армата, Армата касичка, Армата сувенирче, курабийка с формата на Армата и т.н. Но сигурно до няколко дена и това ще стане и шоуто ще стане пълно.
Като не искаш мира, на ти секира.

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 06 Сеп 2017, 18:08

Всичко е ясно.Тук някаква шайка начело на Пистона иска смяната на модератора Thorn.Ама нещата не се получават и в момента тези индивиди оревават форума колко лош бил Thorn и как толерирал русоманите. :lol: :lol:

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 06 Сеп 2017, 22:45

Ksantip написа:
06 Сеп 2017, 13:47
Да обобщим какво трябва да се случи за да са доволни всички:
1. Махаме Торн, защото е застъпник за русоманите, проводник на руска пропаганда и упорито ни навира в лицата недостатъците на националните ни герои.
2. Махаме мен, както поиска Ясен преди време, защото трия тези части от постовете му, в които обявява тоя и оня за паплач, идиот и т.н. (не други участници, а разни политици или групировки)
3. Махаме всички, спадащи в графа "русомани" - 10-15 човека, piston и Stan да си кажат кои са.
4. Махаме всички "джихадисти" начело с Динаин.
5. Махаме проблемните деца в групата като piston.
6. Махаме всички останали, за да покажем, че равенството е постижим идеал.
7.Местим се по други форуми и си спомянме с носталгия за едно време, когато бяхме тук, където може и да нямаше ред, но пък имаше свобода :lol:.
Съгласни ли сте?
Ксантип, не тръгвай по наклонената плоскост, ако обичаш!

Никакви махания не съм искал, отново цитирам конкретните си предложения:
Имам няколко конкретни предложения:

1. Торн да бъде махнат като модератор от "Съвременни теми" - може да си пише като юзър, едва ли ще пише нещо по-умно като модер.
2. В съобщенията за наказани потребители да се цитира причината за бан ("обидната дума" или каквото е там)
3. Постове да не се трият, или за изтриване да се изисква втори модератор да потвърди.
4. Да се налагат наказания в категорията "избирателно тълкуване" - така русоманите ще бъдат озаптени да публикуват.........., съответно няма да репостват малоумните русофейкове, а ще се научат да проверяват в няколко източника, дали това, което са се наканили да размажат по стената на форума не е............ *

*Това последното е много важно в борбата с.......................... като Пизди, Мизди, Иванов, Крамер, Антигон и прочие....

Моля и останалите, които мислят като мен да се включат с предложения или просто с потвърждения на моите наблюдения....
Дайте да се обединим, за доброто на форума е!
Ако на някой не му е ясна т. 4, пресен пример е Иванов с гаврите му относно МН17....

Пак ще цитирам центъра:
centara написа:
02 Сеп 2017, 05:19
Dinain написа:
01 Сеп 2017, 23:58
Не съм видял засега сериозни оплаквания от Торн в качеството му на модератор, по-скоро лична вражда между вас двамата.
Е, ако човек не иска да види нещо, нищо не може да го накара да го види. С Торн нямам никаква лична вражда, но съм убеден, че оставането му като модератор няма да доведе до нищо хубаво за този форум.
Както самото понятие предполага "модератор" е лице, което внася умереност в дискусията. В това отношение Торн е далеч на светлинни години. Непрекъснато дразни потребители с неаргументирани или крайно едностранчиви мнения или нарочно толерира тролове и така дискусиите, в които участва, бързо се превръщат в дрязги и препирни. Отдавна се усещам, че влизам във форума по-скоро по някакъв навик, отколкото за да прочета нещо смислено и интересно. А пък да ми се прииска да напиша нещо по-същество, вече стана рядкост.
Т.....

Малко по-сериозно:
Торн няма авторитет за да бъде модер, това е! Незнам какво още трябва да се случи, Д9 го вижда всеки ден какви глупости плещи в темата за Сирия и не само, други уважавани и начетени потребители също не го понасят! Няколко човека са забелязали, че той умишлено унищожава постове с важна информация, громящата руската пропаганджа, аз даже се преборих да ми се възстанови такава публикация.... Д9 трябва да вземе меркивъзможно най-скоро.

Д9, ако Торн ти е истински приятел, той ще остане такъв и ако не е модер, а ако не остане, значи не ти е приятел и поставя Мадъ Рашъ над теб.... Не се бой и действай!
Който не ми харесва аватара - да ходи да се бара!

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 07 Сеп 2017, 10:42

piston написа:
06 Сеп 2017, 22:45
Ксантип, не тръгвай по наклонената плоскост, ако обичаш!

Никакви махания не съм искал, отново цитирам конкретните си предложения:
Имам няколко конкретни предложения:

1. Торн да бъде махнат като модератор от "Съвременни теми" - може да си пише като юзър, едва ли ще пише нещо по-умно като модер.
2. В съобщенията за наказани потребители да се цитира причината за бан ("обидната дума" или каквото е там)
3. Постове да не се трият, или за изтриване да се изисква втори модератор да потвърди.
4. Да се налагат наказания в категорията "избирателно тълкуване" - така русоманите ще бъдат озаптени да публикуват.........., съответно няма да репостват малоумните русофейкове, а ще се научат да проверяват в няколко източника, дали това, което са се наканили да размажат по стената на форума не е............ *

*Това последното е много важно в борбата с.......................... като Пизди, Мизди, Иванов, Крамер, Антигон и прочие....

Моля и останалите, които мислят като мен да се включат с предложения или просто с потвърждения на моите наблюдения....
Дайте да се обединим, за доброто на форума е!
За конкретните ти предложения:
1. Аз лично не съм забелязал Торн да изкривява целенасочено дискусиите чрез триене на определени мнения или да прилага каквато и да е цензура. Спириев си беше внушил, че са му трити някакви постове с важна информация, която не се харесвала на Торн и оттам тръгна всичко това. По приниции и двамата се стараем като модерираме дадено мнение да оставим информативната част (ако има такава), но някой път когато даден потребител ръси простотии постоянно, се случва да изтрием целия пост без оглед на информацията в него, защото в крайна сметка сме модератори а не възпитателки в детска градина.
2. Тази дискусия я имахме още докато Т-72 беше модератор и тогава се съгласихме, че цитирането на обида или някаквъ цинизъм е безсмислено, защото целта на триенето е нещо да изчезне от форума, а не просто да се премести в друга тема. В случите, в които някой е баннат за нещо друго, като последният пример е бана на Павлин Кралев за системен тролинг, просто няма как да го отразим в темата за наказанията, защото трябва да цитираме 10 изтрити мнения. Ако някой има съмнения за причините за бана който е получил, нека пише на ЛС на съответния модератор (можете да се ориентирате кой от нас двамата ви е баннал по съобщенията в "Наказани съфорумци")
3. Няма как да стане, защото влизаме по различно време с Торн и трием по 5-10-15-20 поста, та ако трябва да се чакаме ще стане мазало. Вчера не бях модерирал и днес като се прибрах видях, че Торн е изтрил около 20 мнения, а за мен са останали "само" около 15. Освен това, на практика ние не трием мненията а просто ги скриваме от останалите потребители като имаме опция за възстановяване.
4. Това пак е от тези хубави, но неприложими идеи, понеже "избирателно тълкуване" е много локумена причина за бан и в крайна сметка никой никога няма да е съгласен с наложеното му наказание. На практика мога да банна всеки по този параграф, защото всеки тълкува дадена информация според собствените си разбирания, капацитет и т.н.
Това което можеш да направиш лично ти, за да подобриш форума е да спреш с обидите, които изпълват огромната част от постовете ти.

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 07 Сеп 2017, 10:56

Stan написа:
06 Сеп 2017, 17:53
Ksantip написа:
06 Сеп 2017, 10:29
Торн си е добре, не знам какво толкова му скачате.
Сериозно? Аз по-горе дадох един прекрасен пример, как с мълчаливото негово съгласие един трол се изсра във вентилатора (виж случая с Centurionus в темата България през соца. Документи), после като повдигнах въпроса, даже му стана адвокат. Ти поне си човек историк, мислиш ли че в такава ситуация може да се води нормална дискусия? Тук даже не става въпрос за мнение върху пределен казус, а за това че тролът Centurionus обяви за лъжа обвини, че не съм посочил източника, при положение, че още в първия пост съм дал източника, а във втория съм дал и снимка на конкретния текст.
Както и да е, ви като модератори си решавате как ще изглежда форума, а като гледам последните дни какви потребители, като по сигнал наизскочиха, цяло чудо е че все още не се появил и ония с календарчетата на Армата, снимка на детска играчка Армата, Армата касичка, Армата сувенирче, курабийка с формата на Армата и т.н. Но сигурно до няколко дена и това ще стане и шоуто ще стане пълно.
Видях случая още тогава. Написах на Centurionus, че подхожда грешно и щом има съмнения в достоверността на източниците, то следва да извади документи и да те обори. Само не разбрах ти какво предлагаш в този конкретен случай - да изгоним въпросния потребител или? На всеки се дава възможност да пише, ако троли по толкова глупав начин му трием мненията, ако продължи го банваме и така си вървят нещата. И на мен ми се иска всеки да излага тезите си аргументирано, но ти е ясно, че това няма как да стане, най-малкото защото повечето хора не са свикнали да мислят критично и да се осланят на няколко източника преди да си вадят изводи. И говорим за хора неучили история, а аз като гледам в Университета хората, които са я учили какви коне с капаци са, няма как да имам високи очаквания тук.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 07 Сеп 2017, 11:06

Ksantip написа:
07 Сеп 2017, 10:42

За конкретните ти предложения:
1. Аз лично не съм забелязал Торн да изкривява целенасочено дискусиите чрез триене на определени мнения или да прилага каквато и да е цензура. Спириев си беше внушил, че са му трити някакви постове с важна информация, която не се харесвала на Торн и оттам тръгна всичко това. По приниции и двамата се стараем като модерираме дадено мнение да оставим информативната част (ако има такава), но някой път когато даден потребител ръси простотии постоянно, се случва да изтрием целия пост без оглед на информацията в него, защото в крайна сметка сме модератори а не възпитателки в детска градина.

Много хора са забелязали, вече приведох и доказателства назад по темата (сортирай по автор и виж последните ми няколко със скрийншотове и линкове). На мен също ми беше изтрит пост, който изобличи РИЗАР и фейковете му, които имаха за цел да размият информацията за пострадали цивилни от ВКС/САА. Наложи се да се разправям, за да го върнат...

2. Тази дискусия я имахме още докато Т-72 беше модератор и тогава се съгласихме, че цитирането на обида или някаквъ цинизъм е безсмислено, защото целта на триенето е нещо да изчезне от форума, а не просто да се премести в друга тема. В случите, в които някой е баннат за нещо друго, като последният пример е бана на Павлин Кралев за системен тролинг, просто няма как да го отразим в темата за наказанията, защото трябва да цитираме 10 изтрити мнения. Ако някой има съмнения за причините за бана който е получил, нека пише на ЛС на съответния модератор (можете да се ориентирате кой от нас двамата ви е баннал по съобщенията в "Наказани съфорумци")
Проблемът е, че за "право черво" се баним, а за "фелацио" - не.... Щом ще има двойни стандарти, така да е!
3. Няма как да стане, защото влизаме по различно време с Торн и трием по 5-10-15-20 поста, та ако трябва да се чакаме ще стане мазало. Вчера не бях модерирал и днес като се прибрах видях, че Торн е изтрил около 20 мнения, а за мен са останали "само" около 15. Освен това, на практика ние не трием мненията а просто ги скриваме от останалите потребители като имаме опция за възстановяване.
Може би модераторът/-ите на мястото на Торн ще влизат по-често? :lol:

4. Това пак е от тези хубави, но неприложими идеи, понеже "избирателно тълкуване" е много локумена причина за бан и в крайна сметка никой никога няма да е съгласен с наложеното му наказание. На практика мога да банна всеки по този параграф, защото всеки тълкува дадена информация според собствените си разбирания, капацитет и т.н.
То и сега никой не е съгласен и недей да твърдиш, че не може да се разпознае очеизвадния тролинг, особено в чисто технически теми.... Русоманската тролщина на няколко потребителя е основен извор на напрежение, отделно съсипва темите, защото накъсва реалния информационен поток... Не може да няма начин да се ограничат такива хора....
Това което можеш да направиш лично ти, за да подобриш форума е да спреш с обидите, които изпълват огромната част от постовете ти.
Съжалявам, това е естествена реакция на местната фауна.... Ако провокаторите започнат да си получават заслуженото, може би няма да е нужно да ги маркирам допълнително....
Който не ми харесва аватара - да ходи да се бара!

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 07 Сеп 2017, 11:36

Прекалено много емоции и глупости, от които няма нужда. Ясно, че нищо няма да се промени, така че се забавлявайте. :)

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 07 Сеп 2017, 12:57

Дали да не отворим тема за обиди, където да си устройват словесни дуели? Ако са дали съгласието си да влязат в лайняната река без гребла, и форумът се разграничи, и разбира се с уговорката, че всичко е на майтап, мисля че ще си спретнат добра схватка. Относно наказателноправния аспект, предполагам, че ако за започване на дуела се изисква декларация от всеки участник, че е толкова възвишен и уверен в себе си, че самочувствието, самооценката и достойнството му по никой начин не могат да бъдат накърнени от еди-кой си, мисля че и съдебни проблеми могат да се предотвратят. Пък и обидата е от частен характер, а повечето от нас трудно стигаме до реалната самоличност зад ника.
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 07 Сеп 2017, 13:02

Vassiln, въобще не ми е цел да мажа из форума. Писах го няколко пъти - влизам чат-пат да видя нещо интересно, поучително, а се налага да гледам на Писанчо брътвежите за матушка и лошия рус. Даже да съм бил умерен, след такива олигофрени като него ставам краен. Вместо да се обсъжда Торн е редно да се предприеме нещо сериозно срещу неспираемата омраза и папагалстване на това детенце. Как пък не ви омръзна. Дини да вземе да си глътне юдейската звезда малко и да спретне форума да е балансиран и справедлив с ясни правила(които впрочем съм цитирал неведнъж) и помолете Т-72 да се върне и то като модератор, дори и това да значи Дини да лапа някой друг банан. Всичко това разбира се, ако въобще искате развитие. Ако не продължавайте с филма "Динята и гномчетата".

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 07 Сеп 2017, 13:09

Ами тогава да ви срещаме на живо? Ще ви разтърваваме, и като се поопознаете, щете не щете, ще сте по-въздържани. Вярвам ще се съгласиш, че ти също си невъздържан?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 07 Сеп 2017, 13:22

А защо не се игнорирате? Аз така скрих двама, на които участието тук ми се струва особено безсъдържателно.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 07 Сеп 2017, 13:34

То и да скриеш някого, той те вижда и може да те цитира, така че функцията е безсмислена. Трябва да има като в други форуми опцията блокаж, когато я включиш, така и двамата ставате невидими един за друг. :mrgreen:

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 07 Сеп 2017, 14:47

Поне скрийте тази част от гостите на форума ,че станахме за смях.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 07 Сеп 2017, 17:42

General Lukov написа:
06 Сеп 2017, 14:12
Almasy написа:
06 Сеп 2017, 08:19
vassiln написа:
06 Сеп 2017, 07:59
Мумии от всички страни, обединяване се да браним русоманството! Рублите ни са под заплаха, враговете на Матушка клатят властта на другаря ни!
Не наливай масло в огъня.
Плачеш за сопата на Амазон.
Амазон, откакто му направих забележка да спре да пише с правописни грешки на всеки ред, нещо се засрами и не е влизал повече във форума. Ок, живее навън, българския сигурно почти не го ползва за сметка на английски, но все пак от самоуважение трябва да се старае да не изпада в такива конфузни ситуации. На едно друго място също писах за него като "модераторът от чужбина" без да го споменавам по име, но просто не се издържах четейки постовете му пълни с грешки от всякакъв род :?
Амазон не участва вече по лични причини. Определено не е заради критики за правопис.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 07 Сеп 2017, 17:53

Ksantip написа:
07 Сеп 2017, 10:56

Видях случая още тогава. Написах на Centurionus, че подхожда грешно и щом има съмнения в достоверността на източниците, то следва да извади документи и да те обори. Само не разбрах ти какво предлагаш в този конкретен случай - да изгоним въпросния потребител или?
Да речем - едно изтриване на мнението веднага, би свършило прекрасна работа
Ksantip написа:
07 Сеп 2017, 10:56
На всеки се дава възможност да пише, ако троли по толкова глупав начин му трием мненията, ако продължи го банваме и така си вървят нещата.
Както видяхме, в конкретния случай точно това не беше направено, а напротив - тролът получи мълчаливо одобрение да продължи да се вихри. Както също видяхме, има си и други начини, да се накара да млъкне, но защо трябва да се стига дотам? Но случаят лично за мен беше твърде показателен, че тук нормална дискусия вече не може да се води.
Както казах, това си ваша работа на какво ще прилича форума. Щом искате да има толкова долно ниво и да мяза на кенеф - Ок. Така като гледам, продължава тенденцията от последните дни да се завръщат всякакви потребители, които се чувстват комфортно в такава среда - ето гледам и Мизиецът е изпълзял.
Като не искаш мира, на ти секира.

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 07 Сеп 2017, 17:55

Почвам сериозно да се замислям дали да продължавам изобщо да пиша във форума, който благодарение на такива като Пистона взе да се превръща в цирк.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 07 Сеп 2017, 17:58

iasen ianakiev написа:
07 Сеп 2017, 17:55
Почвам сериозно да се замислям дали да продължавам изобщо да пиша във форума, който благодарение на такива като Пистона взе да се превръща в цирк.
Само ако се забавляваш с простотиите му.

Иначе - няма смисъл.

п.п. Мен ме спохождат същите мисли. :)

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 07 Сеп 2017, 22:44

СЪОБЩЕНИЯ:

1. Към украинските теми (включително самолета), присъединявам икономиката на Русия, многоходовата политика на Тръмп, фалшивите новини и всякакви техни клонове. Т. е. - не ги чета, не ги модерирам, не ги смятам за ценни и ги оставям на Ксантип (който често е зает). Псувайте се на воля там, пишете свободно както си искате и не ме занимавайте с това какво Иванов или Антигон или Пистон или рки са сътворили там. Правя забележка, че се отказвам да ги модерирам съвсем доброволно. За съжаление предложението ми да бъдат затворени за пореден път не беше прието.

2. За сметка на това в съществените теми - историята, военните конфликти, техниката и науката модерацията става по-строга. Псувни и тоалетна лексика абсолютно се забраняват, опити за оригиналничене от типа на право черво и фелацио - също.

3. Атакувайте тезите на опонента, а не личността му. Ако опонентът ви се струва олигофрен, то много вероятно е и вие на него да се струвате примерно имбецил. Имате право на такива мнения, както и правата да си ги запазите за себе си. Обаче в дискусията сте длъжни да пазите приемлив тон. В подкрепа на това ще има по-чести и по-продължителни банове.

4. Това, че част от участниците имат определени качества, които са добре известни и в очакване да се проявят в писането им на форума са до определена степен толерирани, не може да се очаква, че ще продължава вечно.

5. Важно- това че една част от участниците имат политически убеждения, противоположни на Вашите е предимство, а не недостатък на форума и това е твърдо мнение.

6. Както е известно когато в един постинг има ценна информаия, гарнирана с неприемливи изрази, се стараем да го редактираме. Това отнема много време и честно казано, не гарантирам че винаги ще ми се занимава с това. Така, че, ако в постинга Ви има неприемливи изрази, не се оплаквайте ако покрай сухото е заминало и суровото.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 07 Сеп 2017, 22:52

Начи по т.1 ще четем още повече простотии - евала!

За останалото - там и в момента много не се пише, а като се има предвид, че тролът се е развихрил, понеже очевадно няма кой да го санкционира, ще стане същото.

Като цяло - няма смисъл да се влиза. :)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 08 Сеп 2017, 09:45

Здравейте,

Наложи ми се да изчета всичко дотук. Поставен съм в неудобно положение. :(

Предимството на потребителя е, че може неограничено да иска и да се оплаква, ползвайки една безплатна услуга, предоставяна с доброволните усилия на няколко човека, без да мисли за последствията.

Аз пък съм се нагърбил с нелеката задача да трябва да обмислям винаги алтернативите, защото е лесно да разстреляш някого, но трябва и да го замениш с някой друг. И всяко решение има позитиви, но и негативи.

От самото начало не исках да се занимавам с модериране, но няма как да подмина оплакванията на хора, отправени лично към мен. Затова искам да кажа, че съм изчел всичко и съм взел под внимание аргументите ви.

И реших, че промени в модераторския екип няма да са продуктивни на този етап.

Никой не е перфектен и всички сме хора. Управленската структура има за цел да минимализира човешките недостатъци на отделния индивид и затова съм възприел "ливанската" система. Модераторският екип има, и трябва да има, представители на различните "конфесии" в обществото. Той е негово отражение. Не може да е съставен от аполитични свръх-човеци, това е утопия. Нито искам да е диктатура на една конфесия - всички познаваме други такива форуми.

Съзнавам и че дори този крехък баланс е прекалено обиден за някои хора и те са напуснали. Нищо не мога да направя по въпроса - явно тези хора могат да функционират само в определена среда. Форумът е максимално инклузивен и е логично, че ще срещаме неодобрението на крайните в убежденията си индивиди.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 08 Сеп 2017, 12:32

Dinain написа:
08 Сеп 2017, 09:45
Предимството на потребителя е, че може неограничено да иска и да се оплаква, ползвайки една безплатна услуга, предоставяна с доброволните усилия на няколко човека, без да мисли за последствията.
А пък модераторът може да трие и редактира чужди мнения и неговите никой не ги трие. Затова трябва много по-внимателно да обмисля, как неговите думи ще бъдат възприети - в крайна сметка с по-големите права вървят и по-големи задължения. Всъщност форумът не е услуга, която се предоставя безплатно. Това, което се предоставя безплатно е една черупка. За да се превърне тя във форум трябва да бъде запълнена със съдържание и тук вече идват обикновените потребители. Успехът и развитието на един форум зависят от съвместните усилия на всички (администрация и потребители), той представлява общ продукт. Затова и между администрацията и потребителите следва да има диалог.
Що се отнася до управленската структура, тя трябва да има някаква визия как следва да изглежда форума и какво поведение на потребителите да се стимулира и какво да не се толерира. Ако троленето не се толерира и обикновеният потребител получава бан за тролене, то на още по-голямо основание модераторът също няма право да троли. Ако мога да използвам аналогия, това е като в едно градче шерифът да е крадец. Ето за това ставаше въпрос, поне от моя гледна точка. Надявам се, ръкводоството да се замисли по тези въпроси. Няма съвършени хора, но нека да не се крием зад тази елементарна истина, когато имаме възможност да се подобрим.

Отговори