Работен форумМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Thorn » 02 Сеп 2017, 16:24

4. Като модератор следя за спокойния тон в дискусията. Като потребител си имам своите лични мнения и убеждения. Старая се да ги излагам коректно. Не обиждам, никога не псувам, давам аргументи, посочвам си цитатите.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 02 Сеп 2017, 16:53

Ако въпросната тема наистина компроматна, значи съм потвърждаваш думите ми на 100%. На мен, а и май не само на мен, свидетелствата на очевидци от онова време не ми пречат. Но определено прави лошо впечатление правенето на глобален извод, само въз основа на едно доказателство и без представяне на аргументите на отсрещната страна. Освен това, имаше и подмятания на разни твърдения, които после деликатно се коригираха. Изобщо цялостното впечатление е от изводите в тази тема е, че е за дразнене на потребители. Нещо недопустимо за модератор.
2. Според теб не е ли обидно такова "откровение" на тема ленд-лиза , за нивото на повечето участници на форума? Не е даже на ниво уикипедия. Да беше казал нещо за сроковете на постъпване на тези помощи, за това което е било необходими и което не толкова, за това което е постъпвало през 1942 и това което е постъпило през 1945, за това което е имало аналози в СССР и което въобще е нямало. Да беше писал за експлозивите и барутите, за висококтановия бензин, за алуминия, за каучука, за радарите, за камионите и ролята им, за БТР-те, за Р-40 и ролята му, за Кобрите и Кингкобрите за това, че Мустангите и Тандърболтите, както и Спитфайърите не са се наложили и защо, за количеството и качеството на танковете, защо не са ползвали базуки и т. н. Не може да даваш описание на такова явление в три реда, от които половината са идеология и да сервира категорични изводи с нетърпим тон.
Много по-обидни са фалшивите новини, с които ни заливат някои потребители, но модераторска реакция от твоя страна няма. Освен това модераторът трябва да внася умереност в дискусията, а пренебрежителното отношение води до точно обратната реакция.
Прочети предното мнение на Луков и кажи как да отговоря на това?!
Длъжен ли си въобще да отговаряш? Аз ако бях тръгнал едно време да отговарям на всяка обида от кало, ехеее....
Модераторският тролинг обаче си остава факт.
Като модератор следя за спокойния тон в дискусията. Като потребител си имам своите лични мнения и убеждения. Старая се да ги излагам коректно. Не обиждам, никога не псувам, давам аргументи, посочвам си цитатите.
По-скоро следиш тонът да не стане твърде спокоен. Ясно ми е, че имаш свои възгледи, но модераторският статус изисква да ги изразяваш по такъв начин, че дискусията да не става разправия. Все пак ти можеш да триеш неуместни мнения и да налагаш банове, но твоите мнения никой не ги трие, нито може да ти наложи бан.
Иначе за аргументацията ти във въпросната тема за Сталинград, ще си замълча.
Та така.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 02 Сеп 2017, 18:27

Thorn написа:
02 Сеп 2017, 16:24
4. Като модератор следя за спокойния тон в дискусията.
E, това съвсем не е така. По-точно следиш троловете изповядващи възгледи като твоите, да не бъдат добре нахранени и им създаваш комфортна среда да се развихрят. И ще дам съвсем конкретен пример - толерираното поведение на Centurionus в темата "България през соца. Документи". То е прекрасен пример за рядко арогантно тролене. При това съвсем определено в случая може да се каже с мълчаливото модераторско, разбирай, твое, мълчаливо одобрение. Само един много показателен пример:
Centurionus:
"Данни ? И къде е линка ? Ааааа да сме ходели да ровим в библиотеките да оборваме . Ей сега , и дотогава да ти вярваме сляпо . Що ?"

Христоматиен пример за тролене с цел свеждането на дискусията на кръчмарско ниво. Давам го за пример, тъй като този пост ти е много добре познат, следващият пост, е именно твой. Но, модераторът следящ за "спокойния тон" не взема никакви мерки. Никакви, въпреки че още с първия пост, в който започвам темата съм дал конкретно издание и страници, където всеки може да провери изнесените данни, а във втория даже съм приложил снимка на въпросната страница! Няма нужда от повече коментар, както за тролът Centurionus, така и за поведението на модератора следящ за "спокойния тон в дискусията". Това е. Факти.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 02 Сеп 2017, 21:04

Не смятам, че Centurionus има възгледи, приближаващи се до моите. Иначе по моя преценка, това е допустим малко по-свободен тип дискусия. До псувни и обиждане на дебили, идиоти и церебрални не се е стигало.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 02 Сеп 2017, 22:13

Thorn написа:
02 Сеп 2017, 21:04
Не смятам, че Centurionus има възгледи, приближаващи се до моите. Иначе по моя преценка, това е допустим малко по-свободен тип дискусия. До псувни и обиждане на дебили, идиоти и церебрални не се е стигало.
E, добре че си признаваш, че толерираш подобно тролско поведение. Сега остана да уточним - на комунистически и русомански тролове (обикновено са едни и същи).

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 02 Сеп 2017, 22:48

Далеч по-често обратното.

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 03 Сеп 2017, 18:33

Thorn написа:
02 Сеп 2017, 13:07
На мен също ми е любопитно - давай примери.
...НАПРИМЕР ОТВАРЯНЕ НА ТЕМА С РУСКО ЗАГЛАВИЕ И РУСКИ ТЕКСТ???...
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 03 Сеп 2017, 19:53

Без коментар...
Capture.JPG
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 03 Сеп 2017, 20:07

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 03 Сеп 2017, 20:59

Както вече казах, засега ми е интересно да трия и редактирам :)

Изображение

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 03 Сеп 2017, 23:32

Малко трябва да засилиш първото. :)

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 04 Сеп 2017, 10:48

Thorn написа:
03 Сеп 2017, 20:59
Както вече казах, засега ми е интересно да трия и редактирам :)

Изображение
centara написа:
02 Сеп 2017, 05:19
Dinain написа:
01 Сеп 2017, 23:58
Не съм видял засега сериозни оплаквания от Торн в качеството му на модератор, по-скоро лична вражда между вас двамата.
Е, ако човек не иска да види нещо, нищо не може да го накара да го види. С Торн нямам никаква лична вражда, но съм убеден, че оставането му като модератор няма да доведе до нищо хубаво за този форум.
Както самото понятие предполага "модератор" е лице, което внася умереност в дискусията. В това отношение Торн е далеч на светлинни години. Непрекъснато дразни потребители с неаргументирани или крайно едностранчиви мнения или нарочно толерира тролове и така дискусиите, в които участва, бързо се превръщат в дрязги и препирни. Отдавна се усещам, че влизам във форума по-скоро по някакъв навик, отколкото за да прочета нещо смислено и интересно. А пък да ми се прииска да напиша нещо по-същество, вече стана рядкост.

Няма как да се каже по-ясно. Все пак аз съм пищон, пущун и вулгарен джигадист, но поне се вслушайте в centara....
Торн НЕ СТАВА ЗА МОДЕРАТОР! Любовта му към МАДА РАША (русоманията не прощава на никой) е по-силна от всичко и той НЕ МОЖЕ да балансира между запалянковщината си и поста, който заема.... Освен това, явно в резултат на някакви психологически особености и фрустрации, използва позицията си за избиване на комплекси и социални експерименти, което не му е работа...

Нищо не пречи да мине един пробен период на атестация, да се лиши от права на модер и да видим как ще се движи форума (макар че това е твърде компромисно за моя вкус го предлагам като реверанс към Д9, доколкото те с Торн явно си имат някакви приятелски отношения от преди...).

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 04 Сеп 2017, 14:51

Интересно как ли ще модерира Пистън? Дали ще бъде сдържан и балансиран, или ще има сеч на русоманската сволоч?
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 04 Сеп 2017, 15:53

vassiln написа:
04 Сеп 2017, 14:51
Интересно как ли ще модерира Пистън? Дали ще бъде сдържан и балансиран, или ще има сеч на русоманската сволоч?
Компрометираш ми усилията..... Да не мислиш, че целя да ставам модер? Има много по-уравновесени хора, които биха се справили по-добре от Торн....

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 04 Сеп 2017, 17:45

piston написа:
04 Сеп 2017, 15:53
vassiln написа:
Компрометираш ми усилията..... Да не мислиш, че целя да ставам модер? Има много по-уравновесени хора, които биха се справили по-добре от Торн....
Изброй няколко имена на по-уравновесени хора.

Аватар
piston
Редовен потребител

Мнение от piston » 04 Сеп 2017, 17:50

iasen ianakiev написа:
04 Сеп 2017, 17:45
piston написа:
vassiln написа:
С риск да пропусна някого:

-Олмаши, Стан, Центъра, pnp5q, Историк, РКИ....

Общо взето всичко е по-добре от Торн

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 04 Сеп 2017, 17:50

iasen ianakiev написа:
piston написа:
vassiln написа:
rki, centara, stan :lol: ПП. Как ги уцелих... :lol: Ама като го нЕма Сорос и се разпаднала групата... Та след време - минус други...

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 04 Сеп 2017, 17:54

piston написа:
04 Сеп 2017, 17:50
iasen ianakiev написа:
piston написа:

Луков ще ти се обиди - на мен - през оная работа ми е, ама на тебе - що така - той така ... уравновесено си прокламира нацистките аблакарадизми.... :lol:

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 04 Сеп 2017, 18:06

piston написа:
04 Сеп 2017, 17:50
iasen ianakiev написа:
piston написа:

Единствено съм съгласен за pnp5q, другите изброени не стават.Прекалено пристрастни са.Има си собственик той да решава кой да е модер.Аз си оставам твърдо за Thorn.И да питам къде се загуби Amazon?

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 04 Сеп 2017, 18:11

Темата започва да се превръща в цирк или театър на абсурда, в която участник, който не само е отличник по банове, но беше и с такъв, защото си е направил втори профил - нещо, което в 99.9% от другите форуми се санкционира с перманентен бан (силно се надявам да е поради тролски подбуди за тролене на "русоманите", а не поради медицински причини), е взел да раздава присъди кой ставал и кой не за модератор.

O tempora! O mores!

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 04 Сеп 2017, 18:14

Super_Hornet написа:
04 Сеп 2017, 18:11
Темата започва да се превръща в цирк или театър на абсурда, в която участник, който не само е отличник по банове, но беше и с такъв, защото си е направил втори профил - нещо, което в 99.9% от другите форуми се санкционира с перманентен бан (силно се надявам да е поради тролски подбуди за тролене на "русоманите", а не поради медицински причини), е взел да раздава присъди кой ставал и кой не за модератор.

O tempora! O mores!
Чакай, не бъди толкоз "благороден". Чакам пистънски да предложи Луков за глобален модератор.... :D А ако го приемат.... :lol:

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 04 Сеп 2017, 19:01

antygon написа:
04 Сеп 2017, 18:14
Super_Hornet написа:
04 Сеп 2017, 18:11

O tempora! O mores!
Чакай, не бъди толкоз "благороден". Чакам пистънски да предложи Луков за глобален модератор.... :D А ако го приемат.... :lol:
Ако го приемат във форума ще останат да пишат максимум 4-5 души,барабар с двамата споменати по-горе. :D :D

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 04 Сеп 2017, 20:41

В края на краищата Пистоне това,че от 158 регистрирани потребители има 4 или 5 човека дето не харесват Thorn като мадератор, не е проблем поне за мен..Мнозинството от пишештите го подкрепяме.Опита за преврат май няма да мине. ;) ;)

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 04 Сеп 2017, 20:58

Някой да е обявявал избори ?

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 04 Сеп 2017, 21:18

Thorn написа:
04 Сеп 2017, 20:58
Някой да е обявявал избори ?
Да. Избор има. Колкото и да ти е странно, избор има. Просто човек може да избере да не посещава форум, чийто модератор се държи нагло, арогантно и се стреми да го превърне в съветска/путинска радиоточка. Така че има избор.

Отговори