МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Thorn » 22 Авг 2016, 16:51

Нека това е тема за обратна връзка. Какъв смятате, че трябва да е форума, какъв е в действителност, накъде отива, накъде ви се иска да отива и т. н.

Лично мен леко ме уморява това концентриране само върху съвременните теми. Това, което беше хубаво в Бойна слава е, че човек намираше събеседници за всякакви въпроси от всякакви епохи. Тук имам чувството, че по-старите неща само на мен са ми интересни. Има ли смисъл да се пише за средновековие тук или по-добре е да се засягат само теми за събития, случващи се след въвеждането на управляеми противотанкови ракети? Някой друг интересува ли се?

Изображение

VS

Изображение

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Amazon » 22 Авг 2016, 17:06

Лично мен леко ме уморява това концентриране само върху съвременните теми.
И аз така. Надявам се да е по-скоро временно докато спадне налягането натрупано в БС.
Иначе средновековието ми е много интересно, особено от моята си гледна точка битки-оръжия. Пускай теми които са ти интересни, сигурен съм че това ще генерира активност в разделите извън съвременните. Аз със сиурност ще участвам когато съм свободен и доколкото ми позволяват знанията.
Виж в железарията как се понатрупаха мако теми и мнения, защото няколко човека стартират теми която са им интерсени. Ако няма интерес, просто се стартира друга тема и тетака.
Не е нужно всяка тема да се превръща в шедьовър, това просто не подлежи на контрол.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 22 Авг 2016, 17:08

Лично мен леко ме уморява това концентриране само върху съвременните теми. Това, което беше хубаво в Бойна слава е, че човек намираше събеседници за всякакви въпроси от всякакви епохи. Тук имам чувството, че по-старите неща само на мен са ми интересни. Има ли смисъл да се пише за средновековие тук или по-добре е да се засягат само теми за събития, случващи се след въвеждането на управляеми противотанкови ракети? Някой друг интересува ли се?
В Бойна слава за 13 години се е натрупал голям брой потребители с най-разностранни интереси. Този форум е само на един месец. И на мен ми се иска да има теми за отминали епохи, като военна авиация от ВСВ, 60те години, използването ѝ в локални конфликти, ама няма и една тема. Даже и да пусна, мисля, че интересът ще е почти нулев. Освен мен да има двама трима души, на които авиацията им е страст и толкоз.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 22 Авг 2016, 17:14

Лека полека, всичко с времето си...
Кръвта вода не става!

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 22 Авг 2016, 17:32

А може трябва да се разкарат троловете, които са на ниво ЗКПЧ, щото от такива отровители на атмосферата с примитивнита им пропаганда, на човек, някак си му се отщява да пише в други теми.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 22 Авг 2016, 17:40

Стан, аз от теб друго в този форум не съм видял

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 22 Авг 2016, 17:43

Ако това ще те успокои, аз от теб друго не само тук, но и в БС също друго не съм видял.Ти навремето да не си бил ЗКПЧ? Или баща ти да е бил. Сериозно питам - познавам такива хора.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 22 Авг 2016, 17:51

В интерес на истината, не ме пуснаха да стана пилот, защото имах избягал роднина в чужбина. Лошата характеристика от комсомола я пропуснаха.
Та да бил съм ЗКПЧ и пак ще го бия, ако го видя.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Авг 2016, 17:52

Вземете се спрете. Интелигентни хора сте. Торн е открил тема където да си обсъдим интересите а не да се обсъждаме един друг.

А аз не можах да стана пилот, заради лека форма на далтонизъм. :geek:

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Авг 2016, 17:56

centara написа:В Бойна слава за 13 години се е натрупал голям брой потребители с най-разностранни интереси. Този форум е само на един месец. И на мен ми се иска да има теми за отминали епохи, като военна авиация от ВСВ, 60те години, използването ѝ в локални конфликти, ама няма и една тема. Даже и да пусна, мисля, че интересът ще е почти нулев. Освен мен да има двама трима души, на които авиацията им е страст и толкоз.
Пускай ги тези теми. Недей подхожда с презумцията че няма да генерират постове. Пък и да не генерират, не е болка.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 22 Авг 2016, 18:04

Стан, ти какво очакваш? Че в теми, бъкани със съвременна политика, няма да има караници ли? Особено като има желаещи, за съжаление и ти не си изключение, постоянно да наливат бензин в огъня?!

Хайде пускай тука за Византия, разкажи какво сте изкопали напоследък, дай да си говорим за камън и за монети. Разгеле, беше обещал да питаш дали в Сердика са намерили монети от средата на 7 век.

Дай да не е само Русия, Иран и Сирия!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 22 Авг 2016, 18:17

А основателите как го виждат форума?
Доколкото си спомням, той беше създаден, за да може да се говори за съвременно въоръжение, геополитика и конфликтите изхождащи от нея.
Ако смятате да дублирате Бойна слава, ще трябва дълго натрупване на теми и коментари*. И то от същите хора, които са го направили там.
Вярно е, че с годините опитът и знанията са се променили, но дали си заслужава?

* Английска ливада се създава много лесно. Поливаш тревата и косиш само на ляво.
И така 200 години

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 22 Авг 2016, 18:25

Лично аз точно това ми се иска. Дублиране на БС без недостатъците и.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 22 Авг 2016, 18:36

Аз лично не искам дублиране на Славата или Крилето.Можеби като Крилето , това което беше преди 5-6 години,но няма как да стане.Тук пишем хора минали през няколко форума и що годе сме се засичали из Крилето и Славата.
Мисля че началото е добре.С времето форума ще добие своят облик.
Не искам да се повтарят грешките в посочените два форума.Особенно при модерирането,различни критерии и т.н
Кръвта вода не става!

Аватар
Henry Sinclair
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Henry Sinclair » 22 Авг 2016, 18:47

Аз лично се жегвам много от старите теми в БС за Ордените и безкрайните авантпостове на Венеция и Генуа в Леванта. За съжаление още не съм видял тук вездесъщия сър Ги от Славата. Мисля, че с времто трябва и ще успеем да развием и тези теми. ;) Относно визуалния стил на форума, така ли ще стои или ще има някаво лого, шапка и т.н. С това кафенце горе ми изглежда доста безлично.
Войната е лека за зрителите...

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 22 Авг 2016, 19:50

Така и така тук сте се събрали на приказка, да попитам защо бе заключена темата за президентските избори в САЩ ?
Още повече , че бе в правилния подфорум Общи приказки...
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 22 Авг 2016, 20:25

Здравейте! Нов съм в този форум, въпреки че го следя още в самото му начало, но ми е много интересен, а и научавам много нови неща, както и Бойна слава преди да запорират съвременните теми, така и Криле. Единствения проблем е че аз съм повече читател, отколкото писател, но надявам се да не е проблем от време на време да мога коментирам нещо за цвят, без да разполагам с някаква фактология, и без да засягам някого с некомпентетността си.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Авг 2016, 20:31

acoc написа:Единствения проблем е че аз съм повече читател, отколкото писател, но надявам се да не е проблем от време на време да мога коментирам нещо за цвят, без да разполагам с някаква фактология, и без да засягам някого с некомпентетността си.
Пнякога от една подхвърлена идея, наблюдение, или въпрос, тръват най-интересните дискусии. Така че изобщо не се колебай да се обаждаш :) Разбира се не пречи преди това едно 10 минутно запознаване с темата, дори да е от укипедията. Така и на теб ще ти е по-интересно.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 22 Авг 2016, 21:10

Колеги и да ви помоля за нещо.Прекалено много ще се разводни форума ако отваряме тема за всяка екс-съветска военна база по света,или за подобните Китайски.Предлагам за вбъдеще да се пише само в една тема засягаща дадената тема отнасяща се за съответната страна.Например ”Базите на СССР по света” или нещо обобщаващо за Китай.
Така да е и по възможност с други подобни теми за политиката на дадени Държави които могат да се обединят в една тема.
Поздрави!
Кръвта вода не става!

Аватар
Henry Sinclair
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Henry Sinclair » 22 Авг 2016, 21:41

T-72 написа:Колеги и да ви помоля за нещо.Прекалено много ще се разводни форума ако отваряме тема за всяка екс-съветска военна база по света,или за подобните Китайски.Предлагам за вбъдеще да се пише само в една тема засягаща дадената тема отнасяща се за съответната страна.Например ”Базите на СССР по света” или нещо обобщаващо за Китай.Така да е и по възможност с други подобни теми за политиката на дадени Държави които могат да се обединят в една тема.
Поздрави!
T-72, напълно съм съгласен с теб, когато започвах първата тема, си мислех, че най-правилно е да бъде нещо от сорта "Кубинските военни интервенции в Черна Африка", но ако е така, трябва да изброим всички авантюри, включая Ангола, Етиопия, Мозамбик, Намибия и т.н. като всяка се разгърне в под-тема, защото са много интересни. На самия мен би ми отнело много време и усилия да я създам в този и вид и обем в който примерно бих искал, затова почнах с по-малки теми за Дахлак, Сокотра и т.н. Принципно всички те, трябва да са обединени и свързани помежду си. Според мен ако тръгнем да развиваме темите за Студената Война в Африка, трябва да представим историята и страните във всеки един конфликт, както и връзките помежду им.
Как да представим намесата в Ангола и Етиопия на 40 000 кубинци без ръководния фактор на СССР. Обемно е като работа, инъче много би ми харесало да го направя.
Последна промяна 1 на Henry Sinclair, променена общо 22 пъти

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 22 Авг 2016, 21:45

За мен тематиката е повече от добра и научих много нови неща!Поздравления!
Кръвта вода не става!

Аватар
Henry Sinclair
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Henry Sinclair » 22 Авг 2016, 21:50

T-72 написа:За мен тематиката е повече от добра и научих много нови неща!Поздравления!
Ооо, повярвай ми има още много интересни неща. В Ангола има мащабни сражения с танкове между кубинците и ЮАР, офанзиви и контраофанзиви, съветския спецназ срещу прочутите бели наемници, финансирани от САЩ и Претория. Просто е много обширна темата. Интересен е и периода на Кадафи по време на Студената Война и флирата му със СССР. По същото време Либия води една много интересна война на юг в пустините с ЧАД. Нооо, как да ги обединим,,,,

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Авг 2016, 22:13

Аз за това в началото не исках прекалено много под-раздели, защото много теми засягат по няколко раздела. За войната в Ангола съм срещал и интересни спомени на руснаци участници, които също биха могли да се изровят и определено си е за отделна тема.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 22 Авг 2016, 22:59

Советский богатир написа:Така и така тук сте се събрали на приказка, да попитам защо бе заключена темата за президентските избори в САЩ ?
Още повече , че бе в правилния подфорум Общи приказки...
Щото няма голяма връзка с тематиката и щото само ще се изпокараме покрай такива теми.

Аватар
Хермес
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Хермес » 22 Авг 2016, 23:19

Ами да направим тема за Гуантанамо или за Абу Грейб, а защо не за държавите без американски военни бази, та дано да сме на едно мнение и не се караме? :D

Отговори