Общи приказкиМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Bruchpilot » 09 Фев 2018, 23:52

Dinain написа:
09 Фев 2018, 23:18
Само да вметна, че не знам какво точно се е случило, но е възможно, и това се случва навсякъде в заобикалящия ни свят. В смисъл един модератор да е създал тема, която да е тръгнала в грешна посока, и в последствие да е била заключена или изтрита.
Темата не беше тръгнала в "грешна посока", дори нямаше време да тръгне в никаква посока! И не беше "заключена", а направо затрита и човека директно баннат. А ако нещо в нея беше "пропаганда", то всички теми свързани с комунизЪма трябва да бъдат закрити въз основа на този критерий!
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 10 Фев 2018, 00:05

Не по пътищата на конституциите Хитлер намери ония шестнадесет хиляди младежи, които се хвърлиха с парашути в Ротердам и го знаеха. И утре, ако потърси сто и шестдесет хиляди души, за да се хвърлят с парашути в Англия, пак ще ги намери, защото създаде новия човек, с нов светоглед, със съзнателната саможертва на личността пред нацията той успя да наложи Германия над цял свят и да я поведе от победи към победи.

Ето, това е пътят, по който трябва да тръгнем и ние, и само така можем да спасим страната, да спасим народа си. Друг път няма.
"слова невероятно актуални до днес."
Отвсякъде наци пропаганда. Не върви.

Бръшпилот, по твоите критерии не е такава?

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 10 Фев 2018, 00:15

Не бих казал. Все едно да кажа "преди 1989-та имахме стотици пилоти и десетки лихяди войници готови да се жертват във войната срещу империализЪма". "Де да имахме същото сега". Невероятно актуално ще е дори днес... Както и да е, въпрос на гледна точка!
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 10 Фев 2018, 00:52

За сведение - трият се офтопичните постове, затова на моменти изчезват сериозни фрагменти от дискусията.

Аватар
BAGA_TUR
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от BAGA_TUR » 10 Фев 2018, 10:42

Темата за генерал Луков бе създадена, по преценка на някой модератор ( не знам кой), от едно, не на място пуснато мнение в тема "Новини" (май), от потребителя Луков. Според мен, мнението си бе за триене от темата "Новини", защото не си беше за там. Прегледах го набързо (защото си беше голямо, а аз на работа) и не мога да преценя обективно, доколко е имало нациска пропаганда в темата, до момента в който беше изтрита. На работа преглеждам форума от телефона, от който ми е неудобно да пиша. Имах планове, когато се прибера в къщи, да поспоря надълго и широко с Луков, относно нещата изказани във въпроснато мнение и други след него. Мисля, че можеше да се изясни веднъж завинаги, генерал Луков изпитвал ли симпатии към нацизма, и съответно - същото нещо за потребителя Луков. Ако потребителя Луков създаде тема: "Защо генерал Луков не е нацист и фашист" и предостави аргументи, тази тема може и да оцелее. :)

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 11 Фев 2018, 21:07

Защо Амазон като трие един фейк на рки не трие и останалите , а вместо това изтри изтри моето опровержение на което се вижда кои фашисти са на снимката и заключи темата ?

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 12 Фев 2018, 15:26

Как пък не Ви омръзва да стерилизирате след ония тримцата! В крайна сметка не успях да разбера кой е бил многоглавият съсел... :roll:

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Фев 2018, 16:26

Ivanov написа:
11 Фев 2018, 21:07
Защо Амазон като трие един фейк на рки не трие и останалите , а вместо това изтри изтри моето опровержение на което се вижда кои фашисти са на снимката и заключи темата ?
Недейте да цитирате постове, които очевидно ще бъдат изтрити, а ги докладвайте. Иначе после заминава и веашето мнение/опровержение.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 12 Фев 2018, 18:24

Bruchpilot написа:
12 Фев 2018, 15:26
Как пък не Ви омръзва да стерилизирате след ония тримцата! В крайна сметка не успях да разбера кой е бил многоглавият съсел... :roll:
Ами, това ни е работата. Свиква се.

За съжаление не са само трима, повечко са.

Колкото до многоглавия съсел, и аз не разбрах кой е. Може би той сам ще се обади. Да почакаме...
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 12 Фев 2018, 18:28

ISTORIK написа:
12 Фев 2018, 18:24
Bruchpilot написа:
12 Фев 2018, 15:26
Ами, това ни е работата. Свиква се.

За съжаление не са само трима, повечко са.

Колкото до многоглавия съсел, и аз не разбрах кой е. Може би той сам ще се обади. Да почакаме...
След кои други си "стерилизирал" ?Това е обидно към колегите.
Вие сте модератори бре, не сте хванали дядо Господ за шлифера че да давате констатация за който и да е колега!
Кръвта вода не става!

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 12 Фев 2018, 19:19

T-72 написа:
12 Фев 2018, 18:28
След кои други си "стерилизирал" ?Това е обидно към колегите.
Вие сте модератори бре, не сте хванали дядо Господ за шлифера че да давате констатация за който и да е колега!
Може би е редно да уточня, че под "стерилизация" имам предвид мистериозното изчезване на "остри" мнения и последващите неодобрителни коментари за тях.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 12 Фев 2018, 19:30

Почистили сме, така да се каже.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 12 Фев 2018, 19:41

T-72 написа:
12 Фев 2018, 18:28
След кои други си "стерилизирал"? Това е обидно към колегите.
Вие сте модератори бре, не сте хванали дядо Господ за шлифера, че да давате констатация за който и да е колега!
За кои колеги говориш? За колегите от екипа, които обгрижваме форума, или - за потребителите?

Всъщност, форумният екип също се числи И към потренбителите. Преди всичко ние сме потребители на форума. Това, че няколко души сме се нагърбили с допълнителни дейности, е допълнителен ангажимент, отговорност и задължение.

Единственото право, което имаме като бонус, е възможността да модерираме и собствените си мнения и да добавяме в тях по нещо пропуснато или да редактираме допуснати граматически, правописни и пунктуационни грешки.

Аз модерирам най-вече себе си, между другото. Когато се сетя, че мога да добавя нещо в старо мнение, добавям го. Когато си открия грешка (много рядко!), редактирам си я. :P

Между другото, оправил съм доста заглавия на теми. Само това да свърша като модератор, ми стига.

И не мисля, че съм хванал някого за някъде. Нито пък съм давал констатации или психиатрични диагнози за когото и да било.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 18 Фев 2018, 09:25

Модераторите може ли да дадат критериите ,по които това се трие :
https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=3V_9pcfGSJ0

А това остава :
Изображение
Изображение

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 18 Фев 2018, 12:59

Мнението може да е било докладвано.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 18 Фев 2018, 13:01

Нещата отдавна са изтървани във форума и май няма нужда от подобна тема. .... А който иска да пише само на експертно-академично ниво - прав път към Бойна слава...там няма даже и с кого да се напсуваш. :mrgreen:

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 19 Фев 2018, 14:26

Нивото на БС е цел, към която си струва да се стремим. Моите модераторски критерии са от там. А западането и е по съвсем други причини.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 19 Фев 2018, 15:22

Нивото на дискусиите във всеки форум зависи от комуникативните умения и от знанията на всеки негов отделен потребител, който пише там редовно.

Може би е време не пишещите потребители да пропишат. Или да поканим нови хора, които да спомогнат форума да живне - да се включат в дискусиите, да създадат нови теми.

Ако всеки от нас покани по двама свои онлайн познати и/или по двама свои офлайн познати...

Може би е време да се създадат нови раздели и подраздели...

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 19 Фев 2018, 17:06

Не, раздробяването на разделите е най-големия недостатък на бгнаука. Не съм съгласен.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 19 Фев 2018, 18:20

Защо мислиш така?

Аз имах предвид новия раздел "Армиите по света" (или някакъв друг вариант, напр. - "Армии и въоръжение по света").

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 19 Фев 2018, 19:50

Май някой се почувства засегнат изтривайки последното ми мнение. Пореден пример за самоуправство.
Някой май сам се припозна в поста ми, в който дори не бях посочвал име на човек. :)

Ето го и изтрият пост, който пресъздавам в общи линии, защото нямам чак такава памет да го повторя дума по дума:
ISTORIK написа:
19 Фев 2018, 15:22
Нивото на дискусиите във всеки форум зависи от комуникативните умения и от знанията на всеки негов отделен потребител, който пише там редовно.
General Lukov:
Съгласен съм наполовина. Вината е поделена между потребители и ръководен екип на форума. Проблемът е че позволихте на едно човече, което странно по какви критерии има модераторски права, да се държи като Тарзан-Петкан изтърван в гората, да провокира дрязги и конфликти между потребителите чакайки някой да му отговори на провокациите, след което да банне съответния потребител за да си начеше крастата. Това издава многобройни комплекси за малоценност, понеже в реалния живот явно няма възможността да "модерира" когото и да било, да не говорим че такова поведение избива на инфантилизъм. Поне десетина от редовно пишещите тук, вече не влизат поради тази причина. Ами няма как нивото на форума да не падне, отливът на хора ще продължава и кривата на развитие ще е негативна. Вижте какво стана с Криле...тук профила на пишещите ще е подобен след няколко месеца, ако не бъдат взети мерки и не бъде отстранена причината, отравяща атмосферата във форума.
==========================================
Както виждате дори не е споменато име на модератор, но някой гузен-негонен бяга явно се припозна и го изтри. Докога ще продължаваме по този начин ?
Последна промяна 4 на General Lukov, променена общо 19 пъти

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 19 Фев 2018, 19:59

Може ли аз отново плахо да попитам, кой строг и справедлив "модератор" ми затри майтапа в темата "неполитически майтапи" и какво толкова престъпно видя в него? :D :D :D
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
https://rg.ru/2018/01/18/peskov-rasskaz ... putin.html

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 19 Фев 2018, 21:06

General Lukov написа:
19 Фев 2018, 19:50
Май някой се почувства засегнат изтривайки последното ми мнение. Пореден пример за самоуправство.
Някой май сам се припозна в поста ми, в който дори не бях посочвал име на човек. :)

Ето го изтрият пост, който пресъздавам в общи линии, защото нямам чак такава памет - да го повторя дума по дума:
ISTORIK написа:
19 Фев 2018, 15:22
General Lukov:
Съгласен съм наполовина. Вината е поделена между потребителите и ръководния екип на форума. ...
Да, така е. Приемам корекцията. Аз, говорейки за потребителите, включвам в това число и форумния екип от администратори и модератори - глобални (на целия форум) и на отделни раздели.

Модераторите и администраторите преди всичко също са потребители (или клиенти, ако предпочитате!) на форума (като продукт и услуга едновременно).
Просто тези потребители са издигнати на едно малко по-ветровито ниво, свързано не само с малко повече права (мога да си модерирам мненията по всяко време, не - само малко, след като съм го публикувал, и мога да редактирам някоя грешка или да добавя нещо, за което съм се сетил преди време и за една дума или за две изречения да трябва да пиша нов постинг, твърде отдалечен вече от момента, в който някога съм се изказал), но - преди всичко - с повече задължения и отговорности.
rki написа:
19 Фев 2018, 19:59
Може ли аз отново плахо да попитам, кой строг и справедлив "модератор" ми затри майтапа в темата "неполитически майтапи" и какво толкова престъпно видя в него?
Аз бих ли могъл съвсем плахо да спомена - само и единствено за протокола, че не съм влизал в тази тема (за майтапите) отдавна. Може би преди Коледа да съм я посетил за последно.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 19 Фев 2018, 21:14

Досега не бях видял модератор да се оправдава, че не е той, без да го питат.
Я се дръжте на положение. Щом сте модератори, не се оправдавате за действията си, още по-малко, че не сте вие.
Почнете ли с извинителният тон, работа е изтървана вече

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 19 Фев 2018, 21:18

ValBo написа:
19 Фев 2018, 21:14
Досега не бях видял модератор да се оправдава, че не е той, без да го питат.
Я се дръжте на положение. Щом сте модератори, не се оправдавате за действията си, още по-малко, че не сте вие.
Почнете ли с извинителният тон, работа е изтървана вече
+1

Отговори