Общи ПриказкиМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

МодераториCOLON Thorn, Ksantip

BUTTON_POST_REPLY
Аватар
Thorn
Модератор
МненияCOLON 1070
Регистриран наCOLON 19 Юли 2016
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Thorn » 07 Яну 2017, 14:00

Стан, няма нищо преднамерено в заключването след именно този последния постинг на оная тема. Не е било за да дам последна дума на някого, а просто защото тогава съм влязъл, тогава съм видял овапцването. Съгласен съм, че онова за килийното училище на Козяк е за триене, но не виждам защо да си губя времето да трия постинги в тема, която така и така заключвам. Даже напротив - предпочитам съзнателно да ги оставя, за да е нагледно защо съм я заключил.

Вината за отиването на тая същата тема в идиотски спор за филифобия в никакъв случай не е само твоя, съгласен съм, че може да се тълкува и че е една част и моя, но ще се съгласиш, че обективно темата се отклони ужасно и реално никой не се опитваше да я вкара в руслото и, даже и автора и. Въобще никой не се хвана да напише или поне да пита кога са се кодифицирали тези езици, кой ги е кодофицирал, разликите им с другите (освен тази табличка,) кога и доколко са се раздалечили с другите славянски езици и с руския и т. н. Сори, ако иската да обсъждате Коминтерна - моля, но направете тема за него. Ако смятате, че ще кажете нещо полезно и ще се удържите от лични нападки.

Колкото за това как е трябвало да модерирам, мога да кажа само следното:

Когато правихме този форум, идеята беше, че за разлика от Бойна слава, ще има по-свободна дискусия, но че ще се стараем все пак да не изпадаме до кръчмарско ниво. Така, че , очевидно ще има по-малко банове. Няма да банна никого за нещо дребно и ще се старая да задържа ценни участници, дори когато чат пат се държат не толкова коректно един с друг. Така, че не виждам голяма причина да банвам когото и да е, ако това е, което се опитваш да ми подскажеш. И съм съвършено наясно, че когато се правят компромиси, и двете страни остават недоволни. Но не виждам по-добър вариант.

kramer
Редовен потребител
МненияCOLON 266
Регистриран наCOLON 20 Юли 2016
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от kramer » 07 Яну 2017, 14:16

Хм, Стан, уважавам ти познанията, изразени по историческите теми в БС и тук, и именно поради това не разбирам определено тесногърдото ти разбиране по теми, касаещи Русия, нещо говорещо за целенасочена необективност.

Аватар
Боен
Редовен потребител
МненияCOLON 30
Регистриран наCOLON 03 Януари 2017
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Боен » 07 Яну 2017, 16:37

ValBo написаCOLON
Stan написаCOLONЕ разбира се. Обаче, написалият е от "нашите" (русофилите, комунистите, челобитниците пред Великата ватенка). .
Това изобщо не е фобско, ама изобщо
Просто и признак на висока умствена дейност
И такива са ти 99% от постовете.
Само да се помене Русия и като Матросов скачаш на амбразурата. Започваш с определеният към останалите и се започва едно триене...
Скоро на модератора му писва и затрива темата.
А ти после да бълваш темите за оплакване.

Гледам този пост плюс доста други ,а и липса на отговор на мой въпрос и за съжаление стигам до заключение ,че тук съм попаднал на две враждуващи групи ,като отгоре на всичко администрацията на форума не реагира адекватно. Тук иде и моментът да попитам (според цитата по-горе) защо не се използва функция бан ,когато има възможност ,а се действа с ключа в съответната тема? :? :shock:

Аватар
Thorn
Модератор
МненияCOLON 1070
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Thorn » 07 Яну 2017, 16:43

Кой е трябвало да бъде баннат и за какво точно?

pehotinec
Редовен потребител
МненияCOLON 9
Регистриран наCOLON 22 Юли 2016
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от pehotinec » 07 Яну 2017, 17:03

Мисля, че прибързано е заключена темата за езиците. Относно македонския език още по комунистическо време в университета беше прието като безспорен факт от диалектолози и пр. пр. езиковеди, че македонският език е създаден в началото на септември 1944 година в манастира "Прохор Пчински" /ако не се лъжа, за името на манастира/, на база на най - отдалечения от българският език диалект. Казвам, го просто като факт, а не да пренасям тук спора. Добре ще е да се отвори темата, но без фило - фобски обвинения, защото нещата които ни обединяват са мнооого повече, от това, което би ни разделило.

Аватар
Боен
Редовен потребител
МненияCOLON 30
Регистриран наCOLON 03 Януари 2017
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Боен » 07 Яну 2017, 20:39

Thorn написаCOLONКой е трябвало да бъде баннат и за какво точно?

Най-вероятно тези ,които са допринесли за заключване на темата. :roll: :?

Аватар
Thorn
Модератор
МненияCOLON 1070
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Thorn » 07 Яну 2017, 20:59

Боен написаCOLON
Thorn написаCOLONКой е трябвало да бъде баннат и за какво точно?

Най-вероятно тези ,които са допринесли за заключване на темата. :roll: :?
Прочети последната част на поста ми от 1 следобяд.

BUTTON_POST_REPLY