МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Thorn » 07 Яну 2017, 14:00

Стан, няма нищо преднамерено в заключването след именно този последния постинг на оная тема. Не е било за да дам последна дума на някого, а просто защото тогава съм влязъл, тогава съм видял овапцването. Съгласен съм, че онова за килийното училище на Козяк е за триене, но не виждам защо да си губя времето да трия постинги в тема, която така и така заключвам. Даже напротив - предпочитам съзнателно да ги оставя, за да е нагледно защо съм я заключил.

Вината за отиването на тая същата тема в идиотски спор за филифобия в никакъв случай не е само твоя, съгласен съм, че може да се тълкува и че е една част и моя, но ще се съгласиш, че обективно темата се отклони ужасно и реално никой не се опитваше да я вкара в руслото и, даже и автора и. Въобще никой не се хвана да напише или поне да пита кога са се кодифицирали тези езици, кой ги е кодофицирал, разликите им с другите (освен тази табличка,) кога и доколко са се раздалечили с другите славянски езици и с руския и т. н. Сори, ако иската да обсъждате Коминтерна - моля, но направете тема за него. Ако смятате, че ще кажете нещо полезно и ще се удържите от лични нападки.

Колкото за това как е трябвало да модерирам, мога да кажа само следното:

Когато правихме този форум, идеята беше, че за разлика от Бойна слава, ще има по-свободна дискусия, но че ще се стараем все пак да не изпадаме до кръчмарско ниво. Така, че , очевидно ще има по-малко банове. Няма да банна никого за нещо дребно и ще се старая да задържа ценни участници, дори когато чат пат се държат не толкова коректно един с друг. Така, че не виждам голяма причина да банвам когото и да е, ако това е, което се опитваш да ми подскажеш. И съм съвършено наясно, че когато се правят компромиси, и двете страни остават недоволни. Но не виждам по-добър вариант.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 07 Яну 2017, 14:16

Хм, Стан, уважавам ти познанията, изразени по историческите теми в БС и тук, и именно поради това не разбирам определено тесногърдото ти разбиране по теми, касаещи Русия, нещо говорещо за целенасочена необективност.

Аватар
Боен
Редовен потребител

Мнение от Боен » 07 Яну 2017, 16:37

ValBo написа:
Stan написа:Е разбира се. Обаче, написалият е от "нашите" (русофилите, комунистите, челобитниците пред Великата ватенка). .
Това изобщо не е фобско, ама изобщо
Просто и признак на висока умствена дейност
И такива са ти 99% от постовете.
Само да се помене Русия и като Матросов скачаш на амбразурата. Започваш с определеният към останалите и се започва едно триене...
Скоро на модератора му писва и затрива темата.
А ти после да бълваш темите за оплакване.

Гледам този пост плюс доста други ,а и липса на отговор на мой въпрос и за съжаление стигам до заключение ,че тук съм попаднал на две враждуващи групи ,като отгоре на всичко администрацията на форума не реагира адекватно. Тук иде и моментът да попитам (според цитата по-горе) защо не се използва функция бан ,когато има възможност ,а се действа с ключа в съответната тема? :? :shock:

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 07 Яну 2017, 16:43

Кой е трябвало да бъде баннат и за какво точно?

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 07 Яну 2017, 17:03

Мисля, че прибързано е заключена темата за езиците. Относно македонския език още по комунистическо време в университета беше прието като безспорен факт от диалектолози и пр. пр. езиковеди, че македонският език е създаден в началото на септември 1944 година в манастира "Прохор Пчински" /ако не се лъжа, за името на манастира/, на база на най - отдалечения от българският език диалект. Казвам, го просто като факт, а не да пренасям тук спора. Добре ще е да се отвори темата, но без фило - фобски обвинения, защото нещата които ни обединяват са мнооого повече, от това, което би ни разделило.

Аватар
Боен
Редовен потребител

Мнение от Боен » 07 Яну 2017, 20:39

Thorn написа:Кой е трябвало да бъде баннат и за какво точно?

Най-вероятно тези ,които са допринесли за заключване на темата. :roll: :?

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 07 Яну 2017, 20:59

Боен написа:

Прочети последната част на поста ми от 1 следобяд.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 25 Яну 2017, 08:52

Мога ли да попитам уважаемите модератори защо поста ми за адмирал Колчак беше моментално изтрит?
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 26 Яну 2017, 23:55

Аз го изтрих. Счетох, че основната част от него не е за Колчак, а за съвременната руска политика, при това със тенденциозност, която неизбежно щеше да отклони темата към традиционната филофобска разправия. Хеле пък въобще не разбрах защо трябваше в новина за свалена мемориална дъска в Петербург да се намъкват и украинските сепаратисти.

Обаче колегите модератори казаха, че е имало и смислена част, в която е имало биография на Колчак. Нея вероятно съм я изтрил по невнимание. Но имам някакви технически проблеми и не мога да я възстновя. Съжалявам.

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 30 Яну 2017, 22:22

Боен написа:
07 Яну 2017, 20:39

Боен, радвам се да видя, че вече пишеш на нормален български език, а не на машинен превод! На какво дължим това удоволствие :-) ?

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 30 Яну 2017, 22:28

За да не "увисна", ако се сетиш да се редактираш, ето един цитат от 25 януари в темата за Сирия:
"Добър адванс сирийска армия осъществява. Интересно бъде контератак на ИД.
Надежда е да не случи на Табка 2.0 или Палмира 2.0
:? :lol:"
Ако просто се изразяваш като джедай, моля за извинение. :P
Или ако трябва да съм по-разбираем за теб, "за извинение моля без засягане твое".

Между другото, без никаква конкретна връзка се сетих за учебника по контраразузнаване, където изобличаването е въздигнато като един от основните способи за противодействие на чуждите агенти. Чисто случайно.
Разбира се, ще ми е приятно да се видим, ако си в София, или имаш път насам.

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 31 Яну 2017, 17:32

Все пак - може ли да отворите темата за Украйна? Стават неща, които са категорични за промяна в досегашното статукво. Първото - ЦЯЛАТА ОФИЦИАЛНА РУСКА пропаганда, е насочена срещу сегашното управбение в Украйна (за доста време назад не бях слушал "режим Порошенко"). Второто - употребата на Ураган. Третото - появата в Донбас на Гиркин. Четвърто - заявяване на командващите на 1-ви АК на Донбас (знам, че вече се казва ОН Донецк :mrgreen: ).... Пето - замълчаването по въпроса от Америка. Шесто - вкарване на руски "банита"....
Всичко това ме кара да мисля, че предстои доста интересен и доста .... дори и кървав конфликт. Затова мисля, че е редно да се отразява тук - за да има възможност след няколко години да се цитират мненията оттук - за аргументиране на позицията? А? :D

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 31 Яну 2017, 19:39

И аз си мислех да я отключа заради ескалацията напоследък. Тъй като темата предполага голямо разделение и политизиране искам отсега да предупредя, че поради липсата на време при мен (а предполагам и при другите модератори) развихрянето на страстите ще доведе до директен седмичен бан за развихрилите се.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 31 Яну 2017, 19:39

Аз не съм против, но не се наемам да я модерирам.

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 31 Яну 2017, 19:44

Няма проблем Thorn. Като се прибирам от работа ще я разчиствам и ще банвам провинилите се. Колкото и да е взривоопасна темата, все пак сме форум с предимно съвременна насоченост, а в Украйна пак взе да става интересно.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 04 Фев 2017, 11:57

Изображение

Внимание :)

Има свободна позиция за администратор на форум "Феникс" (втори).

Идеалният кандидат ще има опит с администриране на phpbb форуми, или в момента администрира такива.
Познания за CPU PHP time, MySQL time, Awstats, борба с агресивни ботове и обща оптимизация на потребяваните ресурси са силно желателни.
Дизайнерски умения и работа с графичен софтуер са плюс.

Обещаваме приятелско отношение и заплащане при постигане на резултати + безплатна бира при форумните сбирки. :)

За повече информация и кандидатури, моля да ми пишете ЛС.

Поздрави!
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 04 Фев 2017, 13:23

Опа.... какво е това в съвременни конфликти :o

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 04 Фев 2017, 13:26

Някакъв бот. Изтрих темата и баннах бота.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 04 Фев 2017, 13:31

Ksantip написа:
04 Фев 2017, 13:26
Някакъв бот. Изтрих темата и баннах бота.
Отлична реакция!

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 04 Фев 2017, 15:04

Форумът не функционираше след 23:30ч. вчера до тая сутрин. Причина ? :roll:

Аватар
admin
Site Admin
Контакт:

Мнение от admin » 04 Фев 2017, 20:06

Форумът функционираше, но ако ползвате стила Латте, беше изключена дадена функция, което пречеше на отварянето му в този стил. След подаден сигнал в 10:00 сутринта, функцията беше отново включена и проблемът разрешен.

Извиняваме се за причиненото неудобство.
The Administration
www.fenixforum.net

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 07 Фев 2017, 16:00

Понеже пистон пусна доклад, че съм пуснал дълъг текст на руски, а не съм го сложил под спойлер, пускам си личното мнение до всички, които се дразнят от "дълги текстове на руски".

Няма правило да слагам дълги руски текстове под спойлер. Ако такова се появи - плюя на него. Така и така не ги пускам заради вас.

Ако имате проблем с руския - ок, ВИЕ имате проблем с руския. Ходете и си го учете. Ако пък ви дразни - не го четете. И в двата случая проблемът си е ваш личен.

Да не говорим, че в конкретния случай съм сложил и резюме на български, каквите резюмета също не се чувствам длъжен да правя.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 07 Фев 2017, 16:56

Thorn написа:
07 Фев 2017, 16:00
Понеже пистон пусна доклад, че съм пуснал дълъг текст на руски, а не съм го сложил под спойлер, пускам си личното мнение до всички, които се дразнят от "дълги текстове на руски".

Няма правило да слагам дълги руски текстове под спойлер. Ако такова се появи - плюя на него. Така и така не ги пускам заради вас.

Ако имате проблем с руския - ок, ВИЕ имате проблем с руския. Ходете и си го учете. Ако пък ви дразни - не го четете. И в двата случая проблемът си е ваш личен.

Да не говорим, че в конкретния случай съм сложил и резюме на български, каквите резюмета също не се чувствам длъжен да правя.

Торн, мисля, че наглостта ти минава всякакви граници и трябва да освободиш модератоския пост. Няма как да плюеш по правила на форума, които трябва да пазиш. Само да напомня, че това е БЪЛГАРСКИ форум и като шлякнеш три скрула руски текст, нищо не пречи, да му сложиш спойлер и кратко резюме (второто беше направил).

С тревога следя твоята радикализация и сервилност спрямо руската пропаганда, дори започна да се намесваш в напълно аргументирани спорове и да премахваш публикации, разкриващи проасадски и руски фейкове.

Следващата стъпка беше, като си показа източниците - основно руски (в болшинството си не особено надеждни). Ясно е, че ти си взел страна и дори използваш правомощията си за злоупотреби.

Днешните ти действия надминаха всички граници.... :|
Не съм русофоб, защото нямам фобия (страх) от руснаците... (те по-скоро ме разсмиват напоследък). Аз съм РУСОМАНОФОБ.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 07 Фев 2017, 17:02

Руски не може, но на английски и арабски може? Такива ли са правилата?

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 07 Фев 2017, 17:12

Както казах, НЯМА такова правило. Имаше нещо такова навремето в БС, вероятно при втория ми въобще постинг там една от тогавашните модераторки побърза да ми го съобщи. Казах и, че няма да се съобразявам с него. За мен не представлява интерес участие във форум с глупави правила и "не поствайте на чужд език, дори когато има нещо интересно на него" е едно от тях. Във Феникс такова правило не е въвеждано и ако Пистън е решил, че има таков и че е задължително, нещо се е объркал.

Отговори