Общи ПриказкиМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за разтуха

МодераториCOLON Thorn, Ksantip

BUTTON_POST_REPLY
Аватар
Thorn
Модератор
МненияCOLON 1070
Регистриран наCOLON 19 Юли 2016
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Thorn » 22 Авг 2016, 16:51

Нека това е тема за обратна връзка. Какъв смятате, че трябва да е форума, какъв е в действителност, накъде отива, накъде ви се иска да отива и т. н.

Лично мен леко ме уморява това концентриране само върху съвременните теми. Това, което беше хубаво в Бойна слава е, че човек намираше събеседници за всякакви въпроси от всякакви епохи. Тук имам чувството, че по-старите неща само на мен са ми интересни. Има ли смисъл да се пише за средновековие тук или по-добре е да се засягат само теми за събития, случващи се след въвеждането на управляеми противотанкови ракети? Някой друг интересува ли се?

Изображение

VS

Изображение

Аватар
Amazon
Модератор
МненияCOLON 1091
Регистриран наCOLON 20 Юли 2016
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Amazon » 22 Авг 2016, 17:06

Лично мен леко ме уморява това концентриране само върху съвременните теми.
И аз така. Надявам се да е по-скоро временно докато спадне налягането натрупано в БС.
Иначе средновековието ми е много интересно, особено от моята си гледна точка битки-оръжия. Пускай теми които са ти интересни, сигурен съм че това ще генерира активност в разделите извън съвременните. Аз със сиурност ще участвам когато съм свободен и доколкото ми позволяват знанията.
Виж в железарията как се понатрупаха мако теми и мнения, защото няколко човека стартират теми която са им интерсени. Ако няма интерес, просто се стартира друга тема и тетака.
Не е нужно всяка тема да се превръща в шедьовър, това просто не подлежи на контрол.

centara
Редовен потребител
МненияCOLON 133
Регистриран наCOLON 22 Юли 2016
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от centara » 22 Авг 2016, 17:08

Лично мен леко ме уморява това концентриране само върху съвременните теми. Това, което беше хубаво в Бойна слава е, че човек намираше събеседници за всякакви въпроси от всякакви епохи. Тук имам чувството, че по-старите неща само на мен са ми интересни. Има ли смисъл да се пише за средновековие тук или по-добре е да се засягат само теми за събития, случващи се след въвеждането на управляеми противотанкови ракети? Някой друг интересува ли се?
В Бойна слава за 13 години се е натрупал голям брой потребители с най-разностранни интереси. Този форум е само на един месец. И на мен ми се иска да има теми за отминали епохи, като военна авиация от ВСВ, 60те години, използването ѝ в локални конфликти, ама няма и една тема. Даже и да пусна, мисля, че интересът ще е почти нулев. Освен мен да има двама трима души, на които авиацията им е страст и толкоз.

Аватар
T-72
Редовен потребител
МненияCOLON 1809
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от T-72 » 22 Авг 2016, 17:14

Лека полека, всичко с времето си...

Stan
Редовен потребител
МненияCOLON 221
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Stan » 22 Авг 2016, 17:32

А може трябва да се разкарат троловете, които са на ниво ЗКПЧ, щото от такива отровители на атмосферата с примитивнита им пропаганда, на човек, някак си му се отщява да пише в други теми.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
МненияCOLON 407
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от ValBo » 22 Авг 2016, 17:40

Стан, аз от теб друго в този форум не съм видял

Stan
Редовен потребител
МненияCOLON 221
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Stan » 22 Авг 2016, 17:43

Ако това ще те успокои, аз от теб друго не само тук, но и в БС също друго не съм видял.Ти навремето да не си бил ЗКПЧ? Или баща ти да е бил. Сериозно питам - познавам такива хора.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
МненияCOLON 407
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от ValBo » 22 Авг 2016, 17:51

В интерес на истината, не ме пуснаха да стана пилот, защото имах избягал роднина в чужбина. Лошата характеристика от комсомола я пропуснаха.
Та да бил съм ЗКПЧ и пак ще го бия, ако го видя.

Аватар
Amazon
Модератор
МненияCOLON 1091
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Amazon » 22 Авг 2016, 17:52

Вземете се спрете. Интелигентни хора сте. Торн е открил тема където да си обсъдим интересите а не да се обсъждаме един друг.

А аз не можах да стана пилот, заради лека форма на далтонизъм. :geek:

Аватар
Amazon
Модератор
МненияCOLON 1091
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Amazon » 22 Авг 2016, 17:56

centara написаCOLONВ Бойна слава за 13 години се е натрупал голям брой потребители с най-разностранни интереси. Този форум е само на един месец. И на мен ми се иска да има теми за отминали епохи, като военна авиация от ВСВ, 60те години, използването ѝ в локални конфликти, ама няма и една тема. Даже и да пусна, мисля, че интересът ще е почти нулев. Освен мен да има двама трима души, на които авиацията им е страст и толкоз.
Пускай ги тези теми. Недей подхожда с презумцията че няма да генерират постове. Пък и да не генерират, не е болка.

Аватар
Thorn
Модератор
МненияCOLON 1070
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Thorn » 22 Авг 2016, 18:04

Стан, ти какво очакваш? Че в теми, бъкани със съвременна политика, няма да има караници ли? Особено като има желаещи, за съжаление и ти не си изключение, постоянно да наливат бензин в огъня?!

Хайде пускай тука за Византия, разкажи какво сте изкопали напоследък, дай да си говорим за камън и за монети. Разгеле, беше обещал да питаш дали в Сердика са намерили монети от средата на 7 век.

Дай да не е само Русия, Иран и Сирия!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
МненияCOLON 407
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от ValBo » 22 Авг 2016, 18:17

А основателите как го виждат форума?
Доколкото си спомням, той беше създаден, за да може да се говори за съвременно въоръжение, геополитика и конфликтите изхождащи от нея.
Ако смятате да дублирате Бойна слава, ще трябва дълго натрупване на теми и коментари*. И то от същите хора, които са го направили там.
Вярно е, че с годините опитът и знанията са се променили, но дали си заслужава?

* Английска ливада се създава много лесно. Поливаш тревата и косиш само на ляво.
И така 200 години

Аватар
Thorn
Модератор
МненияCOLON 1070
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Thorn » 22 Авг 2016, 18:25

Лично аз точно това ми се иска. Дублиране на БС без недостатъците и.

Аватар
T-72
Редовен потребител
МненияCOLON 1809
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от T-72 » 22 Авг 2016, 18:36

Аз лично не искам дублиране на Славата или Крилето.Можеби като Крилето , това което беше преди 5-6 години,но няма как да стане.Тук пишем хора минали през няколко форума и що годе сме се засичали из Крилето и Славата.
Мисля че началото е добре.С времето форума ще добие своят облик.
Не искам да се повтарят грешките в посочените два форума.Особенно при модерирането,различни критерии и т.н

Аватар
Henry Sinclair
Редовен потребител
МненияCOLON 75
Регистриран наCOLON 12 Август 2016
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Henry Sinclair » 22 Авг 2016, 18:47

Аз лично се жегвам много от старите теми в БС за Ордените и безкрайните авантпостове на Венеция и Генуа в Леванта. За съжаление още не съм видял тук вездесъщия сър Ги от Славата. Мисля, че с времто трябва и ще успеем да развием и тези теми. ;) Относно визуалния стил на форума, така ли ще стои или ще има някаво лого, шапка и т.н. С това кафенце горе ми изглежда доста безлично.
Войната е лека за зрителите...

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
МненияCOLON 76
Регистриран наCOLON 17 Август 2016
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Советский богатир » 22 Авг 2016, 19:50

Така и така тук сте се събрали на приказка, да попитам защо бе заключена темата за президентските избори в САЩ ?
Още повече , че бе в правилния подфорум Общи приказки...
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

acoc
Редовен потребител
МненияCOLON 184
Регистриран наCOLON 21 Август 2016
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от acoc » 22 Авг 2016, 20:25

Здравейте! Нов съм в този форум, въпреки че го следя още в самото му начало, но ми е много интересен, а и научавам много нови неща, както и Бойна слава преди да запорират съвременните теми, така и Криле. Единствения проблем е че аз съм повече читател, отколкото писател, но надявам се да не е проблем от време на време да мога коментирам нещо за цвят, без да разполагам с някаква фактология, и без да засягам някого с некомпентетността си.

Аватар
Amazon
Модератор
МненияCOLON 1091
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Amazon » 22 Авг 2016, 20:31

acoc написаCOLONЕдинствения проблем е че аз съм повече читател, отколкото писател, но надявам се да не е проблем от време на време да мога коментирам нещо за цвят, без да разполагам с някаква фактология, и без да засягам някого с некомпентетността си.
Пнякога от една подхвърлена идея, наблюдение, или въпрос, тръват най-интересните дискусии. Така че изобщо не се колебай да се обаждаш :) Разбира се не пречи преди това едно 10 минутно запознаване с темата, дори да е от укипедията. Така и на теб ще ти е по-интересно.

Аватар
T-72
Редовен потребител
МненияCOLON 1809
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от T-72 » 22 Авг 2016, 21:10

Колеги и да ви помоля за нещо.Прекалено много ще се разводни форума ако отваряме тема за всяка екс-съветска военна база по света,или за подобните Китайски.Предлагам за вбъдеще да се пише само в една тема засягаща дадената тема отнасяща се за съответната страна.Например ”Базите на СССР по света” или нещо обобщаващо за Китай.
Така да е и по възможност с други подобни теми за политиката на дадени Държави които могат да се обединят в една тема.
Поздрави!

Аватар
Henry Sinclair
Редовен потребител
МненияCOLON 75
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Henry Sinclair » 22 Авг 2016, 21:41

T-72 написаCOLONКолеги и да ви помоля за нещо.Прекалено много ще се разводни форума ако отваряме тема за всяка екс-съветска военна база по света,или за подобните Китайски.Предлагам за вбъдеще да се пише само в една тема засягаща дадената тема отнасяща се за съответната страна.Например ”Базите на СССР по света” или нещо обобщаващо за Китай.Така да е и по възможност с други подобни теми за политиката на дадени Държави които могат да се обединят в една тема.
Поздрави!
T-72, напълно съм съгласен с теб, когато започвах първата тема, си мислех, че най-правилно е да бъде нещо от сорта "Кубинските военни интервенции в Черна Африка", но ако е така, трябва да изброим всички авантюри, включая Ангола, Етиопия, Мозамбик, Намибия и т.н. като всяка се разгърне в под-тема, защото са много интересни. На самия мен би ми отнело много време и усилия да я създам в този и вид и обем в който примерно бих искал, затова почнах с по-малки теми за Дахлак, Сокотра и т.н. Принципно всички те, трябва да са обединени и свързани помежду си. Според мен ако тръгнем да развиваме темите за Студената Война в Африка, трябва да представим историята и страните във всеки един конфликт, както и връзките помежду им.
Как да представим намесата в Ангола и Етиопия на 40 000 кубинци без ръководния фактор на СССР. Обемно е като работа, инъче много би ми харесало да го направя.
Последна промяна 1 на Henry Sinclair, променена общо 22 пъти

Аватар
T-72
Редовен потребител
МненияCOLON 1809
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от T-72 » 22 Авг 2016, 21:45

За мен тематиката е повече от добра и научих много нови неща!Поздравления!

Аватар
Henry Sinclair
Редовен потребител
МненияCOLON 75
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Henry Sinclair » 22 Авг 2016, 21:50

T-72 написаCOLONЗа мен тематиката е повече от добра и научих много нови неща!Поздравления!
Ооо, повярвай ми има още много интересни неща. В Ангола има мащабни сражения с танкове между кубинците и ЮАР, офанзиви и контраофанзиви, съветския спецназ срещу прочутите бели наемници, финансирани от САЩ и Претория. Просто е много обширна темата. Интересен е и периода на Кадафи по време на Студената Война и флирата му със СССР. По същото време Либия води една много интересна война на юг в пустините с ЧАД. Нооо, как да ги обединим,,,,

Аватар
Amazon
Модератор
МненияCOLON 1091
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Amazon » 22 Авг 2016, 22:13

Аз за това в началото не исках прекалено много под-раздели, защото много теми засягат по няколко раздела. За войната в Ангола съм срещал и интересни спомени на руснаци участници, които също биха могли да се изровят и определено си е за отделна тема.

Аватар
Thorn
Модератор
МненияCOLON 1070
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Thorn » 22 Авг 2016, 22:59

Советский богатир написаCOLONТака и така тук сте се събрали на приказка, да попитам защо бе заключена темата за президентските избори в САЩ ?
Още повече , че бе в правилния подфорум Общи приказки...
Щото няма голяма връзка с тематиката и щото само ще се изпокараме покрай такива теми.

Аватар
Хермес
Редовен потребител
МненияCOLON 19
Регистриран наCOLON 17 Август 2016
CONTACTCOLON
StatusCOLON Offline

Мнение от Хермес » 22 Авг 2016, 23:19

Ами да направим тема за Гуантанамо или за Абу Грейб, а защо не за държавите без американски военни бази, та дано да сме на едно мнение и не се караме? :D

BUTTON_POST_REPLY